Chupacabra

Bigfoot, Yeti, Chupacabra i inne zwierzęta, które istnieją wg rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna zoologia
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Chupacabra

Post autor: Ivellios »

Krwiozercze stworzenie zwane "kozim wampirem". Wystepuje w Portugalii. Zabija zwierzeta, wywysajac im krew poprzez dwa bardezo male naciecia w skorze. Nigdy nie zanotowano smierci czlowieka.
Czy wedlug Ciebie, [you], Chupacabra to stworzenie zyjace naprawde, czy tylko chwyt majacy na celu przyciagniecie turystow :?:
Aphrodisiana
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 85
Rejestracja: 2004-08-30, 20:13
Lokalizacja: Noc i mrok

Post autor: Aphrodisiana »

Wiesz...Moznaby spekulowac na ten temat...
Jednak pomimo wszystko wydaje mi się, ze istnienie czupakabry moze byc prawda...
Z reszta tak samo jak w przypadku Yeti czy Nessi...
Poza tym mimo, ze czlowiek dotarl juz prawie wszedzie,to jednak sa bszary gdzie takie stworzonko mogloby się ukryc.
W ostatnich latach nad Puerto Rico zanotowano zwiekszona aktwynosc UFO, a niektorzy naukowcy twierdza,ze jest to scisle powiazane z obecnoscia tych dziwnych stworzen- moze wiec czupakabra byla "domowym" pupilkiem kosmitow?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Możliwe. Nieliczne fotki, które uznano za autentyczne, ukazują jakąś humanoidalną istotę o wielkich oczach, gadziej skórze, wielkich pazurach... tak nawet jest opisywana przez osoby, które rzekomo ją widziały (choć czasem napotykam i inne opisy)
Daisy

Post autor: Daisy »

Ja wierzę w tego małego słodziaczka. Mimo, że postać Chupacabry znam z kreskówki myślę, że jakaś nutka prawdy w tym jest;)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Słodziaczka :?:

Nie wiedziałem, że gadopodobne krwiopije są słodkie... ( :lol: )
Daisy

Post autor: Daisy »

Ale mi się wyobraża jako kuleczka podoba do jeżyka, a to, że jest krwiopijne to tylko detalik;)
Aphrodisiana
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 85
Rejestracja: 2004-08-30, 20:13
Lokalizacja: Noc i mrok

Post autor: Aphrodisiana »

Są różne gusta i guściki..... To co jednym może wydawać się obrzydliwe czy potworne, drudzy uznają za piękne i niepowtarzalne...
Ze zdjęć i rysunków czupakabry jakie widziałam, moge powiedzieć, że jak dla mnie to fascynujące, niesamowite stworzonko :D
Skye

Chupacabra

Post autor: Skye »

Obrazek

czy nie wygląda ślicznie na tym zdjęciu? :sick:

(wysysacz kóz)Chupacabra może być kolejna z ras istot Obcych, gdyż jej pojawianie się często zbiegało się z obserwacja świateł na niebie, aczkolwiek może być także do dzisiaj nie odkrytym jeszcze gatunkiem jakiegoś ziemskiego zwierzęcia. Chupacabra ma postać około 1,5 metrowej istoty, poruszającej się na dwóch nogach. Posiada duże, jarzące się na czerwono oczy, pysk w rodzaju wąskiego dzioba z ostrymi kłami, kończyny zakończone trzema dużymi szponami i długi język przypominający sztylet. Językiem tym chupacabra wbija się w ciało zwierzęcia, najczęściej w wątrobę a następnie wysysa jego krew. Chupacabra według świadków wydziela też z siebie dosyć nieprzyjemny silny zapach siarki, lub kwasu siarkowego.


:mysle:
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Istnieją również pogłoski, jakoby Chupacabra miała atakować także i ludzi.
Skye

Post autor: Skye »

W wioskach koło Meksyku ludzie malują na drzwiach domów białe krzyze które podobno odstraszają Chupe.

