Prześladuje mnie liczba / godzina

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
xxbymexx
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2012-04-14, 22:39

Prześladuje mnie liczba / godzina

Post autor: xxbymexx »

Witam. Postanowiłem założyć ten temat, gdyż od jakiegoś czasu nurtuje mnie jedna rzecz, ale zanim zacznę z góry zaznaczam, że nie jestem pewien, czy wybrałem dobre miejsce na forum [wątek dokładnie], żeby to tu opisać.
A więc do sedna. Od kilku lat, mniej więcej trzech "chodzi" za mną liczba 22.
Dokładniej przejawia się to tak, że co nie spojrzę na zegarek to jaka by to nie była godzina to zawsze w minutach jest 22.
Próbowałem szukać odpowiedzi na to pytanie, tzn. czytałem, co to może oznaczać. Sprawdziłem tzw. liczby anielskie oraz liczby mistrzowskie, ale to mi niczego nowego za bardzo nie mówi i do niczego nie prowadzi.
Bałem się nawet, że coś wydarzy się w dniu moich 22 urodzin, ale nic się nie wydarzyło, bo mam prawie 24 lata.
Z tego, co mi wiadomo to dwudziestego drugiego nikt w mojej rodzinie nie zmarł, więc zupełnie jestem zbity z tropu i nie wiem, czemu ta liczba mnie prześladuje...
Najdziwniejsze jest to, że widzę ją niemal codziennie i to kilka razy w ciągu dnia. Wie ktoś z Was może jak to wyjaśnić? Założyłem konto na tym forum, bo wiem, że jesteście tutaj bardzo aktywni i przyznam szczerze, że liczę na waszą pomoc w tej kwestii. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Prześladuje mnie liczba / godzina

Post autor: Karoolczak »

Witaj. Nic paranormalnego i jak dla mnie to jest to zwykły zbieg okoliczności, popędzony twoją autosugestią. Przestan o tym myslec, nie skupiaj się na tych 22 minutach i powinno Ci przejsc. A jak nie to do psychologa ;D
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Prześladuje mnie liczba / godzina

Post autor: Dagmara »

Dużo tak osób ma z godzinami, ogólnie liczbami, także nie masz się czego obawiać, ja kiedyś też miałam takie przewrażliwienie na punkcie liczby 33, oraz 12 bodajże, już nie pamiętam dokładnie, ale nic to nie znaczyło, po prostu zwykły przypadek, że za każdym razem kiedy gdzieś popatrzyłam przypadkowo te cyfry występowały.

A tak z ciekawości, to obliczałeś sobie tak w ogóle swoją datę pod względem numerologicznym, jaką jesteś liczbą?
xxbymexx
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2012-04-14, 22:39

Re: Prześladuje mnie liczba / godzina

Post autor: xxbymexx »

Dagmara pisze:Dużo tak osób ma z godzinami, ogólnie liczbami, także nie masz się czego obawiać, ja kiedyś też miałam takie przewrażliwienie na punkcie liczby 33, oraz 12 bodajże, już nie pamiętam dokładnie, ale nic to nie znaczyło, po prostu zwykły przypadek, że za każdym razem kiedy gdzieś popatrzyłam przypadkowo te cyfry występowały.

A tak z ciekawości, to obliczałeś sobie tak w ogóle swoją datę pod względem numerologicznym, jaką jesteś liczbą?
Jestem numerologiczną 11.
xxbymexx
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2012-04-14, 22:39

Re: Prześladuje mnie liczba / godzina

Post autor: xxbymexx »

Moja dziewczyna ma też liczbę numerologiczną 11
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Prześladuje mnie liczba / godzina

Post autor: Pandemonium »

Podświadomość, zbieg okoliczności i natura człowieka doszukująca się mistycyzmu tam gdzie go nie ma ;)
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Prześladuje mnie liczba / godzina

Post autor: Sothis »

xxbymexx pisze:
Jestem numerologiczną 11.
11 + 11 = ?

:D
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Prześladuje mnie liczba / godzina

Post autor: Ivellios »

Ivellios pisze:W razie, gdyby ktoś natrafił na ten temat po latach, zarzucam przydatnym linkiem:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zjawisko_Baader-Meinhof
Zjawisko Baader-Meinhof występuje z powodu wyczulenia mózgu na wyszukiwanie wzorców. Kiedy mózg wykryje, że dana informacja pojawia się wielokrotnie, próbuje następnie wyszukiwać kolejne powtórzenia, dopatrując się sekwencji.

Arnold Zwicky zasugerował, że zjawisko to jest spowodowane połączeniem dwóch błędów poznawczych: uwagi selektywnej i efektu potwierdzenia. Uwaga selektywna pozwala świadomości priorytetyzować informacje, które mają większe znaczenie w konkretnej sytuacji i ignorować wszystko inne. Efekt potwierdzenia to tendencja do brania pod uwagę jedynie informacji, które potwierdzają własne przekonania, niezależnie od ich prawdziwości. Szczególną cechą zjawiska Baader-Meinhof jest to, że w rzeczywistości nie ma prawdziwego wzrostu częstotliwości wystąpienia rzeczy czy zjawisk, które zwróciły na siebie uwagę.
kaszulc
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2023-08-03, 15:18
Komentarze: 0

Re: Prześladuje mnie liczba / godzina

Post autor: kaszulc »

Liczby mają najczęściej takie znaczenie, jakie sami im nadajemy
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”