Tragedia w Smoleńsku

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
Awatar użytkownika
Trans
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2009-09-07, 22:41

Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Trans »

Czy to był spisek? Czy to był przypadek, błąd pilota?
Jak myślicie?

Ja myślę, że to nie był w 100% wypadek. ;/ Zapraszam do oglądnięcia i przeczytania

http://wiadomosci.onet.pl/2155204,12,st ... ,item.html

0:40 - 0:44 Biała postać unosząca ręce do góry
0:52-0:52 Ktoś krzyczy po Polsku żyje(trzeba wytężyć słuch żeby to usłyszeć)

Tutaj teorie spiskowe w większości nie prawdziwe.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,titl ... omosc.html

Ten link zamieszczam jako ciekawostkę:
http://www.mmwroclaw.pl/8828/2010/4/12/ ... egory=news
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Serephinea »

No to ładnie...nie da się zaprzeczyć, że to jest film autentyczny...I mnie to przeraża....

-- 15 Kwi 2010 11:03 --

Dobra, mówiono o 3 żywych w ciężkim stanie.
Są różne opinie, jedni uważają że strzały są z pistoletów BORu. Ale ktoś wychodzi, krzyczy: Żyję! i strzały. Syrena alarmowa.
Co lepsze w Katyniu wiedzieli jeszcze przed katastrofą o samej katastrofie.
Strange.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Ivellios »

Z tym "nie da się zaprzeczyć" to nie wiadomo jeszcze, narazie film ma zostać poddany ekspertyzie i dopiero wtedy będzie można powiedzieć, czy jest autentyczny.
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Serephinea »

Z jednej strony chce by był autentyczny, z drugiej aby nie....bo jeśli będzie prawdziwy to znaczy, że to było zaplanowane. Co za tym idzie, ktoś za tym stał. Znając życie - Putin. To oznacza III wojnę. Czy wam coś nie świta w tym momencie? ;/
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Ruskof »

A ja pozwole sobie powiedziec kilka rzecz tez o tym.
Bede szczegolnie mowil o ukochanym portalu WP,z ktorego artykul tu nadeslales o katastrofie.
Oto co przeczytalem:
WP pisze:Samolot celowo uszkodzono - Prezydencki samolot pięć miesięcy temu był naprawiany w Rosji. Według zwolenników teorii spiskowych może to być przyczynek do tego, by sądzić, że podczas remontu rosyjskie służby uszkodziły samolot, tak, by rozbił się przy lądowaniu. - Okoliczności wskazują na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap przed lądowaniem – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” dr. inż. Ryszard Drozdowicz z Politechniki Szczecińskiej. – Przy blokadzie klap lub lotek katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot, nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny. Ta wypowiedź jest szeroko cytowana na forach internetowych, jako „niezaprzeczalny” dowód na udział Rosjan w katastrofie
Ten kto to mowil musi posiadac szerokie horyzonty rozumu.Gdyby samolot naprawde byl uszkodzony,to kaczynski na Litwe by nawet nie dolecial.Ludzie nie mysla logicznie,nie biora pod uwage to ze po 5 miesiacach od naprawy,przylot do Smolenska nie byl pierwszym.To co napisane w cytacie=Gow*o prawda
WP pisze:Wybuch na pokładzie - Choć wydaje się to nieprawdopodobne, wielu internautów sugeruje, że mogło dojść do zamachu na prezydencki Tu-154. Ich zdaniem mógł zostać do tego wykorzystany mikroładunek umieszczony na pokładzie lub silne zakłócenie za pomocą pól elektromagnetycznych. Pożywką dla tych insynuacji są pierwsze doniesienia o pożarze samolotu prezydenckiego. „Jeden z pierwszych świadków na miejscu zdarzenia twierdził, że zanim samolot spadł słyszał nienaturalny, dziwny dźwięk. Potem był huk” – pisze Znawca tematu. „Jeszcze w sobotę pokazywali polskiego redaktora, który został w hotelu, bo montował taśmy i widział całe zajście przez okno. Jak pamiętam, mówił, że zaintrygował go dziwny ryk silnika, spojrzał przez okno i zobaczył samolot, który leciał przechylony na lewą stronę i jeszcze przed spadnięciem widział dwa wybuchy” – dodaje Iwona.
Wybuch?Ja bym to urojeniem nazwal.Oczywiscie!!Mogl byc wybuch zanim samolot się rozpadl,przeciez zahaczyl o stacje radiolokacyjna.Czyzby obeszlo się do bez uszkodzen dla smolotu?Nienaturalne dzwieki w locie?No co..Samolot puscil tylko baka nic wiecej..
WP pisze:Mgła wywołana sztucznie - Fatalna pogoda na miejscu katastrofy to, zdaniem niektórych, również robota Rosjan. „Skoro mogli przeganiać chmury na obchody różnych uroczystości w Moskwie, to czemu nie wywołać mgłę koło Smoleńska” – sugerują zwolennicy tej teorii.
A czemu nie strzelic sobie kuli w leb?Tyle się doszukali,ze robia posmiewisko z siebie...
WP pisze:Podmieniono czarne skrzynki - Rosjanie „dobrali się” do czarnych skrzynek – twierdzą niektórzy z wyznawców alternatywnej wersji wydarzeń. Jak? Znali doskonale technologię Tupolewa, mogli je więc spreparować. Już dziś wiadomo, że z zapisu taśmy czarnych skrzynek wynika, że piloci rozumieli, iż katastrofa na lotnisku pod Smoleńskiem jest nieunikniona. Dla innych dowodem na spisek jest także to, że śledztwo ws. tragedii jest prowadzone w Rosji.
A gdzie byla tragedia?W chinach?W Australii?Jasne ze w rosji,wiec gdzie maja sledztwo przeprowadzac?
WP pisze:Ciepłe gesty Rosjan – zasłoną dymną - „Obecne zachowanie rosyjskich władz może być bardzo mylące, kryjące pod sobą fałsz lub strach, iż prawda o przyczynach tej strasznej katastrofy może ujrzeć światło dzienne. Rosjanom nie wolno wierzyć” – pisze jeden z internautów.
Na jednym ze zdjec gdzie Putin byl,bylo wyraznie widac ze zalowal,to nie bylo udawane...Falsz w prawdzie.
WP pisze:Teoria 4 - Katyń – miejsce przeklęte

