Kamienie życia

Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Kamienie życia

Post autor: Ivellios »

Osoby zajmujące się niekonwencjonalną terapią twierdzą, że kamienie szlachetne harmonizują promieniowanie i przekazują lecznicze wibracje, a skład chemiczny, kształt i kolor kamienia są powiązane z poszczególnymi organami ciała.

Bóle głowy uśmierza agat, ametyst, bursztyn i turmalin.

Na bezsenność pomaga ametyst, jadeit, topaz i szafir.

Niejadkom poleca się nosić topaz, mało aktywnym - granat, krwawy jaspis, a na chroniczne zmęczenie najlepszym antidotum jest zielony verdelit (odmiana turmalinu).

Kiedy zawodzi pamięć, sprawmy sobie malachit, turmalin lub szmaragd.

Zaburzenia menstruacyjne leczą: malachit, rubin, kamień księżycowy.

Tym tematem chciałbym rozpocząć dyskusję o litoterapii
Czarnusia
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2008-10-23, 22:09
Lokalizacja: z dzikiej ziemi... częstochowa

Re: Kamienie życia

Post autor: Czarnusia »

Jeśli chodzi o ametyst to mogę potwierdzić Jego działanie z własnego doświadczenia :) Poza tym że pomaga przy bezsenności poprawia też nastój :)
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Kamienie życia

Post autor: Ruskof »

Pamietam ze moja babcia cierpiala na bezsennosc,i mi mowila o kamieniu ktorego nazwa mi siedziala na koncu jezyka,ale dzieki watkowi juz wiem na 100% ze chodzilo jej o szafir :)
P.S-Czy wiecie gdzie mozna byloby kupic/zdobyc takie kamienie?Wiem ze bursztyn mozna kupic w roznych miejscach w miescie (w skarbku widzialem),a inne to nie wiem bo nie znam się na kamieniach :)
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Kamienie życia

Post autor: |-_-| »

Może na targach i giełdach minerałów? U mnie w Opolu odbędzie się 14-15 listopada, muszę się wybrać.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Kamienie życia

Post autor: Dagmara »

Ja od paru lat pracuje z minerałami, na bezsenność polecam bardziej szafir niż ametyst, no ale wiadomo na innego działa co innego.
Jeśli ktoś z was chciałby oczyścić mieszkanie z toksyn, polecam kryształ Górski, nie oszlifowany, lub tylko muśnięty przez szlifierkę ;)
Niektórzy starsi ludzie twierdzą, że kryształ górski neutralizuje źródła nowotworów.
Minerały można kupić na allegro, ale niestety często zdarza się, że zamiast orginalnego turkusa w srebrze, mamy syntetyczną podróbę.
W Kłodzku co roku giełdy minerałów odbywają się w ostatnią sobotę maja, mamy też sklep jubilerski
w którym naprawdę tanio można kupić szlachetne kamienie, takie jak rubiny, szafiry, szmaragdy w fazie surowej, lekko zeszlifowane, za taki szmaragd w srebrze dałam 90zł, za szafir 80zł.
w Polanicy Zdrój- największe siedlisko minerałów na Dolnym Śląsku- giełda odbywa się w połowie lipca, ceny są różne, za kamień księżycowy- adural, w srebrze dałam tylko 38zł.
Mam też link na pewną stronę internetową gdzie można kupić szlachetne kamienia, jako biżuterię, jest dość drogo, ale niektóre produkty cenowo jeszcze ujdą.
Także zainteresowani pisać na PW.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Kamienie życia

Post autor: Ruskof »

Minerały można kupić na allegro, ale niestety często zdarza się, że zamiast orginalnego turkusa w srebrze, mamy syntetyczną podróbę.
Dlatego najlepiej jest samemu się wybrac by miec na 100% prawdziwy mineral gorski :)
W Kłodzku co roku giełdy minerałów odbywają się w ostatnią sobotę maja, mamy też sklep jubilerski
w którym naprawdę tanio można kupić szlachetne kamienie, takie jak rubiny, szafiry, szmaragdy w fazie surowej, lekko zeszlifowane, za taki szmaragd w srebrze dałam 90zł, za szafir 80zł
Powiem mojej babci zeby kupila bo mieszka niedaleko klodzka (jesli znacie otmuchow) :)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Kamienie życia

Post autor: Dagmara »

Tak, wiem gdzie jest Otmuchów, czasami tam jeździmy jak jest ciepło :D
Jeśli chodzi o pół szlachetne minerały, to niestety w Kłodzku dużego wyboru to nie ma, nie to co w Polanicy, ale szlachetnych ostatnio jest bardzo dużo.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Kamienie życia

Post autor: Ruskof »

Thx za info,sprawdze gdzie jest Polanica to moze tam pojade :)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Kamienie życia

Post autor: Dagmara »

Chciałabym jeszcze coś dodać, jeśli kogoś interesuje Kamień Księżycowy, to niestety w Polanicy, ani w Kłodzku, nie wiem jak z innymi miastami, ale nie dostaniecie go niestety, tylko na co rocznych giełdach.
W Polanicy Kalcyt sprzedają jako Kamień Księżycowy, tam taki kit ludziom wciskają z tym Kalcytem, żeby ludzie się cieszyli, że są w posiadaniu Kamienia Księżycowego, także jeśli któs z was tam pojedzie to niech się nie da wprowadzić w błąd.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Litoterapia”