Teoria Geocentryczna.

Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Vampirio »

co zrobicie gdy jednak się okaże że to wszystko prawda i zostaniecie zesłani do piekła?
A co jeśli wolimy piekło od nieba? Ja nie chcę wierzyć w wszechwiedzącą agencję wywiadowczą. A w czym marnujesz? Chociażby w tym, że słowem bożym zamykasz sobie drogę na wszelkie studia ścisłe, marnujesz czas w kościele itd. Chyba że nie chodzisz do kościoła i twoja wiara ogranicza się do wiary w biblię. W co wątpię bo nigdzie nie jest tam napisane nic o teorii geocentrycznej.
Artur1996

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Artur1996 »

Oczywiście że Biblia wskazuje na ruch słońca a nie ziemi,fakt że w Biblii nie występuje nazwa geocentryzm,ale chociażby sprawozdanie biblijne związane z długim dniem Jozuego wskazuje że Bóg unieruchomił na pewien czas słońce a nie ziemie.Myślę a raczej uważam że powinniśmy przyjmować biblie taka jaka jest,szczególnie stary testament i opis stworzenia powinien być odczytywany dosłownie,na pewno Bóg chciał aby opis zrozumiały był dla wszystkich.Fakt do kościoła chodzę,należę do do Kościoła katolickiego,tak się składa że nie propaguje on geocentryzmu ani kreacjonizmu,którego ja jestem zwolennikiem.Za to naucza o trójcy świętej,o Unii Hipostatycznej i wielu innych dogmatach.Nie zezwala na aborcję,in-vitro i antykoncepcje i narkotyki.Dlatego uważam że ten Kościół jest właściwy,to że jego domeną nie jest kreacjonizm to trudno ale bycie katolikiem nie zabrania bycia kreacjonistą młodej ziemi,przykładem jest profesor Maciej Giertych który jest zwolennikiem młodego wieku i ziemi i uważa że dinozaury żyły w czasach ludzi.Ważne że Kościół stoi jeszcze na straży moralności i pod tym względem się nie unowocześnił.
I nie uważam czasu spędzonego w kościele jako zmarnowany,wręcz przeciwnie,ha tam odnajduję spokój i miejsce idealne do modlitwy.Mam tak że gdy popełnię ciężki grzech od razu muszę do spowiedzi bo dziwnie się czuje gdy nie mogę przyjąć Chrystusa w Eucharystii.Ta wiara naprawdę mnie pochłonęła.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Vampirio »

Pierwszy błąd w opisie stworzenia polega na kolejności. Najpierw ziemia potem gwiazdy, z wyliczeń wynika zupełnie co innego. Zostawmy już stworzenie człowieka itd. Ale nie ma nic o heliocentryźmie czy geocentryźmie. Przecież nie napisano co się koło czego kręci a dłuższy dzień może być równie dobrze wyjaśniony spowolnieniem ruchu obrotowego. Opierasz się na biblii, chociaż nic o tym tam nie ma.
Artur1996

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Artur1996 »

"Słońce zatrzymaj się nad Gibeonem, a ty, księżycu, nad doliną Ajjalonu". I zatrzymało się słońce, również księżyc stanął..." (Joz 10:12-13)

Izajasza 38:8 Oto ja cofnę cień [wskazówki zegarowej] o dziesięć stopni, po których słońce już zeszło na [słonecznym] zegarze Achaza». I cofnęło się słońce o dziesięć stopni, po których już zeszło.

