dziwne węże

Bigfoot, Yeti, Chupacabra i inne zwierzęta, które istnieją wg rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna zoologia
Shadi
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 11
Rejestracja: 2006-11-28, 19:26
Lokalizacja: Hell

Post autor: Shadi »

hymmm też widziałem dziwnego węża ale to był chyba jakiś obiekt mutacji bo to był zaskroniec o dwóch głowach u mnie w miasteczku na działkach ;P ha chociaż mogę się pochwalić że w moim nudnym miasteczku jest wąż-mutant ;P
Schnappi
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 121
Rejestracja: 2006-09-06, 22:10
Lokalizacja: Kłodawa

Post autor: Schnappi »

Węże z dwoma głowami to nic niezwykłego.....dwugłowe grzechotniki czy kobry nie raz [w telewizji oczywiście :D :wink: ] widziałem.
nor
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2007-01-23, 23:37
Lokalizacja: Toruń

Post autor: nor »

Rekord zaskrońca to 206 cm, samiczka:)) Dla osobnika o długości 60 cm, średnica "przedramienia" jest lekko mówiąc przesadzona, chyba że był świeżo po zjedzeniu dwóch żab. Ale głowa wielkości "piąchy" ...nie to nie zaskroniec, który ma smukłą ładna główkę. A nawiązując do głównego tematu, mam prośbę, przestańcie wmawiać dziadkowi, że widział łasicę, wydrę czy zawstydzonego dzika ktorego marzeniem było być malutkim:))))) Poprostu mógł być to wąż, w trakcie wylinki, lub miał przyklejone resztki czegokolwiek do skóry (piór, ziemi). To wytłumacznie można bardzo łatwo przyjąc..skoro wąż mógł pełznąć po wilgotnej ziemi..itd. A głowa... opis dziadka, jeśli ktoś hodwał dusiciela dziwnie się kojarzy z momentem połykania ofiary, nawet charakterystyczne ułozenie pyska jagby ssał..wyginanie na wszystkie strony szczęk, Wkońcu jeśli połyka się ofiarę większą czterokrotnie od średnicy własnej głowy:)))) Na koniec dodam: mamy u siebie dwa gatunki rodzimych dusicieli..ale pewnie to wiecie:))
Schnappi
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 121
Rejestracja: 2006-09-06, 22:10
Lokalizacja: Kłodawa

Post autor: Schnappi »

Co do tej ,,mojej: żmiji wodnej...to myślę, że to po prostu wymysł i żart mojego kolegi....

Dość częste są też opowieści o skrzydlatych wężach, pochodzace min. z obszaru Serbii, ale zapisy o nich pochodzą też z Polski. Najprawdopodobniej były (i są) to właśnie po prostu zrzucające wylinkę węże, zrzucana skóra uformowała się w coś na kształt skrzydeł.....
misumenos
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2007-04-06, 10:42
Lokalizacja: Daleko

Post autor: misumenos »

Znam się na gadach dobrze, i szczerze mogie powiedziec ze to mogły byc polskie gady, a co do siersci... wyobraznia rozne rzeczy robi.

łeb kota = zmija zygzakowata, ma oczy ze zrenica spłaszczpona pionowao jak kot, ponadto ma masywna głowe,

przykłady moge mnozyc, jak ktos che polemizowac zapraszam na pw.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Kryptozoologia - nieznane zwierzęta”