Uwaga It's fake

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Uwaga It's fake

Post autor: Arek »

Często pojawia się w tematach (czy też na czatach) o olbrzymach owe już sławne zdjęcie, jakoby to tsunami sprzed paru lat miałoby odkryć szkielet olbrzyma.
Lubię pytać, więc pytałem ludzi czy nie wiedzą coś więcej o tym znalezisku. Jednak nikt mi nie mógł pomóc, odsyłając tylko do YouTuba żebym tam sobie pooglądał. Oczywiście zdjęcie wygląda spektakularnie, mamy tam jakiś archeologów, teren wykopalisk osadzony patykami, wszystko wygląda profesjonalnie.
Tylko gdzie ja wtedy byłem jak go znaleziono? Przecież taka wiadomość , sensacja byłaby głośna na cały świat. A dziennie sprawdzam wiadomości i nie mogę sobie przypomnieć żeby coś takiego było, a na pewno nie zapomniałem.
To jedno z tej serii zdjęć:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 6eade.html
YouTube prezentuje wiele filmów o olbrzymach, po pewnym czasie szukania znalazłem ten o który mi chodziło. Wygląda profesjonalnie , jakby żywcem z "Wiadomości dnia" można by się dać nabrać. Ale najważniejsze że są tam podane wiadomości gdzie i kiedy znaleziono ten szkielet.

A to już bardzo ułatwia poszukiwania następnych dowodów.
Po przeglądnięciu kilkunastu następnych stron pojawił się ciekawy artykuł.
Otóż fałszerz wybrał sobie zdjęcie na którym w orginale widzimy wykopalisko archeologiczne niedaleko Nowego Yorku. Pracowali tam naukowcy z Uniwersytetu Cornell , razem z pomocnikami około 60 osób. Sensacyjne znalezisko to mamut!!, tylko że niektóre fragmenty zdjęcia zostały poddane przeróbce. Zdjęcie zrobiono 16 września 2000r., a prace prowadził Prof. John Chiment.
Ciekawym szczegółem jest w prawym dolnym rogu kieł mamuta który leży w ochraniającym go przed wyschnięciem błocie. Na fałszywce nie pokwapiono się by go z zdjęcia usunąć...
To orginalne zdjęcie:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 4d1a0.html
Informacje o amerykańskich wykopaliskach i fałszywce zaczerpnąłem z: Rationalist International Bulletin # 132 Copyright © 2004
Awatar użytkownika
Isen
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 64
Rejestracja: 2009-09-06, 22:00
Lokalizacja: szczecin/gorzów wlkp

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Isen »

Pamiętam tą historie . zaciekawiła wiele osób , ale jeszcze wiecej właśnie to, że nic nie było podawane w żadnych wiadomościach a na jakiś prywatnych portalach . Osobiście nie wiem po co ludzie to robią , to oczywiste, że takie znaleziska będą sprawdzane w celu wyeliminowania oszustwa ... chyba dla 5 sławy .
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Kryptozoolog »

Albo coś próbują ukryć...
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Arek »

Kryptozoologu
Masz coś specjalnego na myśli?
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Ruskof »

Moze mail na mysli to ze jeden z nich mogl byc olbrzymim kosmita :mrgreen:
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Kryptozoolog »

No cóż są teorie na temat prześladowań różnych szczepów olbrzymów górskich, zbrodniach itd.
ALe jestem skłonny wierzyć że to ta sama choroba genetyczna, co ma np. ten z Ukrainy ale kiedyś inaczej się takich traktowano, to były czasy kompletnej ciemnoty... więc nigdy nie wiadomo co ludzie z nimi zrobili np. wywiezli do jakiń w Alpach :D
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Crowley »

A co wiadomo o tym zdjęciu olbrzyma na tle wagonu?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Arek »

Hmmm Kryptozoologu, na temat przśladowań, czy zatuszowaniach pewnych faktów nie mam nic przeciwko, faktów mało, dowodów mało, ale to nie znaczy że niektóre sprawy są pod dywan zamiecione, i o takich wiąkszość ludzi nie ma pojęcia. tak , Twoja racja.
Co do tego zdjęcia powyżej , nie mam wątpliwości, zdjęcie przerobiono na własne potrzeby. I to nieudolnie. Jakbym chciał swój fake stworzyć to zrobiłbym swoje zdjęcie i na nim udokumentował jakiegoś olbrzyma. A Nie ukraść komuś zdjęcie a potem udokumentował olbrzyma. Spartaczył robotę chłopak, tak jak inne zdjęcie z ufo nad lotniskiem O' Hare, tak samo spartaczone
Awatar użytkownika
Puma16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 2010-11-06, 13:42
Lokalizacja: Dębowiec
Komentarze: 2

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Puma16 »

Ja nie wieże to jest autentyczne zdjęcie.Może istniały kiedyś olbrzymy ale nie takich rozmarów.Może gdzieś leży szkielet 3 metrowego faceta.Na tym drugim zdjęciu widać wyraźnie że szkielet został wklejony a na tym zdjęciu pierwszym widać faceta w dole obok czaszki który jest zrobiony komputerowo.Czyste oszustwo ciekawe ile osób dało się nabrać.. :grin: :grin:
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Uwaga It's fake

Post autor: szwagier0s »

Puma16 pisze:Ja nie wieże
Ja też nie. Powiedz, robisz to specjalnie? Czy naprawdę nie możesz poświęcić więcej czasu na naukę swojego ojczystego języka?

