Niepokojący rok 2012

Gaahl

Niepokojący rok 2012

Post autor: Gaahl »

Newsy , dotyczące roku 2012 robi się coraz poważniej . Co chwilę się pojawiają jakieś newsy o 2012 nie wiem http://niewiarygodne.pl/kat,1023509,tit ... omosc.html chyba zacznę bunkier budować .
Bo to robi się poważne nie już dla jaj.
Co wy o tym myślicie?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Niepokojący rok 2012

Post autor: Darnok »

niewiarygodne.pl to super źródło wiedzy.
Tak na prawdę na 2012 nie przewiduje się jakiś kataklizmów. To tak samo, jak z 1999, z 2000 i 2006- wszystko bujda.
fire girl

Re: Niepokojący rok 2012

Post autor: fire girl »

A co w tym newsie jest nowego? To że w latach 2012- 2013 nastąpi wzrost aktywności słońca było wiadome już od kilkudziesięciu lat.
To jest nabijanie naiwnych w butelkę. A te artykuły to w większości są tworzone na zasadzie kopiuj- wklej. Bo we wszystkich jest ten sam sens i praktycznie ta sama treść.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Niepokojący rok 2012

Post autor: Spooky Fox »

Po pierwsze - niewiarygodne.pl jest tak samo dobrym źródłem wiedzy jak tabloid i brukowiec jakim jest tak zwana gazeta Fakt.

Po drugie - rok 2012 jak każdy inny rok wcześniejszy. Nic się nie stało i nic się nie stanie. W najgorszym wypadku aktywność słońca może na jakiś czas pozbawić elektryczności, co w większych miastach świata może być niebezpieczne, ale żeby od razu bunkier budować? Bez jaj, bardzo proszę.
Awatar użytkownika
Ganima
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2010-10-05, 14:20

Re: Niepokojący rok 2012

Post autor: Ganima »

A przebiegunowanie Ziemi? Czy ktoś może przybliżyć o co z tym chodzi? Czy naprawdę to jakoś nam zagraża?
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Niepokojący rok 2012

Post autor: Spooky Fox »

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli przebiegunowanie nastąpi, to nie w takiej skali, jak jest to Nam wpajane przez te wszystkie żenujące informacje. Ostatnio oglądałem program, w którym czołowi naukowcy wypowiadali się na ten temat. Jeśli przebiegunowanie nastąpi, będzie trwało tysiące lat.
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Niepokojący rok 2012

Post autor: szwagier0s »

Brednie-bredniami, ale nakręcają one straszną paranoję i mogą być bardzo niebezpieczne. Mogę się z każdym z Was tu i teraz założyć, że gdy data 22.12 będzie się zbliżać nasilą się paranoje i część tych paranoików będzie robić rzeczy, na które nie pozwoliliby sobie tak "bez okazji". Napady, rabunki, morderstwa? Spójrzcie jak bardzo jest to prawdopodobne i z pewnością o wiele bardziej niebezpieczne niż wzrost aktywności słońca...
Awatar użytkownika
Van_Helsing
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2010-08-13, 21:14

Re: Niepokojący rok 2012

Post autor: Van_Helsing »

Trafiłem kiedyś na stronę gdzie nawoływali do organizowania grupy przetrwania :lol:. W Biblii jest napisane, że datę końca świata zna tylko Bóg. I tego się trzymam.
Ostatnio zmieniony 2010-10-26, 17:37 przez Van_Helsing, łącznie zmieniany 1 raz.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Niepokojący rok 2012

Post autor: DanaS »

Jak czytam niektóre posty to mam wrażenie, że koniec świata już się zaczął...
Awatar użytkownika
Tajgon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2011-02-12, 13:28

Re: Niepokojący rok 2012

Post autor: Tajgon »

W zasadzie koniec swiata wedlug majow nastapi, ale bedzie on polegal na koncu kalendarza i poczatku kolejnego cyklu.(Miejmy nadzieje:))
Awatar użytkownika
Heimdallur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 57
Rejestracja: 2010-10-26, 20:11

Re: Niepokojący rok 2012

Post autor: Heimdallur »

Dla jasności, to nigdzie nie ma żadnych zapisków Majów, które mówiłyby że w 2012 skończy się świat. To, że ich kalendarz kończy się akurat na tej dacie oznaczać może wiele innych rzeczy. Ale oczywiście, wizja końca świata jest najbardziej medialna, więc zazwyczaj tylko o niej się mówi, wprowadzając pozostałych ludzi w błąd.

