Uważany za wymarłego

Bigfoot, Yeti, Chupacabra i inne zwierzęta, które istnieją wg rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna zoologia
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Uważany za wymarłego

Post autor: Arek »

Iwaki/ Japonia.
Biolodzy po raz oierwszy złowili małego Latimeriopodobnego (Coelacanthimorpha syn. Actinistia)
http://3.bp.blogspot.com/_WWUzaO9pYcA/S ... /07145.jpg
Copyright: marine.fks.ed.jp

Uważany był za wymarłego od milionów lat, jedynie znalezione skamieniałe resztki świadczyły o tym że kiedyś w epoce dinozaurów żyła ta ryba.
Aż do lat trzydziestych ubiegłego wieku, wtedy złowiono pierwszego dorosłego osobnika. Kryptozoolodzy dumnie odnoszą się do tej ryby , bo był to pierwszy ich triumf. Od lat spekulowali czy ta ryba mogłaby przeżyć od czasów dinozaurów aż do dzisiaj, w końcu to nie bagatela, tyle milionów lat.
Biolodzy podśmiewali się trochę bo nikt nigdy nie dostał tego stworzenia żywego do ręki, jedynie co miano w ręce to skamieniałe resztki oraz opowieści marynarzy, ale takim to nikt na słowo nie wierzy. Nie ma się co dziwić, marynarze różne historie opowiadają.
Aż do ubiegłego wieku, wtedy niejeden badacz się zdziwił. 60 lat póżniej złowiono także dorosłego osobnika, a pięć dni temu 18 listopada 2009 w tym samym miejscu w zatoce Manado (indyjskiej prowincji Sulawesi Utara) młodego osobnika o długości 31,5 cm. Połów udał się na głębokości 161 metrów, co dziwnego ryby te od milionów lat prawie wcale się nie zmieniły. Biologów i Kryptozoologów zainteresował fakt że zostały złowione w tym samym rejonie, czyżby to przypadek? czy są jakieś inne czynniki dla których ryby te pozostały tam?
Jedno jest pewne , kryptozoologia to coś więcej niż wiara w Yeti, potwora z Loch Ness i tym podobnych. Zdarzają się przypadki które można na 100% udowodnić
źródło: "Aquamarine Fukushima" (marine.fks.ed.jp)
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Uważany za wymarłego

Post autor: DanaS »

Jak widać świat na s na każdym kroku zadziwia. Choć Indie, pomimo że mają olbrzymie zaludnienie nadal mają wiele "białych plam" na mapie biologii i zoologii. Jednak ekspansja idzie w takim tempie do przodu, że strach się bać co jeszcze mogą znaleźć.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Uważany za wymarłego

Post autor: Arek »

Oj zadziwia a zadziwia.
Przeszło 70% naszej planety to morza i oceany , a mniej niż 10% z tego zbadano. Kto wie co się tam jeszcze kryje?. W parukilometrowych głębinach mamy takie dziwne stwory że aż włos się jeży. Wprawdzie ma to mało z Kryptozoologią do czynienia, za to jak najbardziej jest fascynujące.
Te pająki odkryto dopiero w tamtym roku, a są wielkie jak duży talerz
http://www.fast-geheim.de/html/videos-k ... iders.html
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Uważany za wymarłego

Post autor: DanaS »

Areczku, taka mała prośba...: żadnych pająków ;). Bo to jest coś co powoduje u mnie nerwowe zachowanie :D
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Uważany za wymarłego

Post autor: Dagmara »

Ja tam uważam, że pająki są milusie, szczególnie ptaszniki z którymi miałam do czynienia :D
A co do tych na filmiku, to przyznam, że ciekawie one wyglądają, ale Arku jakbyś nie napisał, że to pająki to oglądając filmik w ogóle by mi nie przyszło do głowy, że to jakiś gatunek pająka w dodatku żyjący pod wodą ;)
Artur28
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 107
Rejestracja: 2007-12-27, 13:12
Lokalizacja: Radomsko

Re: Uważany za wymarłego

Post autor: Artur28 »

No nawet bym się nie spodziewał, że pająki żyją podwodą... moje 3 pytania :D
1.Nie wiesz przypadkiem w jakich okolicach odkryto te pająki?
2.Czy można znaleźć info o nich w internecie już?
3.Czy ktoś już je nazwał?
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Uważany za wymarłego

Post autor: Ruskof »

Ja bym powiedzial ze to moze byc meduza,ktorej jeszcze nie znamy,artur,chyba jeszcze nikt tego "pajaka" nie nazwal.
Artur28
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 107
Rejestracja: 2007-12-27, 13:12
Lokalizacja: Radomsko

Re: Uważany za wymarłego

Post autor: Artur28 »

Szkoda, chciałem się dowiedzieć czegoś więcej o nim...Jakby ktoś miał o nim jakieś informacje to dajcie linka labo coś :lol: ...
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Uważany za wymarłego

Post autor: Ruskof »

Nie ma się tu co smiac stary,ale jesli chcesz cos to chyba mozesz poszukac sam.
Artur28
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 107
Rejestracja: 2007-12-27, 13:12
Lokalizacja: Radomsko

