UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.45

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
Awatar użytkownika
Doctore
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-06, 23:20
Lokalizacja: Międzychód
Komentarze: 1

UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.45

Post autor: Doctore »

Było to wczoraj, ok. 19.45

Warunki do obserwacji nieba były wczoraj wyśmienite więc jak zwykle wyszliśmy znów z ojcem na dwór popatrzeć. Staliśmy już ładną chwilę zadzierając tak nosy do góry i spoglądając w różne kierunki. Już myślałem, że jak w większości przypadków nic dzisiaj nie zobaczę... Spoglądałem wtedy na wschód i wtedy to zobaczyłem... Najpierw nie były zbyt widoczne, właściwie zobaczyłem same kontury... Cztery obiekty w kształcie rogali na oko dość duże lecące w szeregu przecięły niebo ze wschodu na zachód. Najprawdopodobniej były to latające talerze, tylko widziane pod innym kątem. Takiego zdania jest także mój ojciec). Widział je także mój ojciec więc mi się nie przewidziało. Im bliżej były zachodu tym stawały się bardziej widoczne. Mogę powiedzieć, że miały kształt rogali i były koloru coś pomiędzy pomarańczą, a brązem.
Niebo przecięły z olbrzymią szybkością kompletnie nie wydając z siebie żadnego, najcichszego nawet dźwięku.
Jestem na siebie zły bo trzymałem w ręku komórkę z włączonym aparatem, a nie zrobiłem zdjęcia. Po prostu byłem całkowicie skupiony na obserwacji dziwnych obiektów i kompletnie o tym zapomniałem!

Analizując to co zobaczyłem:
Cztery obiekty poruszały się podobnie jak myśliwce wojskowe (F16, czy F22), jeden z nich wykonał niezbyt gwałtowny zygzak. Lecąc "przecięły" one nieboskłon ze wschodu na zachód, nie były to jednak spadające gwiazdy gdyż poruszały się za wolno jak na nie. Nie emitowały też własnego światła, lub emitowały go bardzo mało. Zbliżając się ku zachodowi stawały się coraz bardziej widoczne, prawdopodobnie zaczęło oświetlać je Słońce (podobnie jak Księżyc). Na podstawie tego stwierdzić można, że leciały one bardzo wysoko oraz, ze były one bardzo duże. Bo nie były to małe kropeczki na niebie wielkości gwiazd. Nie były to także żadne wojskowe samoloty ponieważ po pierwsze jak już wspominałem były nieoświetlone, a po drugie leciały nie wydając z siebie żadnego nawet najcichszego dźwięku. Na koniec dodam, że przypominały mi one lecący klucz ptaków.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.

Post autor: Spooky Fox »

Zdjęcia? Filmiki? Troszkę dziwne, że wychodzicie z tatusiem obserwować niebo nie zabierając do tego celu jakiegokolwiek sprzętu...
Awatar użytkownika
Doctore
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-06, 23:20
Lokalizacja: Międzychód
Komentarze: 1

Re: UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.

Post autor: Doctore »

Spooky Fox pisze:Zdjęcia? Filmiki? Troszkę dziwne, że wychodzicie z tatusiem obserwować niebo nie zabierając do tego celu jakiegokolwiek sprzętu...
Nie jesteśmy jakimiś profesjonalistami czy łowcami. Poza tym jak wiesz większość takich obserwacji jest dokonywana przez przypadek. Nikt nie przychodzi na miejsce ustawiając dziesięć najlepszej jakości kamer i tyle samo aparatów ,a potem czeka bo za chwilę zjawi się dziwny obiekt.
Nie inaczej jest w moim przypadku, po prostu kiedy idziemy po coś do garażu który jest niemalże za miastem to lubimy popatrzeć w niebo.

