Portal Kryptozoologiczny "KryptoZoo"

Bigfoot, Yeti, Chupacabra i inne zwierzęta, które istnieją wg rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna zoologia
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Portal Kryptozoologiczny "KryptoZoo"

Post autor: Ivellios »

Miłośników kryptozoologii czeka kilka niespodzianek. Jakich? Przekonacie
się, wchodząc na stronę główną KryptoZoo ;)
http://kryptozoo.paranormalium.pl
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Panie i panowie!

Drodzy kryptozoolodzy, kryptozoolożki oraz zwykłe szaraczki! ( :P )

Dziś stało się coś, co zapowiadaliśmy na naszym forum od dawna. Coś, co pozwoli jeszcze lepiej promować nasz serwis, a co za tym idzie - jeszcze lepiej szerzyć wśród obywateli naszego kraju wiedzę o kryptozoologii.

Tym niezwykłym wydarzeniem jest zmiana adresu naszej strony na o wiele bardziej przyjazny http://www.kryptozoologia.pl ;)

Oczywiście nadal możecie wchodzić na stronę ze starego adresu, jednak od tej pory będziemy ją promować tylko i wyłącznie z nowym adresem - www.kryptozoologia.pl

Dlaczego zdecydowaliśmy się wykupić taki adres? Powodów było co najmniej kilka.

Po pierwsze, dzięki temu nasza strona stanie się lepiej rozpoznawalna i całkiem możliwe że przestanie być wreszcie kojarzona z portalem Paranormalium (jest to serwis o tematyce paranormalnej). Dotychczas zwykli szarzy użytkownicy, widząc w adresie strony frazę kojarzącą się z ufoludkami, po prostu opuszczali nasz serwis.

Po drugie, niektórzy internauci zainteresowani kryptozoologią z ciekawości wpisują w pasku adresu adresy typu "cryptozoology.com" lub "kryptozoologia.pl". Teraz, wpisując z czystej ciekawości adres www.kryptozoologia.pl, wpadną na KryptoZoo.

Są jeszcze inne powody, typu lepsze pozycjonowanie, ale o nich nie chcemy tutaj mówić. Wspomnimy tylko, iż jesteśmy jedynym polskim serwisem kryptozoologicznym, w którym pojawiają się nowe artykuły i który dysponuje dość sporą galerią oraz bazą filmów :-)

Zapraszamy do wchodzenia na naszą stronę poprzez nowy adres http://www.kryptozoologia.pl

Pozdrawiamy
Administracja serwisu KryptoZoo

PS
Jeśli nie możesz teraz wejść kozystając z nowego adresu, odczekaj kilka godzin i spróbuj ponownie
Ostatnio zmieniony 2007-03-14, 17:21 przez Ivellios, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Widzę że co do pewnych kwestii niektórzy wciąż mają wątpliwości... szczególnie zaś owe wątpliwości ujawniają się w dyskusji na shoutboksie w KryptoZoo (cytaty pochodzą z shoutboksa umieszczonego na forum Kryptozoologia.pl).

Chodzi w szczególności o rzekome powiązania Paranormalium z KryptoZoo. W stopniu najwyższym wyprowadziła mnie z równowagi wypowiedź Darnoka, jakoby KryptoZoo było "poddziałem Paranormalium". Oświadczam, iż obydwa serwisy nie mają ze sobą nic, literalnie NIC wspólnego, no może poza tym że "siedzą" na jednym serwerze.

Obydwa portale miały kiedyś wspólną bazę danych... prawda. MIAŁY.

Prawda, część artykułów na KryptoZoo to kopie tekstów które ukazywały się wcześniej na Paranormalium... no ale to jeszcze wcale nie świadczy o tym, że skoro strona "A" zawiera artykuły skopiowane ze strony "B" to od razu musi być z nią jakoś związana czy stanowić jej "poddział".
[2007-12-02 21:45.22] <Darnok> chupas, to portal tematyczny utworzony i starany się scalić z paranormalium (tam coś iv kiedyś szykował z forum)
Darnocze, gdybym wiedział, że będę cokolwiek "scalał", to nie zakładałbym ani KryptoZoo ani "Life after Life". Nie miałoby to większego sensu.

