Co wybuchło lub spadło w lesie pod Sulęczynem?

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Co wybuchło lub spadło w lesie pod Sulęczynem?

Post autor: Arek »

No coż.....
Dziura jak dziura, ale gdy saperzy powiadają że tam nic nie wybuchło , ponieważ podobno nie znależli śladów po materiałach wybuchowych( ja stawiałem na zabawy młodocianych, oj tak stare czasy mi się przypominają) to warto pogdybać co to mogło być
http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/ ... ich-lasach

A tutaj można przeczytać co znależli Członkowie Polskiego Towarzystwa Meteorytowego
http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/ ... l-meteoryt

Film o tej dziurze i relacja świadka który słyszał "wybuch"?
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-n ... nId,274933
i jeszcze film z strony "Astronomia amatrorska" (http://astro4u.net/yabbse/index.php?PHP ... 2e0aa19a4e&)
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Co wybuchło lub spadło w lesie pod Sulęczynem?

Post autor: Ruskof »

Poczatkowa uwaga-Drugi link do tego expressu kaszubskiego wskazuje kilka stron artykulow,i nie ma strony linko do rmf ktory tu dales.

Po dluzszym namysle sam się domyslilem ze nie chodzi uderzenie meteoryty tylko o wybuch z wnetrza ziemi.Wystarczy spojrzec na ksztalt wglebienia.Gdyby meteoryt spadl to krater mialby bardziej okragle wnetrze tak jak na ponizszym zdjeciu to jest :

Obrazek

Gdyby to byl wybuch z wnetrza ziemi to by bardziej trojkatny slad zostawil na ziemi,rzecz ktorej mozna się dopatrzec na zdjeciach podeslanego przez ciebie artykulu.Nie jestem z uniwerstytetu fizyki ale mysle ze logiczne jest ze gdyby cos z wnetrza ziemi wybuchlo to by rozrzucalo rzeczy na boki tyle ze od dolu,co wlasnie taki trojkatny kszalt koncowy by spowodowalo,a meteoryt jak na zdjeciu na okraglo gladzi teren.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Co wybuchło lub spadło w lesie pod Sulęczynem?

Post autor: Arek »

Ten link rmf który podałem działa, być może tylko trochę dłużej się ładuje (tak jest u mnie) poczekaj minutkę
tutaj jeszcze raz
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-n ... nId,274933

Kształt dziury może być okrągły lub owalny, zależy pod jakim kątem meteor spadł.
Myślę że to jednak ktoś coś tam wysadził w powietrze, chociaż policja i saperzy zaprzeczają temu
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Co wybuchło lub spadło w lesie pod Sulęczynem?

Post autor: Ruskof »

A na zdjeciu widac ze z ziemi,z takiego centrum krateru,na boki ziemia się rozprzestrzenia.Gdyby pod ostrym katem meteoryt wpadl,to albo krater wygladalby bardziej owalnie lub bylby punkt wglebienia,a tu nic,ziemia wskazuje na wewnetrzny wybuch.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Co wybuchło lub spadło w lesie pod Sulęczynem?

Post autor: Darnok »

http://kopalniawiedzy.pl/ciemna-materia ... 10285.html

Ktoś z dużą wiedzą z fizyki (Spock?) powinien się ustosunkować.
Możliwe, że coś takiego właśnie spadło tam.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Co wybuchło lub spadło w lesie pod Sulęczynem?

Post autor: Spooky Fox »

Meteoryt to nie był na pewno. Ziemia wokół krateru byłaby po prostu inaczej "usadowiona", że się tak wyrażę. Po prostu jakiś niewypał, raczej nie musimy się tutaj doszukiwac jakichś nieznanych przyczyn.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Co wybuchło lub spadło w lesie pod Sulęczynem?

Post autor: Arek »

