Przyszłość

Dyskusje na temat przepowiedni przyszłych zdarzeń
Pemat
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2012-08-04, 17:37

Przyszłość

Post autor: Pemat »

Chciałbym podyskutować z wami na temat przyszłości. Dokładnie chodzi mi o to czy wierzycie w "moc przepowiadania przyszłości" - nie wiem jak to sformułować ale myślę, że zrozumiecie. Chodzi mi o ludzi widzących przyszłość. Co o tym myślicie?

Kiedyś oglądałem pewien program chyba na discovery o niezwykłych ludziach. Według mnie te niezwykłe umiejętności były po prostu efektem wieloletnich ćwiczeń ale był w nich pewien pan który podczas świadomego snu "widział przyszłość". Zrobili mu test (już nie pamiętam co tam dokładnie było ale mieli go zabrać następnego dnia do pewnego miejsca i poprosili go aby w nocy we śnie dowiedział się gdzie go zabiorą). Gdy następnego dnia z nim rozmawiali wyszło na to, że widział wiele elementów które występowały w miejscu gdzie chcieli go zabrać(gość nie miał podać dokładnego miejsca/nazwy) nie zawsze widział dokładnie takie same elementy ale coś innego co bardzo je przypominało. W dodatku zdradził widzom, że różne organizacje narodowe jego kraju prosiły go o pomoc w różnych sprawach.


No ale mam większy problem... Ostatnio(od kilku miesięcy) "wydaje" mi się że widzę przyszłość.
Miałem wiele przypadków kiedy moje wizje się sprawdziły. Większości przypadków nie pamiętam ale przedstawię wam kilka. Niby sprawa super ale coraz bardziej mnie to przeraża zaczynam myśleć, ze wariuje. Na ten przykład podam sytuację gdy szedłem sobie i zauważyłem jakąś panią(pierwszy raz w życiu) z tyły gdy moje oczy natrafiły na głowę zobaczyłem szybko odwracającą się głowę o strasznej twarzy(jakby wściekłą) podczas gdy tamta pani nadal była odwrócona do mnie plecami. Po chwili odwróciła się, oczywiście twarz była "normalna" - Nie wiem być może to był zbieg okoliczności ale było to dziwne więc pomyślałem, że warto wspomnieć.

Innym razem podczas snu widziałem jak głaskam swojego kota(zwykły dachowiec) który od dawna nie wracał do domu(zwykle wybierał się na takie długie podróże). Gdy rano się obudziłem wyszedłem na dwór i sam nie wiem dlaczego ale poszedłem w to miejsce w którym widziałem kota we śnie(rano już snu nie pamiętałem) i zauważyłem w nim kota, podszedłem i zacząłem go głaskać w tej chwili zobaczyłem mój sen tak jakbym widział go pierwszy raz(tzn. podczas snu)

Pamiętam jeszcze kilka zdarzeń ale myślę, że nie potrzeba bym się rozpisywał.
Chciałbym jeszcze dodać, że zwykle mi się to zdarza gdy nie jestem skupiony("myślę o niebieskich migdałach"), gdy próbuję coś przewidzieć to na siłę nie idzie.
Możecie mnie wyśmiać, zwymyślać, możecie nie wierzyć ale ja po prostu musiałem komuś o tym napisać.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Przyszłość

Post autor: Dagmara »

Niektórzy posiadają taki dar widzenia przyszłości, sama za życia spotkałam się z takim człowiekiem, starsi użytkownicy zapewne wiedzą kogo mam na myśli.
Może nie będę się odnosić bezpośrednio do mojej pracy z tarotem, ponieważ za dużo byłoby tutaj pisania, zresztą też nie o wszystkich wróżbach publicznie mogę pisać z wiadomych powodów, ale raz z 5 lat temu byłam u kobiety, która to stawiała mi karty klasyczne i w przeciągu 4 lat wszystko mi się sprawdziło.
Co najbardziej zaskakujące przepowiedziała mi nawet bardzo dokładnie mojego obecnego partnera, którego wcześniej w ogóle nie znałam i byłam w innym związku.
Dlatego też osobiście, nie patrząc już nawet na moją pracę z tarotem, wierzę iż niektóre zdarzenia jak najbardziej można przewidzieć, praktycznie zawsze wierzyłam, choć naprawdę bardzo mała ilość ludzi posiada taki dar.
Awatar użytkownika
Bowner
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 104
Rejestracja: 2012-04-08, 13:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Przyszłość

Post autor: Bowner »

Ciekawe , Ciekawe . Dasz może namiar na tego Użytkownika?:) Proszę jako użytkownik Paranormalium;p
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Przyszłość

