Olbrzymy na Ziemi

Bigfoot, Yeti, Chupacabra i inne zwierzęta, które istnieją wg rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna zoologia
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Olbrzymy na Ziemi

Post autor: Ivellios »

http://www.portal.paranormalium.pl/artykul590.php

Jest to przetłumaczony przeze mnie obszerny artykuł Scotta Corralesa, opublikowany w magazynie FATE w maju 2006.

No dobra... ale co on ma wspólnego z kryptozoologią?

Ano, coś ma.

Otóż Corrales stawia w artykule tezę, jakoby Yeti, Bigfoot i inne hominidy były przedstawicielami rzadko już dziś występującej rasy człowieka o wyjątkowo dużym wzroście...

Quinametzini, lub bardziej poprawnie quinametzin hueytlacame (wielcy niekształtni ludzie) w końcu zostali zmuszeni do opuszczenia Meksyku i migracji na południe wzdłuż wybrzeża Pacyfiku, choć inni zmierzali na północ. Franciszkanin J. Mariano Rothea tak podsumował to przekonanie: "...w czasach starożytnych przybyli tam ludzie i kobiety nadzwyczajnego wzrostu, najwidoczniej z północy. Niektórzy poszli wzdłuż wybrzeża Morza Południowego, inni zaś przeszli na strome zbocza górskie..."

Franciszkanin Andrés de Olmos, opisując w XVI wieku, wspomniał o ciekawym szczególe: meksykańskie olbrzymy żywiły się dębowymi żołędziami i różnymi chwastami. Ten szczegół zawarty w kodeksach umożliwia nam przyjrzenie się dziwnej ewentualności: czy Quinametzini mogli dożyć naszych czasów pod postacią wysokich, włochatych małpich istot, znanych jako Bigfoot, Yeti, Sasquatch i inne? Te wywiady przeprowadzone przez kronikarzy ery kolonialnej pokazują, że ta tradycja utrzymywała, że te olbrzymy, które nie zostały wytępione przez normalnych ludzi, przeniosły się na pustkowia, gdzie gdzie przetrwały resztki ich rasy.


A jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Ivellios pisze:"...w czasach starożytnych przybyli tam ludzie i kobiety nadzwyczajnego wzrostu,
z tego cytatu wnioskuje że kobiety to nie ludzie tak? :P

co do tej rasy olbrzymów to sądze że taka rasa mogła istniec, ale nie nazwał bym ich ludźmi tylko czymś jakby małpami (tyle że "troszke" większymi), po prostu rasą zwierząt której teraz nie uznaje zoologia.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Assassinio pisze:z tego cytatu wnioskuje że kobiety to nie ludzie tak?
jakbym mojego angliste słyszała ;) ''ludzie i kobiety! bo zaraz kartkówke zrobie!''
Assassinio pisze:ale nie nazwał bym ich ludźmi tylko czymś jakby małpami
a ja bym ich nazwała ludźmi jednak
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

A może to któraś z form rozwoju człowieka [ przed homo sapiens].
Bo gdyby powiedzieć że są to dobrze rozwinięte małpy to też się sprowadza do ludzi.

Czyżby kolejna opowieść biblijna była prawdziwa ?? [ O Dawidzie i Goliacie ]

Wszyskie stworzenie podobne do Yeti itp. są owłosione ... może wynika to z niemożności "ogolenia" się ?

Wspomniano też o wielich miastach z "murami do nieba". Znacie może jakieś przykłady ??

Może owiane tajemnicą piramidy zostały wybudowane z pomocą olbrzymów ?

" Rabunki czynione przez te olbrzymy skończyły się, kiedy zniszczył je "niebiański ogień". " -
Byli oni wysocy, więc mogli przyciągać pioruny. Czym innym może być niebieski ogień ??
Ostatnio zmieniony 2006-10-08, 15:56 przez Raziel, łącznie zmieniany 2 razy.
Kaukaz
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2006-06-28, 23:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kaukaz »

Jako, że muszę napierw coś zobaczyć aby uznać za 100% potwierdzone najbardziej przemawia do mnie to zdjecie trumny na tle waganu towarowego(jeśli jest prawdziwa).Jednakże to może być tylko pojedynczy przypadek "wysokiego człowieka" który nie jest niczym niezwykłym.

Zaciekawiła mnie za to "Muzealna konspiracja".Ciekawe komu by zależało na utajnieniu takich rewelacji.
Ostatnio zmieniony 2006-10-08, 18:17 przez Kaukaz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Na przykład naukowcom, którym nie w smak byłoby dopisywać czy zmieniać coś w oficjalnej historii ewolucji człowieka...
De Ruyter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-16, 16:14
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: De Ruyter »

Wielkorotnie znajdowano olbrzymie kości czy oddciski stóp
Dead_but_mad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2006-11-01, 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dead_but_mad »

