Yeti

Bigfoot, Yeti, Chupacabra i inne zwierzęta, które istnieją wg rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna zoologia

Czy Yeti istnieje?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

tybysh pisze: (...)Powinnas miec wlasny poglad na swiat a nie opierac się na ksiazkach(...)
A nie pomyślałeś że moża ona się z zgadza z treścią tych książek i to właśnie jest jej pogląd ?
tybysh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 2006-11-02, 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tybysh »

Moglem tak pomyslec ale nie zrobilem tego,wg. mnie lyknela to co przeczytala,bo chciala to lyknac,niekoniecznie musialo to byc cos madrego.Zreszta nie jest to temat o ksiazkach ani o Dead_but_mad tylko o yeti wiec nie robmy ot.
Shadi
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 11
Rejestracja: 2006-11-28, 19:26
Lokalizacja: Hell

Post autor: Shadi »

Wprowadzę może i dziwną teorię ale.... może Yeti, Wielka Stopa,Sasquatch itp. to jakiś odłamek w ewolucji o którym nic nie wiemy wkońcu Australopiteki itp. była takimi "Malpoludzmi" wiem że to może mało prawdopodobne ale zawsze ;P
Schnappi
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 121
Rejestracja: 2006-09-06, 22:10
Lokalizacja: Kłodawa

Post autor: Schnappi »

Shadi, dlaczego dziwną.....podobnego zdania jest wielu badaczy, jak dla mnie to jest najbardziej prawdopodobna teoria.
blaskhyrk

Post autor: blaskhyrk »

Ja też wierzę, że istnieje ale nie jest to jakiś obcy gatunek, ale ludzki stwór. A może to człowiek z dużymi butami po prostu tez może być :)
obiluk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2007-02-19, 17:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: obiluk »

istnieje istnieje ale raczej przy obecnej fascynacji yeti wszelkie tereny zostają właśnie poznawane i jeśli cos tam było to: zabili, schwytali, zbadali potem zabili, schwytali zbadali i trzymają, krzyżują dna z innymi zwierzakami i o to co jak przedziwne zwierzaki chodzące po naszej ziemi zwane ogólnie krypto zoologią
Zenir
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2007-03-15, 17:15
Lokalizacja: Mokobody

Post autor: Zenir »

Pewnie to wszytsko to prawda bo były dinozaury to dlaczego taki małpolud ma nie biegac sobie po lesie?? Jedne filmy to fałsz a może jeden z 1000 jest prawdziwy, chociaż ja w to niewierze że jest to jakiś odłamek ludzkości tylko poprostu zwykłe zwierze ukrywające się :P
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

Ja nie wierzę w istnienie wielkiej stopy, sasquatcha, yetiego czy jak nazywają to stworzenie w jednym bagiennym obszarze ameryki śmierdzącej małpy.
Wszystkie dowody można sfabrykować nie wysilając się przy tym zbytnio.
Sporym dowodem, który odkrył specjalista od odcisków palców ludzi i naczelnych był odcisk stopy, na którym odciśnięte były rowki naskórka położone wzdłuż ( a nie jak u człowieka wszerz) stopy, oraz realistycznie wyglądające blizny, które wyglądają niemal identycznie w rzeczywistości.
Jednak naukowiec specjalizujący się w naczelnych wykonał taki odcisk stopy w jakieś pół godziny nie licząc czasu zastygania materiału. Wystarczyło, że wziął jakiś substytut palca naczelnego i mógł wyżłobić w stopie takie właśnie rowki w każdym możliwym położeniu. A blizny mógł otrzymać w dwa różne sposoby (możliwe, że w więcej) :
a) wyrzeźbić je samemu, co jest dość trudne ale dla chcącego nic trudnego
b) zrobić odlew własnej stopy w sylikonie i zanurzyć ją w rozpuszczalniku, który powiększa go w dużym stopniu. Następnie mógł zrobić drugi odlew powiększonego odlewu i znów go powiększyć by uzyskać imponującą stopę potem wystarczyło zrobić gipsowy odlew, zatrzeć ślady ludzkich rowków naskórka i nanieść na odlew małpie rowki... i po problemie

Kolejnym dowodem jest film Petterson'a... wiecie ten najsłynniejszy film z idącą, czarną wielką stopą, która w pewnym momencie obraca się i spogląda w kierunku kamery.
Film ten nie może być wiarygodnym potwierdzeniem istnienia tego zwierzęcia ponieważ :
a) jest bardzo niewyraźny przez co jedyne co można z niego odczytać to to, że istota ma ręce, nogi, tułów i głowę i nic poza tym... (opinia specjalistów od anatomii zwierząt i filmów)
b) niektórzy mówili, że bardzo realistycznie wyglądają mięśnie pod skórą widoczne w pewnym momencie... Jednak takie mięśnie łatwo sfabrykować... wystarczy założyć pod kostium specjalne ubranie bardzo powiększające nasze mięśnie... Użyli takiego czegoś w jednym odcinku programu "X testers" na discovery. Jednak z tego co widziałem na internecie, możliwe jest uzyskanie mięśni Hulka w kilka minut...

