REIKI - krótkie wprowadzenie w temat

System uzdrawiania za pomocą energii życiowej
Mamba

REIKI - krótkie wprowadzenie w temat

Post autor: Mamba »

Reiki - pochodzenie i ponowne odkrycie..
________________________________________

Chciałabym przybliżyć Wam wiedzę o czymś co wg mnie jest nie tylko piękne, ale i bardzo skuteczne.
Jest to Reiki siła działająca we wszystkich aspektach stworzenia, energia witalna przenikająca wszystko - bez niej życie byłoby nie możliwe.
Reiki nie zawiera w sobie żadnej wiary czy religii, i stosowana może być z jednakową skutecznością zarówno przez ludzi wielu religii, jak i niewierzących a także przez zwolenników najrozmaitszych kierunków filozoficznych czy światopoglądowych.
Nie jest też żadną sektą :evil:
Aby stać się kanałem przepływu owej Energii, musimy zostać na nią otwarci i dokonuje tego Mistrz poprzez inicjacje. Podczas przekazywania komuś Reiki jesteśmy jedynie kanałem czyli transmiterem, a przekazywana Energia nie jest naszą energią /tak jak przy bioterapii gdzie pobierana jest do leczenia energia własna bioenergoterapeuty/gdyż Reiki jest po prostu czerpaniem z Kosmicznej Uniwersalnej Energii, występującej w całym Wszechświecie.

Jako wprowadzenie podaję znaczenie słowa REIKI.

ReiKi
Rei to siła działająca we wszystkich aspektach stworzenia. Ki to energia witalna przenikająca wszystko co żyje.
O jej istnieniu ludzie wiedzieli od niepamiętnych czasów - chińczycy nazywają ją chi, kahuni - mana, Hindusi - prana, a u chrześcian to Duch Święty albo światłość.
Energię tę możemy wykorzystać do uzdrawiania nie tylko naszego ciała, ale i psychiki, a także...losu wpływając na naszą sytuację życiową.
Historia

U schyłku XIX wieku żył i nauczał w Japonii kapłan Mikao Usui kierując niewielkim chrześciańskim uniwersytetem w Kyoto. Kiedyś jeden z jego uczniów zadał mu pytanie czy wie w jaki sposób uzdrawiał Chrystus? brak możliwości odpowiedzi na to pytanie stała się dla niego wyzwaniem.
Wyjechał więc do USA gdzie doktoryzował się w dziedzinie języków starożytnych szukając w nich rozwiązania tajemnicy. Ponieważ nie znalazł odpowiedzi na dręczące go pytanie powrócił do Japonii gdzie odwiedzał różne klasztory, studiował japońskie przekłady pism buddyjskich nauczył się też chińskiego, aby uzyskać jeszcze większą orientację w pismach buddyjskich. Jednak dopiero decyzja by nauczyć się sanskrytu - języka najstarszych buddyjskich pism, doprowadziła go manuskryptu Buddy opisów, formuł, symboli, traktujących o tym jak uzdrawiał Budda.
Po siedmiu latach poszukiwań Usui znalazł to czego szukał jednak jego wiedza o symbolach nie wystarczała, aby wejść w kontakt z uzdrawiającą energią duchową. Posłuchał więc rady swojego przyjaciela przełożonego klasztoru buddyjskiego i zaczął pościć oraz medytować przez dwadzieścia jeden dni na jednej ze świętych gór Japonii. Dwudziestego pierwszego dnia nawiedził go potężny promień świetlny z nieba, przed którym - kierując się pierwszym impulsem - chciał uciec jednak zdał sobie sprawę, że jest to dokładnie to czego szukał, na co czekał. Poruszony tym światłem, doświadczył odmiennego stanu świadomości i upadając na ziemię ujrzał ukazujące się w szybkim tempie, w rozbłyskach światła, symbole odkryte przez siebie w swoich studiach. Wryły się one mocno w jego świadomość i stały się jednocześnie kluczem do boskiej energii uzdrawiającej.
Doktor Usui nazwał tę na nowo odkrytą energię Reiki. Dzięki niej poprzez nakładanie rąk podobno uzdrawiali już Budda i Jezus.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4824
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk

Post autor: Ivellios »

Mogę ten tekst umieścić w artykułach :?: :)
Nie lubię warszawskich fryzjerów i kwietniowych wilkołaków. Bo nie. I już.
https://www.ivellios.com | https://www.kryptozoologia.pl
Mamba

system tradycyjny

Post autor: Mamba »

Jako uzupełnienie poprzedniego postu...

