Nocą w lesie cz.I

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Gdyby pod sobą miał metalowy a nie szklany krążek, będący jego podstawą, to jakie natężenie światła by padało na trawę? :> Chyba mniejsze, nie?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Też nie widzę by trawę oświetlał, obejrzałem po raz kolejny i zdaje mi się że to coś jest chyba bardzo małe a to dlatego bo ten "promień" światła który "idzie" w góre i na dół od niego......pada na trawę bardzo blisko aparatu fotograficznego. Czy to nie wskazówka że objekt jest bardzo blisko? zdaje mi się czy to jakieś złudzenie
Koxman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2008-05-24, 20:58
Lokalizacja: Otwock

Re: Nocą w lesie cz.I

Post autor: Koxman »

Widać sznurek i nie wydaje mi się żeby to były świetlne refleksy teko obiektu.
KachaBluu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 2009-05-20, 03:05

Re: Nocą w lesie cz.I

Post autor: KachaBluu »

Wnikając jeszcze raz w nieco wygasły temat. Nagrywając słońce też widać kreskę światła i jakoś nikt wtedy nie mówi, że jest powieszone na sznurku. Natomiast jeśli obiekt jest mały, to tym bardziej mogę dodać kolejne porównanie, mianowicie świetlik też emituje światło, a trawa go nie odbija. A teraz trochę poważniej, to wcale nie musi się świecić, może po prostu tak wyglądać na nocnym nagraniu mając jasny kolor. I nie wygląda, jakby było blisko. Oczy zwierząt świecą się nie przez światło, a po prostu tak właśnie wyglądają oczy przy nagrywaniu w nocy. Więc tym mogę też argumentować tezę, jakoby obiekt nie emitował mocnego światła, dlatego właśnie poświata "sznurek" jest na tyle słaba, by uchodzić za sznurek. Tak czy siak wyjaśnić czym jest przedmiot mi się też nie uda, więc to tyle.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Nocą w lesie cz.I

Post autor: Arek »

Mnie też to nie wygląda na sznurek tylko jak efekt odbicia światła.
Ten sznurek widać nad jak i POD kręglem. Komu jest sznurek potrzebny POD kręglem?
DZYNEK

Re: Nocą w lesie cz.I

Post autor: DZYNEK »

Witam. To proste Nić pajęcza zaraz pred kamerą a dlaczego świeci? bo pada na nią światło z diod IR.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”