A kiedy ludzie zaczęli rozmnażać się na ziemi i rodziły im się córki, ujrzeli synowie boży, że córki ludzkie były piękne. Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli Księga rodzaju
i tak zrodzili się Nefilim synowie kobiet i aniołów....
Mitologia grecka ... na przykład cyklop- olbrzym z jednym okiem,Hekatonchejrowie - synowie Gai i Uranosa... również olbrzymy inaczej zwani "sturęcy" Giganci- również synowie Uranosa i Gai (?) Tytani- jednym z nich był Kronos, o dziwo dzieci Uranosa i Gai....
Mitologia skadynawska również ma swoich olbrzymów.... Ymir który wyłonił się z lodu, Bergelmir jego wnuk pierwszy z rodu nowych skadnynawskich gigantów.
Przykłady mozna mnożyć w nieskończonośc....
Dlaczego opisuje wam bajki... otóż jak każdy szanujący się obserwator rzeczywistości uważam ze w każdej legendzie, każdym micie ukryte jest ziarno prawdy.
Jeśli chodzi o fakty.. polecam lekturę pt "Zakazana archeologia"R.L Thompsona. Warto :twisted:
Skrótowo...
http://kryptozoologia.w.interia.pl/olbrzymy.htm

Charakterystyczna cecha która się powtarza to sześc palców u rak i stóp....

Sumując nie sądze aby nasi kudłaci przyjaciele byli olbrzymami, prawidziwe olbrzymy wygineły...
Kudłaci( Yeti i społka) mogliby być jakimś ślepym zaułkiem w długiej drodze ewolucji... Chociaż.... taki Ałmas ..wiecie kto to ?( taki kudłacz z gór Tien-Szan, daleki kuzyn naszego Yeti i Wielkiej Stopy) otoczony jest przez miejscową ludnośc swego rodzaju klutem... Dlaczego ? otóż posiada on wiele zdolności o których nie śniło się naszym filozofom... Nadejście Ałmasa ma zwiastować nieszcześcia na większą skalę....
Co mozna powiedzieć o kudłaczach... na pewno nie są oni legendarnymi olbrzymami... więc czym? Określani jako "dzicy ludzie" lub "zwierzęta". Nie ma pewności czym ani kim są... możliwe że są to pozostałości naszego dalekiego kuzyna Neandertalczyka rozwijający się równolegle z nami gatunek człowieka rozumnego zyjący w środkowym plejstocenie... :twisted: A wydawałoby się ze nasi pomysłowi przodkowie wszystkie wytłukli :twisted:
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Dead_but_mad pisze:naszego Yeti i Wielkiej Stopy
nasz Yeti mieszka gdzieś w Nepalu, a nasza Wielka Stopa w USA. Więc napewno nie "naszego". Jedźmy dalej! Olbrzymy. Kiedyś wszystkich mających powyżej 2 m nazywano olbrzymami. Średnia wzrostu wynosiła 150cm. Więc jest możliwe, że poprostu dla ludzi byli to olbrzymi. Ale zastanawiając się nad tym, czy w rzeczywistości nie istniała taka rasa, przewyższająca nas wzrostem o metr. Jest to możliwe. Albo mogły być to skutki mutacji (jak np. chinka, która ma 256cm) która się utrwaliła. Albo jak powiedziałDead_but_mad, jakaś z gałęzi ewolucji.
Dead_but_mad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2006-11-01, 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dead_but_mad »

Mawerick pisze:
Dead_but_mad pisze:naszego Yeti i Wielkiej Stopy
nasz Yeti mieszka gdzieś w Nepalu, a nasza Wielka Stopa w USA. Więc napewno nie "naszego". Jedźmy dalej! Olbrzymy. Kiedyś wszystkich mających powyżej 2 m nazywano olbrzymami. Średnia wzrostu wynosiła 150cm. Więc jest możliwe, że poprostu dla ludzi byli to olbrzymi. Ale zastanawiając się nad tym, czy w rzeczywistości nie istniała taka rasa, przewyższająca nas wzrostem o metr. Jest to możliwe. Albo mogły być to skutki mutacji (jak np. chinka, która ma 256cm) która się utrwaliła. Albo jak powiedziałDead_but_mad, jakaś z gałęzi ewolucji.
W kwestii wyjasnienia szanowny kolego :twisted: użycie sformułowania "nasze" było zamierzone. dobrze wiem gdzie pomieszkuje sobie Yeti i wielka stopa Ty mnie o tym naprawdę nie musisz uświadamiać... Mówi Ci coś "ironia"?

Jedźmy dalej... nie opierłam się w swojej wypowiedzi na faktach dotyczących przekazów ustnych na temat ludzi o wyższym "nieco" ( uwaga znowu ironia) wzroście od naszego, lecz na mitach o bogach i dzieciach Aniołów...(tutaj odsyłam do Pisma Świętego Stary Testament) Być może masz rację ze takich ludzi nazywano olbrzymami... ale nie o to tu chodzi..... Mutacja taak... jak najbardziej tylko mutacja zazwyczaj jest wybrykiem jednorazowym....no chyba że mamy do czynienia z chorobą genetyczną która umożliwa dalsze przekazywanie genów...czyli prościej pisząc rozmnażanie to inna bajka... Ze średnią wzrostu również bym śmiała dyskutować... ale tutaj niestety nie jestem 100% pewna....
Poza tym ogólnie sumując chyba się nie zrozumieliśmy.... :twisted: a propos tego że mogłaby istnieć rasa przewyższająca nas zwykłych ludzi o metr... odsyłam do wyżej wymienionej książki nie jest to dla mnie biblia ale na pewno warto sobie poczytać :twisted:
Pozdrawiam :twisted:
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Nadużywasz diabełków:P A tak do mojego posta, to tylko początek był odnośnikiem do Twojej wcześniejszej wypowiedzi, to co Po słowach: "Jedźmy dalej" jest już poprostu moją wersją całej historii z olbrzymami.
Dead_but_mad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2006-11-01, 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dead_but_mad »