Heliocentryzm jest sprzeczny z Biblią i jest ewidentnie nauką Szatana.Widać to na podstawie wersetów które widnieją powyżej.Bóg jak mówi że słońce ma się zatrzymać,to zatrzymuje się ono a nie ziemia.Zrozum że opis świata nie jest symboliczny,Bóg na pewno chciał aby do każdego on przemawiał a nie tylko do wykształconej garstki ludzi,dlatego uważam że albo przyjmujemy słowo boże takim jakim jest lub je całkowicie odrzucamy.Z Biblii wiemy że najstarszym obiektem w kosmosie jest Ziemia i słońce krąży wokół naszej planety.Byłoby to słuszne założenie,zobacz ile jest planet a warunki do życia jak na razie są tylko na naszej planecie.Potwierdza to że nie jest to przypadkowym dziełem wielkiego wybuchu tylko Boga,który rozsądnie to zaprojektował.Ziemia jest w centrum,wydaje się że monitorowana jest przez Boga cały czas,system geocentryczny zakłada że nie jesteśmy czymś małym we wszechświecie ale wszystko krąży wokół nas.Na tą planetę przybył sam Bóg i żył tu 30 lat aby umrzeć za nasze grzechy.Reszta gwiazd i galaktyk stanowi jakby drugi plan dla Boga.Najważniejsza jest dla niego ziemia na której stworzył życie.Myślę nawet że kosmici są demonami które chcą się ogłosić naszymi stwórcami.Ale o tym kiedy indziej zrobię oddzielny artykuł.
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: ifar15 »

Artur1996 pisze:zobacz ile jest planet a warunki do życia jak na razie są tylko na naszej planecie.
Nie tylko na naszej........... Odkryto już kilka planet na których panują podobne warunki.
Awatar użytkownika
Iluzjonista
 
 
Posty: 220
Rejestracja: 2010-10-03, 22:54
Komentarze: 6

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Iluzjonista »

Nie no, ja wysiadam ;D
Na tą planetę przybył sam Bóg i żył tu 30 lat aby umrzeć za nasze grzechy
Jest jeden Bóg - Morgan Freeman - zresztą tak było w filmie "Bruce Wszechmocny".
Nie wmawiaj mi, że Bóg nie żyje.
Bóg mieszka w Ameryce i jest czarny, a teraz na Discovery objaśnia nam, jak działa Wszechświat.
Serdecznie polecam ;)
Artur1996

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Artur1996 »

Czy pan zdaje sobie sprawę z opowiadanych głupot?
Oczywiście że ziemia w centrum wszechświata ,nawet autorytet naukowy Malcolm Bowden też tak uważa.
Proszę bardzo to obejrzeć,bo taka prawda że żyjesz w kłamstwie i nie chcesz dowiedzieć się jak jest naprawdę.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... dyn5laWric
Ostatnio zmieniony 2013-02-17, 23:51 przez Artur1996, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Iluzjonista
 
 
Posty: 220
Rejestracja: 2010-10-03, 22:54
Komentarze: 6

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Iluzjonista »

Panie, znasz pan fizykę na poziomie liceum?
Nauki ścisłe to moja pasja, więc nie możesz mi wmówić, że to co działa i jest opisane definicjami jest błędne.
Pańska religia jest jedną z wielu, Pański Bóg jednym z kilku tysięcy bożków.
Jeśli Swarog jest jedynym bóstwem, gdzie trafisz Pan po śmierci? ;)
Co do obietnicy życia wiecznego - my już jesteśmy wieczni, a po śmierci staniemy się jednością z Ziemią, czyż nie?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Vampirio »

Powiedz mi kto w tamtych czasach mógłby pojąć, że Ziemia krąży wokół Słońca skoro na oko wydaje się, że jest na odwrót? Skoro biblia jest dla wszystkich to musiała być napisana w miarę zrozumiale. Poza tym fizyce jak i innym naukom szatana zawdzięczasz komputer i internet, za którego sprawą próbujesz nas nawracać. I prosiłbym jednak nie wyśmiewać Artura mimo wszystko ma prawo do swoich poglądów niezależnie od tego czy są prawdziwe czy to tylko fikcja.
Artur1996

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Artur1996 »

Jak Biblia mówi jasno że słońce się zatrzymało to tak było,gadki na poziomie że ludzie wtedy nie znali się na astronomii niczego nie tłumaczy,wręcz bym powiedział jest odstępstwem od słowa bożego.W całej Biblii jest multum cytatów potwierdzających ruch słońca a nie ziemi i pisałem już o tym sto razy i nie zamierzam pisać po raz sto pierwszy :)
Biblia zawiera nieomylną treść,chyba że człowieka stawiasz ponad Boga?
Kwestionują Biblie tylko ci co nie mają Boga w sercu,ja go mam,kocham go i zawdzięczam mu wiele,w tym życie,które jest największą wartością.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Vampirio »

