osoba rozmawiająca z demonami

Wszystko, co chcesz wiedzieć o demonach, i nie boisz się zapytać
Lord
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2012-08-03, 16:24

Re: osoba rozmawiająca z demonami

Post autor: Lord »

nie rozumiesz ? kontakty z demonami
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: osoba rozmawiająca z demonami

Post autor: pytol »

Właśnie chodzi mi o dookreślenie słowa "seanse" które pasuje raczej do spirytystyki niż demonologii. Inne kontakty ma satanista (ten prawdziwy, nie np. Nergal) a inne egzorcysta więc nie, nie rozumiem.
Lord
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2012-08-03, 16:24

Re: osoba rozmawiająca z demonami

Post autor: Lord »

jak seans to raczej kontakt, rozmowa, egzorcysta to wypędzanie, tak trudno to zrozumieć ?
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: osoba rozmawiająca z demonami

Post autor: pytol »

Czyli przez egzorcyzm nie ma "kontaktu" ;p no spoko, ucz mnie dalej miszczu.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: osoba rozmawiająca z demonami

Post autor: Darnok »

Pytol będziesz prowokować to też dostaniesz ostrzeżenie.
Lord
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2012-08-03, 16:24

Re: osoba rozmawiająca z demonami

Post autor: Lord »

widzę jaka równość panuje na forum, chłop na głupiej gadce chciał sobie postów nabić i pokazać jaki to jest mądry, lepszy i mądrzejszy od innych tylko nie w tym kierunku co trzeba, to też powinien dostać ostrzeżenie
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: osoba rozmawiająca z demonami

Post autor: pytol »

Z tym, że ja mam elementarne pojęcie o czym mówię. Jeśli zamierza się podejmować rzeczową dyskusję na jakikolwiek temat, to wypadałoby się doedukować w tym zakresie, tymczasem u niektórych osób nie widać choćby subminimalnej wiedzy i jednoczesne próby udowodnienia, że się jest mądrzejszym od innych.
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: osoba rozmawiająca z demonami

Post autor: Glazery »

Drogi pytolu, jeżeli uważasz, że fakt, iż ująłem praktyczne spotykanie się z demonami w słowie "seans", świadczy o tym, że jestem niewystarczająco wyedukowany i nie posiadam, jak to pięknie napisałeś "subminimalnej" wiedzy to chcę tylko powiedzieć, że zwracanie się o wyłożenie ci znaczenia słowa "seans" i użycie frazy "subminimalna" wiedza, zalicza cię do właśnie tych niewyedukowanych. Jeżeli chcesz powiem ci, że "seans" to nic innego, jak spotkanie się lub praktyka w jakimś konkretnym celu pokazania czegoś, ujawnienia. Myślę, że twoje wypowiedzi w tym temacie nie miały na celu nic więcej niż tylko ubliżenie komuś. Przykro mi, że masz taką naturę ale pogodzę się z tym oraz porzucę w niepamięć ten incydent.
Chociaż wyraźnie widać, że zasłużyłeś na ostrzeżenie ale to nie jest w moich rękach więc tylko takie małe spostrzeżenie.

Zapytam ponownie, czy jest ktoś wśród nas, kto praktykuje SPOTKANIA z demonami, czy też w jakiś inny sposób się z nimi kontaktuje? Może jest również teoretyk, którego wiedza mogłaby wspomóc m.in. mnie w pozyskaniu większej ilości informacji na ten temat?

Pozdrawiam.
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: osoba rozmawiająca z demonami

Post autor: pytol »

Użycie słowa seans nie jest czymś złym, użycie frazy "seans z demonami" świadczy o tym, że nie za bardzo ogarniasz temat. Czym jest seans (np. spirytystyczny) wiem, bo widziałem. Natomiast jesteś pierwszą osobą która używa tego słowa w odniesieniu do demonów, a nawet próbuje mi uzmysłowić, że to, że się z czymś nieistniejącym nie spotkałem, świadczy o mojej niewiedzy. Prawdę mówiąc to chciałem ci pomóc początkowo, ale twoje spinanie pokazało, że nie warto tracić na ciebie czasu ;) także wyluzuj, idź na spacer, może frustracja sama przejdzie.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: osoba rozmawiająca z demonami

Post autor: Darnok »

co trzeba, to też powinien dostać ostrzeżenie
Dostał ostrzeżenie słowne, bo nie zaczął wyzywać. Nie bój się, po pierwszym ostrzeżeniu nic się nie dzieje, więc jak będziesz kulturalnie reagować na zaczepki jak chociażby Glazery, to nic się nie stanie.
W tym momencie kończy się offtop, każdy kolejny personalny post będzie nagradzany warnami.
OZMOR
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-12-29, 20:55

Re: osoba rozmawiająca z demonami

Post autor: OZMOR »

Podczas egzorcyzmów ksiądz często rozmawia z demonem, może warto spytać jakiegoś księdza. Bez otwartego przyznawania się po co ci taka wiedza można się sporo dowiedzieć. Ogólnie wierze, że sztuka przywoływania demonów jest lepiej znana większość księży KK i teologów niż magów na tym forum. W końcu wiara w Boga to też wiara w piekło.
Łamacz Kodeksu
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2013-03-11, 18:07
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: osoba rozmawiająca z demonami

Post autor: Łamacz Kodeksu »

Jeśli chodzi o mnie to próbowałem kilkakrotnie nawiązać z tymi istotami różne rozmowy chociaż różnie bywało.
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: osoba rozmawiająca z demonami

Post autor: Glazery »

No różnie bywa ale trzeba być opanowanym, bo to przez rozdygotanie różnie bywa. W sumie teraz już nieważne, temat zakończony.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Demonologia i demonolatria”