Rollright i dziwne energie starożytnych miejsc.

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Rollright i dziwne energie starożytnych miejsc.

Post autor: Dagmara »

Kamienie Rollright, jest to szereg dziwacznie powyginanych głazów, znajdujących się 28 kilometrów na północny wschód od Oksfordu, legendy jakie otaczają kamienie przewyższają inne starodawne miejsca w Wielkiej Brytanii, a i były celem wielu poważniejszych badań naukowców.
Jedna z legend głosi, że pewien mało znaczący król, maszerujący ze swą armią spotkał na drodze wiedźmę, która oświadczyła iż zostanie on potężnym władcą Anglii, jeśli po siedmiu krokach dojrzy leżącą nieopodal wioskę Long Compton.
Kiedy król próbował dojrzeć wioskę wyrósł przed nim nagle kopiec, który swą wielkością zasłonił cały widok, a wiedźma wykrzykując przekleństwa zamieniła wszystkich w kamienie, a siebie samą w drzewo.
Inna legenda głosi, że jeśli w owym miejscu zetnie się kwitnące drzewo, popłynie z niego krew, a królewski kamień obróci swą głowę.
Kolejne podanie głosi, że kamienie zwane Ludźmi Króla, schodzą o północy do nieopodal płynącego strumienia by napić wody, a z ziemi wychodzą wróżki, które to tańczą wokoło Królewskiego Kamienia.
W przeszłości głaz ten łączono z obrzędami służącymi wzmaganiu płodności:
młode kobiety miały dotykać go nocą swym nagim ciałem, a przyłożywszy ucho do jednego z kamieni nazywanych Szepczącymi Rycerzami, kobieta mogła usłyszeć odpowiedź na swe pytania.

Przez wieki ludzie uważali, że kamienie z prehistorycznych miejsc posiadają magiczne moce, takie jak uzdrawianie, poruszanie, a nawet rażenie prądem.
Pewna kobieta L. Chapman po dotknięciu jednego z głazów w 1919 roku, powiedziała;
''Poczułam w dłoni i na ramionach silne mrowienie, miałam wrażenie, że coś mnie odpycha''.
Inna osoba w 1980 roku zobaczyła plamę rozproszonego białego światła, które zdawało się wypływać z ziemi, wzniosło ponad kamienie po czym zmniejszyło.
Obrazek

Dziwne energie.
Badaniem doniesień o dziwnych efektach energetycznych w starożytnych-prehistorycznych miejscach zajmuje się grupa Dragon Project Trust, towarzystwo założone w roku 1977, którego członkami są geodeci, geochemicy, artyści, fizycy i elektronicy.
W Rollright ekipa Dragon Project stwierdziła, iż z pewnych kamieni pulsuje słabe promieniowanie magnetyczne, wykrywane tylko za pomocą specjalnych urządzeń, wykryto również ultradźwięki- fale o wysokiej częstotliwości, nie słyszalne dla ludzkiego ucha.
W styczniu 1980 roku stwierdzono, że sięgający na metr w głąb pasa wokół jednego z głazów emitują sygnały o wartości 37 kiloherców, które to jednak tajemniczo ustały, tak jak się zaczęły.
W irlandzkich górach Wicklow, w grzebalnych kopcach z epoki brązu, badacze wykryli na powierzchni ziemi sygnały radiowe niewyjaśnionego pochodzenia, podobnie jak w innej komorze grobowej, Irlandia- Loughcrew Hills, nagrano dość upiorne odgłosy.
Zastanawiające jest, czy to właśnie takie zjawiska sprawiały, że w starożytności ludzie owe miejsce uważali za święte?
Na całym świecie odnajdywane są pradawne kamienne budowle, położone w pobliżu geologicznych uskoków, gdzie mogą się zdarzać magnetyczne, grawitacyjne, elektryczne zjawiska i przeważnie właśnie w takich miejscach najczęściej widywane są tajemnicze kule światła, światła Ziemi.
W walijskich Wzgórzach Preseli ekipa Dragon Project zbadała miejsce zwane Carn Ingli- co znaczy Kopiec Aniołów. W 1987 roku miało tam miejsce dość dziwne zdarzenie, młode małżeństwo przemierzało okolicę samochodem, gdy mijali postrzępione zbocza poprzecinane ruinami kamiennych murów, kobieta prawie że straciła przytomność, po opuszczeniu tegoż rejonu wszelkie objawy złego samopoczucia ustąpiły.
Badając Carn Ingli grupa badawcza stwierdziła, że jakaś magnetyczna anomalia na szczycie sprawia iż igła kompasu zaczyna się kręcić, a jak wiadomo pole magnetyczne ma wpływ na mózg, czy możliwe więc że z tego właśnie powodu młoda kobieta miała te dziwne doznania?
Te zjawisko może również wyjaśniać dawne wizje aniołów w Carn Ingli, które miały miejsce w VI wieku.

