RODSY

Bigfoot, Yeti, Chupacabra i inne zwierzęta, które istnieją wg rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna zoologia
FeiDei

RODSY

Post autor: FeiDei »

sa to tak zwane "prety" wyrozniamy 3 typy" wlocznie, biale prety, stonogi
jak sadzicie istnieja
dla chetnych moge wyslac maila z nimi (6 fotek)
Pogromca

Post autor: Pogromca »

to ja jestem chetny wyślij mi te szesć fotek to mój email : dead_eye2@o2.pl

A mógłbys je opisac dokładniej
FeiDei

Post autor: FeiDei »

ech nie wiem jak to opisac zobaczysz foty to bedziesz wiedzial jak wygladaja
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

fei_dei na tym forum możesz dawać załączniki do postów, po cholerę wysyłać to oddzielnie wszystkim
FeiDei

Post autor: FeiDei »

acha jestem przyzwyczajony do twych zasad :D
wiec dam najlepsza fote
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

To są według mnie po prostu słynne "latające pręciki" - owady o dość nietypowej budowie ciała i kilku parach skrzydełek.
FeiDei

Post autor: FeiDei »

no chyba pisalem na poczatku ze rodsy to tak zwane prety
Pogromca

Post autor: Pogromca »

mozliwe a widziales moze inne gatunki zwierzat ???? Ja widzialem pzeruzne zeczy ale gdy ich szukale zeby zobaczy na stronach co to bylo to ich nie bylo i to nie tylko wielkosci owada ale raczej wielkosci 5-6 letniego dziecka
Justyna177

Post autor: Justyna177 »

nio ciekawe pierwszy raz się spotykam z ta "zagadką" iii nieiwem co to jest moze jakies owady????? Nieiwem czy istnieja bo nigdy nie widziałam.........
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Takie coś można często spotkać w ogrodach w USA i w Brazylii :)
FeiDei

Post autor: FeiDei »

Od kilku lat zaczęły mnożyć się doniesienia o obserwacjach dziwnych poruszających się po niebie jak ryba w wodzie obiektów. Badacze nadali temu fascynującemu zjawisku nazwę, "rods", czyli "pałeczki" lub "pręty". Pierwszym człowiekiem, który się nimi zainteresował jest amerykański producent i reżyser Jose Escamilla, który od 1994 roku zbiera i bada wszystkie doniesienia na ten temat. Obserwacje "rods" pochodzą z całego świata, ale najwięcej ma miejsce w USA i Kanadzie. Fenomen pojawia się o każdej porze roku. Badacze zajmujący się "prętami" nie są wciąż pewni, z czym właściwie mamy do czynienia, być może stanowią one formę jakiegoś nieznanego życia organicznego. Zostało wyodrębnionych kilka rodzajów "rods". Są to np. "stonogi" ("pręty" z wyrostkami po bokach),"białe pałeczki"(gładkie, osiągają niesamowite prędkości) oraz "włócznie", które podczas lotu nie zginają swych korpusów, to właśnie one potrafią osiągać największe, wręcz kosmiczne prędkości. Dopiero analizując bardzo obszerny materiał filmowy przedstawiający "pałeczki", badacze zobaczyli z jak niezwykłym zjawiskiem dane było im się zetknąć.
assamite
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 102
Rejestracja: 2005-08-31, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: assamite »

Ciekawe stworzonka, hmm...
ale jakos owady mnie nigdy nie pasjonowały, nie znacie jakiś dziwnych odmian Wilkow albo coś w tym stylu?
FeiDei

Post autor: FeiDei »

zara zrobie osobny temat o wilczych kryptydach jak cos znajde ;)
Zuzupower

Post autor: Zuzupower »

Ciekawe to :] ja np jak miałam 7 lat to przeleciał mi przed oczami czyli tak ok.40cm przede mną barwny motylek który mial takie skrzydła podobne do rajskich motyli (no niweiem jak się nazywają) ale póxniej zaczelam czegos o nich szukac no i dowiedziałam się ze takie motyle w polsce nie występują :D bo za zimno, moja mama tez widziała tego motyla tylko ze byz juz z 1m dalej :p
obiluk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2007-02-19, 17:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: obiluk »

Rods to prawdziwa zagadka nauki, może schwytanie choć jednego pozwoliło by więcej powiedzieć, ale to chyba nie możliwe choć kto wie ;] Warto dodać że widziano rods w Polsce, mam nawet fotkę rodsa dosyć wyraźną koło konia robioną w Polsce oczywiście ;] może kiedyś sami je zobaczymy =]
misumenos
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2007-04-06, 10:42
Lokalizacja: Daleko

Post autor: misumenos »

oglądałem kilka materiałów filmowych z nimi... i nic poza tym ciekawie to wyglada.

dla ciekawostki najczesciej filmowane sa one przypadkiem i praktycznie wydaj je tylko na taśmach filmowych, nigdy nie czytałem o tym by ktos je widział na własne oczy.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: RODSY

Post autor: Arek »

Dodam adres strony gdzie są zdjęcia by temat ożywić :D
http://www.phaenomene.renate-strang.de/ ... sicht1.htm
Ragnarok
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 134
Rejestracja: 2009-01-08, 00:55

Re: RODSY

Post autor: Ragnarok »

Na stronie nautilus.org.pl dodano nowe zdjęcia Rods z tego co widać występują także w Polsce :] Co ciekawe poruszają się z ogromną prędkością . Może to jakiś rodzaj ważki :]
Niven
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2011-09-06, 22:54

Re: RODSY

Post autor: Niven »

Ostatnio wędrowałem po naszych tatrach i robiłem zdjęcia. Na jednej z fotek uchwyciłem jedną z tych tajemniczych istot "rods" :). Migawka aparatu była ustawiona na 1/100sec czułość iso 100. Ptaki wychodzą wyraźne przy tym ustawieniu nawet jaskółki .Poniżej wysyłam zdjęcie dodam że nie widziałem w okolicy żadnych ptaków .

http://imageshack.us/f/196/imgp30731280x850.jpg/

Jesli ktos chciałby zobaczyc orginalne zdjecie to proszę o maila
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Kryptozoologia - nieznane zwierzęta”