Jedna z teori twierdzi że Chupacabra to nieudany eksperyment który wymknoł się zpod kontroli :shock:
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

W eksperymenty nie jestem skłonny wierzyć...
black_ozzy

Post autor: black_ozzy »

ja też w eksperymenty nie wieże:)
ja uważam że to pzremiłe stwożonko, jest jednym z wielu żyjących na świecie których nie znamy (oficjalnie), są tylko legendy,mity i przekazy słowne :wink:
Kiedyś w "nie do wiary" był o tym program i ja mysle że tam było to fajnie opowiedziane:)
Wszyscy pewnie to widzieli więc nie bede opisywał (z resztą też dobrze nie pamiętam 8) )
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Nie wiem, jak wy, ale ja tego programu nie oglądam już od dłuższego czasu. Po prostu strasznie spalili się jeśli chodzi o tematykę (co drugi odcinek o duchach...) jak i realizację - to przecież widać, co jest naciągane, co wymyślone... także ten odcinek o Chupie nie był za ciekawy.
black_ozzy

Post autor: black_ozzy »

A mnie się podobał i zrobił na mnie jakieś tam wrażanie!! Ale to kwestia gustu, ale masz racje że program się zepsół. Zapomniałeś dodać że co 2 odcinek też jest o jakimś szukaniu bunkrów pozostawionych przez niemców. Wiem że to nie na temat, ale podobał mi się odcinek na temat egzorcyzmów...
Invasier

Post autor: Invasier »

O Chrupkach"Cabras" wiadomo tyle ile opowiedzieli onich ludzie... a z ludzmi jest roznie...Ile glow yle zdan... Szczegolnie jesli chodzi o wiesnikow z zacofanej meksykanskiej wiochy... (a takie relacje przedstawiono wlasnie w owym niedowiary, ktore jest juz dawno "spalone")....


Na poczatku - smieszy mnie to zdjecie z czolowki :D Odrazu widac ze4 cos znim jest nie tak... :lol:

Bylbym sklonny niewierzyc w Czupaczupsa, gdyby nie te precyzyjne naciecia wokolicach wotroby, Watpie natomiast iz chupachups zrobil to jezykiem, mysle ze uzyl do tego raczej bardziej wyrafinowanego narzedzia (moze pazorkow, a mozejakiegos kla podskurnego, moze jakiejs oscio-kosci), Oraz gdyby nie to i chupaczupsa widziano nietylko w obrebie tej jednej wioski... Ponoc nasz tajemniczy stworek zarzynal owce i bydlo w calej okolicy na przestrzeni wielu kilometrow,


Kolejnym ciekawym aspektem, jest fakt pojawiania się i znikania czupaczupsow, (sa ponoc bardzo szybkie) A jakos niewyobrazam se 2-noznego stworzenia ktore potrafiloby biegac jak gepard :P

Warto zwrocic uwage rownierz na fakt, iz czupaczup atakowal z pewnymi odstepami... Najpierw jaisczas ginely zwierzeta, potem jakis czas byl spokoj. a potem znowu ginely tylko tymrazem w innym rejonie itd... itd... Znaczy to iz nasz potworek prowadzi koczowniczy tryb zycia, i pewienczas potrafi przetrwac bez jedzenia, a zatem posiada funkcje gromadzenia zapasow... Eh... No i wkoncu chyba to naco wszyscy czekali... czyli opis wygladu czupaczupsa bardzo przypomina opis "szarakow" z opowiadan o porwaniach przez kosmitow = 2 nogi, ok 1,30 , ogromne oczy ... co do oczu to wlasnei w tym niedowiary poruszany byl temat iz zekomo oczy czupaczupsa swieca na czerwono :P :lol: - niewiem, nie widzialem :P moze i tak :D

Ale NDW to jedno - natomiast co mowi profesjonalna literatura na temat Czupaczopso pozostawiam wam do zbadania :]

Pozdrawiam (IVAN)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Wobec tego zapodaj nam tutaj tytul jakiejs ksiazki o Chupie :twisted:
Skye

Post autor: Skye »

co ze zjdjęciem jest nie tak??? by the way na jakim kanale leci to nie do wiary bo nie miałam przyjemności oglądać :roll:
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Nie od dziś wiadomo, że to zdjątko jest fałszywe, Skye :twisted:

A NIE DO WIARY leci w TVN co niedzielę wieczór. W TVN SIEDEM swego czasu puścili amerykańską edycję tego programu (ale to było gdzieś dwa czy trzy lata temu).
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Wedlug mnie to prawda poniewaz ten kozi wampir nie pojawil się nagle tylko od pokolen porywa kozy wiec wg. mnie nie jest to jeden stwor tylko jakies stado ktore zmyslnie się ukrywa :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Kryptozoologia - nieznane zwierzęta”