Po drugie napisałem, że jestem zły na siebie bo trzymałem w ręku komórkę z włączonym aparatem (chwilę wcześniej pstrykałem gwiazdy) ,ale zdjęcia nie zrobiłem... Przelot tych dziwnych obiektów trwał bardzo krótko, więc kiedy zdążyłem otrząsnąć się z wrażenia było za późno...
To takie uczucie kiedy nagle zobaczysz coś dziwnego, zapominasz wtedy o wszystkim na kilka sekund ze zdumienia...


Jeśli myślisz, że to kłamstwo Spooky to się mylisz. Nie miałbym żadnego celu kłamać, a robienie sobie jaj z takich rzeczy uważam za niestosowne po prostu.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.

Post autor: Spooky Fox »

Doctore pisze:Nie jesteśmy jakimiś profesjonalistami czy łowcami. Poza tym jak wiesz większość takich obserwacji jest dokonywana przez przypadek. Nikt nie przychodzi na miejsce ustawiając dziesięć najlepszej jakości kamer i tyle samo aparatów ,a potem czeka bo za chwilę zjawi się dziwny obiekt.
Nie inaczej jest w moim przypadku, po prostu kiedy idziemy po coś do garażu który jest niemalże za miastem to lubimy popatrzeć w niebo.
Pozwól mi zrozumieć: wychodzicie na zewnątrz popatrzeć na niebo i obserwować w jakimś celu, prawda? A może patrzycie w niebo, bo po prostu możecie to robić i robicie to zupełnie bez powodu? Jeżeli tak, to nie mam na to żadnego kontrargumentu. Po prostu mi smutno.

Natomiast jeżeli ktoś wychodzi obserwować niebo w jakimś celu (a tak rzekomo było z Wami), to zabiera ze sobą cokolwiek, na co może nagrać jakiekolwiek zjawisko, którego będzie świadkiem.

Wiesz, ja się nie wyśmiewam, broń boże...
Doctore pisze:Jeśli myślisz, że to kłamstwo Spooky to się mylisz. Nie miałbym żadnego celu kłamać, a robienie sobie jaj z takich rzeczy uważam za niestosowne po prostu.
Kto sobie robi jaja? Ja po prostu staram się w jakiś sposób znaleźć chociaż cień logiki.
Awatar użytkownika
Doctore
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-06, 23:20
Lokalizacja: Międzychód
Komentarze: 1

Re: UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.

Post autor: Doctore »

Spooky Fox pisze:Pozwól mi zrozumieć: wychodzicie na zewnątrz popatrzeć na niebo i obserwować w jakimś celu, prawda? A może patrzycie w niebo, bo po prostu możecie to robić i robicie to zupełnie bez powodu?
Nie, nie bez powodu. Po prostu to lubimy. Masz trochę racji, że to mój błąd, że żadnego sprzętu nie wziąłem ze sobą... Chociaż miałem komórkę, a i tak bym tego nie zarejestrował, miałem aparat z kamerą (w telefonie) w ręku i nie zrobiłem zdjęcia czy filmu chociaż...
Spooky Fox pisze:Natomiast jeżeli ktoś wychodzi obserwować niebo w jakimś celu (a tak rzekomo było z Wami.
Najczęściej obserwacje nieba prowadzimy "przy okazji" w drodze do garażu/ z garażu. Ale z drugiej strony, masz rację, że ma to jakichś cel. Zawsze jest ta myśl, że a nuż dzisiaj znowu coś zobaczymy...
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.

Post autor: Pandemonium »

Ja bym się akurat chłopaka nie czepiał. Czy naprawdę trzeba mieć jakieś wielkie powody ,żeby popatrzeć w niebo ? Ludzie... do czego to doszło. Romantyzm umiera w społeczeństwie ;) Nie wyobrażam sobie też by było do tego konieczne osprzętowanie...

Na temat samej sytuacji się nie wypowiem, bo w takiej formie jest niemożliwe do jakiejkolwiek weryfikacji. Poczynając od tego ,że to jest praktycznie żadne źródło kończąc na tym ,że ludzie mają skłonność do koloryzowania.

ps. skoro już wiesz ,że takie dziwne rzeczy dzieją się u Ciebie w pobliżu to liczę na to ,że weźmiesz kamerę w rękę (porządną, a nie komórkową) i popatrzysz na te gwiazdy przez kilka kolejnych nocy trzymając palec na REC.

