katastrofa Airbusa

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

katastrofa Airbusa

Post autor: cleric »

chciałabym zapytać, co sądzicie o sprzecznych informacjach jakie podają media na ten temat. Podobno odnaleziono już plame oleju, kamizelke ratunkową... a dziś okazało się ze to drewniana paleta. Ludzie nie lubią jak ich się robi w jajo, dlatego powstało już kilka teorii np. ze samolot omyłkowo zestrzelilo wojsko, ze to kolejny element ogólnoswiatowego spisku - straszenie ludzi, a nawet UFO. co Wy o tym sadzicie?
kamizelkę ciezko pomylic z paletą...
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: katastrofa Airbusa

Post autor: DanaS »

Ja słuszałam trzy wersje:
1. W Airbusa uderzył piorun, który uszkodził elektornikę na pokładzie
2. Rejsowiec zderzył się z samolotem przemytniczym i w skutek uszkodzeń spadł do morze
3. Wysiadły silniki

Jak dla mnie najbardziej prawdopodoba jest pierwsza wersja, bo w tamtym rejonie były wtedy burze i uderzenie pioruna nie byłoby dla mnie niespodzianką. Pomimo zaawansowania technologii takie rzeczy się niestety zdarzają.

Wczoraj natomiast słyszałam w radiu (nie wiem na jakim kanale, bo to było przelotem jak byłam w biurze obok) że odnaleziono wrak Airbusa na głębokości 4000 metrów i trwają poszukiwania czarnych skrzynek, które do 30 dni po katastrofie wydają sygnał po którym można je zlokalizować. Jeśli uda się w tym czasie podnieść skrzynki z dna to jest szansa na pełne wyjaśnienie zagadki.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: katastrofa Airbusa

Post autor: cleric »

na interii podają, ze nastapila utrata cisnienia w kabinie, pilot innego lotu zglosil rozblysk na trasie przelotu airbusa i to ze cos spadlo pionowo w dol. ale plamy oleju oznaczaja ze samolot nie plonal. i jeszcze ta komiczna wersja o kamizelkach i fotelu które magicznym sposobem zamienily się w palete z drewna.
wiecie co? to glupie, ale powaznie pierwsze o czym pomyslalam jak podali ze samolot nagle zniknal z radarow, to to ze faktycznie 'zniknal'. wiecie trójkat bermudzki i te tunele w chmurach.. samolot wlatuje i znika
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: katastrofa Airbusa

Post autor: Sothis »

Primo, wszystkie samoloty pasażerskie są wyposażone w odgromniki, secundo, na wysokości rejsowej airbusa piorun byłby czymś rzadkim.
Samolot zapewne nie został poddany dostatecznie wnikliwemu przeglądowi lub przeoczono jakiś szczegół, a że pech chciał to zabłąkany piorun doprowadził do tragedii. Zderzenie raczej nie wchodzi w grę, z uwagi na to, iż kontrola lotów niechybnie by intruza zauważyła (jeśli nie był to f-117 ofkoz ;] ). Awaria silników? Możliwe, zwłaszcza, że kilka tragedii spowodowanych było już jakimś przeoczeniem podczas przeglądu technicznego.
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: katastrofa Airbusa

Post autor: Kazzone »

Chwila... jaka katastrofa? Nie jestem na bieżąco z wiadomościami, więc poprosiłbym o dokładne informacje co się stało i skąd ta cała afera(że założyłaś temat) :)
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: katastrofa Airbusa

Post autor: cleric »

włącz onet, interie cokolwiek... to nie boli
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: katastrofa Airbusa

Post autor: Arek »

Na dzień dzisiejszy mamy ogromne możliwości by taki samolot znależć. Jeżeli go nie znajdą to jest to dla mnie poważny powód by uznać że zniknął w sposób niewyjaśniony.
Wtedy mogę powiedzieć że to ufo, dziura w czasoprzestrzenii itp. Ale na razie jestem bardzo przekonany że go znajdą
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: katastrofa Airbusa

Post autor: FaKtoMaaN »

to czyli on spadł do wody?
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: katastrofa Airbusa

Post autor: DanaS »