Post autor: Darnok »

Niektórzy posiadają taki dar widzenia przyszłości, sama za życia spotkałam się z takim człowiekiem, starsi użytkownicy zapewne wiedzą kogo mam na myśli.
Pewnego smoczka? ;]
A tak na serio - Ja też mogę iść do wróżki i czekać dwadzieścia lat aż mi się wszystko przepowie. Pomijam, że wróżka nigdy nie poda Ci szczegółów i nie wierzę, że powiedziała Ci, że spotkasz (żeby nie było personalnie) "osobę x działającą jako y w miejscu z".
Jackowski przepowiedział Pershingowi 101 lat życia (ostatnio oglądałem reportaż TV4 i to tam przytoczył bodajże świadek koronny).
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Przyszłość

Post autor: Arek »

Tak Daga, ja wiem o kim mówisz.
Niestety Bowner ta osoba już nie żyje, na pewno słyszałeś o jasnowidzu który przepowiadał dzieje Kłodzka?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Przyszłość

Post autor: Dagmara »

Bowner, to nie był żaden użytkownik, tylko człowiek, który mieszkał niedaleko mojej miejscowości, już od paru nastu lat nie żyje.

Darnok, wszystko jest opisane na moim blogu, wpis, który Iv dał na stronę główną.
A co do wróżek to naprawdę zdziwiłbyś się bo akurat taka wróżka, w 2008 roku przepowiedziała mi Spookyego, ze wszystkimi najdrobniejszymi szczegółami, kiedy to nawet oboje się w ogóle nie znaliśmy, a kiedy ja byłam w innym związku, a on w innym.
Na początku nie wierzyłam i pomyślałam sobie, no tak baba mi ściemę wciska, przecież jestem w związku stałym i kto ma niby do mnie przyjechać z nad morza, przecież ja nigdy nie byłam nad morzem i nikogo stamtąd nie znam.
Mój związek się rozpadnie przez alkohol partnera i faktycznie tak się stało, w ciągu 4 lat, a i Spooky się pojawił, którego to poznałam przez internet dopiero pod koniec roku 2009.

Ja doskonale rozumiem, że trudno w to uwierzyć, no ale kurcze, ta babka dosłownie wszystko powiedziała,a ja o niczym jej nie mówiłam, tylko usiadłam na krześle i słuchałam.
Także jak najbardziej coś w tym jest.

Areczku, a wiesz w tamtym roku Spooky tak się nasłuchał o tym jasnowidzu, że wybraliśmy się na Święto Zmarłych do miejscowości gdzie on kiedyś mieszkał, ja już tego domu nie pamiętałam w ogóle, ale bardzo chciałam go zobaczyć.
Niesamowite uczucie :)
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Przyszłość

Post autor: IteratorZX81 »

Dagmaro, myślę że coś w tym może być. Chociaż w przypadku wróżek szybciej się natknie na szarlatanów/psychologów z bożej łaski, ale możliwe że jakiś promil owe zdolności posiada. Jednak nie da się tego zbadać właśnie przez owych szarlatanów - co ciekawe w większości to oni biorą udział w takich badaniach, a nuż się uda oszukać naukowca i zdobyć papierek legitymizujący oszustwo. Tacy ludzie co mają zdolności które twierdzą ze mają raczej nie biorą udziału, bo nie potrzebują żadnego potwierdzenia.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Przyszłość

Post autor: Dagmara »

IteratorZX81, tak zgadza się bardzo wielu jest teraz oszustów, którzy tylko naciągają na kase i chcą oszukiwać innych, u nas w Kłodzku jest właśnie taka jedna, ze 120 zł lub i teraz więcej bierze, za stek kłamstw. Bardzo wiele osób się na tą kobietę nacięło. A tamta kobieta u której ja byłam, to ona w ogóle się nie ujawnia, mieszka w niedalekiej wiosce, nie daje żadnych ogłoszeń itd.
W sumie to sami ludzie, którzy tam mieszkają, mieszkali zaczęli bardzo dużo o niej rozmawiać i tak oto informacje się rozeszły dookoła.

Także osobiście uważam, po tym co sama usłyszałam na własne uszy, nie tylko o Spookym, że ta kobieta jak najbardziej może być jedną z tych ludzi, którzy naprawdę posiadają taki dar o którym wyżej pisałam.
I nikt mi nie powie, że osoba widząca przyszłe zdarzenia nie poda mi szczegółów, sama doświadczyłam tego na sobie.

