Pole magnetyczne, trzecia siła?

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
przemkus
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-24, 10:22

Pole magnetyczne, trzecia siła?

Post autor: przemkus »

Witam,
jestem tu nowy i pewnie nigdy bym tu nie trafił, gdyby nie wczorajsze wydarzenie. Do tej pory jestem pod takim wrażeniem, że jak się rejestrowałem to źle zaznaczyłem datę urodzenia :D. Otóż w czym rzecz (dla ludzi znających okolice Warszawy, będę podawał miejscowości, być może kogoś w przyszłości do czegoś to doprowadzi). Wczoraj umówiłem się, ze swoją koleżanką w miejscowości Jabłonna, ok. 17:30 zaczęło zbierać się na deszcz, wydawało nam się jednak że chmura przeszła i wszystko minie. Ok. godziny 18:20 rozeszliśmy się (byłem na rowerze), ponieważ musiałem najpóźniej o 19:15 być na Tarchominie (Warszawa) nad Wisłą ponieważ wtedy miałem ostatni prom do Łomianek, a nie chciałem jechać okrężną drogą. W połowie mojej drogi do promu złapał mnie deszcz, postanowiłem nie jechać polnymi drogami na skróty skoro mam jeszcze sporo czasu, ale głównymi i potem przez osiedla nad Wisłę, później nawet zaczęła się burza. Niedaleko promu są dość charakterystyczne słupy, kierowałem się w ich stronę, w pewnym momencie widziałem już wał, do mojego celu było ok. 1000 m. Nagle miałem wrażenie, że nie do końca w pełni kontroluje swoje ruchy, wydawało mi się, że nadal jadę w dobrą stronę, ale w końcu znalazłem się na jakimś polu, a następnie w lesie. Z jednej strony czułem się świadomy, a z drugiej, że nie do końca mam nad sobą władzę. W końcu dojechałem do jakiegoś gospodarstwa na skraju lasu i zacząłem rozmawiać z tamtejszą mieszkanką, okazało się że jestem znowu w Jabłonnej, pani pokierowała mnie do głównej drogi, okazało się że jestem 500m od miejsca, w którym rozstałem się z koleżanką. Dla osób, którzy nie kojarzą tych terenów powiem, że to tak jakby ktoś jechał z Gdańska do Krakowa przez Warszawę i był już w Warszawie i nagle cofnął się do Gdańska i nie wiedział jak to się stało. Po tym zdarzeniu od razu zadzwoniłem do domu, żeby nikt się nie martwił, że jeszcze mnie nie ma. Ojciec rozmawiał ze swoim znajomym, który interesuje się zjawiskami paranormalnymi na temat tej sytuacji. Ów kolega stwierdził, że być wytworzyło się wtedy jakieś pole magnetyczne lub działała jakaś trzecia siła. Generalnie są to rzeczy, których człowiekowi jest ciężko pojąć. Dodam, że nic nie piłem %, bo pewnie niektórym mogą takie myśli przyjść po przeczytaniu tego postu. Co wy sądzicie o tej sytuacji, co mogło wtedy mną kierować? Czasem jak jestem sam w domu, mam mimo wszystko wrażenie, że ktoś ze mną jest.
Chris26
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-21, 23:48
Lokalizacja: Zgierz

Re: Pole magnetyczne, trzecia siła?

Post autor: Chris26 »

Hmm, no cóz ja się nigdy z takim czyms nie spotkalem. Wiesz mi tez zdarza się miec jakby brak kontroli nad soba mimo ze jestem w pelni swiadomy :roll: . Wszystko wydajme mi sei takie samo a jednak jest inne. Najczesciej zdarza mi się to gdy ide po holu w szkole. Dzwiek jakby byl inny, bardziej przygluszony, dudniacy. I jakos inaczej odbieram swiat. Nie potrafie dokladnie powiedziec jak. Nie wiem ale moze i by mi się w takim stanie tez cos przydazylo w podobie do Twojej przygody. A co do tego uczucia ze ktos przy mnie jest to mam tak samo. I uwazam ze nie ma to raczej nic wspolnego. Osobiscie uwazam ze jesli tak bylo to mogla astapic nastepujac rzecz (choc watpie). Mianowicie moze przy drodze gdzie jechales mogla rosnac roslina która wdzielala substancje jakby halucynogenne. W czasie jazdy nawdychales się tego i oto efekt. Nie obraz się tylko na mnie bo nie posądzam Ciebie o to ze jestes ćpunem. CHodzi tylko o wplyw czegos z otoczenia. Czegos czym mogles się nieśwadomie naspawać :galy: . Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Pole magnetyczne, trzecia siła?