Tak. Jakiś inny samolot widział jak coś spada do oceanu. Mi się tylko jedno pytanie nasuwa...ja rozumiem, że samoloty mają wyznaczone trasy których muszą się trzyma, ale jeśli jakiś pilot widział spadającego (?) Airbusa to chyba wie gdzie go widział więc poszukiwania powinny by ułatwione.
BTW, słyszałam też pomysł o zamachu terrorystycznym na pokładzie. To by tłumaczyło zarówno rozhermentyzowanie się kabiny jak i błysk światła oraz lot pionowy w dół.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: katastrofa Airbusa

Post autor: cleric »

terrorysci chyba juz by się przyznali ze to oni dokonali.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: katastrofa Airbusa

Post autor: Sothis »

Terroryści by się przyznali nawet jeżeli by tego nie dokonali, a po drugie zapewne wykorzystaliby ów samolot do wyrządzenia innej szkody. ;]
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: katastrofa Airbusa

Post autor: Ivellios »

cleric pisze:wiecie trójkat bermudzki i te tunele w chmurach.. samolot wlatuje i znika
Moniś, tam gdzie ten samolot zaginął to był zupełnie inny rejon, daleko od TB [-;
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: katastrofa Airbusa

Post autor: FaKtoMaaN »

ale podobno pasażerowie pisali w ostatnich chwilach życia sms-y pożegnalne do najbliższych.. wiec chyba ktoś by wspomniał o takim szczególe jak atak terorystyczny..
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: katastrofa Airbusa

Post autor: cleric »

Ivuś, tak tylko mi się skojarzyło, wiem ze to nie ten rejon :)
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: katastrofa Airbusa

Post autor: Kartel »

Dziś rano wychodząc na lekcje, w telewizji usłyszałem, że negują już wszystkie dotychczasowe teorie, nic nei znaleźli i szukaja dalej (wysłali łódź podwodną, czy coś).
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: katastrofa Airbusa

Post autor: Spooky Fox »

Terroryści by się przyznali nawet jeżeli by tego nie dokonali, a po drugie zapewne wykorzystaliby ów samolot do wyrządzenia innej szkody.
Tak dla zasady: nie ma terrorystów. A przynajmniej takowych, co porywają samoloty i zrzucają je do morza. Tak robi tylko rząd amerykański i to też nie zrzuca samolotów do morza, tylko uderza w wysokie budynki. A rząd amerykański póki co nic o tym nie wspomina, cicho siedzi, jakby się zes*ał. Tak więc podejrzewam, że taki wynalazek jak terroryści możemy odłożyc na bok. Była to albo wina człowieka na wysokim szczeblu (wiecie, w sensie wojsko, generalicja itp) lub był to całkowicie niewyjaśniony wypadek, gdzie samolot po prostu wyparował. Tak czy owak w obu przypadkach rządy będą siedziec cicho.

Moniś, tam gdzie ten samolot zaginął to był zupełnie inny rejon, daleko od TB [-;
Samoloty nie ginęły tylko w rejonie TB :P
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: katastrofa Airbusa

Post autor: Sothis »

Spooky Fox pisze:
Tak dla zasady: nie ma terrorystów. A przynajmniej takowych, co porywają samoloty i zrzucają je do morza.


Terrorystów nie ma, George W. Bush jest kosmitą, kto następny? ;]
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: katastrofa Airbusa

Post autor: DanaS »

jak na razie mamy czeski film: nikt nic nie wie. Pozostaje nam tylko czekać aż ktoś coś znajdzie albo powie. Póki co możemy tylko gdybać.

P.S. Cleric i Ivellios...aż się człowiekowi miło robi że tak miło do siebie mówicie ;)
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: katastrofa Airbusa

Post autor: Spooky Fox »

Sothis, czytajże ze zrozumieniem :P

Nie ma terrorystów, którzy tak dla checy porywają samolot i zrzucają go do morza, bez żadnej wiadomości, odzewu z ich strony.

A Bush rzeczywiście, na kosmitę by pasował. Zwłaszcza te jego małe oczka xP
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: katastrofa Airbusa

Post autor: cleric »

bo my z Ivusiem Mruczusiem to się znamy jak lyse konie xDxD

wylowili 2 ciala i fotel. tak podaja
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”