Internetowe klątwy za kasę

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Internetowe klątwy za kasę

Post autor: Ivellios »

Słyszałem o takim czymś jak internetowe klątwy za kasę.
Czyli że firmie, która się tym zajmuje, wpłaca się kasę na konto i wtedy firma rzuca klątwe na wskazaną ofiarę. Zbiera np. 5 mediów i rzucają klątwę.
Co myślicie o takim czymś :?:
Mr Brightside
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 2004-09-12, 00:26
Lokalizacja: Z Etyki

Post autor: Mr Brightside »

ROTFL Co za bzdura. Naciąganie na kasę o prostu. Wątpie zeby to miało cokolwiek wspólnego z magią. Bo w sumie, jak możesz sprawdzić czy oni się rzeczywiście zebrali irzucili ta klątwę?? Nijak. Oszustwo.
Aphrodisiana
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 85
Rejestracja: 2004-08-30, 20:13
Lokalizacja: Noc i mrok

Post autor: Aphrodisiana »

Powiem wam tyle-tylko,ze to czy taka klatwa zlecona przez internet zadziala zalezy od sily nasze woli!!! Nawet jesli "oni" nie rzuca klatwy-o czym nie bedziemy wiedziec...
A jednak uwierzymy,ze rzucili i bedziemy wierzyc,ze się spelni to sami swoja sila woli mozemy doprowadzic do...nio wiecie :P

Poza tym jestem bardzo ciekawa czy rzeczywiscie te firmy rzucaja zamowione klatwy????
Jesli tak, to nie chcialabym byc na ich miejscu gdy to cale zlo, ktore wyrzadza do nich wroci... Oj beda mieli przechlapane!!! :565: :505:
Skye

Post autor: Skye »

klątwę zawsze rzuca się 3 razy na znak buntu przeciw Trójcy Św.

byłam kiedyś na netowym serwisie świadczącym takie usługi jeśli chcemy zamówić klątwę musimy mieć powód ofiara musiałam nam coś zrobić żeby się udało bo inaczej klątwa spadnie na nas poza tym musimy im przesłać coś co nalezało do ofiary i oczywiści jakiś dar dla rzucającego klątwę.
Didi
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2006-07-17, 12:25
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: Didi »

Po cholere za to płacić. Jakby ktoś chciał to ja moge rzucić coś takiego (za friko) :D Z resztą każdy umiłby.
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

A swoją drogą ciekawe jak zapatruje się prawo na kwestię rzucenia klątwy na zamówienie i jej potencjalnych efektów.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

zapatruje się oczywiście, że tak

tylko że mało kto o tym myśli

bo większość cywilizowanych ;) ludzi wstydziłaby się tak ośmieszać i podawać kogoś do sądu za czary

ale zauważcie, że prawo karze nie tylko za wyrządzenie komuś krzywdy... nie tylko za morderstwo, ale i za próbę morderstwa również (niezależnie od formy tej próby)
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

No co wy, w Afryce czary to normalna rzecz i tam można egzekwować to jeżeli podejrzewa się kogoś o to że rzucił na ciebie klątwę. Zresztą tam szaman to normalna robota jak każda inna, wyrabianie fetyszy, chronienie przed klątwami itd.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

no, w Afryce tak, za to w Europie 'nie wypada' :)

i to nie taki normalny zawód, bo rybakiem może zostać każdy, a szaman to postać uprzywilejowana
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Zgadzam się z Tobą Leśna. Zastanawiam się tylko nad postepowaniem dowodowym w sprawie o użycie czarów. Na obecnym etapie cywilizacyjnym byłoby ono trudne. Chyba, że powrócilibyśmy do starych sprawdzonych metod inkwizycji.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

do inkwizycji? po co? nie te czasy... teraz jest kongregacja nauki i wiary :)

oczywiście, że dowody ciężko byłoby zdobyć, bo nie do każdych czarów używa się czegokolwiek materialnego, chyba, że ktoś jakimś cudem dostałby nakaz przeszukania i znalazłby laleczkę voodoo z włosami ofiary (to badanie dna) i powbijanymi w nią igłami
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Mówiąc o inkwizycji miałem bardziej na myśli metodykę pracy niż nazwę własną. A metody pracy mieli takie, że nawet niemowlak przyznałby się do bycia agentem SB.

Polecam wystawę "Średniowieczne narzędzia tortur" na zamku w Bytowie. Oglądałem w czasie urlopu. Pouczające.
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru »

Zgodził bym się z Mr Brightside że to zwykłe naciąganie za kasę, chodź mogę się mylić...Cóż nie przekonamy się, aż ktoś z nas tego nie wypróbuje, a raczej nie znajdzie się głupi aby za to zapłacić.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Internetowe klątwy za kasę

Post autor: Ivellios »

Odświeżę, bowiem ostatnimi czasy temat rzucania klątw przez neta znów stał się aktualny, głównie za sprawą działalności pewnego osobnika o bliżej nieustalonej płci, który zwie się Wróżka Elwira :P

Tak jakby się ktoś nie orientował - on / ona / ono wysyła pod przypadkowe numery GG informacje, że "ktoś rzucił na ciebie klątwę" z ofertą jej zdjęcia za sms'a i adresem strony internetowej. Na podanej stronie jest cennik i info, w jaki sposób można za sms'a zdjąć z siebie klątwę (30 złotych), jak rzucić klątwę na rzucającego klątwę (30 złotych) i za ile można dostać specjalny prezent od wróżki Elwiry (30 złotych) oraz za ile można kupić u niej amulet (30 zł).

Policzmy... Jezu! Toż to 120 złotych w plecy! Kosztowna inwestycja :P

Orientuje się ktoś może, czy można taką "wróżkę Elwirę" podać do sądu np za oszustwo?
Awatar użytkownika
Isen
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 64
Rejestracja: 2009-09-06, 22:00
Lokalizacja: szczecin/gorzów wlkp

Re: Internetowe klątwy za kasę

Post autor: Isen »

Mnie to nie przekonuje osobiscie ...
jest to kolejny sposob zerowania na naiwniakach...
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Internetowe klątwy za kasę

Post autor: Dagmara »

Normalnie szok, że ktoś proponuje coś takiego.
Jak dla mnie to jest niezła ściema i naciąganie naiwnych na kasę.
Zapewne można podać taką osobę do sądu za wyłudzanie w pewnien sposób pieniędzy,
ale kto będzie się w takie coś bawił.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Internetowe klątwy za kasę

Post autor: |-_-| »

Ja bym tutaj do Elwirki nie miała pretensji, raczej do tych którzy dają się na takie gadanie nabrać. :)
Orientuje się ktoś może, czy można taką "wróżkę Elwirę" podać do sądu np za oszustwo?
Zapewne można. Ale po co?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”