sygnał oczekiwania

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
Awatar użytkownika
wolek14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-02-28, 19:36

Re: sygnał oczekiwania

Post autor: wolek14 »

Witaj:)
Wsłuchaj się kiedyś w zwykłe radio, nie nastawione na żadną stację (tzw dziura w eterze), a po jakiejś chwili zaczniesz słyszeć coś podobnego. Są to tzw. zakłócenia intermodulacyjne. Występują wszędzie, gdzie fala radiowa (elektromagnetyczna) w której informacja jest zakodowana binarnie napotka inna falę i wystąpi tzw interferencja fal, czyli wzajemne wygaszanie się i wzmacnianie fal. Jeżeli chcesz wyjaśnię to dokładniej, w każdym bądź razie wiedz, że jest to normalne zjawisko. Wywołują je awarie nadajników/central (które w ostatnim czasie są dosyć popularne), a nawet pogoda, bo taka fala może zbiec z "kursu" odbijając się częściowo od np. jakiejś chmury. Napotyka inną falę, interferuje z nią, i przychodzi trochę zniekształcona, co wychodzi przy tzw. demodulacji, czyli odczytywania informacji w niej zawartej (np rozmowy telefonicznej czy też audycji radiowej). Postać takich "odgłosów" jest doprawdy dowolna.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: sygnał oczekiwania

Post autor: Dagmara »

Całkowicie zgadzam się z tym co napisał Wolek, ponieważ również kiedyś miałam coś podobnego kiedy dzwoniłam do znajomego, z tym, że najpierw było słychać jakby nadjeżdżający pociąg, a później niezrozumiałe ''głosy, czy odgłosy'', co świadczyło tylko i wyłącznie o zakłóceniach na linii.

Także bez obaw, żadnego paranormalnego zjawiska w tym przypadku nie było ;]
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: sygnał oczekiwania

Post autor: Veritas »

Również miałem podobne zdarzenie. Tyle, że podczas rozmowy ze znajomą. Dźwięki które słyszałem w słuchawce brzmiały jak pisk małego dziecka przechodzący w stłumiony krzyk. A zaznaczam że ona nie ma dzieci i była wtedy sama w domu. Te dziwne krzyki trwały z krótkimi przerwami około 30 sekund. Moim zdaniem także były to zakłócenia.
Niezarejestrowany

Re: sygnał oczekiwania

Post autor: Niezarejestrowany »

może ustawiłaś sobie, albo ktoś ci ustawił coś dziwnego na 'granie na czekanie' - bulgotanie wody i dźwięki jak z egzorcysty - to mi bardzo przypomina takie żenujące żarty, które się właśnie ustawia na granie na czekanie. Reklamowali je kiedyś na vivie+
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”