Niezindetyfikowane

Bigfoot, Yeti, Chupacabra i inne zwierzęta, które istnieją wg rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna zoologia
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Niezindetyfikowane

Post autor: Ivellios »

...a jakiś twój komentarz? :|

Ja słyszałem, że to jakiś znany gatunek zwierzęcia. A wygląda jak wygląda, bo jest zasuszone.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Niezindetyfikowane

Post autor: Arek »

Pisałem coś o tym latem, wtedy naukowcy nie znależli tam znanego im DNA, założono że to jakiś nieodkryty gatunek, w internecie pojawiły się hasła że to "dziecko obcych" itd. itp.
2 tygodnie temu znów zaczęło się coś dziać. Podobno ktoś się przyznał że sprzedał on tą kreaturę Mussenowi ( to ten starszy jegomość na filmie) za 23 000 dolców. A kreatura ta to nic innego jak gatunek małpki tylko trochę zmodyfikowany. Osoba ta mówi że z zawodu jest preparatorem zwierząt, miał on małpę obedrzeć ze skóry , uciąć uszy, a organy wewnętrzne zastąpić innymi , takimi jakie miał akurat pod ręką w warsztacie. Ten "koktajl" miał właśnie zmylić naukowców którzy nie umieli zaliczyć zwierzątka do znanych nam gatunków........To było 2 tygodnie temu, obecnie czekamy na to co Mussen w tej sprawie powie, czy też w ogóle ktoś nawet potwierdzi wypowiedzi owego wypychacza zwierząt

pozdro
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Niezindetyfikowane

Post autor: DanaS »

Za duże oczodoły jak na dziecko ludzkie. Dla mnie jakaś zmuminfikowana małpiatka. Lemur może albp palczak. W meksyku są duże połacie lasów tropikalnych (głównie na Jukatnie), które człowiek dopiero poznaje. Nietrudno znaleźć tak takie truchło małpki (których w Meksyku żyje wiele gatunków) i stwierdzić, że znalazło się dzicko obcych. Takie jest moje zdanie.
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Niezindetyfikowane

Post autor: Kryptozoolog »

Pytajcie się Kryptozoologa, a wiedza się zwiększy :twisted:
Arek, masz po części rację aczkolwiek nie jest to pewne. To stworzenia lub jak ja je nazywam ''obdarta małpa'' ma np. części jaszczurki, a i bardzo rozwinięte części mózgu. Jeśli jest to np. kosmita no to prowadzi bardzo inteligentne życie, na pewno może też przebywać dłużej pod wodą. Ale te ludzkie stawy i inne dziwne części ciała... równie dobrze jest to mutacja tej ''obdartej małpy''.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Niezindetyfikowane

Post autor: Arek »