GRUPA BADAWCZA GAMMA LICZY NA CIEBIE :D :D :D
Ostatnio zmieniony 2012-02-28, 12:21 przez Pandemonium, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Doctore
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-06, 23:20
Lokalizacja: Międzychód
Komentarze: 1

Re: UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.

Post autor: Doctore »

Pandemonium pisze:Ja bym się akurat chłopaka nie czepiał. Czy naprawdę trzeba mieć jakieś wielkie powody ,żeby popatrzeć w niebo ? Ludzie... do czego to doszło. Romantyzm umiera w społeczeństwie Nie wyobrażam sobie też by było do tego konieczne osprzętowanie...
Dobrze ujęte, chociaż trochę chyba przesadziłeś z tym romantyzmem... :)
Pandemonium pisze:ludzie mają skłonność do koloryzowania
Ano mają mają... Zwłaszcza kobiety, nie żebym coś miał do pań, broń Boże... :) Po prostu w szkole tak słyszałem.
Mężczyźni jednak wolą wszystko upraszczać nie bawiąc się w dodawanie zbyt wielu szczegółów.
Ja również starałem się opisać wszystko jak najdokładniej bez dodawania jakichś szczegółów co do których nie jestem pewien.
Pandemonium pisze:Na temat samej sytuacji się nie wypowiem, bo w takiej formie jest niemożliwe do jakiejkolwiek weryfikacji.
Ciekawe, że jak ludzie piszą iż skrzypi im podłoga w domu i myślą, że ducha mają to jakoś nikt nie mówi iż jest to niemożliwe do weryfikacji.
Pandemonium pisze:weźmiesz kamerę w rękę (porządną, a nie komórkową)
Raczej nie posiadam jakiegoś super sprzętu, kamery cyfrowej też naprawdę nie mam. Jedynie aparat cyfrowy, ale też nie jakiś ekstra... Ale postaram się skorzystać z tego co posiadam. Komórka nie jest najgorsza, bardziej jasne obiekty jak np. planety wychodzą.
Pandemonium pisze:i popatrzysz na te gwiazdy przez kilka kolejnych nocy
No niestety do piątku nie będzie warunków wg prognozy pogody. Ale weekend ma być pogodny więc na pewno spróbuję.
Pandemonium pisze:GRUPA BADAWCZA GAMMA LICZY NA CIEBIE
TY MI TU NIE WYJEŻDŻAJ Z GRUPĄ BADAWCZĄ!!! :D
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.

Post autor: Spooky Fox »

Ale kto się czepia? *_*

Zaznaczam tylko sprzeczność w logice. Dużo mieliśmy tutaj kolorowanek na tym forum, więc podchodzę do takich spraw z olbrzymią dozą wyrozumiałości.

Potrzebna kamera i tyle.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.

Post autor: Pandemonium »

Ciekawe, że jak ludzie piszą iż skrzypi im podłoga w domu i myślą, że ducha mają to jakoś nikt nie mówi iż jest to niemożliwe do weryfikacji.
Tyle ,że to można usprawiedliwić starym domem/rurami/myszami, a Twoje światła można przyrównać do samolotu, stacji kosmicznej ,albo owadów - tylko po co ? Wszyscy wiemy jakie są alternatywy.
Awatar użytkownika
Doctore
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-06, 23:20
Lokalizacja: Międzychód
Komentarze: 1

Re: UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.

Post autor: Doctore »

Pandemonium pisze:Twoje światła można przyrównać do samolotu, stacji kosmicznej ,albo owadów - tylko po co ? Wszyscy wiemy jakie są alternatywy
1. Owady.
Owady o tej porze roku? Niemożliwe.

2. Stacja kosmiczna:
Widziałem kiedyś przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wygląda całkiem inaczej, po pierwsze jest o wiele mniejsza.