Re: Uważany za wymarłego

Post autor: Artur28 »

ale bez nazwy to będzie to trochę trudne... chociażby przybliżenie skąd to się znalazło by chyba ułatwiło sprawę?
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Uważany za wymarłego

Post autor: Ruskof »

Albo zlapac takiego pajaka i dokladnie go zbadac (Kod DNA,wlasciwosci organiczne itp..),bo zamiast pajaka powiedzialbym ze to raczej jakas dziwna odmiana meduzy.
Artur28
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 107
Rejestracja: 2007-12-27, 13:12
Lokalizacja: Radomsko

Re: Uważany za wymarłego

Post autor: Artur28 »

a ja bym się nie zgodził :P nie ma parzydełek i tej czapki co ją meduzy mają(parasol?), ale na pierwszy rzut oka :D
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Uważany za wymarłego

Post autor: Ruskof »

KRYPTOZOOLOGIA kolego.
A te biale 'raczki' moga byc innymi parzydelkami niz te ktore zwykle meduzy maja.A czapki rownierz nie potrzeba miec zeby meduza byc,dowiedz się o nich wiecej to zrozumiesz.
Artur28
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 107
Rejestracja: 2007-12-27, 13:12
Lokalizacja: Radomsko

Re: Uważany za wymarłego

Post autor: Artur28 »

Rzeczywiście o nich mało wiem :P , ale za bardzo mnie nie interesują , w końcu zazwyczaj przemieszczają się z prądem i chyba nie mają możliwości płynięcia o własnych siłach za dużo... dlatego sprawiają wrażenie monotonnych?Piszę ''sprawiają'', bo z twojego posta wnioskuje, że są o wiele ciekawsze(no ale chyba trochę odbiegliśmy :lol: ).
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Uważany za wymarłego

Post autor: Arek »

Areczku, taka mała prośba...: żadnych pająków
To już jesteśmy we dwóch , mnie nikt nie namówi bym wziął pająka do ręki.
Co innego Daga, u niej nawet skóra z ptasznika na ścianie wisi no nie? :P
No nawet bym się nie spodziewał, że pająki żyją podwodą... moje 3 pytania
1.Nie wiesz przypadkiem w jakich okolicach odkryto te pająki?
2.Czy można znaleźć info o nich w internecie już?
3.Czy ktoś już je nazwał?
Nie wiem czy je już nazwano, czy są jakieś informacje.
Na początku roku 2008 międzynarodowa grupa badaczy odkryła je niedaleko południowego brzegu Antarktydy, nic więcej nie wiem, sorry
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Uważany za wymarłego

Post autor: Ruskof »

Na początku roku 2008 międzynarodowa grupa badaczy odkryła je niedaleko południowego brzegu Antarktydy
No to mamy kolejne informacje :mrgreen:
Nasze zwierzatka sa przyzwyczajone do zimnych wod :)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Uważany za wymarłego

Post autor: Dagmara »

Arku na ścianie nie wisi, stała sobie na półce kiedyś, no ale niestety, żeby nie stracić kota musiałam mojego kochanego ptasznika (skórę) schować do szafki ;)
Taka skóra ptasznika, jej włoski, potrafi utrzymać w sobie trujące substancje przez bodajże 40 lat, jeszcze oczywiście wszystko jest zależne od jadowitości danego gatunku, a ten mój to niestety należał do takich.

-- 25 Lis 2009 11:23 --

A oto moje cudeńko, było wielkości mojej ręki, jak na pech mój kolega go sprzedał, wielka szkoda bo to był mój ulubieniec :neutral:
http://img20.imageshack.us/img20/3576/dsc00033fu.jpg
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Uważany za wymarłego

Post autor: Ruskof »

drejko14 pisze:no nie one kochają ciepło dlatego żyją na wybrzerzu antarktydy
To ma byc powazne czy sarkazm?
drejko14 pisze:nie wiem ale z tego co wiem to sposub poruszania się meduzy jest inny one nabierają wody do kapeluysza a później skurczają kapelusz wyrzucając wode i poruszają się w ten sposób
A ze meduzy zwykle tka się poruszaja to nie znaczy ze ta meduza(?) tak by się nie poruszala.
drejko14 pisze:meduza może to byc zupełnie nowy rodzaj (jak są ptaki , owady , ryby, itpto to np. nie wiem co ) .
Nowy rodzaj albo krzzowanie meduzy z jakims pajakiem (wiem glupio to troche wyglada,ale w naturze niewiadomo co z czym i co zrobi)
Artur28
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 107
Rejestracja: 2007-12-27, 13:12
Lokalizacja: Radomsko

Re: Uważany za wymarłego

Post autor: Artur28 »

:D No to będę szukał... :D Jak coś znajdę to mogę wrzucić.A ja myślę, że to jednak pająk bo zapewne już go złapano i zbadano :P
Edit:Dzięki Arku!
Edit2:Narazie nic nie znalazłem z info(ale mało szukałem), ale znalazłem zdjęcie chyba tego pająka(co nie było trudne)...
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-11-25, 16:19 przez Artur28, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Kryptozoologia - nieznane zwierzęta”