Biblia zawiera nieomylną treść,chyba że człowieka stawiasz ponad Boga?
Zależy od tego w jakiego boga wierzysz. Ja np. nie uznaję Biblii ani tego co w niej jest. Nie wykluczam także istnienia boga. Lecz na pewno nie jest on taki miłosierny jak wciskają wszyscy dookoła. Skazanie ogółu ludzkości przez owoc jest dla mnie nie do pomyślenia. Odpowiedzialność zbiorowa pozwolenie na śmierć milionów przez jeden owoc. W takiego boga nie chcę wierzyć.
Artur1996

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Artur1996 »

Bóg również,którym jest syn boży,umarł na krzyżu,dla nas ludzi,więc nie rób z Boga chrześcijańskiego tego złego.
Ludzie musieli ponieść karę za nieposłuszeństwo względem Boga.Było to też ulegnięcie szatanowi i złamanie nakazu.Jaką religie wyznajesz?
Ostatnio zmieniony 2013-02-18, 01:57 przez Artur1996, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Sothis »

Próbujecie coś wytłumaczyć facetowi, którego podpis mówi wszystko o jego fanatycznym światopoglądzie. Prędzej on Was nawróci, niż Wy jego.
;)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Ivellios »

To ja już wiem, kto wczoraj truł mi dupę na GG Radia Paranormalium o zrobienie audycji o geocentryzmie... człowieku, powiedz mi jedno - czy Ty naprawdę jesteś takim niesamowicie głupim bezmózgim fanatycznym religijnym debilem, czy tylko udajesz? Błagam, powiedz że to drugie...
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Karoolczak »

Az nasz szef poleciał z ostrymi słowami :D Nie ma co chłopaka nawracać, bo i tak nic nie uwskóramy. Drogi Ifarze, pragnę wnieść "wniosek" o wydalenie kolegi "Artur1996" z grupy badawczej "Gamma". Chłopak psuje reputacje naszej organizacji i nic mądrego do niej nie wnosi. Dziękuje, dobranoc.

Przepraszam za offtop, ale mysle, ze jest on tu konieczny :)
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: IteratorZX81 »

A ja wciąż mam nieodparte wrażenie że kolega Artur jest użytkownikiem Poeta2008 (czy jakoś tak), którego co niektórzy starsi użytkownicy pamiętają...
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Monomagnum »

A ja wciąż mam nieodparte wrażenie że kolega Artur jest użytkownikiem Poeta2008 (czy jakoś tak), którego co niektórzy starsi użytkownicy pamiętają...
To ma sens... :galy:
Lecz na pewno nie jest on taki miłosierny jak wciskają wszyscy dookoła. Skazanie ogółu ludzkości przez owoc jest dla mnie nie do pomyślenia. Odpowiedzialność zbiorowa pozwolenie na śmierć milionów przez jeden owoc. W takiego boga nie chcę wierzyć.
Trochę obycia ze Słowem Bożym, a mam nadzieje że zaczniesz trochę więcej ogarniać. Rozumowanie starego testamentu jako opisu rzeczywistych wydarzeń jest co najmniej głupie. To również stanowisko kościoła chciałbym zaznaczyć. w Biblii jest napisane ze Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza a za złe karze. Stworzył nas na swój obraz i podobieństwo, umiłował nas tak, że syna swojego jedynego za nas dał na odkupienie grzechów.
Co do Twoje teorii geocentrycznej. Jestem bliższy temu co mówi dzisiejsza nauka. Tak na dobrą sprawę widziałem tylko 2 planty na własne oczy no i tysiące gwiazd. Mimo to wolę opierać się na zdaniu, które tysiące naukowców przez setki lat potwierdza, niż takie, które głosi jeden forumowicz. Nie obawiam się też jakiejś ekskomuniki z tego powodu, bo kościół wcale nie zaprzecza (już) teorii heliocentrycznej. To raczej Twoje poglądy można by przypisać do sprzecznych z naukami KK.
Pozdrawiam!
Artur1996

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Artur1996 »

