Uwaga It's fake

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Ruskof »

Wlasnie to o tego Wadlowa mi chodzilo :P
Tylko ze dziwne roznice miedzy tymi pomiarami o ktorych ja poczytalem a tymi o ktorych ty poczytales..
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Arek »

Gdy ty go mierzyłeś miał kapelusz ubrany :D

-- 06 Gru 2010 08:49 --

Ale na poważnie, nawet czaszka takiego wielkoluda ma swoje wymiary i są to wymiary normalne jak na taki wzrost, a na zdjęciach rzekomych olbrzymów te czaszki są większe
Ostatnio zmieniony 2010-12-06, 10:51 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Ruskof »

Pasowala by taka 30 centymetrowa czaszka do szesciometrowego ciala wg ciebie? :P
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Arek »

Na pewno nie, tylko problem dalej taki sam: nie ma ani wielkiej czachy ani kości takiego wielkoluda :P
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Ruskof »

No tak :)
Ale chociazby dla "simulatingu",z przyrostem wzrostu ciala wielkosc innych organow musi proporcjonalnie wzrastac,w tym glowa tez
Moze zyrafa nie ma wielkiego lba na swoje 6 m,ale 6 metrowy czlowiek mialby napewno wieksza czaszke niz 2 metrowy,chodzi tu wtedy o czyste proporcjonowanie
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Arek »

Moze zyrafa nie ma wielkiego lba na swoje 6 m,ale 6 metrowy czlowiek mialby napewno wieksza czaszke niz 2 metrowy,chodzi tu wtedy o czyste proporcjonowanie
Zgadza się.

Gdy kiedyś poszukiwałem materiałów o olbrzymach natknąłem się na te oto muzeum
http://mtblanco.com/MtBlancoTour.htm
Jeżeli wejdziesz na tego linka jest tam na jednym ze zdjęć kość przyklejona do narysowanego ludzkiego szkieletu.
I chociaż wygląda na prawdziwą jest tylko rekonstrukcją. Rekonstrukcją tego co zostało opisane w pewnym liście, list ten zawierał informacje że podobno na bliskim wschodzie wykopano szkielet i były tam podane wymiary, na podstawie tych wykonano ( z gipsu?) właśnie taką kość.
Ale są także inne wzmianki o znaleziskach które mogłyby potwierdzać takie wielkoludy
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Uwaga It's fake

Post autor: szwagier0s »

Arek, ale patrząc realnie- ile tacy giganci mogli mieć wzrostu? Niestety, ale w tamtych czasach stworzyć jakąś legendę nie było trudno i wiele z nich zostało zweryfikowanych i uznanych za kompletne bzdury. Tutaj nie można jednoznacznie stwierdzić czy istnieli. Moim zdaniem przypadki wyższe niż 3.20 m. są absolutnie wykluczone.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Arek »

Patrząc realnie to maksymalnie 2,80, tacy ludzie byli i są , dowodów jest wszędzie pełno.
Prawdziwi giganci to z ówczesnego punktu widzenia mity i legendy, zero dowodów, ani czaszek ani kości (jeszcze?) nie znaleziono, a więc tych twardych dowodów nadal brak
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Uwaga It's fake

Post autor: szwagier0s »

Arek, myślę że 2,80 było przekroczone. Pamiętaj, dawniej nie mieli takich możliwości jak zatrzymanie wytwarzania hormonów wzrostu!
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Arek »

Hmmm, powiem ci że jak piszesz 3,20 to dla mnie to już gigant, człowiek mający 2,20 to duuuuży człowiek , ale o metr więcej!!! huh lol
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Uwaga It's fake

Post autor: szwagier0s »

No w końcu choroba nazywa się gigantyzm a nie "duzizm" :P Pomyśl ile ludzi przewinęło się już przez ten łez padoł. Szkoda, że niestety nic takiego nie było udokumentowane. W dzisiejszych czasach może się już to nie zdarzyć biorąc pod uwagę zaawansowanie medycyny. Z drugiej strony czubków i ludzi szukających popularności za wszelką cenę jest wielu, więc wszystko się jeszcze może zdarzyć...
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Arek »

Na pewno przewinęło się już takich dobrych paru i na pewno czym bardziej w przeszłość tym bardziej o nich legendy były.
A więc z naszego punktu widzenia : czym z wcześniejszej epoki on był tym większy status zachował, O_o ładnie mi się to powiedziało, może nie zgadza się to do końca ale zaryzykuję stwierdzenie........
dzisiaj: giganci to ludzie chorzy,
kiedyś : jak Goliath, to wojownicy mający wielką siłę
a jeszcze dawniej : olbrzymami byli ludzie którzy powstali z związków ziemskich kobiet i aniołów (żródło Biblia)
Machno
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 117
Rejestracja: 2009-10-26, 17:48

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Machno »

a jeszcze jest kwestia średniego wzrostu człowieka, która w przeciągu wieków stale rośnie, nasi prozdkowie byli niżsi od nas, więc jak komuś skoczyło do dwóch metrów to mógł uchodzić za wielkoluda
Awatar użytkownika
kaszunia1
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 137
Rejestracja: 2009-12-30, 23:57
Lokalizacja: janowiec wlkp.
Komentarze: 1

Re: Uwaga It's fake

Post autor: kaszunia1 »

to może i ja się w tym momencie wtrącę... Arek patrząc na twoj post stwierdzam fakt, iż oprócz tego co widziałam przed chwilką to nie widziałam więcej "dowodów" na istnienie olbrzymów... Możliwe, że owe olbrzymy chodziły kiedyś po ziemii, ale dlaczego nigdy się nie spotkałam z tym? Z jakimiś choćby wzmiankami? Ciekawy temat, a jeśli chodzi o zdjęcie szkieletu to nie uważasz, że to może być fałszywka?
Pookie
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2011-08-07, 18:36

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Pookie »

Co do zdjęcia, moim zdaniem na pierwszy rzut oka widać że jest przerabiane. :)

Jeśli chodzi o olbrzymy to nawet jeśli ludzie chorzy na gigantyzm byli dawniej tak nazywani to nie sądzę żeby to oni dali początek wszystkim tym stworom w stylu trolli i cyklopów w mitologii i folklorze.

Plus znalazłam ciekawy link kiedy sobie trochę o tym czytałam (niestety po angielsku):
http://forteanreviews.blogspot.com/2010 ... iants.html

Artykuł o tym jak to yeti i wielka stopa są kryptozoologiczną pozostałością po rasie olbrzymów.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Arek »

Inne fałszywki:
A propo rad jak zrobić fałszywkę, nic trudnego posiadając i-phona, w gadżetach tego telefonu można wybrać sobie między innymi "ufo Adamskiego", "spodek-vril" czy też "ufo Meiera" i inne.
Do swojego wykonanego zdjęcia wkleja się po prostu wybrane z menu ufo i fałszywka gotowa.
Dokładnie w taki sposób doszło do zdjęcia które w necie nazywano "Ufo nad Jakartą" (poniżej)

http://4.bp.blogspot.com/_WWUzaO9pYcA/S ... /06969.jpg
Ostatnio zmieniony 2011-08-30, 10:01 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”