szukam materiałow mówiącym o uroczysku Dharkan

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
pawo12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2006-08-03, 14:49
Lokalizacja: łódź

szukam materiałow mówiącym o uroczysku Dharkan

Post autor: pawo12 »

Witam wszystkich. Bardzo interesuje mnie uroczysko Darkhan na Syberii. Szukam o nim wszelkich materiałów i informacji w jezykach angielskim i polskim. Znam tylko jeden artykuł, który opublikowany był w "Czwartym Wymiarze" Bardzo trudno znaleźć cokolwiek na ten temat. Może ktoś też się nim interesuje i może mi przesłać coś na maila albo podać linki do jakichkolwiek stron. Może ktoś wie o nim coś więcej. Bardzo proszę o kontakt na adres mailowy: pawo12@wp.pl

Z góry dziekuję za każdą informację i za każda pomoc :)
Ostatnio zmieniony 2008-05-06, 22:32 przez pawo12, łącznie zmieniany 1 raz.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

a co tam się dzieje?
pawo12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2006-08-03, 14:49
Lokalizacja: łódź

Post autor: pawo12 »

W Szorii dzieją się zatrważające rzeczy i wszyscy boją się tego miejsca. Mam przed sobą "Czwarty Wymiar" numer listopadowy/2006. Autorem jest Wojciech Grzelak. StreszczęWam ten artykuł - ma 3 strony, a mój skaner nie działa.

Górna Szoria znajduje się w Zachodniej Syberii w Obwodzie Kemerowskim.

W marcu 2006 z drzew strzeliła substancja ktora wyglądała jak krew ale dzieja się tam rzeczy bardziej straszne. Uroczysko należy do miejsc o "zaburzonej realności" Dharkan odstrasza juz samym wyglądem i wygląda jakby było wzięte rodem z horrorów. Zwalone drzewa, bagna, półmrok. Czuć w powietrzu złą moc.. Ludzie boją się tam nawet zblizać. Nikt nie wie, dlaczego dzieja się tam straszne rzeczy.Ludzie czują patrzące na nich oczy już przy zblizaniu się do niego.Jeden człowiek zaczepił o krzak, ale gdy się odwrócił okazało się, że była to czyjaś łapa. Rana była głęboka. Rany nie chciały się goić. Jeden z myśliwych opowiedzial niezwykłą historię. Polował na łosia i postrzelił jednego. Poniewaz zwierzę to po postrzale zawsze ucieka pewien czas, rzucił się w pogoń. Łoś zostawiał za sobą ślad z krwi. Widać było, że krawil obficie. Problem w tym, że myśliwy tropił zwierzę ponad 20 kilometrów, a ślad krwi był ciągle i zwierze musiałoby posiadać ogromną ilość krwi jakieś kilkadziesiąt wiader albo więcej. Myśliwy wpadł w rodzaj letargu i nie myślał o tym, ale w końcu znalazł zwierzę.Ale gdy je zobaczył, okazało się, że z głowy została tylko czaszka bez żadnego sladu mięsa. Chciał obielić łosia i stracil przytomność. Śnił koszmary, a gdy obudził się zaczęły zbierać się nad nim złowrogie czerwone chmury. Przybrały kształt grymaszących twarzy jego zmarłych znajomych. Krzyczały i były zagniewane i powykrzywiane. Zbliżaly się do niego a on zaczął uciekać. Ocknął się na polanie i zobaczył, że czerwone chmury wirowały w niezwykłym tempie. Zmęczony udał się do domu. Potem w ciężkim stanie trafił do szpitala. Opowiedział tam wszystko, a potem zmarł. Nie udało się ustalić przyczyn śmierci.

Takich strasznych rzeczy dzieje się tam znacznie więcej. Działaja tam złe siły, ludzie często stamtąd nie wracają. Członkowie ludów zamieszkujących ten rejon mówią, że w dawnych czasach odbywały się tam rytuały jakiegoś dawnego zaginionego ludu. Są też hipotezy naukowe, ale nie wyjaśniaja wszystkiego, np. niektórzy mówią, że są tam gazy wywołujące takie halucynacje, ale to bardzo małom przekonujące i nie wyjaśnia innych zjawisk. Zresztą nawet naukowcy boją się tam chodzić, a niektórzy mówią, że wcale nie chcą wiedzieć, co się tam dzieje.

UWAGA pomyliłem pisownię nazwy uroczyska. Brzmi ona Dharkan a nie Darkhan :) Przestawilem "h", ale już edytowałem i pisownia jest prawidłowa :)
Ostatnio zmieniony 2008-05-06, 22:32 przez pawo12, łącznie zmieniany 1 raz.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

o prosze, historia jak z meczacego koszmaru. jesli bedziesz mial mozliwosc, wrzuc tu caly artykul :)
pawo12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2006-08-03, 14:49
Lokalizacja: łódź

Post autor: pawo12 »

Wrzucę. Poprostu przepiszę go ręcznie. :) 3 strony to nie tragedia, zwłaszcza, że są zdjęcia i jak się je odejmie to mam 2 strony A4 do wstukania :)
Gość

Post autor: Gość »

,,myśliwy tropił zwierzę ponad 20 kilometrów,,
To chyba z pół dnia szedł ;] bo na pewno nie bieg ;]
Ale na marginesie to naprawdę historia jak z horroru;]
I z tego można było by zrobić horror na FAKTACH AUTENTYCZNYCH ;]

,,Górna Szoria znajduje się w Zachodniej Syberii w Obwodzie Kemerowskim.,,
Duży ten obszar jest?
pawo12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2006-08-03, 14:49
Lokalizacja: łódź

Post autor: pawo12 »