źródło; Reader's Digest ''Tajemnice- Zagadki z Czasów Starożytnych''
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Rollright i dziwne energie starożytnych miejsc.

Post autor: Arek »

Huh, taki ciekawy temat, a jakoś umknął mojej uwadze, prawdopodobnie teren ten emituje coś co wpływa na uwagę (samopoczucie) ludzi, ale co jest tego przyczyną?
W poniedziałek poszukam coś więcej i odpowiem sensownie w temacie, prawdopodobnie może jakieś odziaływanie magnetyczne? a może nawet wysokość?, ale tam raczej nie ma wysokich gór, więc , więc hahaa, więc koleżanki i koledzy proponuję poszperać i powklejać linki na ten temat bo ciekawy jest i na pewno warty dyskusji.....
pozdro Daga ( na marginesie kontakt z kolegą udało mi się odzyskać)
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Rollright i dziwne energie starożytnych miejsc.

Post autor: Chantelle »

Musze się tam koniecznie wybrac i zbadac co i jak :)
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Rollright i dziwne energie starożytnych miejsc.

Post autor: cleric »

odnośnie pytania - tak, jestem pewna że takie właśnie anomalie sprawiały, że ludzie uznawali dane miejsce za święte/przeklęte, stawiali kamienne kręgi i odprawiali ceremonie. takie miejsca uzdrawiają, polepszają samopoczucie itd zatem niewątpliwie coś w nich musi być. mnie ciekawi natomiast inna kwestia- jak oni te miejsca odnajdywali? w Polsce mamy kilka takich kręgów a jedno z takich miejsc (nazwy nie pamiętam -gdzieś na trasie mielno wrocław) posiada oficjalne tablice ostrzegające przed kradzieżą kamieni (pecha przynosi) i niewytłumaczalnym wpływem na ludzi (uzdrowienie, ból głowy znika, mrowienie przy dotyku itd) tylko jak się kamienie maca trzeba uważać na mchy i porosty, podobno unikatowe i bardzo cenne :)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Rollright i dziwne energie starożytnych miejsc.

Post autor: Dagmara »

Arku w takich przypadkach ja właśnie stawiam na oddziaływanie magnetyczne, ponieważ mogą mieć one jak najbardziej wpływ na ludzki organizm.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Rollright i dziwne energie starożytnych miejsc.

Post autor: Arek »

Arku w takich przypadkach ja właśnie stawiam na oddziaływanie magnetyczne, ponieważ mogą mieć one jak najbardziej wpływ na ludzki organizm.
Masz rację, oczywiście. Akurat przed chwilą czytałem coś o tych kamieniach i piszą tam tak:
-niektórzy różdżkarze w tym miejscu doznali czegoś w rodzaju halucynacji.
-niektórzy ludzie po przebywaniu przez dłuższy czas w tych miejscach czuli się słabo, mówili o lekkich zamroczeniach, o "kręceniu się w głowie"
- ludzie sensytywni mieli podobno doznać szoku.

I jeżeli te miejsce tak oddziaływuje na ludzi to jak pyta Cleric, odpowiedż sama się nasuwa.
Jeżeli w takim miejscu przez lata albo i wieki dzieją się takie sprawy to na pewno miejsce te będzie w jakiś sposób czczone, albo i przeklęte, takie też znamy. To zależy jak dane miejsce wpływa na ludzi
Awatar użytkownika
Dave_Mustaine
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-12-11, 16:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała, Hrubieszów, Terebiń

Re: Rollright i dziwne energie starożytnych miejsc.

Post autor: Dave_Mustaine »

Hmm... Zaciekawił mnie ten temat :) myślę że poszukam jakichś ciekawych informacji, jak pamiętam to mój kuzyn był w tych okolicach wypytam go o to.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Rollright i dziwne energie starożytnych miejsc.

Post autor: Dagmara »

Jeszcze inne zjawisko również miało kiedyś miejsce w pobliżu Luksoru w Egipcie, dwa posągi faraona Amenhotepea III wykonane z piaskowca zwane Kolosy Memnona po uszkodzeniu przez trzęsienie ziemi, ''wydobywały'' z siebie ciche dźwięki przypominające dzwon.
Odgłosy te przez podróżników greckich, rzymskich, były odbierane za głos wyroczni, wiele ludzi odbywało dalekie podróże tylko po to by uzyskać odpowiedzi na swe pytania, a owy dźwięk miał służyć za rzekomą odpowiedź.