3. Samolot:
Po pierwsze samolot lecący w nocy ma włączone światła, takie migające czerwono zielone na skrzydłach i ogonie. Po drugie samoloty wydają z siebie dźwięk i to zazwyczaj bardzo głośny, natomiast te obiekty przeleciały bez żadnego dźwięku.

4. Primo to tego nie można nazwać raczej po prostu "światłami". To były raczej całkiem wyraźne jakichś że tak powiem przedmiotów na pierwszy rzut oka wyglądających jak rogale.

No i można jeszcze dodać, że obiekty poruszały się z niemałą prędkością zbyt wolną jednak jak na tzw. "spadającą gwiazdę". No i były od takowej dużo większe...
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.

Post autor: Pandemonium »

^ Przecież ja generalizowałem. Chodziło mi o wiele różnych sytuacji, a nie o Twoją konkretną.

ps. zawsze mogły to być lampiony ; ) moim zdaniem zaraz po samolotach to najczęściej mylony z UFO obiekt.
Ostatnio zmieniony 2012-02-28, 23:27 przez Pandemonium, łącznie zmieniany 1 raz.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.

Post autor: Darnok »

robicie to zupełnie bez powodu? Jeżeli tak, to nie mam na to żadnego kontrargumentu. Po prostu mi smutno.
Sam tak robię jak są warunki. Niebo jest piękne.
Jeszcze się doczepię do podpisu- "myślę więc jestem" ładnie pokazuje imho zjawisko śmierci. Odwracając to mamy "nie jestem, więc nie myślę". Taki mały offtop, bo niestety nie dojdziemy tutaj do ciekawych wniosków. Możliwe, że były to satelity, bo podobnie czasem świecą.
Awatar użytkownika
Doctore
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-06, 23:20
Lokalizacja: Międzychód
Komentarze: 1

Re: UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.

Post autor: Doctore »

Po pierwsze satelity nie prują chyba przez cały nieboskłon z ogromną szybkością nie? Po drugie to coś właściwie nie świeciło, było tylko nikle oświetlone przez Słońce. I wreszcie po trzecie było bardzo duże, większe niż satelita.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.

Post autor: Darnok »

Po pierwsze satelity nie prują chyba przez cały nieboskłon z ogromną szybkością nie?
No prują dosyć szybko żeby nie spaść.
Po drugie to coś właściwie nie świeciło, było tylko nikle oświetlone przez Słońce
Jak to satelity- świecą światłem odbitym.
I wreszcie po trzecie było bardzo duże, większe niż satelita.
Skoro nie wiesz co to jest, to skąd masz pewność, jak duże i jak wysoko to było?
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.

Post autor: Karoolczak »

Doctore nie masz co z calych sil udowadniac skoro i tak na slowo raczej nikt Ci nie uwierzy :) Sprobuj z kamera moze cos zlapiesz i wtedy wygodniej bedzie dyskutowac, a przede wszystkim beda jakies "dowody"
Awatar użytkownika
Doctore
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-06, 23:20
Lokalizacja: Międzychód
Komentarze: 1

Re: UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.

Post autor: Doctore »

Darnok pisze:Skoro nie wiesz co to jest, to skąd masz pewność, jak duże i jak wysoko to było?
Wystarczy logicznie pomyśleć: Jeżeli obiekty odbijały światło słoneczne to leciały dość wysoko, a oceniając na oko były o wiele większe nisz widoczne na niższej wysokości samoloty, a więc były w rzeczywistości ogromne. W konsekwencji były one o wiele zbyt duże jak na satelity.
Druga rzecz to prędkość: Obiekty poruszały się na oko szybciej niż samolot, a leciały wyżej. Wiadomo, że im dalej jest od nas obiekt tym wydaje nam się, że wolniej leci. W konsekwencji obiekty te musiały rozwinąć ogromną prędkość.