REIKI
Starożytna Sztuka uzdrawiania i przywracania harmonii ciała i umysłu, ponownie odkryta w Japonii w XIX wieku przez mnicha dr Mikao Usui. Reiki oznacza uniwersalną energię, którą wypełniona otaczającą nas przestrzeń. Jest naturalną energią uzdrowicielską, spływa w pełnej mocy i skoncentrowanej formie przez ręce. Nakładający ręce jest tylko pośrednikiem w przekazywaniu tej energii i nie zostanie mu nic odebrane, przeciwnie jest on również wzmacniany i wzbogacany energetycznie. Reiki jest bezwyznaniowe, wspiera i wspomaga wszelkie inne praktyki duchowe i medyczne, doprowadza do równowagi ciało i umysł.

System składa się z 4 stopni ( istnieją wersje 3 stopniowe gdzie 3 i 4 uczone są razem)

I. Stopień- twoje ciała energetyczne i czakry zostają oczyszczone i harmonizowane tak abyś mógł bez problemu korzystać z przepływu energii REIKI, następnie zostajesz ?dostrojony ? do energii REIKI tak abyś mógł przekazywać ją sobie oraz innym potrzebującym, zajęcia trwają dwa pełne dni, ponadto poznasz historię ponownego odkrycia systemu, jego pochodzenie, podstawowe układy tzw. BIOMASAŻU REIKI, zagadnienia BHP pracy z energią, oraz metody pomocnicze poprawiające działanie terapii

II. Stopień- Twoja łączność z energią REIKI zostaje pogłębiona, przepływ energii zwiększony, ze względu na to wskazana jest minimalna 3 miesięczna praktyka z możliwościami uzyskanymi na I stopniu. Chodzi o adaptację systemu energetycznego do zwiększonego przepływu energii. Ponadto dostajesz specjalne narzędzia do pracy z energią tzw. SYMBOLE REIKI.

Służą one wzmacnianiu przepływu energii, usuwania mentalnych PRZYCZYN chorób, oraz do wykonywania zabiegów REIKI na odległość bez względu na dzielącą odległość. Ponadto poznasz tzw. Pozycje specjalne w BIOMASAZU REIKI pomagające w uzdrawianiu specyficznych dolegliwości.

Stosując wiedzę z tego stopnia i uzupełniając ją sukcesywnie o wiadomości na temat pracy z energią możesz praktykować uzdrawianie nawet dla osób z poza twego kręgu rodziny i znajomych.

III. Stopień- Maksymalne otwarcie na częstotliwość wibracji energii REIKI

Dostajesz także SYMBOL MISTRZOWSKI zastępujący w użyciu wszystkie 3 poprzednie symbole a także dający ci natychmiastowy dostęp do pełni mocy Energii Reiki jaką jesteś w danym momencie przetworzyć przez swoje ciało.

MISTRZ NAUCZYCIEL REIKI- po tym stopniu masz prawo i możliwości przekazywanie DARU REIKI innym. Wymagany minimum rok pracy z III stopniem jednakże prowadzący Mistrz zastrzega sobie możliwość wybierania osób na ten stopień (weryfikacja umiejętności, postawy etycznej i dojrzałości wewnętrznej) jest to już duża odpowiedzialność i nie powinno się podejmować decyzji o nauczaniu ad hoc.
Amethyst
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2009-11-09, 14:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: REIKI - krótkie wprowadzenie w temat

Post autor: Amethyst »

No prosze, milo mi Mamba (o ile jeszcze tu bywasz) ze zamiescilas program nauczania poszczegolnych stopni Reiki mego autorstwa, ale jakbys jeszcze podawala zrodlo jak kogos cytujesz to by bylo jeszcze milej :)

Co do Mikao Usui i jego rzekomego chrzescijanstwa i studiowania w USA, juz od dluzszego czasu wiadomo, dzieki Frankowi Peterowi Arjavie ktory mial mozlisowc uczenia się bezposredio od japonskich Reiki Sensei ze byla to historyjka sfabrykowana przez pania Hawayo Takate aby uczynic Reiki latwiejszym dla jej studentow/ek z USA.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość