Slenderman

Wszystko, co chcesz wiedzieć o demonach, i nie boisz się zapytać
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Slenderman

Post autor: Pandemonium »

Moja dziewczyna też się zapiera, że kiedyś widziała go na przeciwko swojego domu pośród drzew. Chociaż to może inny duch, bo mieszka przy przedwojennym pałacyku na wsi, gdzie podobno jest jeszcze mnóstwo nieodkopanych grobów żołnierzy. ^^
miszek
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-08-19, 18:42

Re: Slenderman

Post autor: miszek »

Nikt się nie dowie czy to prawda ale mam nadzieje że kiedyś będą na to dowody(że raczej go nie ma nikt by nie chciał aby on naprawde żył) albo jest też 2 rozwiązanie my nie wiemy a rząd to przed nami ukrywa :\
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: Slenderman

Post autor: pytol »

http://slendergame.com/game.php

Pozwoliłem sobie wstawić link do gry Slender. Można ją za darmo pobrać z tego portalu oraz przeczytać wyjaśnienie legendy w języku angielskim. Wiele osób uważa tą grę za dosyć przerażającą gdy gra się w nią w nocy, według mnie nie można jej odmówić specyficznego klimatu grozy. Sama w sobie jest prosta i można by ją szybko przejść, nie zajmuje wiele miejsca na dysku. Najlepiej odpalić ją wieczorem gdy jest się samemu.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Slenderman

Post autor: Darnok »

Najlepsze tego typu gry to Penumbra Overture lub Amnesia Dark Descent. Niestety nie za darmo.
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: Slenderman

Post autor: pytol »

Potwierdzam, brak możliwości "rozwalenia" przeciwnika pozytywnie wpływa na rozgrywkę w tych dwóch ww. tytułach. Z Penumbry wyszły jeszcze inne części oprócz Overture.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Slenderman

Post autor: Słowianka »

Penumbra była w którymś CDA dodana.
Awatar użytkownika
Zwiodimus
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2012-01-08, 15:35

Re: Slenderman

Post autor: Zwiodimus »

pytol pisze:http://slendergame.com/game.php

Pozwoliłem sobie wstawić link do gry Slender. Można ją za darmo pobrać z tego portalu oraz przeczytać wyjaśnienie legendy w języku angielskim. .
Znam tą grę z You tube, wiele znanych Lets "plejerów" w nią teraz grało, ale jakie to wyjaśnienie legendy to nie wiem :D. Coraz więcej ludzi dowiaduje się o slenderze dzięki tej grze :P By the way podobno gdy ma się zobaczyć slendermana na oczy znaczy to iż jest się jego ofiarą, wiec raczej nikt z nas go nie widział hehe.
rushpeter
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-08-27, 14:23

Re: Slenderman

Post autor: rushpeter »

hej wszystkim,
nie wiem czy ktos czyta to forum czy nie ale...
ja widziałem "to" kilka razy pare lat temu...
longer-mk
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-09-15, 01:03

Re: Slenderman

Post autor: longer-mk »

Specjalnie się zarejestrowałem, żeby was oświecić. Historia o slendermanie została wymyślona na forum creepypasta. Co ciekawe, od początku nikt nie ukrywał, że historia jest zmyślona. Kilku userów wrzuciło fotomontaże, kilku rysunki, reszta skleciła historię. Ale jak widać, pomimo oczywistości zmyślenia całej historii od początku na forum, żyje ona własnym życiem.
singorita

Re: Slenderman

Post autor: singorita »

Całą historię Slendermana opublikowało dziś memowisko. Jest wszystko łącznie z inspiracjami gościa, który Slendera wymyślił dobrych parę lat temu na forum Something Awful: http://www.memowisko.com/2012/09/slende ... iller.html
Youmiko
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-09-19, 19:58

Re: Slenderman

Post autor: Youmiko »

W czasie pożaru Zgineło bardzo dużo osób większość z nich to były dzieci więc wymyślono "Slender Man'a" By Straszyć dzieci np: Zrobiłeś coś czego nie mogłeś zrobić rodzice ci mówią że jak takie coś się jeszcze raz przydarzy to "Slender Man" Się tobą zainteresuję (Sposób na posłuszeństwo poprzez łatwo wierność).
"Slender" To po prostu Miejska Legenda.
Patefon
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-09-21, 12:42