Co do olbrzyma- fotomontaż niestety. Aczkolwiek wydaje mi się, że mogli żyć ludzie o wzroście np. 250 cm. Dzisiaj chorym na gigantyzm dość wcześnie podaje się leki hamujące wydzielanie szkodliwych hormonów, kiedyś takich możliwości nie było. Inną kwestią jest jak krótko tacy ludzie żyli.
Awatar użytkownika
Iluzjonista
 
 
Posty: 220
Rejestracja: 2010-10-03, 22:54
Komentarze: 6

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Iluzjonista »

Podzielam zdanie szwagra.
Ja nie rozumiem jak można być takim leniem i nie sprawdzić tego,co się pisze...
Przecież podkreśla ci na czerwono co masz źle,nie widzisz ?


Co do tematu - oczywiście, że mogli mieć 2,5m i więcej ;]
Gigantyzm powoduje wiele chorób i powikłań,co znacznie obniża średnią długość życia osób cierpiących na tą chorobę.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Arek »

Uważam że:
1) mogli kiedyś istnieć osobniki mające "duże rozmiary" , już biblia o tym mówi, problem jest taki że nie wykopano jeszcze a raczej w muzeach nie pokazano jeszcze takich olbrzymów
2) Ta wersja lepiej przechodzi przez gardło. Ludzie mający 2 metry albo i ciut wiącej istnieli już od zawsze. Powiedzmy że wojsko A ma takiego w swoim naborze, taki człowiek ma swą masę (i to nie jest 80kg. a dużo powyżej), ten człek ma także trochę większą siłę co jest zrozumiałe. Jeżeli teraz wojsko A ściera się z wojskiem B, ten siłacz walczy w pierwszych szeregach, załóżmy że wojsko B przegrywa, ci co przeżyli z wojska B opowiadają swoim potomkom o tej walce, nic tak nie pozostaje w pamięci jak widok wielkiego wojownika który posiadał "przemożną siłę" co także jest zrozumiałe bo taki człek może dalej rzucić przedmiotem niż zwykły przeciętny wojownik.
Takie opwieści przechodzą z pokolenia na pokolenie , następne pokolenie doda mu jeszcze 10- 20 cm. wysokości więcej, inne pokolenia także i rodzi się po 300-tu latach bojownik co miał wymiary olbrzyma a "siła jego była niewspółmierna".
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Uwaga It's fake

Post autor: szwagier0s »

Arek, masz rację, z tym że faktyczna przydatność bojowa w dłuższych bitwach takich osobników była znikoma... Biorąc pod uwagę jak niewiele może dziś medycyna w tej kwestii to w odległych czasach "giganci" mogli żyć góra 25 lat? Tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Arek »

Hmm, giganci obecnie nie dożywają starczego wieku, a kiedyś na pewno umierali prędzej niż zwykły człowiek, co jest zrozumiałe. Dzisiaj także mamy plemiona "dzikusów" gdzie średnia długości życia wacha się około 40-tki.
Skłaniam się jedynie w wypowiedzi do tego że opowieści, przekazy więcej nam o gigantach dały informacji aniżeli znalezione dowody
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Dagmara »

Hm...czy giganci nie dożywają starszego wieku, może nie wszyscy, a ten Chińczyk czy Koreańczyk, nie pamiętam dokładnie, co wpisany jest do księgi rekordów, on ma bodajże 220 cm wzrostu i dochodzi właśnie do sześćdziesiątki.
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Uwaga It's fake

Post autor: szwagier0s »

Dagmara szukałem i znaleźć nie mogę. Jest pełno głupot w internecie o tych wszystkich gigantach, wyczytałem przed chwilą o ludziach mających 330 cm :neutral: Dagmara podziel się jakimś linkiem :)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Dagmara »

Bardzo proszę http://forum.ster-gaming.pl/PHOTO-Najwi ... -t715.html
Ja oglądałam o nim program kiedyś na Polsacie, tego giganta najlepszym przyjacielem był najmniejszy człowiek świata, który niestety ale to zmarł...
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... iecie.html
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Uwaga It's fake

Post autor: szwagier0s »

Aaaa to on, nie wiedziałem że on ma już tyle lat! Teraz najwyższym człowiekiem na ziemi jest turek Sultan Kosena. Ma 247 cm wzrostu :shock:
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-12-05, 09:21 przez szwagier0s, łącznie zmieniany 1 raz.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Ruskof »

Najwyzszy czlowiek ktory zyl byl jakims amerykaninem (nie pamietam imienia ani nazwiska) ale wiem ze mial 282 cm wzrostu i zyl od 1918 do 1940 roku.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Uwaga It's fake

Post autor: Arek »

ja znalazłem kiedyś taką informację:
"Robert Pershing Wadlow był największym człowiekiem jakiego znamy, przed swoją śmiercią mierzył 2,72 i ważył 215 kg.Odpowiedzialnym za jego wzrost był guz somatotropinowy .Rak na hormonach wzrostu podziałał jak "odżywka" na kwiatka
."""""""""""
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”