Egzorcysci

Watislav
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 166
Rejestracja: 2005-07-20, 10:23

Post autor: Watislav »

Moje zdanie jest takie:
Egzorcyści są czasem potrzebni, chociaż czuje awersje do tych Chrześcijańskich. Gdzieś w temacie Biblia napisałem dlaczego.
Watislav
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 166
Rejestracja: 2005-07-20, 10:23

Post autor: Watislav »

Wątpie czy się da. Ci ludzie (jeśli nie są oszustami oczywiście), zbyt często "spotykają się" z demonami i złymi duchami. (Jeśli się tak zastanowić, to ja też ostatnio zbyt dużo miałem do czynienia z tymi pierwszymi. Chyba se już zajme miejsce w Psychotelu :D )
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Moja matka się kiedyś bawiła w egzorcystę jak we mnie demona wyczuła... :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Osobiście stwierdzam że najwięcej dostępnych źródeł pochodzi z wydawnictw chrześcijańskich. Książka "Egzorcyzmy i modlitwy błagalne" (autora brak) jest chyba najlepszym kompendium jeśli chodzi o egzorcyzmy przeprowadzane przez księży.

Nie spotkałem się szczerze mówiąc z egzorcyzmami z innych kultur. Jakoś nie docierałem.
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

nie dostępne dla ogólu... --- jak się postarasz to do wszystkiego dotrzesz.

W sumie jak będe miał troche czasu to wogóle zaczne szukać, bo jakoś nigdy nie próbowałem nawet, bo mnie to nie interesowało.
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Przenoszę waszą inteligentną rozmowę do pogaduszek :twisted:
Watislav
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 166
Rejestracja: 2005-07-20, 10:23

Post autor: Watislav »

Y całe szczynście :D .
Watislav
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 166
Rejestracja: 2005-07-20, 10:23

Post autor: Watislav »

Demony to demony. Duchy to duchy.
Ani jedne ani drugie nie muszą być złe. Niektóre z nich są jednak przywoływane, że tak powiem, spontanicznie (przez przypadek) do naszego świata. Zazwyczaj nie mają wtedy ciał ani "dużej mocy", nikt nie ma nad nimi kontroli i wykształca się u nich obsesja na punkcie zdobycia ciała. Szukają ludzi (głównie początkujących) uczestniczących w seansach spirytystycznych, jakiś ciemnych rytuałach itp.

Na seansach podają się za zmarłych bliskich. Wtedy zazwyczaj nie opętują otwarcie. Po prostu w tym przypadku wystarczy powiedziec, że są czyims bliskim. Później mówią, że potrzebują pomocy. Kto z nas by nie pomógł swojej mamusi, tatusiowi, albo dziecku? Kiedy człowiek już się zgodzi, wytwarza się "połączenie", między istotą a ofiarą. Przejście od tego stanu rzeczy do opętania jest już proste (im głupszy człowiek tym łatwiejsze :D )

Co do rytów. Chodzi tu zazwyczaj o idiotów w czarnych ubraniach (ja też nosze czarne i uczestnicze w rytuałach, ale to szczegół :D ), którzy nie mają pojęcia o żadnej dziedzinie "magii" i chcą się zabawić. Pomińmy milczeniem to co oni robią na tych rytuałach (powiem tylko że opętanie to w ich przypadku poprawa). W pewnym momencie pojawia się demon który miał szczęście być w okolicy i "nażarł" się energii płynącej z przemocy. Pojawia się taki z paroma efektami specjalnymi i mówi im że jest Szatanem (ciekawe ile setek lat temu ktoś naprawde go przywołał :D ). Oczywiście proponuje im, że jeśli dostanie cialo któregoś z nich, to otrzymają wielką moc. Ponieważ to są idioci to się godzą.

Właśnie z powodu takich głupawych ludzi potrzebujemy egzorcystów (nie mówie tu o pomyłkach "profesjonalistów" w dziedzinie, bo to jest zaledwie ułamek wszsystkiego) :D .

[ Dodano: 2005-08-20, 08:49 ]
A egzorcysta, to zazwyczaj daje im po prostu kopa, a nie prowadzi za rączke do domku.
Watislav
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 166
Rejestracja: 2005-07-20, 10:23

Post autor: Watislav »

Wiesz, oni uwalniają ofiare dając kopa demonowi :) .
To ty miałeś dużo razy do czynienia z egzorcystami? W takim wypadku może zostać uraz. Z tym że większości osób wystarcza jedno opętanie, a później to albo dają sobie spokój z takimi rzeczami (demony, duchy, magia, itp.), albo bardziej uwarzają :twisted: . Opowiedziałbyś o kilku swoich przypadkach, jak możesz oczywiście.
Watislav
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 166
Rejestracja: 2005-07-20, 10:23

Post autor: Watislav »

Wiesz, taki przypadek to powinien ktoś zgłosić do sądu, albo cuś. Uraz psychiczny itd. Może to by ci już nie pomogło, ale dostałbyś przynajmniej duże odszkodowanie :twisted: . Ci "egzorcyści", o których mówisz byli pewnie jakimiś "skrzywionymi" oszustami. Kto, ja się pytam kto, kłerfa mać, pozwala się takim psycholom zbliżać do ludzi (nie mówiac już o dzieciach)?! Poświęcenie Szatanowi?! Bogowie, toż oni musieli być totalnie popierdoleni!! "Systematyczne uwalnienie". Ja się dziwie, że ty w Psychotelu nie wylądowałeś, znając metody takich debili!

Dobra ludzie, sorry że przeklinałem, ale nieźle mnie ten post wkurwił.

Cóż, mam nadzieje, że teraz już nic ci facet nie jest. A co do zainteresowania demonologią, to nie radze ci tego. Momentami (przez większość czasu znaczy się :P ), człowiek "tańczy na granicy obłędu" (ale poetycko mi to wyszło, nie :D ?).
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Watislav pisze:"tańczy na granicy obłędu"
Lubię takie określenia... :twisted:
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Inne”