Diabełki są fajne.. zresztą to moj znak rozpoznawczy z podobnego forum jeszcze ..które niestety umarło zabiła je głupota i ... nie powiem co jeszcze żeby nie wywołać złego...
MOja cześc wypowiedzi jest formą polemiki z Twoją :twisted:
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Skoro tak, to dobrze. Co do mutacji genetycznej, która się mogła utrwalić, to się to nazywa ewolucja. Jest faktem stwierdzonym. Nawet teraz mamy taką chorobę : Gigantyzm, więc jest to prawdopodobne. Może o wzroście zdecydowały inne czynniki. np. obecność jakiegoś pierwiastka w otoczeniu, pobudzającego hormon wzrostu. Jak zwykle możliwości jest tyle co ludzi siedzących nad tematem!
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Mawerick pisze:obecność jakiegoś pierwiastka w otoczeniu
Znamy już prawie wszystkie pierwiastki :D raczej rasa która wygięła poprzez selekcję naturalna.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Darnok pisze:prawie
robi różnice. Jednak nie wszystkie. Pozatym do dzisiaj nie wiemy dokładnie jaki niektóre związki mają wpływ na genom ludzki i zwierzęcy.
Dead_but_mad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2006-11-01, 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dead_but_mad »

Stwierdzenie klucz "dobór naturalny"
Fakt :gatunek najmniej przystosowany ginie.... a po co komu ponad 2 metry wzrostu to nieużyteczne :twisted:
Stwierdzenie klucz " olbrzymy"
Fak: zwłoki rasy olbrzymów odnajdywane są w całkowice zaskakujących miejscach razem ze zwłokami dinozaurów i nie tylko (powiało Giertychem :twisted: ) wysoki wzrost miałby wtedy uzasadnienie co? inna grawitacja i tak dalej wszystko było większe
Stwierdzenie :" to niemożliwe aby człowiek żył z dinozaurami"
Fakt : teoria ewolucji jest kulawa, ale titaj poniekąd jestem skłonna przyznać rację... człowiek w tej formie jaką znamy nie mógł zyć w tamtych czasach
Stwierdzenie :" znane są mutacje(gigantyzm" które powodują niesłychanie wysoki wzrost u delkiwenta nim dotkniętego"
Fakt : to prawda ale nie jest to mutacja aż tak czesto spotykana zeby mówic o gatunku u którego byłaby ona normą
Wniosek nie ma żadnego... to znaczy jest jeden... na dobrą sprawę MUSIAŁA istnieć rasa olbrzymów... niekoniecznie mutantów
Wniosek drugi
Bredze :twisted:
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Dead_but_mad pisze:Bredze
nie przecze, nie potwierdzam. Fakty są niby ok, ale jak zwykle do podwarzenia. Szczególnie jeśli chodzi o gigantyzm! Jest bowiem możliwe, że mutacja się utrwaliła. Co powoduje powstanie rasy olbrzymów. To jest główny mój zarzut. Opcja ta jest ciężka do przeforsowania, ale nie niemożliwa!
Schnappi
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 121
Rejestracja: 2006-09-06, 22:10
Lokalizacja: Kłodawa

Post autor: Schnappi »

Dead_but_mad pisze: (powiało Giertychem :twisted: ) :twisted:
Ten pan idealnie pasuje do tego tematu. :lol:

Nadmierny wzrost u mężczyzny może być spowodowany dodatkowym chromosomem Y, ale są to rzadkie przypadki.
A prawdziwy, najczęstszy gigantyzm nie jest mutacją genetyczną, ale chorobą nowotworową, spowodowaną nowotworem przysadki mózgowej :wink: Zdarza się, że cierpią na tę chorobę np. dziadek i wnuk, albo bracia, jak ci panockowie tutaj :wink: .
Ale te olbrzymy to wg mnie jakiś inny gatunek człowiekowatych, który mógł ewoluować równolegle z Homo sapiens.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Schnappi pisze:gatunek człowiekowatych, który mógł ewoluować równolegle z Homo sapiens
ewolucja taka jest możliwa! Tylko w takim razie znaleźlibyśmy najprawdopodobniej jedno siedlisko "olbrzymów" a tymczasem jest ich więcej.
Dead_but_mad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2006-11-01, 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dead_but_mad »

Schnappi pisze: Ale te olbrzymy to wg mnie jakiś inny gatunek człowiekowatych, który mógł ewoluować równolegle z Homo sapiens.
Zgadzam się z Toba Schnappi :twisted:
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Kryptozoologia - nieznane zwierzęta”