Głównym celem, dla którego założyłem "Polski Portal Kryptozoologiczny", była popularyzacja kryptozoologii w Polsce i stworzenie w polskim Internecie miejsca, w którym internauci mogliby się wymieniać między sobą wiedzą z dziedziny kryptozoologii (istniejąca wówczas strona kryptozoologia.w.interia.pl nie wywiązywała się z tego zbyt dobrze, bo autorowi ani w głowie było zakładanie jakiegokolwiek forum).
[2007-12-02 21:42.51] <Chupas> z całym szacunkiem, ale to już raczej nie jest poddział Paranormalium.
[2007-12-02 21:43.44] <Chupas> Niby dzielimy wspólny serwer, ale redaktorów mamy innych, tak samo jak i tematykę.
Słuszna uwaga. Obydwa portale są tworzone przez dwa różne zespoły.

Powtarzam jeszcze raz - KryptoZoo i Paranormalium nie mają ze sobą NIC wspólnego, a p*****lenie że jedna strona jest "poddziałem" drugiej to bzdury godne barona Schuhausena...

To tyle co mam do powiedzenia w tej sprawie...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Chodzi w szczególności o rzekome powiązania Paranormalium z KryptoZoo. W stopniu najwyższym wyprowadziła mnie z równowagi wypowiedź Darnoka, jakoby KryptoZoo było "poddziałem Paranormalium". Oświadczam, iż obydwa serwisy nie mają ze sobą nic, literalnie NIC wspólnego, no może poza tym że "siedzą" na jednym serwerze.
Napisałem to, ponieważ wiedziałem, że chupas się do tego przyczepi, no i złapał chaczyk. Zresztą nie pamiętasz chęci powiązania for dyskusyjnych? to przecież o czymś świadczy.
Darnocze, gdybym wiedział, że będę cokolwiek "scalał", to nie zakładałbym ani KryptoZoo ani "Life after Life". Nie miałoby to większego sensu.

Lol, tak po włosku, mów mi jeszcze :) przecież ja to wszystko wiem, napisałęm tak, ponieważ arty z paranormalium zostały zabrane na kryptozoo, czyż nie jest to pewien rodzaj fuzji? oczywiście, po jakimś czasie to wszystko się rozłączyło, teraz to nie ma prawie nic wspólnego z paranormalium, jednak ja mówiłem o początkach, tych twoich pierwszych krokach w promocji kryptozoologii w Polsce i na świecie :) zresztą trochę to dziwne, że piszesz to tutaj, lepiej napisz to na kryptozoologii, z chęcią zobaczę reakcję spamerka chupasa :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Darnok, plany połączenia for były ale nie z KryptoZoo a z Futharkiem.
Pokaż mi gdzie ja pisałem o łączeniu Paranormalium z KryptoZoo...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Ivellios, Lol teraz trudno szukać zapisków sprzed kilku lat. Pamiętam natomiast, że byłą brana pod uwagę taka opcja.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek mówił cokolwiek na temat łączenia KryptoZoo z Paranormalium.
Zresztą nawet gdybym miał takie plany, to Chupas, Caniche, Kiedrzu i Schnappi dawno by o tym wiedzieli.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Aj gadasz, wyszło to w rozmowach, na początku serwisu, gdy nie było jeszcze chupasów i kaniczów.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Portal Kryptozoologiczny "KryptoZoo"

Post autor: Ivellios »

KryptoZoo przeżyło metamorfozę. Totalna wymiana grafiki :P
Enjoy! ;)
http://www.kryptozoologia.pl
Awatar użytkownika
Rastaman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-29, 17:43

Re: Portal Kryptozoologiczny "KryptoZoo"

Post autor: Rastaman »

jak się chciałem tam zarejestrować to mi wyskakiwało coś że nieodpowiednie hasło mam
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Portal Kryptozoologiczny "KryptoZoo"

Post autor: Arek »

A można by nasze i ich forum połączyć?
Byłoby więcej ludzi i więcej ludzi co wiedzą coś na ten temat.
Widać że tamte forum porządnie wygląda, na pewno byłoby wzbogaceniem.
Co o tym sądzicie?
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Portal Kryptozoologiczny "KryptoZoo"

