Dinozaury i inne zwierzęta wymarłe

Bigfoot, Yeti, Chupacabra i inne zwierzęta, które istnieją wg rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna zoologia

Czy uznawane za wymarłe zwierzęta mogły dożyć do naszych czasów?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Te wszystkie dlugie, krotkie i dziwne slowa nic mi nie mowia
FeiDei
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 153
Rejestracja: 2005-07-22, 16:20
Lokalizacja: Legnica

Post autor: FeiDei »

zapewne przezyly
sa glosy ze potwory z loch ness i z innych jezior to sa te dinozaury tylko ze z czasem ewoluowaly i sa nowym gatunkiem
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

ludzie tez sa dinozaurami... bo wyewouowali z gadow, wiec sa dinozaurami, tylko, ze takim nowym gatunkiem... wedlug twojej teorii... znaczy to jest poprawna teoria, tylko, ze od dawna znana
FeiDei
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 153
Rejestracja: 2005-07-22, 16:20
Lokalizacja: Legnica

Post autor: FeiDei »

wiem ze jest od dawna znana ale nie wszyscy ja znaja
no ale jako przyklad dalem potwora z loch ness bo on jeszcze jakos jest podobny do dinozaurow,
a co sadzicie o tak zwanych pretach wielkoscia sa nie wiecej wazka z ery dinozaurow wiec sa to moze wazki ktore ewoluowaly zeby mogly przezyc w zmieniajacym się srodowisku??
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Też myślę że gdzieś mogły się uchować jakieś dinozaury, które jakoś przystosowały się do nowego środowiska (np. zmniejszyły się ich rozmiary), a co do "prętów" to od ważek różnią się budową, ważki mają bodajże 2 pary skrzydeł, a "pręty" mają kilkanaście takich skrzydłopodobnych wypustek wzdłuż "ciała", chociaż to też zależy bo zaobserwowano kilka rodzajów tych stworzeń różniących się budową i zachowaniem
FeiDei
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 153
Rejestracja: 2005-07-22, 16:20
Lokalizacja: Legnica

Post autor: FeiDei »

no dobrze prety roznia się od dawnych wazek ale te dwie pary wielkich skrzydel poprzez ewolucje mogly się zamieniac na 4 mniejsze itk az do tych kilkunastu par wypustek ale R2... sam przyznales ze sa rozne opisy tych wypustek
ja osobiscie sadze ze ze kazde zwierze nalezace do kryptozoologi po prostu ewoluowalo
mam na kazdego dowody tylko czlowiek-zaba i czlowiek-mol (mothman) nie widze podobienstw do znanych mi gatunkow i prosze mi nie gadac ze mothman jest podobny do sowy chociaz wielu naukowcow uwaza to za nowy gatunek sowy :/


P.S. jesli ktos ma prawdopodobne zdjecia yeti, big foota (ogolnie tej rodzinki) i stworzen morskich (potwor z loch ness) to bym prosil zeby mi przeslal na maila fei_dei@op.pl :D
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

fei_dei pisze:potwora z loch ness bo on jeszcze jakos jest podobny do dinozaurow
Skąd wiesz :?: Widziałeś go :?: :?
Zdjęcia Nessie to w znakomitej większości fałszywki...

A co do przetrwania dinozaurów - jasne przetrwały, i te rysunki zarzucone przez R2rVonFornala to nie jedyne dowody na to. Mam w domu w jednej książce reprodukcję innego rysunku naskalnego, który przedstawia istotę podobną do dinozaura, zaraz obok jest porównanie - rekonstrukcja wyglądu dinozaura. (wrócę do domu, to tego poszukam...)
FeiDei
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 153
Rejestracja: 2005-07-22, 16:20
Lokalizacja: Legnica

Post autor: FeiDei »

dobra skad mam wiedziec ale jak uwazasz nessie za rybe ;d;d;d to twoja sprawa
Mroczny Cień
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2005-07-20, 12:47
Lokalizacja: Wataha Księżyca

Post autor: Mroczny Cień »

zgadzam się z Wolfess ;)

Więcej treści proszę...
//by Ivellios
Schnappi
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 121
Rejestracja: 2006-09-06, 22:10
Lokalizacja: Kłodawa

Post autor: Schnappi »

Wynalazca pisze:
Gady wodne (plezjozaury itp.), latające (pterodaktyle) nie były dinozaurami :grin: tylko gadami które współistniały z dinozaurami :grin:

.
Jednak dinozaury i pterozaury można poniekąd traktować jako jadną kategorię, ponieważ i jedne i drugie były gadami naczelnymi. Natomiast zupełnie inna kategoria to prehistoryczne gady wodne; nie były one (poza mającymi płetwiaste ogony krokodylami z grupy Metriorhynhidae) archozaurami, ale należały do różnych grup gadów, które równolegle ewoluowały w kierunku przejścia do morskiego trybu życia.
Wg jednej z teorii, takie obszary jak Centralna Afryka od mln lat pozostawały mniej więcej w tym samym miejscu, blisko równika, więc klimat, temperatura, wilgotność zbytnio nie zmieniły się od czasów dinozaurów. Właśnie dlatego niektóre z nich mogły tam przetrwać, jak ceratopsy (Ngoubou, Emela-Ntouka), zauropody (Mokele-mbembe, tak się to włśnie pisze :wink: ) czy pterozaury (Kongamato)....himm jeszcze nad pustynią Namib widywane były pterozaury....to trochę inna sprawa.... :? .
Podobnie na Nowej Gwinei; ten obszar jest równie słabo poznany, co dżungle afrykańskie (BARDZO SŁABO POZNANY, CO TEŻ JEST TU WAŻNE) i tez widuje siętam pterozaury i dinozaury.
Myślę, że to na prawdę bardzo prawdopodobne, iż na takich prawie nieodkrytych terenach, jak Kongo, Nowa Gwinea czy Amazonia (tam też dinusie widywano :wink: ) przetrwały gatunki wymarłe oficjalnie przed dziesiątkami mln lat. :wink:
Gość

Post autor: Gość »

Nie znam dobrze świata. Raczej dino mogą żyć ale tylko w wyobrażni twórców filmów, komiksów, gier i książek :cry:
Ostatnio zmieniony 2006-11-24, 22:55 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

wiecie.. krokodyla też można uznac za dinozaura bo żył w tamtych czasach i przeżyl chowając się w wodzie :P
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Blackdragon pisze:Nie znam dobrze świata. Raczej dino mogą żyć ale tylko w wyobrażni twórców filmów, komiksów, gier i książek
Mylisz się. Gdzieniegdzie widuje się triceratopso podobne stworzena, plejozaury ( potwór z Loch Ness ? ) i pterodaktyle.

Ass, krokodyle to są dinozaury, ale człowiek je zna paredziesiąt lat i nie jest to już taką sensacją, może dlatego że występują dosyć licznie w porównaniu do innych dino.
Schnappi
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 121
Rejestracja: 2006-09-06, 22:10
Lokalizacja: Kłodawa

Post autor: Schnappi »

Raziel, krokodyle są blisko spokrewnine z dinozaurami, ale to nie dinozaury. Nie mylcie dinozaurów i archozaurów.
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Dino i archo zaury to są gady naczelne więc czym się różnią ?
Schnappi
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 121
Rejestracja: 2006-09-06, 22:10
Lokalizacja: Kłodawa

Post autor: Schnappi »

Archozaury to inaczej gady naczelne, do których należy rząd dinozaurów (właściwie są to 2 rzędy) i osobny rząd krokodyli.
Ale może rzeczywiście nie potrzebnie się czepiałem - można z grubsza powiedzieć, że krokodyle to dinozaury. :wink:
misumenos
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2007-04-06, 10:42
Lokalizacja: Daleko

Post autor: misumenos »

nie mozna, systematyka rzecz swieta, kiedy cos jest w trakcie ewolucji i zmienia się np płaz w gada, przestaje byc płazem a zaczyna byc gadem.
blisko równika, więc klimat, temperatura, wilgotność zbytnio nie zmieniły się od czasów
włąsnie ne, zmieniał się nieustannie, nawet podczas zlodowacen zmieniały się klimaty tam.

pojedyncze gatunki mogły przetrwac, napewno nie dinozaury napewno nie zadne wielkie zweirzeta, lecz małe niepozorne zwierzete, trzeba patrzec pod nogi, bo mozemy zdeptac chrząszcza których ród pamieta dinozaury.


a tak na serio to b. b. mało jest form archaicznych, wiekszosc zmieniła się juz w znacznym stopniu, choc w puszczy amazonskiej sa ptaki które maja pozostałosci po pazurach pterozaurów, i przewód pokarmowy typowy dla miesozercy.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Kryptozoologia - nieznane zwierzęta”