Zresztą Darnok mi to jak najbardziej wisi, czy ktoś będzie wierzył w jasnowidzenie, czy też nie, ja mam swoje zdanie na ten temat i nie zamierzam go zmieniać ;]
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Przyszłość

Post autor: IteratorZX81 »

Nie zapominajmy też, że w XVIII i XIX wieku, w początkach nowoczesnej nauki i medycyny też było wielu szarlatanów, w podobnych ilościach jak ma to teraz miejsce z "wrózkami".
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Przyszłość

Post autor: UFOszaman »

Wróżbici, jasnowidztwo, szarlatani - przepowiadanie przyszłości, może są tacy ludzie, ale że potrafią przewidywać przyszłość - w to nie uwierzę.Tarot - wróżba , to co innego, ale " wizjoner " , który z głowy mówi mi moją przyszłość ?Jestem wierzący chrześcijanin , ale nie praktykujący, który wierzy że taki dar ma tylko Bóg.Człowiek może tylko naginać sytuacje, które kiedyś się zdarzyły do sytuacji, która mogą się zdarzyć.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Przyszłość

Post autor: Dagmara »

IteratorZX81, zgadza się kiedyś oni też byli, jak i w obecnych czasach.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Przyszłość

Post autor: IteratorZX81 »

Jednak teraz znacznie ich mniej, więc myślę że w miarę akceptacji zjawiska tutaj się też wykruszą :).
Awatar użytkownika
Bowner
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 104
Rejestracja: 2012-04-08, 13:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Przyszłość

Post autor: Bowner »

Może jansowidztwo to dar na 1 osobę na 6 mld?;P
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Przyszłość

Post autor: UFOszaman »

Osoby o zdolnościach jasnowidzenia byli, są i będą.Oto mały spis osób - mające posiadać zdolność jasnowidzenia:
Świat
Nostradamus
Święty Malachiasz
Edgar Cayce
Jeane Dixon
Ingo Swann (jasnowidzenie za pomocą RV)
Baba Vanga
Polska
Stefan Ossowiecki
Czesław Klimuszko
Krzysztof Jackowski
Aida Kosojan-Przybysz
Zapewne takich osób w przyszłości będzie więcej, tylko co przepowiedzą ?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Przyszłość

Post autor: Dagmara »

Dobrze piszecie, że takich osób, które naprawdę posiadają dar jasnowidzenia jest bardzo mało i wątpię czy w przyszłości będzie takich osób więcej.
Co do Nostradamusa to radzę trochę poczytać, a dowiesz się UFOszamanie, że taki był z niego jasnowidz, jak z koziej dupy trąba.
Marnym był astrologiem, a co dopiero jasnowidzem.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Przyszłość

Post autor: Arek »

Ja też jestem przekonany że na 99 szarlatanów znajdzie się jedna osoba co ma jakieś dziwne paranormalne zdolności
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Przyszłość

Post autor: UFOszaman »

Dagmaro - dałem tu przykład kilku " jasnowidzów " ale nie wnikałem szczegółowo w ich biografie. :) Tak że może masz rację.Ale tak się zastanawiam czy to jest dar jasnowidztwo, czy to jest świadoma nauka paranormalna wykorzystywana w życiu człowieka przez człowieka ?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Przyszłość

Post autor: Dagmara »

Tak jak już wcześniej pisaliśmy, że nieliczni, ta maleńka garstka ludzi faktycznie mogą posiadać taki dar, jak to było w przypadku Dolnośląskiego jasnowidza, czy też tej kobiety u której osobiście byłam.
Aczkolwiek jest cała masa takich wykorzystywaczy, którzy jedynie żerują na innych, podszywając się za niezawodnych, nieomylnych jasnowidzów.
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Przyszłość

Post autor: UFOszaman »

Dagmaro, piszesz że byłaś u kobiety, która jest jasnowidzem.Przepraszam, że zapytam ale ciekawi mnie czy Ci ta kobieta pomogła czy tylko naprowadziła na zadany jej problem do rozwiązania ?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Przyszłość

Post autor: Dagmara »

Ja tam nie pojechałam bo miałam jakiś problem, pojechałam tam by towarzyszyć mojej znajomej, z czystej ciekawości.
Nie chciałam żadnej pomocy, ponieważ nie było problemu, nawet po części dość sceptycznie byłam nastawiona.

Byłam po prostu ciekawa co ona mi powie, co zobaczy.
Jedyne o co ją zapytałam, bo głupio było tak siedzieć i się na nią tylko patrzyć, to o pracę, ponieważ mieliśmy okres zwolnień.
Całą resztę sama od siebie mi powiedziała.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Proroctwa i przepowiednie”