Najbardziej mistyczna jest hipoteza o tym, że Katyń to przeklęte miejsce, które sprowadza nieszczęście na Polaków, ale również ona ma swoich zwolenników. Wielu internautów nazywa katastrofę pod Smoleńskiem „drugim Katyniem”.
Miliony ludzi tak uwaza.To mozna bardziej wziac pod uwage,ze miejsce przeklete,ale skoro jest przeklete,to czemu w 2007 roku się nie rozbil samolot?Dzieki tej informacji mozna obalic teorie o miejscu przekletym.
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Serephinea »

Tutaj teorie spiskowe w większości nie prawdziwe.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,titl ... omosc.html
Nie są prawdziwe, napisał ;) Także wcale nie powoływał się na ich prawdziwość, a zaznaczał, że to nieprawda.
Notabene jak usłyszałam po raz pierwszy, pierwszy news to była mowa o ogonie. Że coś tam się działo, że wybuchł przed upadkiem. Teraz ten filmik, gdzie wyraźnie widać postać, krzyczącą, że żyje i strzały. Jak na razie musimy poczekać na ekspertyzę, jednakże nie da się zaprzeczyć, że jeżeli jest to prawdziwy filmik i do tego strzały są rusków, plus ich śmiech na bogów, to będzie źle.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Ruskof »

Wiem ze tak napisal,aczkolwiek podeslal link.A mysle ze podsylanie linkow z nieprawdziwymi informacjami na TO forum jest rowne rzucaniu grochu o sciane...Gdzie by się tego nie dalo to wiadomo ze na wp lubia spiski robic,swoje wersje wydarzem jakze "prawdziwych" przedstawic,wiec czytajac artykul z wp smiechu mi nie zabraklo,dla wiekszosci teori,jacy to ludzie naiwni sa.
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Serephinea »

Ok, co do linii radiolokacyjnych czy coś takiego co wspomniałeś, że musiał zaczepić:

Rosjanin Siergiej Amielin sfotografował uszkodzone obiekty i pocięte drzewa, o które tuż przed katastrofą zawadził prezydencki Tupolew. Z dokumentacji zamieszczonej w internecie, naszej analizy i analizy "Skrzydlatej Polski" wynika, że samolot ok 1,1-1,2 km od lotniska znajdował się kilka metrów nad ziemią, nie znajdował się w osi pasa startowego, nie uszkodził wieży radiolokacyjnej, a do przechyłu na lewe skrzydło najprawdopodobniej doszło po zderzeniu z dużym drzewem.

z portalu tvn24.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Ruskof »

Opieralem się na tej symulacji:

http://www.youtube.com/watch?v=LnPh7cTnPcs

Jak się zderzyl z tym drzewem,to byl prawdopodobnie na wysokosci 8m,tak jak to drzewo (chodzi mi o wysokosc drzewa).Coz,rozne wersje roznych stron chyba moga tylko udowodnic ze na nikim w sumie nie mozemy polegac,ci mowia to,tamci tamto..Najlepiej pojechac tam i samemu się przekonac,bo juz mnie glowa boli od tych spiskow i medialnych glupot.
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Serephinea »