Post autor: Ruskof »

Ale tamto forum jest specjalnie o Kryptozoologii,pozatym,o ile dobrze pamietam to co wyczytalem Iv jest przeciwny takiej fuzji...Paranormalium i tak dobrze wiedzie,mysle ze nie potrzeba takiej fuzji :) o ile Iv nie zmienil zdania to pewnie zgodzi się ze mna :wink:
Ostatnio zmieniony 2010-05-31, 09:15 przez Ruskof, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rastaman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-29, 17:43

Re: Portal Kryptozoologiczny "KryptoZoo"

Post autor: Rastaman »

a ja jestem za, można by zrobić tamto forum jako osobny dział tego
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Portal Kryptozoologiczny "KryptoZoo"

Post autor: Ivellios »

Fuzji KryptoZoo z Paranormalium NIE BĘDZIE.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Portal Kryptozoologiczny "KryptoZoo"

Post autor: Ruskof »

Rastaman pisze:a ja jestem za, można by zrobić tamto forum jako osobny dział tego
Dzial o Kryptozoologii juz jest.
Awatar użytkownika
Rastaman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-29, 17:43

Re: Portal Kryptozoologiczny "KryptoZoo"

Post autor: Rastaman »

ale dośćmały
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Portal Kryptozoologiczny "KryptoZoo"

Post autor: Ruskof »

To sam cos ciekawego tam napisz.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Portal Kryptozoologiczny "KryptoZoo"

Post autor: Arek »

Fuzji KryptoZoo z Paranormalium NIE BĘDZIE.
oki,
Myślałem że mogłoby to być wzbogacenie naszego forum i strony
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Portal Kryptozoologiczny "KryptoZoo"

Post autor: Ivellios »

Nie będzie fuzji. Kiedyś już tłumaczyłem, dlaczego, ale powtórzę:

- kryptozoologia nie ma NIC! wspólnego ze zjawiskami paranormalnymi ani w ogóle z paranormologią - co prawda czasami metody badawcze stosowane przez kryptozoologów są trochę podobne do tych stosowanych przez ufologów, ale na tym się wszelkie podobieństwo kończy

- KryptoZoo to - jak by nie było - serwis wydzielony z Paranormalium. W roku 2004, jakoś na jesieni, w Paranormalium (wówczas nazywało się "Portal Zjawisk Niewyjaśnionych") artykułów z kryptozoologii było tak dużo, że ilościowo zaczęły one dominować nad resztą tekstów publikowanych w serwisie (stanowiły jakieś 70% całości!). Dalsze trwanie takiej sytuacji mogłoby doprowadzić do powstania dziwnego tworu pod tytułem strona kryptozoologiczna z domieszką ufo, ezoteryki i astrologii. Użytkownicy stronę o tak niedookreślonej i pomieszanej tematyce raczej omijaliby szerokim łukiem, dlatego utworzenie oddzielnego serwisu o tematyce kryptozoologicznej uznałem wręcz za konieczne.

- obecność działów kryptozoologicznych na stronach o tematyce paranormalnej najczęściej powoduje, że użytkownicy odwiedzający takie strony zaczynają kojarzyć kryptozoologię ze zjawiskami paranormalnymi i fenomenem UFO - a to chyba najgorsza rzecz, jaka może spotkać dziedzinę biologiczną...
Co prawda pozostawiłem na stronie głównej dział kryptozoologiczny, ale zaprzestałem jego rozwijania - praktycznie wszystkie nowe artykuły i newsy z tej dziedziny publikuję w KryptoZoo.

- za taką fuzję użytkownicy KryptoZoo chyba by mnie zjedli :P

Dlatego fuzji Paranormalium z KryptoZoo nie będzie.

Jeżeli ktoś chce podyskutować o kryptozoologii, dowiedzieć się czegoś nowego, itd. - to najlepszym, co może zrobić, jest rejestracja na forum KryptoZoo i wzięcie udziału w dyskusjach.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Kryptozoologia - nieznane zwierzęta”