Wasza praktyka z ReiKi

System uzdrawiania za pomocą energii życiowej
Nephesh

Wasza praktyka z ReiKi

Post autor: Nephesh »

Od czego rozpoczęliście swoją znajomość ReiKi? Jaki styl zaczęliście praktykować? I przede wszystkim co sądzicie z perspektywy poinicjacyjnej? :)
Bhupati
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2006-12-22, 23:45
Lokalizacja: małopolska

Post autor: Bhupati »

Jeśli o mnie chodzi to zacząłem od seminarium u J. Peterki. Przechodząc obok księgarni zobaczyłem książkę o Reiki , a chociaż nie miałem pojęcia co to jest, bo nie było to tak znane jak teraz, bardzo mnie to zelektryzowało i zakończyło się przyjęciem inicjacji : )
Generalnie Reiki kojarzy mi się z systemem, zawierającym cztery symbole, przekazanym przez Usui sensei, a wszelkie inne systemy energetycznego uzdrawiania, choć brzmiące w nazwie jako "Reiki" są mi do dziś obce i wydają mi się zbędne. Ponieważ patrzę na system Reiki jako całościowy i jestem na etapie poznawania i rozwijania w sobie tego oryginalnego systemu dopiero, więc nie czuję nawet potrzeby żeby coś uzupełniać w tym akurat temacie poza swoją wiedzą i doświadczeniem.
Pozdrawiam sympatyków i praktyków Reiki : )
Nephesh

Post autor: Nephesh »

A już się zastanawiałem czy prawie rok od napisania tematu ktoś coś tutaj doda od siebie ;)
nathan6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 2006-11-27, 02:49
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: nathan6 »

Reiki jest jedno dla mnie również. Cztery symbole, i doświadczenie wynikające z pracy, a właściwie z pomagania innym. Dodać jeszcze mogę, że nie widzę potrzeby dodawania kolejnych inicjacji (np. stopni specjalistycznych). Dla mnie przejrzysty i prosty system jest najlepszą drogą rozwoju.
Pozdrawiam Nathan.
Kri
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2007-02-17, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kri »

A moja prktyke Neph znasz, siec nie bede wie rozpisywał
1 + 2 Reiki
1 => 9 Kundalini reiki

I jestem ja :)
metody11
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2006-08-08, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

Reiki

Post autor: metody11 »

Witam. Jestem pełen podziwu dla ludzi którzy potrafią używać nazw. Ja posługuję się energiami, służą mi w leczeniu/uzdrawianiu. Efekty są, mi wystarczy że ją czuję i rozumiem. Myślę że nazwy ograniczają, Reiki nie ma ograniczeń. Potrzebna wiedza i praktyka. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

jak pracujesz z czterema symbolami to jestem pelen podziwu. ja od okolo 5 lat pracuje z trzema bo czwartego nikt mi nie przekazal w inicjacji bo jest zarezerwowany dla mistrzow i sluzy praktycznie tylko do inicjacji a w reszcie jest symbolem biernym.
swiecki45
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2007-01-07, 21:08
Lokalizacja: Sanok

Post autor: swiecki45 »

Tak się zastanawiam czy wiekszosc mistrzow Reiki nie jest sporo przereklamowanych.Osobiscie mam 2 stopien Reiki ale nie uwazam ze umiejetnosc pracy z energiami mozna przyporzadkowac jakiejs jednej sciezce inicjacyjnej.Coz najwazniejsza jest praktyka,rozwijanie i poglebianie umiejetnosci.Lenistwo to wrog Reikowca,pisze to z autopsji :wink:
Mamba
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2007-02-11, 05:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mamba »

swiecki podpisuje się pod Twoim postem a ponadto uważam, że większość reikowców goni za czymś czego nie pojmuję :? kolekcjonują różne tytuły /ostatnio modne Kundalini Reiki/skupiają się na ich gromadzeniu :grin: po co?dla tytułu?
faeryboy2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2005-11-16, 22:49
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: faeryboy2002 »

A może dla większej ilości efektów? ;)
Mamba
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2007-02-11, 05:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mamba »

efektów? ciekawe jakich?zwiększenie mocy?skuteczności :)
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Dla kolekcji. Każdy z nas jest przecież kolekcjonerem.
Myśle sobie, że im wyższy tytuł, tym większa duma.

Mamba, to nie skuteczność, bo co oni mają do energii? Nic. Rosną tylko w piórka.
A efekt może być w większej ilości klienteli.
faeryboy2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2005-11-16, 22:49
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Wasza praktyka z ReiKi

Post autor: faeryboy2002 »

Cóż, różne style reiki mają troszeczkę inne cele. Wiadomo, że tym głównym i zasadniczym jest leczenie/uzdrawianie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Ale takie choćby Celtic Reiki pomaga łączyć się z energią drzew i automatycznie uziemia przy 'włączeniu'. Fairy Light Reiki (Ray Key) pomaga nabrać dystansu do siebie i do świata; pomaga w kontaktowaniu się z wróżkami i łączy z ich energiami. I tak jak te w/w przykłady, tak i każdy inny system reiki charakteryzuje się czymś dla siebie specyficznym :)
Uważam, że zbieranie tytułów, to akurat to, co może zniszczyć osobę, która posługuje się tymi systemami. Warto pamiętać, że systemy są po to aby pomagać, a nie żeby się nimi chełpić. No cóż, szkoda, że tak wiele osób o tym zapomina. Sam osobiście znam kilkoro ludzi, którzy byli naprawdę wspaniali, ale w końcu dopadł ich przerost formy nad treścią i zaślepili się sami sobą. Jak widać nie każdy jest stworzony do tego, by jak najusilniej przeć do przodu w systemach energetycznych :) Czasem warto spasować i zostać przy tym, co się ma :) ;)
Pein
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 100
Rejestracja: 2008-12-17, 22:26

Re: Wasza praktyka z ReiKi

Post autor: Pein »

Czy jest na tym forum jakiś mistrz reiki :D ??
Amethyst
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2009-11-09, 14:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wasza praktyka z ReiKi

Post autor: Amethyst »

Tak, jest, w czym moge pomoc? :D
Pein
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 100
Rejestracja: 2008-12-17, 22:26

Re: Wasza praktyka z ReiKi

Post autor: Pein »

Mam takie pytanie ile bierzesz za inicjacje xD :P??
Amethyst
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2009-11-09, 14:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wasza praktyka z ReiKi

Post autor: Amethyst »

Pein pisze:Mam takie pytanie ile bierzesz za inicjacje xD :P??
Za inicjacje nie biore nic. :D
Natomiast jak najbardziej placisz za przekazana wiedze, informacje i cwiczenia na kursie w koszty wchodzi tez wstepne oczyszczenie energetyczne przed inicjacjami.
A wierz lub nie ale ludzie przychodza czasem z paskudnymi astralnymi swinstwami w sobie.
Pein
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 100
Rejestracja: 2008-12-17, 22:26

Re: Wasza praktyka z ReiKi

Post autor: Pein »

A jeśli bym chciał inicjacje na odległość :D to jaki wynosi koszt ???
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Wasza praktyka z ReiKi

Post autor: Ruskof »

Jezu milion piecset sto dziewiec set.Po ci na dystans kaleka jestes zeby chodzic na normalne kursy?
Pein
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 100
Rejestracja: 2008-12-17, 22:26

Re: Wasza praktyka z ReiKi

Post autor: Pein »

Tak w obecnej chwili jestem.....
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Reiki”