Pisałem już wcześniej i napiszę jeszcze raz: Sposób lotu i prędkość można porównać do wojskowych myśliwców lecących oczywiście znacznie niżej. Widziałem kiedyś taki przelot w dzień więc wiem co piszę.
Myśliwce wojskowe można jednak wykluczyć przede wszystkim dlatego, że wydają one z siebie ogromny huk i hałas w czasie przelotu.

Co do lampionów: Wiem jak wygląda lampion lecący wysoko w nocy. Kiedyś już zdarzyło mi się pomylić go z UFO i od tej pory już wiem co jest lampionem. :)
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.

Post autor: Pandemonium »

Doctore pisze:
Wystarczy logicznie pomyśleć: Jeżeli obiekty odbijały światło słoneczne to leciały dość wysoko, a oceniając na oko były o wiele większe nisz widoczne na niższej wysokości samoloty, a więc były w rzeczywistości ogromne. W konsekwencji były one o wiele zbyt duże jak na satelity.
ajajajaj :one:

Słyszałeś o teorii, a w sumie raczej potwierdzonym fakcie ,że księżyc zależnie od punktu odniesienia wydaje nam się zależnie od sytuacji mniejszy, bądź większy mimo ,że to nie jest prawdą ? Dajmy na to księżyc na czystym niebie wydaje nam się mniejszy niż księżyc widniejący nisko ,blisko horyzontu. Działa to tak ,że nasz umysł szuka pewnego rodzaju punktu odniesienia i mamy takie złudzenie ;) Jak widać oko ludzkie jest niedoskonałe ,odnosi się to nie tylko do księżyca ,czy słońca ,ale do praktycznie wszystkiego co obserwujemy.
Konsensus jest taki ,że czasami oko ludzkie potrafi płatać figle 8)

Jak to mówił bear grylls dryfując na oceanie: "jak chcesz obliczyć odległość do brzegu wywnioskuj na oko jaka odległość jest Twoim zdaniem i pomnóż to przez dwa" :sylwester:
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.

Post autor: Darnok »

Wystarczy logicznie pomyśleć: Jeżeli obiekty odbijały światło słoneczne to leciały dość wysoko, a oceniając na oko były o wiele większe nisz widoczne na niższej wysokości samoloty
Jeżeli odbijały w Twoją stronę światło słoneczne, to na pewno były większe niż Ci się wydaje.
Druga rzecz to prędkość: Obiekty poruszały się na oko szybciej niż samolot, a leciały wyżej.
Czyli tak, jak satelity ;]
W konsekwencji obiekty te musiały rozwinąć ogromną prędkość.
Taką, by okrążyć całą ziemię zanim na nią spadną.
Awatar użytkownika
Doctore
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-06, 23:20
Lokalizacja: Międzychód
Komentarze: 1

Re: UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.

Post autor: Doctore »

Darnok pisze:Jeżeli odbijały w Twoją stronę światło słoneczne, to na pewno były większe niż Ci się wydaje.
Znaczy się samoloty które kiedyś widziałem? Tak się składa, że one nie odbijały światła słonecznego. Leciały wtedy bardzo nisko i to był dzień. Poza tym żaden samolot nie ma chyba prawa lecieć tak wysoko by odbijać światło słoneczne. A po drugie pisałem już: wojskowe myśliwce wydają z siebie głośny huk i hałas podczas lotu. A po drugie samoloty w nocy MUSZĄ mieć włączone światła, te migające na czerwono-zielono na skrzydłach i ogonie.
Darnok pisze:1. Czyli tak, jak satelity
2. Taką, by okrążyć całą ziemię zanim na nią spadną.
Widziałem kiedyś przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i poruszała się ona kilka razy wolniej niż te obiekty...
Awatar użytkownika
Tesuni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2011-12-10, 16:51
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: UFO nad Międzychodem - obserwacja 26 lutego 2012, g. 19.

Post autor: Tesuni »

Ciekawa obserwacja ale szkoda, że bez żadnych zdjęć ani filmów. W przyszłości prosiłbym o jakieś dowody żeby stwierdzić czy rzeczywiście to był nol.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”