Głosy z głosnika

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
Ryba
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2006-10-15, 11:07
Lokalizacja: z daleka

Głosy z głosnika

Post autor: Ryba »

Witam serdecznie ! Szukam odpowiedzi na nurtujace mnie od kilu miesiecy pytanie. Od lipca slysze rozne glosy z glosnika. Odbywa się to mniej wiecej tak: na poczatku slysze taki szum jak przy wyszukiwaniu stacji radiowej, potem ktos mowi dosyc wyraznie slowa mniej wiecej jedno zdanie lub dwa, znowu ten szum i "audycja" się konczy. Na poczatku myslalam ze to moze jakas reklama intenetowa nieproszenie się wlaczyla ale internet nie byl podlaczony. Dodam ze to sa nowe glosniki, przy starych mi się tak nierobilo. Prosze się ze mnie nie smiac, bo moze panikuje, a to pewnie zwykle fale radiowe albo cos w tym stylu, ale chce znac wasze zdanie na ten temat :) Pozdrawiam, prosze o wyjasnienie.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

pewnie fale radiowe, tylko dziwi mnie że przy starych głośnikach nic takiego nie było.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Również jestem zdania, że to są raczej zwykłe fale radiowe. U mnie takie atrakcje serwuje mi stary gramofon ;)
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

EVP to to na pewno nie jest, bo z tego co się orientuje przy EVP glosy sluchac dopiero przy odtwarzaniu nagrania
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Ryba a może spróbuj to nagrać co?
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Nie wydaje mi się żeby to było coś paranormalnego. Mój kumpel może na głośnikach od kompa słuchać sobie pogaduszek taksówkarskich, włącza mu się to tak od czasu do czasu, np słucha muzy a tu nagle Kur*a! leci z głośnika ;)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Może ktoś rozmawia przez telefon? ma bezprzewodowy telefon.
Ryba
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2006-10-15, 11:07
Lokalizacja: z daleka

Post autor: Ryba »

Hmm... Co dp bezprzewodowego mam takowy jednak dopiero od miesiaca, a to zdarzalo się juz w lipcu. Co do nagrania, tez o tym myslalam, jednak musialabym miec podlaczony mikrofon albo dyktafon 12 na dobe, wiec to odpada.
Glos mowi pojedyncze zdania, slowa nie moge nigdy zrozumiec o co biega ale slychac ze po polsku. Jest to zawsze ten sam glos. Chcialam poruszyc ten temat bo nie wiem co to mogloby byc ale coraz bardziej sklaniam się do teorii ze jednak fale radiowe :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

telefon sąsiada?
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru »

Poprosu kupiłeś sfiksowane głośniki.Czasem nowy sprzęt jest wadliwy, polecił bym podłączyć inne głośniki, najlepiej kolegi lub kogoś z rodziny, który nie ma takich problemów.Wtedy się okaże czy to fale radiowe czy coś innego...
constantine
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 235
Rejestracja: 2006-11-05, 22:43

Post autor: constantine »

_Nameless_ pisze:EVP to to na pewno nie jest, bo z tego co się orientuje przy EVP glosy sluchac dopiero przy odtwarzaniu nagrania
Też tak myślę, ja zawsze tak mam, jak sygnał nie jest za dobry:) najlepiej, żebyś spróbowała to nagrać, albo wypróbowała inne głośniki ;) duchy raczej nie czekałyby na nowe głośniki...
tybysh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 2006-11-02, 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tybysh »

Czeste zjawisko,zwlaszcza w glosnikach firmy Logitech.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

ArturVonFornal pisze:słuchać sobie pogaduszek taksówkarskich
:D
nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło, ale obojętnie czy wiedziałabym co to czy nie to i tak przeszły by mi ciary po plecach gdybym usłyszała czyjsc głos z głosnika O_o
Darnok pisze:telefon sąsiada
e no chyba az tak dobrze nie ma zeby podsluchac sasiada głosnikiem z kompa ;p
Ryba
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2006-10-15, 11:07
Lokalizacja: z daleka

Post autor: Ryba »

Już sporo czasu minelo od zalozenia przeze mnie tego tematu. Glosy nadal się pojawiaja, teraz chyba rzadziej bo ok. 2 razy na miesiac, ale jednak. Ostatnio bylo to bardzo bardzo wyrazne. Glos powiedzial kilka slow i wyraznie je powtorzyl, ja odruchowo przyciszylam glosnik ,ale glos gadal dalej z tym samym natezeniem. Nie wiem, nie znam się na tym, ale gdy glosnik odbiera fale radiowe to niezaleznie od tego czy glosnik jest sciszony czy nie slychac tak samo ? (Nie wiem czy cos z tego rozumiecie:)) Zwialam z pokoju, przestraszylam się bardzo. Glosniki sa z firmy tevion, kupilam je bardzo tanio, liczylam się z tym ze tevion to raczej licha firma ale w tym okresie nie mialam funduszy na cos lepszego, a stare juz się zepsuly, wiec nie moglam zbyt dlugo czekac. Powaznie mysle zeby sobhie sprawic jakies lepsze, bo nie moge się wyluzowac, boje się ze to zaraz zacznie gadac :P Mysle tez caly czas o postawieniu obok moich glosnikow jaiegos mp3 z dyktafonem albo cos takiego, glosy wyrazaja się wyraznie, ale ja mam zawsze cykora i uciekam. Ostatnio zdarzylo się to dwa tygosnie temu, Ferie mam za tydzien, wiec moze wtedy cos pomysle. Pozdrawiam.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Ryba pisze:o postawieniu obok moich glosnikow jaiegos mp3 z dyktafonem
bardzo dobry pomysł, może akurat zagada :P to był by ciekawy materiał. a co ostatnio głosniki powiedziały :P ?
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Wynalazca- ta historia jest bardzo znana, nawet w jakimś programie o tym było i była tam osoba która właśnie miała coś takiego :)
Michalson
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 97
Rejestracja: 2006-10-31, 18:44
Lokalizacja: Piasstów

Post autor: Michalson »

U mnie w głośnikach od czasu do czasu gadają coś po rosyjsku ( chyba po rosyjsku :D ). Dziwniejsze jest raczej to, że nieraz gdy dobrze przyłożę ucho, słyszę coś po rosyjsku w... pracującej lodówce :D podobno one też mogą "łapać" fale radiowe.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”