Chupacabra

Bigfoot, Yeti, Chupacabra i inne zwierzęta, które istnieją wg rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna zoologia
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Co do nieatakowania ludzi, to mnie się raczej wydaje, że chupa to stworzenie płochliwe, które ludzi się poprostu boi.
myślę, że się nie boi, czego niby miałaby się bać? myżlę, że chupa jest jakimś tajnym projektem rządowam (raczej nie przychylam się do teorii o kosmitach), dziwną krzyżówką genetyczną mającą sporo genów ludzkich - stąd inteligencja, umiejętność chodzenia na dwóch nogach i niemal bark agresji skierowanej do ludzi (wydaje się, że chupa unika ludzi, a nawet jak już jakiś wlezie jej w drogę, to stara się odstraszyć, przepędzić - a co by dla niej było po prostu zabić?) - chupa wyczuwa pokrewieństwo, jest w pewnej części człowiekiem, dlatego zaczaja się na kozy i krowy, a nie na ludzi
Awatar użytkownika
black_master
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-29, 11:29
Lokalizacja: kraina cienia

Post autor: black_master »

tajny projekt rządowy?? ok moze w tej strefie 51 robią różne dziwne rzeczy ale no bądźmy rozsądni. natura lubi robic sztuczki, ludzie zreszta też ale nie wszystko co dziwne musi mieć zmodyfikowany kod genetyczny! a jeżeli masz wątpliwości co do inteligencji to popatrz na swojego psa (jeśli takowego posiadasz) albo weż pod uwagę delfiny czy małpy (mają ok 90% ludzkiego kodu genetycznego) :>
wiesz czego ludzie się najbardziej boją, Leśna? nieznanego. a wyolbrzymianie i podkolorowywanie faktów to nasza specjalność
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

szympansy mają 98,7 % bodajże...

psa mam - kocham ją bardzo, ona też mnie kocha :) ale bym nie powiedziała, że to jakiś psi geniusz

nie twierdzę z resztą, że zwierzęta nie są inteligentne

o chupie nie było nigdy dawniej żadnych doniesień, a o innych kryptydach były, i to nierzadko od setek lat

chodziło mi o to, że przy tak dużym pokrewieństwie genetycznym chupa to wyczuwa i nie wykazuje w stosunku do ludzi takiej agresji jak do zwierząt... to coś jak w 4. części Aliena ;)
Awatar użytkownika
black_master
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-29, 11:29
Lokalizacja: kraina cienia

Post autor: black_master »

nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawe ale z tego autentycznie robi się juz fantastyka :) skoro doszliśmy juz do aliena... ale żeby krzyżówka genetyczna?? to nie film science-fiction tylko realia a jakby faktycznie cos takiego byłoby dziełem ludzkich rak to staraliby się to czym prędzej zatuszować i podejrzewam ze nikt by o tym nie wiedzial, bo naukowcy baliby się swojego eksperymentu pozostawic na wolności. i gdyby to była prawda to nie byłoby donosów z całego świata ze widzieli właśnie to co widzieli, tylko to "coś" tymi pojawieniami się wyznaczyłoby pewien szlak swojej wedrówki. i ostatnie- te opisy nie rózniłyby się tak bardzo od siebie (w sumie podobna sprawa jest z UFO choc tu możemy przypusczac że jest kilka ras tych istot). osobiście uważam że ten mit powinien zostac definitywnie obalony, podobnie jak wielka stopa czy inne tego typu domniemane potwory
Rads0n
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2006-06-30, 17:41
Lokalizacja: Iowa

Post autor: Rads0n »

Do calej sprawy z chupacabra podchodze dosc sceptycznie i co najwazniejsza z punktu widzenia kryptozoologa(tzn krzyzowki genetyczne odpadaja ;p). Na calym swiecie doniesienia o tym stworzeniu troche czasem niemal zupelnie roznia się od mexykanskiego pierwowzoru, I wedlog mnie tylko tam wystepuje (ew. uwierze w doniesienia z rosjii i australi). Reszta to zapewne spotkania z wiekszymi kotami ( bo jak przeczytac mozna w artykule na stronie www.ufo.pl sa zdolne do "łamania" ofiar i ukrywania się przed ludzkim wzrokiem). Niektorzy zaczynaja popadac w masowa paranoje zamieszczajac zdjecia martwych psow lub kojotow mowiac ze to zwloki chupacabry... Wiec chupa jest zapewne jakims odchylem ewolucji a nie jak niektorzy mowia "afektem tajnych rzadowych operacji". Takie jest moje zdanie to mowilem ja Rads0n ;pp
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Co do zdjęć...
http://portal.zjawiska.hosted.pl/artykul505.php
Takie małe opracowanie dyskredytujące najczęściej pokazywane w sieci fałszywki
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

black_master pisze:skoro doszliśmy juz do aliena
nie co... podaje przykład, żeby łatwiej było sobie uzmysłowić, co próbuję wytłumaczyć...
Oleńka
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 119
Rejestracja: 2006-04-18, 02:19
Lokalizacja: Galaktyka Cieni

