Nessie

Bigfoot, Yeti, Chupacabra i inne zwierzęta, które istnieją wg rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna zoologia

Czy według Ciebie Nessie istnieje naprawdę?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Rhyx Mormarteno
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2007-07-09, 02:54
Lokalizacja: Otchłań Jenak

Post autor: Rhyx Mormarteno »

Mi się wydaje że nessi może być jak mówicie jaszczórką lub jakimś pięknym kawałkiem drewna. Pamientajmy że niektórym przedmiotom nadajemy imiona. Wg. mnie opowieści powstały jak pijacy zostali obudzeni przez tonącą kłode która idąc na dno odniosła się do pionu. muł z dna <a zbiorniki wodne zawsze go mają może maskować nessi jeśli nasz potworek robi to co płaszczki <chowa się tam> to trzeba osuszyć zbiornik i usunąć muł wtedy będzie pewność. muł może zakonserwować np. odchody tego gada a opowieści mówią ze jest dyży chyba większy od słonia a słoń już zostawai duże "bobki". Nawet nie mówiąc o możliwości znalesienia jakiś jaj dinozałrów które mogły być zalane dawno dawno temu. a co do osuszenia przy takim zysku nikt na to nie pozwoli .;)
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

Nie no to jest rodzaj pewnej autosugestii patyk wrzucony w wody jeziora loch ness wydaje się ludziom (niektórym ) podobny do potwora (łudząco bo daleko jest i niewyraznie) a wyobraznia dorabia że się tak wyrażę resztę:)
chyba nawet oglądałem właśnie taki eksperyment z patykiem w loch ness
i dla porównania w "normalnym" jeziorze wyniki były oczywiste
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Post autor: marta.heva »

może rzeczywiście było parę takich eksperymentów i może rzeczywiście to działa na zasadzie autosugestii, ale z nieba się te historie nie wzięły ...
wszystko ma swój początek i w każdym kłamstwie jest choć 20% prawdy, ale Nessie nie może być napewno jaszczÓrką ... ewentualnie jaszczUrką ...
ale nie byłaby to normalna jaszczurka, tylko jakiś mutant o niewyobrażalnych rozmiarach (waran z komodo wysiada :D) ...
zauważyłam że krytycy tego zjawiska nie dopuszczają do myśli istnienia w jeziorze Loch Ness jakiegokolwiek stworzenia a przecież może to być zwykły nieodkryty dotąd gatunek gada, jakiś wąż wodny?
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

A może to po prostu zwykły jesiotr bałtycki????
Kiedyś wierzyłem w potwora z loch ness lecz im więcej się o tym dowiadywałem tym było gorzej a najsolidniejsze ich dowody sypały się jak domki z kart...
lech ness to zwykłe jezioro polodowcowe nie miało połączenia z morzem
więc jedynie przez rzekę z morza mógłby się rzekomy potwór dostać.
może to zwykła foka nawet była (jedną zastrzelił łowca łososi). No ale to jezioro ma arktyczne warunki życia niewiele pokarmu a takie zwierze na pewno by
tyle lat nie żyło a dla populacji takich stworów nie ma tam ani pożywienia ani warunków...
a na dniie nie ma żadnych domniemanych jaskiń dno jest równe
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

nessie nie ma większość zdjęć jest zabrudzona lub nie wyraźna a niby czemu skoro są robione z brzegu, przy dobrych warunkach pogodowych... Nessie to wymysł........ :zly:
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

ja też często bez przygotowania robię zwykłym aparatem albo cyfrówką zdjęcie czegoś co się nagle pojawia i dobrze mi wychodzą a aparatów świetnych nie mam...
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

polikopolik: Z jednej strony masz racje, bo jest to zwykła reklama, bo ludzie mieszkający zarabiaja na turystach którzy tak tam przyjeżdrzają by zobaczyć Nessie.
Choć z drugiej strony nie wiadomo co kryją nasze wody na Ziemi :), ale w sumie wątpie żeby tak wielkei zwierze żyło tyle lat na Ziemi bez naszej wiedzy... no chyba że 99% zycia spędza głęęeeeboko pod wodą.
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

to nie możliwe... skoro tyle lat już tam niby jest to jeśli by istniało to dawno by je zabili...
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Post autor: marta.heva »

to nie możliwe... skoro tyle lat już tam niby jest to jeśli by istniało to dawno by je zabili...
To nie jest żaden agrument popierający tezę że Nessie nie istnieje ... już lepszym argumentem jest fakt tak licznych naocznych świadków którzy twierdzą, że widzieli domniemanego potwora.
banita
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2007-06-05, 11:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: banita »

Był kiedyś program o badaczu, który od dwudziestu lat z kawałkiem mieszka w przyczepie kempingowej nad jeziorem i niczego podobno jeszcze nie zaobserwował ; )
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

Był kiedyś program o badaczu, który od dwudziestu lat z kawałkiem mieszka w przyczepie kempingowej nad jeziorem i niczego podobno jeszcze nie zaobserwował ; )
Również to oglądałem ;D. I przeprowadził się tam dlatego bo nie mogl znalesc pracy i tam sprzedawal figurki Nessiego, jako ze turysci "lecą" na to.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Mam nadzieje, że Nessie go zjadła i przynajmniej ona miała jakiś pożytek z tego człowieka ;)
A w ogóle, to "ona" czy "on"?
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

"żyć w spokoju by mogło się rozmnarzać."

---

I mogło jeść więcej ludzi... I może się rozprzestrzenić na całą europę :-P

-------

" wychodzicie np.z łązienki."
---
Big Brother?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Nessie

Post autor: Ivellios »

Pojawiła się ciekawa, acz nieco smutna informacja dotycząca Nessie - od ponad 18 miesięcy nie zanotowano żadnej nowej obserwacji tej kryptydy.

http://www.unexplained-mysteries.com/ne ... gs-in-2013
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Nessie

Post autor: Ignorant »

Umarła ze starości :C :P
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Nessie

Post autor: Arek »

No chyba że się obraziła lol
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Kryptozoologia - nieznane zwierzęta”