Jedynym potencjalnym zagrożeniem, co do którego naukowcy nie mają wątpliwości, to właśnie ta wzmożona aktywność słoneczna. Już raz takie coś nastąpiło ponad sto lat temu, niszcząc większość linii telegraficznych swoim elektromagnetycznym oddziaływaniem. Oczywiście, zagrożenie, że coś takiego się powtórzy jest niskie - ale jak najbardziej realne. W takiej sytuacji szacuje się, że zniszczeniu uległoby większość (jak nie wszystkie) urządzenia elektroniczne. Padłyby stacje podnapięcia i elektrownie. Innymi słowy, świat cofnąłby się technologicznie do Średniowiecza. Zaznaczam, że prawdopodobieństwo takiego rozwoju sytuacji jest niskie, więc nie ma się czym przejmować na zapas. Naukowcy nie są jeszcze w stanie dokładnie ocenić jak wielkie będą te rozbłyski na Słońcu i czy będą one zagrażały polu magnetycznemu Ziemi. Wszystko powinno być jasne przy końcu 2012 roku i ewentualne środki zapobiegawcze (np. globalne odłączenie elektrowni) nastopiłoby ewentualnie wtedy.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Niepokojący rok 2012

Post autor: Veritas »

DanaS pisze:Jak czytam niektóre posty to mam wrażenie, że koniec świata już się zaczął...
Owszem. DanaS, ja mam nową teorię! 8)
Tutaj chodzi o Euro 2012. Tam będzie koniec świata dla Polski. Ty będziesz świadkiem tego spektakularnego zdarzenia :lol:
Masz przecież rzut beretem (podróż SKM) do Areny Bałtyckiej :wink:
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Niepokojący rok 2012

Post autor: ifar15 »

Koniec świata może tak naprawdę nastąpić w każdej chwili. Nie sądzę jednak żeby to się miało stać w najbliższej przyszłości. Niektórzy ludzie na siłę szukają takich informacji aby urozmaicić sobie życie. W końcu temat końca świata zawsze pobudza wielkie dyskusje i to jest jak najbardziej zrozumiałe, nie należy jednak uparcie wierzyć w niepotwierdzone informację.
Awatar użytkownika
Heimdallur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 57
Rejestracja: 2010-10-26, 20:11

Re: Niepokojący rok 2012

Post autor: Heimdallur »

Nawiąże jeszcze do mojej wypowiedzi. Dopiero teraz przeczytałem artykuł z pierwszego posta i widzę, że tam to wszystko zostało już opisane. Ehh... wybaczcie moją wpadkę, niepotrzebnie się rozpisywałem...
Ostatnio zmieniony 2011-02-16, 00:37 przez Heimdallur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tajgon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2011-02-12, 13:28

Re: Niepokojący rok 2012

Post autor: Tajgon »

Heimdallur pisze:Dla jasności, to nigdzie nie ma żadnych zapisków Majów, które mówiłyby że w 2012 skończy się świat. To, że ich kalendarz kończy się akurat na tej dacie oznaczać może wiele innych rzeczy.
Czytalem ze wedlug majow koniec swiata mial nastapic w 2012, ale to nieoznaczalo to samo co dzisiaj.(Przez koniec swiata rozumieli koniec jednej epoki i poczatek drugiej.)
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Niepokojący rok 2012

Post autor: IteratorZX81 »

Z kalendarzem Majów jest jak ze zwykłym. Czy jak się kończy 31 grudnia to jest koniec świata? Nie? No to tutaj będzie tak samo.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Niepokojący rok 2012

Post autor: Arek »

Nie wiem czy oglądaliście wczoraj dziennik ale mówiono tam o nowej dacie zagłady. Ma to być rok 2036 i jakiś wielgachny asteroida spadnie na naszą planetę
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Rok 2012 i inne przepowiednie końca świata”