Post autor: Oleńka »

Ani zdjęć ani filmów z chupą nie ma ponieważ na terenach na ,których wystepuje czyli.np.Porto Roco,Syberia panuje bieda a kryptozoolodzy lub ufolodzy za nim zabiorą się za jakiekolwiek badania to muszą pozałatwiac różnego rodzaju zgody na nie a nawet jeśli już uzyskają to i tak ich pobyt na tych terenach jest zbyt krótki a ponieważ chupa jest inteligentna to to wykorzystuje.Co do powiązań genetycznych to powiem ,że to żadne wytłumaczenie ponieważ taki goryl zaatakuje człowieka bez powodu.Tak więc uważam ,że chupa to kosmita.Wracają jednak do zdjęć to w internecie znalazłam takie zdjęcia:
1.http://www.zatajone.fora.pl/viewtopic.php?t=16 (te dwa pierwsze)
2.http://forum.helox.pl/viewtopic.php?t=1 ... 0615662ee8 (super nie?)
Oleńka
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 119
Rejestracja: 2006-04-18, 02:19
Lokalizacja: Galaktyka Cieni

Post autor: Oleńka »

Nie była bym tego taka pewna ale nie chce się kłucić.Co do pterodaktyla ,wszystko byłoby fajnie tylko ,że pterodaktyle wymarły najprawdopodobniej trochę wcześniej od dinozaurów (w kredzie ich widok należał do rzadkości) ,więc skąd ten pomysł?Być może chupa jest wynikiem eksperymentów genetycznych ludzi lub kosmitów.Dlatego radziłabym mieszkańcom tych miejscowości wyjatkowo "zachupionych" wybrać jakiegoś ochotnika(mówie o kimś wmiare normalnym) i ten ochotnik powinnien znaleść jaką chupe i spróbować z nią porozmawiać (na migi czy cuś),może nóż widelec chupa by coś powiedziała coś np. tego typu jak:Deme,por favor,un paqute de cigarrilloos espnoles.Dobra ,a tak już na poważnie to chyba to jest najsensowniejsze wyjście z tej sytuacji.
Oleńka
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 119
Rejestracja: 2006-04-18, 02:19
Lokalizacja: Galaktyka Cieni

Post autor: Oleńka »

Jest wiele odważnych ludzi ale to chyba nie może być wieśniak.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Wulver pisze:Gdzie znajdziesz normalnego wieśniaka, który uda się na pogaduszkę z demonem wysysającym krew z ofiar do cna, budzącym strach w całej okolicy i mogącego bez problemu pozbawić go życia?
wieśniaka to nie wiem, ale taka jedna mieszka w moim domu... i nawet śpi w moim łóżku... nie wiem czemu, ale widzę ją kiedy patrzę w lustro ;)
Oleńka
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 119
Rejestracja: 2006-04-18, 02:19
Lokalizacja: Galaktyka Cieni

Post autor: Oleńka »

Ja bym mogła pójść na ochotnika.I to wcale nie musi oznacza ,że jestem głupia,głupi są ci ,którzy w tej sprawie nic nie robią a może by się okazało ,że chupa nie jest taka zła na jaką wygląda.Jednagże to co proponuje Wulver jest karygodne ,ponieważ pogorszyłoby jeszcze sytuacje bo może się tak zdarzyć ,że chupy wogóle nie rozumieją o co nam chodzi bo np. dla nich picie krwi jest najnormalniejsze w świecie i co wtedy?A no to ,że by się okazało ,że to my pierwszi zaczynamy i to nie wiadomo dlaczego.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

no to jest nas trzech :)

jedziemy jazem, idziemy po kolei (ja pierwsza :) )

jak po tygodniu nie wrócę, to idzie Wulver, potem Oleńka ;)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

To ja chyba na końcu pójdę ;]
Oleńka
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 119
Rejestracja: 2006-04-18, 02:19
Lokalizacja: Galaktyka Cieni

Post autor: Oleńka »

No to jest nasz czterech.Proponuje pójść grupą.A tak naprawdę to myśle ,że taka misja dyplomacyjna by się powiodła.
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

No gdybym ja miał doczynienia z czymś takim na codzień to też bym się nie garnął do dyplomacji, raczej do eksterminacji bądź ucieczki. Hmm... gdybym miał odpowiedni sprzęt to chętnie bym sobie na taką chupe zapolował ;P

Dziwne, że nie znalazł się żaden ekscentryczny milioner, który by sobie kazał upolować chupa chupsa...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Kryptozoologia - nieznane zwierzęta”