Czytałem, że ma 95 700 km² i prawie 3 miliony mieszkańców. Uroczysko leży w najbardziej niedostępnym i dzikim terenie. Tamten region rozwija się turystycznie i coraz więcej tam obcokrajowców, ale i tak o Szorii i tym co dzieje się w rejonach Dharkan mało wiadomo. Ludzie, którzy tam mieszkaja i stykają się z tym miejscem mocno wierzą w nadprzyrodzone siły, które tam działają, bo rzeczy dzieja się straszne, ale ludzie mieszkajacy w innych rejonach mówią, że to baśnie i bzdury i nie wierzą w takie rzeczy. Wogóle Syberia jest obszarem ogromnie tajemniczym, wspominana też jest w channelingach, gdyż uważnie studiuję channelingi i może uda mi się niedługo znaleźć odpowiedź, co się tam dzieje :)
Gość

Post autor: Gość »

I to w całym tym obszarze 95 700km (2) dzieją się te horrory ?; ;]
pawo12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2006-08-03, 14:49
Lokalizacja: łódź

Post autor: pawo12 »

Nie, zdarzenia tu opisywane zdarzaja się na uroczysku Dharkan i jego okolicach, ale nie podano w artykule informacji, jaki to obszar.
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

Czemu takie rzeczy dzieją się tak daleko ode mnie i nigdy nie mam możliwości mieć choć małej styczności z nimi...

Osobiście uważam, że coś w tym musi być, niby w każdej legendzie jest ziarnko prawdy ale to jakoś wygląda mi na wiarygodne; sam nie wiem czemu, ale po prostu tak jest...
pawo12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2006-08-03, 14:49
Lokalizacja: łódź

Post autor: pawo12 »

Tak to juz jest, że takie rzeczy dzieja się w malo i najmniej dostępnych miejscach. Andy, Himalaje, Ałtaj, Syberia, dalekie wyspy, np. Indonezja, Oceania. Fajnie by było kiedyś odwiedzić chociaż jedno takie miejsce :)
Osobiście mam całą listę miejsc, które chciałbym odwiedzić, ale z różnych powodów pewnie do nich nie dotrę, Ale są też bliskie nam miejsca kryjące wiele takich tajemnic: Wielka Brytania, Bałkany. W zasadzie w każdym kraju i rejonie sa takie miejsca. z takich niezbyt odległych chcę pojechać właśnie na Bałkany, które są niezwykłym rejonem o wielu tajemnicach i dzialających tam mocach. Na drugim miejscu znajdują się u mnie Wyspy Brytyjskie i Irlandia. W te miejsca mozna pojechac sobie nawet w wakacje i kiedyś się wybiorę :) Natomiast Himalaje, czy najodleglejsze rejony Syberii... Cóż chyba nie jestem stworzony do podróży w takich warunkach. Zarówno fizycznie jak i psychicznie. Fizycznie jestem niestety słaby, a psychicznie nie nadaje się dlatego, ze umarłbym odizolowany od moich przyjaciół - jestem stworzeniem społecznym :) Nie zachwyca mnie perspektywa przebywania kilku tygodni czy miesięcy w miejscu gdzie oprócz mnie być może w promieniu wielu kilometrów nie ma nikogo. Dharkanu wszyscy się boją i nikt nie poszedłby tam ze mną nawet podejrzewam za sporą ilość pieniędzy :) Nawet jakbym wybierał się z kimś, to nie wytrzymałbym zbyt długo na jakimś totalnym pustkowiu, chociaz nie jestem tego pewien :)
Za to chętnie pojechałbym do Indii. Tam jest mnóstwo tajemnic i nie mówię tu o jakichś samozwańczych guru i cudotwórcach. Są tam miejsca pełne mocy, w pradawnych czasach żyły tam tajemnicze cywilizacje, których ślady są tam do dziś. Chcę nawet uczyć się języków indyjskich. Wogóle moim marzeniem była i jest filologia indyjska :) Na 100% wyląduję kiedyś w Indiach.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Nie ma co się załamywać. Janek Mela bez obu nóg na biegun dotarł.
pawo12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2006-08-03, 14:49
Lokalizacja: łódź

Post autor: pawo12 »

Dzięki :D
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

Właśnie... a według mnie takie przebywanie przez jakiś czas samemu jest dobre, można się wyciszyć, wszystko sobie przemyśleć, a zmęczenie i wysiłek są rzeczami dobrymi ponieważ poprawiają kondycje i zwiększają naszą siłę.

Stawiam sobie cel... kiedyś pojadę na uroczysko Dharkan...
Awatar użytkownika
dankam
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2005-06-27, 15:58
Lokalizacja: Białystok

Post autor: dankam »

powiem tak jestem w szoku ..
CCCP
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 11
Rejestracja: 2007-01-29, 21:49
Lokalizacja: miasto

Post autor: CCCP »

http://www.nieznane.pl/uroczysko-dharkan,421.html

Ciekawy link dotyczący uroczyska.
Koxman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2008-05-24, 20:58
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Koxman »

Też miałem go wkleić. PS. Są jakieś zdjęcia tego miejsca?
Koxman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2008-05-24, 20:58
Lokalizacja: Otwock

Re: szukam materiałow mówiącym o uroczysku Dharkan

Post autor: Koxman »

Może dlatego, że ludzie tam wchodzą i nie wychodzą?
keron
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2008-07-08, 11:53

Re: szukam materiałow mówiącym o uroczysku Dharkan

Post autor: keron »

dajcie mi tylko dłuższy urlop i jadę:))) Wyjazd pewnie byłby stosunkowo tani, przygotowania też, tylko chętnych brak. Jeśli planuje się taki wyjazd, trzeba założyć np: jedziemy 1 sierpnia 2010 roku, jeśli podejdziemy poważnie wyjazd się uda.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”