No właśnie,na tym polega błąd KK,uważają że opis stworzenia w 7 dni jest tylko obrazem,nie tylko ja uważam geocentryzm za słuszny,nawet ludzie z tytułami naukowymi tak uważają,polecam filmiki na YT Malcolma Bowdena.
Zrozum że naukowcy są pod wpływem szatana,on jest władcą tego świata( Jan 12:31 Jan 16,11)
Kościół jeszcze ma prawo istnienia bo na szczęście stoi na straży moralności,niestety jeśli chodzi o stworzenie,popieranie ewolucji teistycznej,wielki wybuch kierowany za pomocą Boga,dali się zwieść.Tu bardziej chodziło o unowocześnienie,gdyby Kościół został przy fundamentalistycznych poglądach,stracił by wielu wiernych,wtedy naprawdę byśmy wiedzieli ile osób wierzy w Boga i jego słowo.Teraz niestety Kościół na siłę włożył Boga w tą ewolucję,stał się za bardzo naukowy,oczywiście popiera naukę fałszywą,jak już mówiłem geocentryzm ma też podstawy naukowe,nie ogranicza się jedynie do Biblii.
Czemu wierzycie w kłamstwo które jest wpajane nam od wielu lat?
Tak naprawdę nie ma silnych dowodów na heliocentryzm,wierzycie w niego tylko dlatego że od 500 lat tak myśli świat nauki.
Biblie odbieramy taka jaka jest!
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Pandemonium »

Bowden i Giertych to największe autorytety na świecie. Podaj więcej nazwisk skoro jest ich tak dużo. I jeszcze jedno. Tytuł naukowy nie świadczy o inteligencji człowieka.
Tak naprawdę nie ma silnych dowodów na heliocentryzm,wierzycie w niego tylko dlatego że od 500 lat tak myśli świat nauki.
Na geocentryzm za to nie ma ŻADNYCH dowodów, oprócz tej śmiesznej książeczki.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Karoolczak »

CZLOWIEKU DLACZEGO TAK BARDZO RANISZ MOJA PSYCHIKE ?! ;<<<
Mowisz, ze wielu naukowcow popiera teorie geocentryczna, a przez wszystkie swoje posty zastawiasz się tylko Malcolmem Bowdenem, który jest równie pokręcony w swoich poglądach, jak i Ty. Dlaczego tak slepo wierzysz w tą swoją książke, skoro nie masz 100% pewności, że jest ona prawdą? Kościół jest unowocześniony, ponieważ mamy 21 wiek i wiemy troche więcej niż w czasach palenia na stosie czy krucjat. Technologia również podskoczyla do góry, co daje nam możliwość lepszego poznania i zrozumienia świata, w którym żyjemy i nie pomaga nam w tym książka napisana przez bande zaćpanych dziatków, ani również czerwony facet z rogami i ogonem... Wydaje mi się, ze uwazasz, iz kościół powinien nadal funkcjonować przy świetle pochodni, ponieważ żarówka to według Ciebie też twór szatana. A co do twoich demonów-kosmitów, to nie pozostaje nic innego, jak przeladowac rewolwer i strzelić sobie w łeb, ponieważ na taką głupote, która aż tak razi w oczy, nie da się nic poradzic. Mieliśmu na forum jakiś czas temu również użytkownika o nazwie "ASTROmesjasz", który przepowiedzial nam nadejscie kosmitów (Jeżeli wcześniej nie strzeliłeś sobie w łeb, to teraz masz kolejną szanse). Myslę, że z tym panem mógłbys spokojnie podyskutowac, bo obydwoje sprawiacie wrażenie tak za przeproszeniem.... idiotów. A więc podsumowując: Nie dociera do Ciebie nic, co potwierdza teorie heliocentryczna, a jest wiele argumentów. Proponuje, abys odlozyl tą swoją biblie, znalazł dziewczyne, poszedł na jakąś imprezę, rozerwał się troche, a zobaczysz, ze ten rzekomo stworzony przez szatan świat nie jest taki zly, a wręcz odwrotnie, bo jest dużo pięknych spraw, których ty nie mozesz, a raczej nie chcesz doświadczyć przez Twoją fanatyczną wręcz wiare w dziadka, który nas stworzył i czuwa nad nami w niebie (czyt. Religie) :)
Zablokowany

Wróć do „Artykuły”