Prawdopodobnie te dźwięki mogły być spowodowane przez wiatr, wiejący przez szczeliny w bardziej uszkodzonym północnym posągu, albo ciepło wschodzącego słońca sprawiało, że rozszerzające się powietrze uciekało przez szpary w kamieniu wydając dane odgłosy.
Jeden z brytyjskich badaczy sugerował, że posąg podobnie jak megality w Brytanii, mógł emitować ultradźwięki, które uszkodzenie przez trzęsienie zmieniło w wyraźnie słyszalny dźwięk.
Po zrekonstruowaniu rzeźby odgłosy umilkły.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Rollright i dziwne energie starożytnych miejsc.

Post autor: Arek »

Prawdopodobnie te dźwięki mogły być spowodowane przez wiatr, wiejący przez szczeliny w bardziej uszkodzonym północnym posągu
To zjawisko jest jak najbardziej prawdopodobne
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Rollright i dziwne energie starożytnych miejsc.

Post autor: Ruskof »

Arek pisze:Huh, taki ciekawy temat, a jakoś umknął mojej uwadze, prawdopodobnie teren ten emituje coś co wpływa na uwagę (samopoczucie) ludzi, ale co jest tego przyczyną?
W poniedziałek poszukam coś więcej i odpowiem sensownie w temacie, prawdopodobnie może jakieś odziaływanie magnetyczne?
Arku przeciez pisze pod koniec artykulu ze kobieta tak się czula bo pole magnetyczne wplywa na mozg,a tam cos z nim bylo :)
Rzeczywiscie ciekawy temat,co do tej igly krecacej się w kompasie na tym szczycie,to byc moze szczyt ma swoje wlasne pole magnetyczne?
Ostatnio widzialem program w TV o babce ktora ma wlasne pole magnetyczne,przyciaga widelce,noze,rozne metalowe rzeczy....
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Rollright i dziwne energie starożytnych miejsc.

Post autor: Arek »

Tak, są różne anomalie na Ziemi , kiedyś pisałem o tej wyspie na końcu świata, są także filmy o niej, kompasy tam po prostu wariują
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Rollright i dziwne energie starożytnych miejsc.

Post autor: Dagmara »

Hobart pisze: Potrzebne by były badania geologiczne takich miejsc np. badanie radarowe lub sejsmograficzne.
Były prowadzone ?
Osobiście to ja takich badań nie przeprowadzałam ;]
A tak na poważnie, to zapewne były, przecież te miejsca nie są obce naukowcom.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Rollright i dziwne energie starożytnych miejsc.

Post autor: Dagmara »

Wszystko co mi wiadome opisałam w temacie, nawet grupę członków, która takowymi zjawiskami się zajmuje, jeśli to Tobie nie wystarcza to trudno ja z tego powodu płakać nie będę...
Zapewne można jeszcze coś znaleźć ciekawego, nawet dotyczącego szczególniejszych przeprowadzanych badań, ale przeważnie wszystko jest po angielsku, a ja nie znam tego języka aż tak dobrze by tłumaczyć artykuły.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Rollright i dziwne energie starożytnych miejsc.

Post autor: Dagmara »

Iv pisząc ten temat, również napotkałam się na wiele wzmianek, no ale co z tego jak prawie wszystko po angielsku jest :(
Ale jeśli ktoś będzie miał chęci, w dużej mierze liczę tu na Areczka, to mógłby co nie co przetłumaczyć w miarę możliwości i zamieścić, ja nie będę miała nic przeciwko temu ;)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Rollright i dziwne energie starożytnych miejsc.

Post autor: Arek »

Sorry Daga ale ja chodzę na angielski dla początkujących, nie umiem wyrazić się w czasie przyszłym lub przeszłym, to nie mój język na razie. Wiem że inni tutaj na forum władają nim dużo lepiej, czy to Chantelle czy też Iv, lub inni, może oni mogliby????
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Rollright i dziwne energie starożytnych miejsc.

Post autor: Ruskof »

Hmm,nie przemadrzajac się,mysle ze moglbym czesciowo to przetlumaczyc,ale to a'la basic...Bo jak się domyslacie raczej na tym poziomie nie moge byc ekspertem od angielskiego :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”