Niekiedy nawet mnie Darnok zaskoczy śmiałymi tezami :D
Ok, co się stanie jak antymateria trafi na materię?. Błysk, może jak będzie tego więcej to jeszcze huk. Nie wiem czy antymateria mogłyby z kosmosu dostać się aż tak nisko aż do gleby. Chyba nie ?, już w atmosferze zetknęłaby się z materią, dlatego mówi się o błysku na niebie.
Jedna ze śmiałych teori o katastrofie tunguskiej mówi właśnie że to antymateria jest odpowiedzialna za ten wybuch tam,ale jekoś mnie to nie przekonuje ponieważ świadek obserwował tam spadające kule ognia.
Mało wiemy o antymateri, nawet nikt nigdy jej jeszcze do słoika nie złapał, a niektórzy naukowcy mówią nawet że podczas określonych warunków materia i antymateria mogą żyć w zgodzie.
2 cytaty ludzi którzy powinni się znać, i co byli tam na miejscu (z art. w 1 poście wymienionych)
Definitywnie nie jest to krater pochodzenia meteorytowego – mówi Zbigniew Gruba z Polskiego Towarzystwa Meteorytowego. – Rozkopaliśmy nieco dno krateru i nie znaleźliśmy żadnych śladów, które wskazywałyby na uderzenie meteorytu w tym miejscu. Zgadza się to z faktem, że nie zarejestrowano żadnych obiektów, które wpadłyby w atmosferę i rozbiłyby się w tym rejonie. Wykluczamy więc możliwość wystąpienia meteorytu,
a teraz policja
Na miejscu byli nasi policjanci, wezwani zostali też saperzy, którzy sprawdzili powstały w ziemi lej – mówi Krzysztof Krużycki, szef komisariatu policji w Sierakowicach. – Na miejscu nie znaleziono śladów, które wskazywałyby, że doszło do wybuchu ładunku z II wojny światowej, jak pierwotnie przypuszczano.


- Nie jesteśmy w stanie stwierdzić co dokładnie się tam wydarzyło – mówi Cezary Sreberski, specjalista ds. bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego powiatu kartuskiego. – Wezwaliśmy na miejsce saperów, którzy niczego nie stwierdzili. Teren jest czysty. Brakuje też charakterystycznych elementów dla wybuchu amunicji. Poza tym na dnie tej wyrwy znajdują się pokruszone skały granitowe, co wskazuje, na wystąpienie potężnej siły. Niewykluczone, że rzeczywiście w tym miejscu coś spadło.
Wprawdzie antymateria pasuje tu "jak w pysk strzelił" ponieważ nie znaleziono ani meteorytu ani śladów że był to ładunek wybuchowy,jednakże poczekałbym z tą nowiną i nie szedł z nią zaraz na miasto :D :D :D :P
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Co wybuchło lub spadło w lesie pod Sulęczynem?

Post autor: Spooky Fox »

Antymateria? Naprawdę? Jeśli tak, to mamy chyba rozwiązanie zagadki tunguskiej :D
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Co wybuchło lub spadło w lesie pod Sulęczynem?

Post autor: FaKtoMaaN »

zgadzam się ze Spookym także uważam że tam był po prostu zagrzebany pod ziemią jakiś niewypał.. wybuch był od wewnątrz kamienie poleciały w górę. Jakby coś uderzyło z góry, raz ze by pouszkadzało odpowiednio drzewa, a dwa kamienie poleciały by w większości w jednym kierunku do przodu, chyba że spadło by to coś idealnie pionowo to w tedy porozrzucało by je na boki..
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Co wybuchło lub spadło w lesie pod Sulęczynem?

Post autor: Arek »

Na filmie widać że kamienie poleciały w górę, gałęzie połamane, kora obdarta
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Co wybuchło lub spadło w lesie pod Sulęczynem?

Post autor: Beowulf »

Jak już schodzimy na temat antymaterii warto dodać co nieco o cząstkach wirtualnych, doświadczenie A,Eddinghtona, z bodajże 1919 roku... Położył dwie płyty metalowe, po jakimś czasie zauważył, że płyty stopniowo oddalają się od siebie, bardzo możliwe, że antymaterię tworzą takowe cząstki wirtualne, ale raczej się tego nie dowiemy... W kosmosie ,,to coś" (antymateria?) stanowi 78 % jego -masy-?


Pozdrawiam!
Arcin26
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2010-04-27, 12:19

Re: Co wybuchło lub spadło w lesie pod Sulęczynem?

Post autor: Arcin26 »

A moim zdaniem to były materiały wybuchowe, ale trudno wykrywalne po jakimś czasie ;) nie może zbudować broni nuklearnej a co dopiero antymateria...
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Co wybuchło lub spadło w lesie pod Sulęczynem?

Post autor: Beowulf »

Arcin26, antymaterii się nie buduje :) Tak dla sprostowania dodam.
Arcin26
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2010-04-27, 12:19

Re: Co wybuchło lub spadło w lesie pod Sulęczynem?

Post autor: Arcin26 »

A jeden kij,nie jestem fizykiem ;) Ale z jakiej racji w Polsce miała by się ona znajdować? XD a takie kratery to nie raz sam zostawiałem po ANFO :) Składniki-Benzyna(szybko się ulatnia) i Saletra indyjska praktycznie nie wykrywalna po paru dniach w ziemi....bo to nawóz ;)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”