Pomórnik zagadka rozwiązana?

Bigfoot, Yeti, Chupacabra i inne zwierzęta, które istnieją wg rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna zoologia
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Pomórnik zagadka rozwiązana?

Post autor: Ignorant »

Chyba wszyscy słyszeliśmy co nieco o pomórniku!Dzisiaj przeczytałem na internecie że zagadkę rozwiązano a oto te rzekome rozwiązanie:


>Rozwiązanie zagadki

Na miejscu zespół badawczy z Centrum Badań UFO i Zjawisk Anomalnych pobrał próbkę sierści. Oddano ją do laboratorium Akademii Rolniczej w Poznaniu w celu przeprowadzenia badania. Wykonano analizę włosów pokryciowych i podszyciowych, na podstawie której wyciągnięto wniosek, że napastnik jest zwierzęciem mięsożernym i drapieżnym. Wykluczono psa, wilka, rysia i żbika. Następnie próbki przekazano do laboratorium molekularnego w Zurichu. Wyodrębniono tam DNA i porównano ją z bazą wzorców. Wyniki wskazywały na to, że pobrany materiał jest specyficznym mikrosatelitą rosomaka i typowy, wyłącznie dla tego gatunku. Badania przeprowadził dr Cloud Schelling. Rosomak mógł przedostać się z terenów północnej Skandynawii lub Rosji i jego pobyt na terenie Polski był krótkotrwały.


Co o tym sadzicie :?:
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Pomórnik zagadka rozwiązana?

Post autor: ifar15 »

No tak to pewnie był rosomak. Ludzie jak zwykle źle to zinterpretowali. Nie neguje to jednak istnienia chupacabry, nieprawdaż?
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Pomórnik zagadka rozwiązana?

Post autor: Ignorant »

Oczywiście że nie.Przeciesz to tylko jakaś polska podróbka chupacabry. ;]
I to że zagadka Pomórnika została rozwiązana nie świadczy że tym samym zagadka Chupacabry też została rozwiązana bo jednak i Pomórnika i Chupacabre więcej dzieli niż łączyło ;].Ale mam nadzieje że i kiedyś zagadka Chupacabry zostanie rozwiązana. ;]


ps.Jak i zagadki wielu innych stworzeń tego typu ;]
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Pomórnik zagadka rozwiązana?

Post autor: Ivellios »

Ja czytałem na stronie CBUFOiZA artykuł Bartłomieja Skrzypka (u nas kiedyś dyskutował jako AsaF) dotyczący pomórnika. W celu zweryfikowania prawdziwości podawanych informacji, sprawdziłem w Googlu i dla pewności w paru innych wyszukiwarkach, czy ktoś taki jak Cloud Schelling i wymieniony dalej w tekście Institut fur Nutztierecośtamcośtam naprawdę istnieje. No i? Cloud Schelling poprawiło mi na Claude Schelling, a o tym instytucie nie było dosłownie nic. Przejrzałem spisy prac Schellinga, na które natrafiłem, i nie było tam nic o jakimkolwiek zwierzęciu z Polski (a więc o pomórniku i rosomaku również).

Wniosek z tego wysnułem taki, że albo Skrzypek wszystko zmyślił, albo spartaczył robotę, pisząc artykuł i publikując w sieci tekst z błędami.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Pomórnik zagadka rozwiązana?

Post autor: Arek »

Ma ktoś linka do całego artykułu CBUFOiZA?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Pomórnik zagadka rozwiązana?

Post autor: Ivellios »

Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Pomórnik zagadka rozwiązana?

Post autor: Arek »

więc sobie sprawdzam na niemieckojęzycznych stronach ten cały""""""""Depertement fur Nutztiere Abteilung Veterinarmedizinisches Labor, Zurich."""""""" o którym Asef pisze , i ja także go znależć nie mogę, chyba kolega coś pokiełbasił
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Pomórnik zagadka rozwiązana?

Post autor: Ignorant »

Mam link do artykółu z którego wziołem te informacje może to wam coś pomoże! http://bartek9011.blox.pl/html/1310721, ... html?95742 Jak zjedziecie na dół to tam jest ten artykół o Pomórniku! ;]

-- 2010-07-06, 00:44 --

Więc jak zagadka Pomórnika rozwiązana czy nie bo już nie wiem? ;]
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Kryptozoologia - nieznane zwierzęta”