Ostatecznym dowodem, który powinien całkowicie obalić istnienie tej fikcyjnej istoty jest to, że nigdy nie znaleziono ani martwego ciała, ani odchodów tego zwierzęcia, ani włosów ani żadnego faktycznie namacalnego dowodu.
Skoro to zwierzę żyję, chodzi i poluję (niektórzy sądzą, że jest mięsożerne) to powinno pozostawiać po sobie kępy sierści i w końcu umierać. A takie ciało nie zniknie w godzinę tylko będzie rozkładało się koło dwóch tygodni (zjadane przez zwierzęta, bakterie, grzyby) i jeszcze zostanie pokaźny szkielet. A, że nie znaleziono nawet włosów tego zwierzęcia (znaczy włosów, które zawierałyby DNA. Mogące udowodnić, że wielka stopa istnieje) to wszystko to każe mi nie wierzyć w tego stwora...

-> czekam na wasze opinie odnośnie przytoczonych przeze mnie argumentów oraz po prostu wielkiej stopy... ^^
swat
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2006-07-17, 23:24
Lokalizacja: Konin

Re: Yeti

Post autor: swat »

polikopolik, włosy rzekomo znaleziono i przebadano.

I jeszcze nie zapomnijcie o pewnej teorii która mówi że Yeti są to kosmici.
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re:

Post autor: Kartel »

I jeszcze nie zapomnijcie o pewnej teorii która mówi że Yeti są to kosmici.
Szczerze mówiąc, to taka teoria istnieje praktycznie do każdego znanego zjawiska.
swat
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2006-07-17, 23:24
Lokalizacja: Konin

Re: Yeti

Post autor: swat »

Awatar użytkownika
Christof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 2008-06-05, 15:02
Lokalizacja: Myślibórz

Re: Yeti

Post autor: Christof »

Dobrze by było, gdyby potwierdzono, że to rzeczywiście wielka stopa i że można go uznać za przedstawiciela rasy ludzkiej, a nie za nieznaną nauce małpę. Może wreszcie przestanoby robić wariatów z ludzi twierdzących, że spotkali wielką stopę.
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: Yeti

Post autor: Kartel »

I po konferencji, oczywiście ciała nie pokazano, tylko jakieś gadanie było na temat co maja zamiar robić w tej sprawie i niewyraźne bliższe zdjęcia zwierzęcia. Wychodzi na to że kolejna klapa, bo skoroby coś mieli to po co robić z tego tak wielką tajemnicę.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Yeti

Post autor: Ivellios »

Na konferencji padlo pytanie do znalazcy tego ciala Bigfoota, ile chcialby wycisnac kasy z tego znaleziska, czy cos w tym guscie. Odpowiedzial: "Oby jak najwiecej". Mysle, ze to wiele wyjasnia...
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: Yeti

Post autor: Kartel »

Wyjaśnia aż za nadto więc niestety kolejna ściema z fajerwerkami. Niestety big foot na http://www.bigfoottracker.com/ wydaje się tym samym.
Artur28
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 107
Rejestracja: 2007-12-27, 13:12
Lokalizacja: Radomsko

Re: Yeti

Post autor: Artur28 »

Yeti dobrze wie ze ludzie by go uwiezili i moim zdaniem dlatego saie ukrywa
Aneirol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 96
Rejestracja: 2008-08-15, 12:04
Lokalizacja: Czasem lepiej jest nie wiedzieć

Re: Yeti

Post autor: Aneirol »

Yeti się do nas przekona, nie sądzę od razu wylądował by u kogoś w domu jako dywan albo inna atrakcyjna rzecz.
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Yeti

Post autor: Ignorant »

Po 1 wielka stopa to nie yeti(chyba że o czymś nie wiem jeśli tak jest to mnie oświecććcie) .A jak dla mnie to nie istnieje bo jeżeli jest jeden to musiało by być więcej a jeśli tak jest to raczej by się je częściej widywało.
Według mnie to tylko mit.
Według mnie wymyślił go ktoś komu się po prostu nudziło lub chciał wywołać jakąś sensacje.Ale nie mnie to oceniać może istnieje coś takiego...Ale ja w to nie wierze za bardzo! :kosci: :diabel2:
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Kryptozoologia - nieznane zwierzęta”