Post autor: Arek »

Po prostu pomyliłeś drogę
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Pole magnetyczne, trzecia siła?

Post autor: cleric »

a czytalam gdzies kiedys o takich podobnych historiach, tylko ze chodzilo o obszary które ludnosc miejscowa omijala od lat, bo własnie takie dziwne rzeczy się tam działy. ze niby prosta droga a ludzie się gubili i bladzili kilka godz. ja bym chyba poszla raz jeszcze w to miejsce i sprawdzila czy i tym razem się pogubie :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Pole magnetyczne, trzecia siła?

Post autor: Arek »

dobry pomysł
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Pole magnetyczne, trzecia siła?

Post autor: Spooky Fox »

Cleric, proponuję Oksywski Lasek u mnie, w Gdyni. Ostatnio, będąc na plaży ze znajomymi przypomnieliśmy sobie, jak to na prostej drodze, każdy z nas znając las jak własną kieszeń, przez 3 godziny błądziliśmy, dochodząc przez cały czas do jakichś wąwozów. Ogólnie przyjęło się mówic, że lasek ten to była kiedyś istna mordownia dzieci. A jak ktoś ma dosyc życia i chce się powiesic, to prawdopodobnie tylko tam.
Usunięto użytkownika 4580

Re: Pole magnetyczne, trzecia siła?

Post autor: Usunięto użytkownika 4580 »

YEAH... jak będę jechać w tym roku nad morze to może tam będę :P
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Pole magnetyczne, trzecia siła?

Post autor: DanaS »

Cleric, może nie idź sama, bo jeszcze się zgubisz i nie wrócisz. I co my bez Ciebie zrobimy? Anarchia zapanuje na forum...i Ivellios :P
przemkus
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-24, 10:22

Re: Pole magnetyczne, trzecia siła?

Post autor: przemkus »

Sorki, że nie odpisywałem, ale wyjechałem i nie miałem jak. Osobiście mam wielką ochotę wybrać się tam jeszcze raz, ale trochę się boję. Ilekroć jestem w tych okolicach spotyka mnie coś przykrego.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Pole magnetyczne, trzecia siła?

Post autor: DanaS »

Napisałeś o jednym zdarzeniu. Teraz piszesz "ilekroć jestem". Co to za inne przykre zdarzenia? O ile oczywiście nie jest to tajemnicą. Sam rozumiesz, że cięzko jest cokolwiek przeanalizować mając tak mało informacji. Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie: czy takie rzeczy działy się tylko jak byłeś sam, czy w towarzystwie innych osób także?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Pole magnetyczne, trzecia siła?

Post autor: Arek »

Reminded

Re: Pole magnetyczne, trzecia siła?

Post autor: Reminded »

Witam wszystkich, założyłem konto na tym forum specjalnie żeby napisać tego posta.
Przemkus szedłeś mówisz w stronę "charakterystycznych słupów" i nagle miałeś wrażenie, że nie do końca w pełni kontrolujesz swoje ruchy.
Długo się nad tym zastanawiałem i wpadłem na pewne wyjaśnienie, kiedyś czytałem o tym.
Na pustyni ludzie kręcą się w kółko, co jest dziwne skoro są pewni, że idą prosto.
Wyjaśnienie jest proste: strata orientacji, gdy tracisz orientację idziesz w bardziej w lewo, po kilku piwach też tak jest dlatego pijaki tak chodzą ;)
Wróćmy do ciebie, może straciłeś orientację, szedłeś prosto, ale tak naprawdę w lewo i dlatego wróciłeś do punktu wyjścia. No, jak dobrze to z sibie wyrzucić!
Arcin26
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2010-04-27, 12:19

Re: Pole magnetyczne, trzecia siła?

Post autor: Arcin26 »

on jechał samochodem i po prostej szosie...czytac nie umiesz ?; d takie rzeczy się zdarzają, jest sporo miejsc gdzie na prostej drodze zginelo duzo ludzi :) pola magnetyczne wplywaja na ludzki mózg a są one wytwarzane przez podziemne spływy wodne , nie pamiętam juz dokladnie jak to dzialalo , więc wybaczcie ale nie wyjasnie, ale takie rzeczy się zdarzają i tyle ;p
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”