Ale tak jak powiedziała moja mama...lepiej by to były żarty, niesmaczne żarty...z tym filmem...bo jeśli to prawda to będzie nieciekawie politycznie i społecznie.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Darnok »

Co nie zmienia faktu, że postrzeleni ludzie posiadają przynajmniej rany wlotowe. "A kto umarł, ten nie żyje".
Awatar użytkownika
Trans
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2009-09-07, 22:41

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Trans »

Dzisiaj dowiedziałem się, że te strzały były wystrzelone przez "ochroniarzy" lotniska bądź żołnierzy w celu wygonienia ciekawych ludzi. Mogły być to naboje z broni osób z BOR-u, ale dziwne do tej drugiej wersji jest to, że jeśli to amunicja z broni ze samolotu to czemu padły 4 strzały. W pistoletach zazwyczaj jest około 12 naboi lub więcej.

Jeżeli to nie Rosjanie to ok, ale co robi postać w białej koszuli w 0:42 sekundzie filmiku? Kim ona jest?

Po moich głębokich namysłach, wnioskuje, że jeżeli miałby być to spisek prowadzący do wojny to Rosja musiała by mieć jakieś "plecy" sojuszników. Gdyż jeżeli by dowiedziano się że to było celowe pół świata by się na nich rzuciło. Całe NATO i przede wszystkim USA, która zawsze chciała pokazać Rosji, że nie są jedynym mocarstwem na ziemi.\

Szczerze nie chciałbym wojny, ale pragnę, aby ta sprawa została szybko rozwikłana.

PS.
Nostradamus przewidział III Wojnę Światową w listopadzie 2010r.
John Titon przekazał że wojna nastąpi w 2015 r.
Kalendarz Majów+Interpretacja niektórych osób mówi że w 2012r.

Hmm?
zblazowany

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: zblazowany »

Ta postać w białej koszuli to według mnie może być fotel albo coś w tym stylu.
Ogólnie jestem sceptyczny co do tych spiskowych bajdurzeń i słabo mi się robi jak czytam te spisane fantazje. Nie wierzę w to że był to zamach.

A już tragicznie głupie jest gadanie o tym że ktoś manipulował pogodą.
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Serephinea »

Fotel który, akurat w jednym momencie gdy rusek się nie rusza, sam wychodzi z oparciami bocznymi w górze, zza drzewa? Brawo zblaz.
Poczekajmy do ekspertyzy. Pamiętajmy, że tak naprawdę Rosja zrobiła wielki gest pozwalając robić coś tam polakom i że mogli nam nic nie pozwolić. To ich ziemia, tam była katastrofa. Także....ehh. Mogą każde niemal dowody pozmieniać, a dziury po kulach w zmasakrowanych ciałach można usunąć. Ponadto, 6 ciał nadal nie odnaleziono chyba?
zblazowany

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: zblazowany »

Ale to coś wyglądające jak człowiek w ogóle się nie rusza. Chodzi mi o to coś co wygląda jak klęczący człowiek.
Awatar użytkownika
Trans
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2009-09-07, 22:41

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Trans »

Rusza się. Musisz skupić wzrok na tym białym elemencie(człowieku) i przypatrz się uważnie że macha w stronę kamerzysty. Widać to szczególnie, gdy osoba kręcąca ten filmik tak jakby "ucieka"
zblazowany

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: zblazowany »

Chodzi wam o to co zaznaczyłem na czerwono? http://yfrog.com/j5wypadeksamolotj
Awatar użytkownika
Trans
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2009-09-07, 22:41

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Trans »

Nie, zblazowany. W tej klatce którą przekazałeś to 1,2cm od drzewa w poziomie po prawej jest człowiek w białym ubraniu. Prawie centrum kadru.
Ostatnio zmieniony 2010-04-16, 01:14 przez Trans, łącznie zmieniany 1 raz.
zblazowany

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: zblazowany »

weź to zdjęcie do painta wrzuć i zaznacz to o co chodzi bo dalej nie jestem pewien o co biega. Bo ja tam widzę coś co przypomina kawałek blachy z samolotu.
A tak po za tym był ktoś z was pokłonić się w Warszawie? Ja do warszawy mam daleko ale nawet mając blisko bym nie stał z 10 godzin, mnie to nie bawi.
Awatar użytkownika
Trans
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2009-09-07, 22:41

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Trans »

Proszę Cię bardzo TUTAJ
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”