To była moja notatka z lipca
Chociaż znalezisko te a już 2 lata, doiero teraz zrobiło się naprawdę głośno.
Zaczęło się od tego że pewien rolnik z miejscowości Metepec (30 km. od stolicy Meksyka) założył w swojej stodole pułapkę na szczury. Jakie było jego zdziwienie gdy zobaczył co się tam złapało. Także pracownicy jego farmy jak np. Augustin Estebar byli zdziwieni tą kreaturą"jego zachowanie było bardzo agresywne, chciał się uwolnić i atakował wszystkich co się do niego zbliżyli, "Dla mnie wyglądało to jak mieszanka małpy i szczura."
W wypowiedzi dla amerykańskiego "History Channel" wyjaśnia Matinez z grupy "MonsterQuest" że jest zdania że rozchodzi się tu o ciało pozaziemskiej istoty.
Dla podjęcia badań zwłoki przekazano grupie "History Channel"by ci znależli kompetentnych ludzi.
Jako pierwsi zabrali głos sceptycy oświadczając że to to nic innego jak obdarta ze skóry małpa. Grupa naukowców składająca się z genetyków, patologów i kryminologów zaprzeczyła jednak temu.
"Wygląda ten stwór jakby naprawdę był obdarty ze skóry" mówi patalog dr. Ocativio Morales.Póżniej odkryto że jednak ciało pokryte jest dziwną niespotykaną skórą."(określenie jakie użył naukowiec nazywa się dokładnie narząd szczątkowy , patrz wiki :http://pl.wikipedia.org/wiki/Narz%C4%85 ... C4%85tkowy ) To coś posiada własną skórę, wykluczone jest żeby było spreparowwane"
Pierwsze osądzenia naukowców są takie, że wysuszone już ciało ma wiele szczegółów podobnych do człowieka, które różnią go od małego naczelnego. Np. ma za krótkie nogi jak na naczelnego a cała anatomia przypomina raczej człowieka.Inne anatomiczne odkrycia pozwoliły naukowcom stwierdzić że mogło to coś stać na dwóch nogach, a rozstawienie oczodołów pomagało dobrej orientacji. Zafascynowani postanowili zbadać to coś za pomocą obrazowaniu rezonansu magnetycznego żeby stworzyć trójwymiarowy obraz.
Na podstawie abrazowania rezonansu magnetycznego radiolog dr. Jesus Higuera Galleja z meksykańskiego Instytutu żywności (Instituto Nacional de Ciencias Médicas y Nutrición) oświadcza że móżdżek w porównaniu do człowieka jest znacznie większy. Jakie są jego funkcje można tutaj przeczytać;http://pl.wikipedia.org/wiki/M%C3%B3%C5%BCd%C5%BCek
Także poddano to coś testowi DNA, ale i tutaj nie znaleziono odpowiedzi,przeciwnie "Pobraliśmy próbki z ogona, włosów i skóry, nie mogliśmy jednak znależć materiału który by nam pomógł zidetyfikować to coś, to nas zaskoczyło, teraz nie wiemy jak mamy dalej postępować" mówi genetyk dr. Elena Abarca.
Podsumowanie jest takie że stwór ten różni się od małp, naukowcy nie umią go dostawić do żadnej znanej rodziny zwierząt,spekulacji jest wiele, ale żadne nie są poparte dowodami.
Aktualnie zwłoki znajdują się w Hiszpani gdzie są badane przez znanego genetyka i kryminologa dr. Jose Antonio Lorente ( z Uniwerytetu Granada), także on dochodzi do wniosku że to dotychczas nie zbadany (schwytany) stwór.Interesujący szczegół to jego bezkorzenne zęby który odróżnia go i wyklucza z rodziny naczelnych. Takie zęby posiadają ryby, gady ,niektóre ssaki jak zające i króliki.
artykuł-źródło, dużo fajnych fotek:http://grenzwissenschaft-aktuell.blogsp ... se-um.html
film
... r_embedded
a teraz notatka która ukazała się na stronie Nautilusa:
Ta dziwaczna istota cztery lata temu wpadła przypadkowo w pułapkę zastawioną przez meksykańskiego farmera. Wpaść w nią miały dzikie zwierzęta. Okazało się jednak, że w pułapce "wylądowało" coś, co wzbudziło w farmerze prawdziwe przerażenie.

Przestraszony Meksykanin wraz z sąsiadami utopił istotę. Kilka miesięcy później jej ciało przekazał naukowcom. Wkrótce sam zginął w tajemniczych okolicznościach. Wyniki badań miały okazać się szokujące, bo według Maussana nie posiada DNA.

"To może być dowód na to, że mamy do czynienia z czymś pozaziemskim" - przekonuje Jaime Maussan.

Myślę że to naprawdę prawdziwy stwór, hmm jak go nazwać? krasnal, kobold , który dał się złapać
Jak będzie coś nowego to dam znać.

Kryptozoologu
ma np. części jaszczurki, a i bardzo rozwinięte części mózgu.
Tak jak napisałem powyżej , człowiek ten mówi że przerobił na własną potrzebę tą małpkę.
O ile jest to prawda co mówi?, sam nie wiem, a i nie chcę w wszystko wierzyć co ludzie na forum piszą. Tak bo osoba ta wypowiedziała się na forum i to wszystko. A ludzie na na forach są różni, nie tak jak w realu - z twarzą i adresem
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Kryptozoologia - nieznane zwierzęta”