Teleportacja

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Teleportacja

Post autor: Ivellios »

Wiele rzeczy było jeszcze pare lat temu nie do przyjęcia-niemożliwych do powstania... Choćby Internet, i to że możemy tu i teraz wyrażać swoje poglądy. Idea, pomysł rodzi się nagle, i wszystko zależy od pomysłowości naukowców, jak szybko bedzie możliwa teleportacja ludzi.

A co do sposobu, to ja myślę, że to będzie się opierać na jakiejś dematerializacji...
Daisy

Post autor: Daisy »

Też mi się najbardziej dematerialziacja prawdopodobna wydaję. Chciałabym, aby wynalezniono teleportel;) Fajnie było by się tak przemieszczać gdzie się chce. Oczywiście miło by jeszcze było, gdyby każdy miał taki w domu;)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Wchodzisz do teleportera. Wydaje się, że wszystko jest w porządku. Nagle, w ostatniej chwili, zauważasz, że w maszynie oprócz Ciebie znajduje się mucha...

Za póĽno :!:

Bzzzzzzzzzzzzz...

(odłóż tą packę, to ja, Ivellios :!: :!: :!: :blagam: )
Daisy

Post autor: Daisy »

Hehehe;) Albo niechcący wszedł sobie pajączek...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Hehe niezłe :D

Wracając do tematu, parę lat temu Amerykanie zrobili pierwszy test urządzenia do teleportacji, mianowicie przenieśli krótki sygnał radiowy na odległość pięciu metrów (z jednego miejsca w laboratorium w inne), co ciekawe, sygnał nie był ani trochę zniekształcony. Tak że pierwsze sukcesy teleportacyjne osiągnięte...
Daisy

Post autor: Daisy »

Gyby stworzono takie urządzenie to pewnie i tak by go wszyscy nie mieli ze względu na bajońskie koszty parunastu mln $$$
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Może nie milionów-ale na pewno jakieś kilkaset tysięcy dolców by trzeba w to walnąć...
Daisy

Post autor: Daisy »

Czyli tylko dla prawdziwej śmietanki;)
Podleś Mucha
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2004-11-14, 18:05
Lokalizacja: Warshau

Post autor: Podleś Mucha »

Hehe z pewnością teleportacji zakaże Kościół... Kler będzie zdania, że nie można teleportować duszy. W każdym razie samo zjawisko teleportacji wytlumaczone w prosty sposob dotyka pewnego problemu - chodzi przecież o śmierć w wyniku rozbicia na atomy, przemianie tego w jakąś formę energii i ponowne poskładanie do kupy...Co innego związki świetlne, co innego bardzo złożone organizmy białkowe. To w sumie dobry pomysł na film s-f - Wielka Korporacja teleportuje ludzi... a po ich ponownym pojawieniu się, są inni niż zwykle i zaczynają zabijać bo duszy nie mają, albo jakieś demony w nich wchodzą... itd...:) Mogłoby być zabawnie... :taniec:
Gość

Post autor: Gość »

kościół juz pewnie nie bedzie istniał do tego czasu ..o ile on w ogóle nadejdzie

potrafimy teleportować pojedyńcze atomy , światło , sygnały radiowe ...wiec jesli potrafimy to to pewnie jest realne teleportowanie człowieka ALE:

na ułamek milisekundy teleportowany detal "przestaje istnieć" co wtedy ze świadomością?..

zachwiania napięcia : jesteśmy w trakcie teleportacji a tu nagle brakuje prądu - jesteśmy poprostu wymazani , lub pojawaimy się w docelowym miejscu tylko zamiast ręki mamy nos , zamiast nosa....jeszcze co innego ;)

oj dłuzo czasu upłynie zanim ktoś coś takiego wykombinuje , napewno nei bedzie miało to wiele wspólnego ze współczesną technologią
Hunter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 144
Rejestracja: 2005-01-09, 14:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Hunter »

Bardzo proste działanie... wchodzisz do takiego ciemnego, małego pomieszczenia, siadasz i czekasz.... nagle dostajesz gumowym młotkiem w głowę i jesteś nieprzytomny/a. Przenoszą cię w wybrane miejsce i się budzisz. Tak działa teleport!:P

A tak na serio to myślę, że bez żadnego stroju ochronnego człowiek tam nie przeżyje. A na czym polega? Może nie rozwala cię na kawałki, a może poprostu będzie tak, że z bardzo szybką prędk. lecisz do następnego punktu (i po to ten struj). Sam nie wiem jak to będzie;]
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Jezeli teleportacja wiekszych obiektow (w tym ludzi) jest mozliwa to testy na wieksza skale pewnie robione sa potajemnie w jakims USA w tej ich strefie 51 albo gdzies :P Teleportacja mialaby wielkie znaczenie strategiczne, pojawiasz się na tylach wroga rozwalasz co się da, a potem znikasz, niezla rzecz :) A teleportacja (albo przynajmniej cos w podobie ) mogla się juz odbyc podczas Eksperymentu Filadelfia gdy USS Eldridge przeniusl się wraz zaloga do oddalonego i kilkaset kilometrow portu w Wirginii. Taka przynajmniej jest jedna z dwoch znanych mi wersji zdarzen podczas eksperymentu :P
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Kilka lat temu Amerykanie zrobili eksperyment, przeteleportowali mianowicie kawałek sygnału radiowego na odległość 19 metrów. Z jednego miejsca do drugiego przewędrował w nienaruszonym stanie.

To jest podobno związane z jakąś teorią Einsteina... (tylko nie pamiętam, jaką :? )
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

wiem :) narazie lepiej testować z sygnałami radiowymi, bo z żywymi istotami to różnie może wyjść :?
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Tia jak coś nie wyjdzie to będziemy mieli pelno człowiekomuch albo innych spajdermenów ;)
Ciekawe co by wyszło jakby wsadzić do teleportera człowieka i... kanapke :D To ptak! To samolot! Nie! To... Człowiek-kanapka! Tutuduu ;)

Jeszcze kiedyś tam w Wiedniu i w Kolorado teleportowano fotony
A tak wogóle to gdzieś czytałem, że siły powietrzne USA są zainteresowane teleportacją i kazały napisać jakieś tam firmie raport na jej temat, ci od raportu powiedzieli że na sprawdzenie czy proces teleportacji większych rzeczy jest w ogóle możliwy trzeba wydać conajmniej 7 mln dolców rocznie. Czy USAF było jeszcze później zinteresowane to już nie pamiętam :P
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Dla Amerykańców 7 mln dolarów to pikuś... robią jeszcze jakieś testy tego typu, czy już całkiem się poddali :?:
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Cos mi się czuje ze Amerykance maja teleportacje wsrod swoich czarnych projektow i tajne badania trwaja w jakis laboratoriach, a oficjalnie o tylko jakies tam "bedzie jak bedzie" niczym jakis Blizzard gdy gierka nie wychodzi na czas :P

IMO wszystko robia pod przykrywka i zanim się obejzymy bedziemy mieli niespodzianke jak po projekce Manhattan :P
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”