Re: Slenderman

Post autor: Patefon »

Już to ktoś tutaj napisał, ale nie pomogło - więc z ciekawości, czy to odniesie jakiś skutek, ergo - czy ktokolwiek czyta wcześniejsze posty - przypominam:

Postać Slender Mana została stworzona przez Victora Surge'a w 2009 roku, w odpowiedzi na konkurs Something Awful na stworzenie FIKCYJNEJ historii o zjawiskach paranormalnych. Postać się spodobała, więc kolejni internauci dokładali do niej "cegiełki" w postaci opowiadań, filmików (polecam "Marble Hornets" - kawał dobrej, nieźle pojechanej roboty).

Popularności tej postaci i szybkiemu rozrostowi mitologii z nią związanej nie ma się co dziwić - jest tu akurat tyle tajemnicy, nieokreśloności i poczucia zagrożenia, ile trzeba, żeby ludzi nakręcić. Niemniej jednak, moi drodzy - jest to LIPA. Całkiem nieźle ZMYŚLONA, fakt, ale lipa. Humbug. Mistyfikacja. Łącznie ze zdjęciami, które w większości - jeśli komuś się chce poszukać - znajdzie się wraz z opisami autorów, wyjaśniających, w jakim "fotoszopie" i jakimi efektami stworzyli "Slender Mana". Dwa najsłynniejsze zresztą ulepił sam Surge na wspomniany wyżej konkurs.

...a grę również polecam - niby nic, a czysta groza łapie za gardło :)
Awatar użytkownika
finis
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-11-04, 16:30

Wiem więcej niż sądzicie

Post autor: finis »

Slender... hmmm tak to budzi zainteresowanie. Lecz ja zainteresowałam się nim już jakiś rok temu. Wasze forum oczywiście pomogło, lecz szukałam głównie w starych wiadomościach. Znam się trochę na językach wymarłych więc skojarzyłam że Slender man to po łacinie gracili homo.
Znalazłam niegdyś w bibliotece w tak dobrze znanej mi Anglii pewną starą legendę. Występował tam właśnie wymieniony wcześniej "gracili homo". Jednak mało wynikło z tej opowieści. Człowiek który to opisał twierdził że na "Slender mana" została zrzucona klątwa , przez którą "tak" właśnie wygląda (bo jak wygląda Slender można skojarzyc z pierwszej lepszej strony). Występował w niej jednak jeszcze jeden "potwór" nazwany przez autora opowieści "carbo homo". Znaczy to "Człowiek Węgiel". Według autora było to jedno z dzieci które zdołały uciec "Slender Manowi".
Znalazłam tam też wzmiankę która mówiła o tym że "Slender man" porywa dzieci po to by wyssac im duszę by byc nieśmiertelnym. Szukałam przez wiele dni innych opowieści autora lecz zaginął po nim wszelki ślad. To tyle co wiem jeśli ktoś chcę pomóc mi zasięgnąc więcej informacji na ten temat proszę pisac na mój e mail:

sennadama@gmail.com
Awatar użytkownika
Quantum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 2010-11-14, 20:24

Re: Slenderman

Post autor: Quantum »

Jak już parę osób pisało, polecam grę - świetna sprawa. Ostatnio grałem na laptopie w pociągu i przestraszyłem cały wagon :D Też gdzieś czytałem wersję o niemieckiej legendzie i Grossmanie czy też Ritterze, ale tak samo jak sam Slender została sfabrykowana żeby dodać smaczku postaci Slendera :)

http://3.bp.blogspot.com/-jem2DzJJF1w/U ... tter-1.jpg
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Slenderman

Post autor: Monomagnum »

