Niezwykła podróż w czasie Hakana Nordkvista

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Niezwykła podróż w czasie Hakana Nordkvista

Post autor: Ivellios »

<object width="425" height="350"><param name="movie" value=""></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350"></embed></object>
Rodzaj ludzki od zawsze zafascynowany był możliwością podróżowania w czasie. Przez stulecia poznaliśmy wszystkie możliwe pomysły, jak możnaby tego dokonać. Oczywiste jest jednak to, że podróżowanie w czasie jest niemożliwe... ale czy na pewno?

Oto historia norwega Hakana Nordkvista, który twierdzi, że odwiedził przyszłość.

"Pracowałem w Oland, wróciłem do domu i poszedłem do kuchni", opowiada Hakan. "Na podłodze była woda, pomyślałem 'O nie!'. Pod zlewem musiała rura pęknąć. Wziąłem więc moje narzędzia, aby tę rurę naprawić, nie mogłem jej jednak dosięgnąć, bo była za daleko. Więc wpełzałem dalej i dalej. Pod koniec pojawiło się światło, a ja wstałem. Wtedy zobaczyłem samego siebie jako starszego człowieka, może koło siedemdziesiątki."

Łatwo zdyskredytować Hakana jako kłamcę. Ale dlaczego miałby kłamać?

"Na szczęście, pomyślałem wtedy, że nikt mi może nie uwierzyć - wziąłem więc mój telefon komórkowy i mogłem wszystko dzięki niemu sfilmować. Staliśmy więc i rozmawialiśmy, to było miłe uczucie, naprawdę wspaniałe uczucie".

Spróbujmy się upewnić, czy Hakan mówi prawdę. Jeśli tak, to czy istnieje wyjaśnienie dla tego zdarzenia?

Zapytaliśmy o to Hansa Karlssona, profesora fizyki.

"Jest wiele teorii o podróżach w czasie, wliczając w to paradoks bliźniąt. Istnieją teorie o czarnych dziurach oraz o tzw robaczych dziurach - przejściach pomiędzy dwoma miejscami we wszechświecie", mówi profesor Karlsson. "Zgodnie z prawami fizyki ich istnienie teoretycznie jest możliwe. Mogą one być mało prawdopodobne, jednakże teoria jest na tyle dobrze ugruntowana, że nie sposób wykluczyć istnienia takich obiektów".

"Mówiąc prostym językiem, poznałem siebie samego z przyszłości i tym samym przeżyłem wielką chwilę. Nie ma dla mnie znaczenia, co o tym myślą inni ludzie", mówi Hakan.

Hakan Nordkvist obstaje przy swojej historii, zaś naukowcy nie mogą całkowicie zdyskredytować jego historii. Wciąż jednak bez odpowiedzi pozostaje pytanie, czy to naprawdę jest możliwe. Jak to ktoś kiedyś pięknie powiedział, najpiękniejszą rzeczą są zagadki - albowiem to one są źródłem nauki.

Reportaż opracowany na potrzeby serwisu www.paranormal.about.com
Tłumaczenie: Ivellios
Shaolin0
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 89
Rejestracja: 2005-12-21, 23:41
Lokalizacja: z Kosmosu

Post autor: Shaolin0 »

Pewnie dlatego, że za 40 lat nadal nie można będzie podróżować w czasie... LOL, a co moga za 40 lat wymyslec ?Najwyżej co mogą wprowadzić to mundurki dla nauczycieli, ewentualnie plecaki tego samego wyglądu, żeby nikt nie mógł się śmiać z innych.
Xymena
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 51
Rejestracja: 2006-06-08, 18:52
Lokalizacja: war.-maz.

Post autor: Xymena »

Ten film jest w ogóle strasznie naciągany... ten starszy facet stoi pod światło więc nie można nawet porównać ich twarzy, cieszą się że mają taki sam tatuaż podczas gdy po 40 latach ten tatuaż byłby wyblakły i pomarszczylby się razem ze skórą.
marcino0o_pl pisze:dlaczego wiec nie sfilmowal wiec tych nowych nowinek technicznych itp?? za 40 lat to nozyczki bede bardziej zaawansowane technicznie od dzisiejszych kompow
no właśnie...
To mówi chyba samo za siebie
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Xymena pisze:po 40 latach ten tatuaż byłby wyblakły
Cóż, zawsze takiego "tattoo" można odnowić.
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

Naciągane...spotkał się ze soba 40 lat "później" i jedyne co nakręcił to jak cieszą "ryja" do siebie i pokazują tatoo...to wszystko?0o ...Za 40 lat okaże się czy to prawda ;}
Xymena
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 51
Rejestracja: 2006-06-08, 18:52
Lokalizacja: war.-maz.

Post autor: Xymena »

Ivellios pisze:Cóż, zawsze takiego "tattoo" można odnowić.
No można, ale można też zrobić sobie takie same nagrać się udawać że się jest ta samą osobą. Dziwne dla mnie że nie sfilmował domu, może jakichś innych osób choćby z daleka, że w swoich wspominkach z pobytu tam nie mówil nic o tym, o zmainach jakie tam zaszły. Przez 40 lat nie było żadnych zmian? Nic szczególnego nie przykuło jego uwagi?. Przyznasz więc że to wszystko jakos mało prawdopodobne :)
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

"ee łysy chciałbyś być mną za 40 lat?:D Zrób se kalkomanie i nagramy filmik!" :D

btw: na koniec myślałem że się pocałują xD (całować siebie...omg)

wracając do tematu: PROWOKACJA! i to wszystko ;]
Timon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 148
Rejestracja: 2007-01-02, 17:15

Post autor: Timon »

a jakim cudem wrocil ?? :P

mowili tylko o podrozy "w przod" chyba ze się nie przysluchalem :P

a z drugiej strony: nie mogl niczego wziac ze soba?? chocby komorki siebie samego za te 40 lat? :D
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Timon pisze:chocby komorki siebie samego za te 40 lat?
...a ty w takiej chwili myślałbyś, żeby coś zabrać?
No właśnie.
Mateusz123

Post autor: Mateusz123 »

hahahaa...ja w to nie wierze, film jest mocno nacagnany czemu nie swilmowal co tam widzial, podróz w czasie jest niemożliwa
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Bujda... ztaki film nagrany telefonem? ile to było? 5 Mega pixeli? tyle to robią komórki nowej generacji, ale ZDJĘCIA.
Ivellios pisze:.a ty w takiej chwili myślałbyś, żeby coś zabrać?
A Ty w takiej chwili chwytałbyś za telefon?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

IceDragon,
Racja, a do tego jakość, to, że mu się łapa nie trzęsie wskazują na trzecią osobę. Doliczyć jeszcze trzeba brak budynków w okolicy. I niby czemu AKURAT z nim się spotkał, to musiałoby znaczyć, że obu teleportowano, i trafili do jakiegoś innego świata, by nie zaburzyć czasoprzestrzeni :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Materiał ten wg. mnie powinien zniknąć ze strony portalu, ponieważ to zwykła kompromitacja. No, ale w końcu to zjawisko paranormalne, kto wie :D
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Darnok pisze:Materiał ten wg. mnie powinien zniknąć ze strony portalu
Skoro zamieszczono go na stronach głównych wielu znanych zagranicznych serwisów paranaukowych, to nie widzę powodu do usuwania tego materiału.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Ivellios
Ok, jak chcesz, ja tylko pomysł podsunąłem :)
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

w sumie bardzo podobni sa, ale ten starszy ma inny usmiech :] ale kto wie, moze to akurat prawda? :] tak czy inaczej bardzo ciekawe przezycie
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”