Już to ktoś tutaj napisał, ale nie pomogło - więc z ciekawości, czy to odniesie jakiś skutek, ergo - czy ktokolwiek czyta wcześniejsze posty
Post wcześniej jest niezłe odniesienie i wyjaśnienie dość dosadne całego zajścia. Slenderman, czy Slender Man to nieźle pomyślana historia, z prostym scenariuszem i ciekawym bohaterem. Brak twarzy dodaje tajemniczości i budzi naturalny lęk, niepewność przed tym czego nie znamy. Do tego dystyngowany wygląd, niczym nie budzący podejrzeń. Same te fakty świadczą o tym że legenda ta została wymyślona niedawno. Starsze straszne historie, legendy i tego typu opisywały potwory o nieludzkim wyglądzie, lub zjawiska nadnaturalne, duchy czy demony - kojarzone ze zjawą w obdartych szatach, trupiej, smutnej lub złowrogiej twarzy.
Nawiasem dodam, (w zasadzie może po to by dodać nieco smaczków całej tej historii :twisted: ) że z moją mamą i ciotką wiąże się pewna historia.
W bardzo młodym wieku, moja mama, Ś.P babcia i wspomniana już ciotka wracały do domu. Było ciemno, w miejscu gdzie mieszkały była co prawda ulica, ale nie było chodników, szły uklepanym poboczem. Nagle gdy zbliżały się już do domu, rozbawione dziewczynki zamilkły. Zamilkła także babcia. Z opisu mojej mamy i ciotki wynikało że w kierunku gęsto zalesionego cmentarza wojskowego kroczy nieprzeciętnie wysoki mężczyzna, ubrany w długi płaszcz i kapelusz. Cala trójka pobiegła do domu bez słowa. Podobno nigdy już nie rozmawiały o tym z babcią. :gitara:
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2013-01-04, 16:51 przez Monomagnum, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Zwiodimus
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2012-01-08, 15:35

Re: Slenderman

Post autor: Zwiodimus »

Monomagnum

Slenderman raczej nie nosi kapelusza, ciekawy jeszcze jestem czy po tym wydarzeniu które opisujesz, miały miejsce na przykład jakieś zniknięcia dzieci...
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Slenderman

Post autor: Monomagnum »

Napisałem to głównie dlatego że w jakimś stopniu pasuje to do opisywanego Slenderman'a. Chciałem tylko podsycić atmosferę ewentualnej dyskusji, ale nie myślałem że ktoś będzie przypuszczał że to Slenderman. ;) A o zniknięciach dzieci w tamtym okresie nic mi nie wiadomo. jak już pisałem uważam to za dobrą creepypaste, od samego początku po sam koniec :okulary:
Pozdrawiam!
kuba.ppl

Re: Slenderman

Post autor: kuba.ppl »

cześć
ja o slenderze dowiedziałem się niedawno z opowiadań kolegi.
mówił o grze, która jest fajna (jak ktoś chce to na chomikuj) .
a co do tematu może istnieje a może nie(stawiam na to pierwsze
Hakon
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2013-04-13, 00:27

Re: Slenderman

Post autor: Hakon »

Slenderman jest kontrowersyjną postacią. Raz gdy z siostrą szedłem lasem, usłyszałem krzyk. Moja siostra także. W internecie znalazłem obraz z bodajże XIV wieku, gdzie ukazywana była wysoka postać bez twarzy, w zbroi. Nie wiem co o tej całej sprawie myśleć.
Usunięto użytkownika 16724

Re: Slenderman

Post autor: Usunięto użytkownika 16724 »

Wybaczcie, ale rozwieję wasze wątpliwości całkowicie.

Otóż kiedyś na jednym z forów o tematyce takiej jak ta lub podobnej (bodajże forum creepypasta.com albo coś takiego) wymyślono konkurs na najlepszą legendę miejską (Urban Legend - przyp. tłumacza). Oczywiście SlenderMan wygrał, ale nikt nie wie, czemu jego fenomen osiągnął taką skalę. To tylko wymyślona postać na konkurs, oczywiście każde zdjęcie to fotoszopka, uwierzcie. Pamiętam jeszcze początki slendermana, kiedy to właśnie czytałem tą historię przetłumaczoną z innego forum, gdzie wygrała konkurs na najelpszą nowowymyśloną historię. I to tyle w tym temacie. To tylko czyjś wymysł.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Demonologia i demonolatria”