Duchy

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
przemek7525

Duchy

Post autor: przemek7525 »

cóż... Zaczne od tego że mój dom leży na starym żydowskim cmentarzu. Każdej nocy słyszę jakieś odgłosy, stukanie. To stukanie jest jak wszystkie urządzenia są wyłączone. Inaczej tego nie słychać. Raz nawet jakiś "szatański" śmiech jakby z horroru usłyszałem. Postacie w TV jak zrobię zdjęcie też są. W załącznikach są fotografie. Raz nawet mi się TV włączył na kanale, którego nie miałem zaprogramowanego. Żarówki mi mrygają nawet jak są nowe. A co do stukania jest to długi, głośny dźwięk jakby zraz miało coś spaść lub się urwać z zawiasów. W drzwiach jak zrobiłem zdięcie wydziałem...CZASZKĘ, której na realu nie było widać.[i] A co do duchów. Jaka musi być częstotliwość nagrywania, aby coś usłyszeć, czy to nie ma znaczenia?Jaki to musi być sprzęt? Czy może to być komputer czy koniecznie magnetofon? Jak komp, to jaka częstotliwość?? Bo jak mój dom leży na cmentarzu żydowskim to musi boć coś słychać, nie? :D [/i]
możecie to jakoś wyjaśnić?

P.S zapiszcie na kompa i przejrzyjcie bo wtedy będzie wyraźnie
P.S2. Dodam, że w nocy, w łóżku byłem poczułem mocne ciągnięcie za nogę, jakby ktoś, a raczej coś(duch) chciał mnie gdzieś dociągnąć.
P.S3 Te zdięcia były robione w TV.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

przemek7525 pisze:Czy może to być komputer czy koniecznie magnetofon?
Magnetofon lub dyktafon cyfrowy z podłączonym zewnętrznym mikrofonem. Z kompa może być słychać odgłosy pracujących podzespołów.
przemek7525

Post autor: przemek7525 »

Ivellios pisze:
przemek7525 pisze:Czy może to być komputer czy koniecznie magnetofon?
Magnetofon lub dyktafon cyfrowy z podłączonym zewnętrznym mikrofonem. Z kompa może być słychać odgłosy pracujących podzespołów.
Dobra(teraz m usze iść do piwnicy po magnetofon xD). A co gdybym pod kompa podłączył mic i postawiłbym go zarazem wysoko a zarazem daleko od kompa.? Wypaliło by? A właśnie. Czy mógłby to być dyktafon w komórce? W sumie to też dyktafon cyfrowy, ale inna częstotliwość zapisywanego audio. A co powiecie na tą fotkę? Zrobiłem ją przed szkołą. Nie było słońca, a koma nie ma lampki błyskowej.
A co do audio. Jeśli była by to kaseta to ile mm? 65mm czy ile?? i jaka długość min?

P.S Pewnie po postach widać, że jestem "maniakiem duchów" xDxDxDxD Co to może być to coś na tej fotografii??

PROSZĘ O ODP! WAŻNE xD
Ostatnio zmieniony 2007-04-08, 17:42 przez przemek7525, łącznie zmieniany 1 raz.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Musisz się jeszcze trochu nauczyć, mogłeś jakoś uwarstwić to :P
przemek7525

Post autor: przemek7525 »

Darnok pisze:Musisz się jeszcze trochu nauczyć, mogłeś jakoś uwarstwić to :P
W jakim sensie? To, co tu pisze to nie jest fikcja. Robie foty gdzie się da, zgrywam na kompa i analizuje. Jak coś będzie, zapisuje to i to trzymam na myśl, że się kiedy przyda, jak w tym przypadku. Poza tym na swój wiek(12 lat) mam dużą "styczność" z duchami.

Powracając do audio. JAK TO MUSI BYĆ CZĘSTOTLIWOŚĆ? CZY TO BEZ ZNACZENIE? Na http://www.cda.pl/gry-online/filmy/ul3.php jest film, na którym w pewnym momencie jest napisane coś w stylu"...Aby usłyszeć coś na nagraniu należy nagrywać z częstotliwością 300hz do 3000hz"
Obejrzyjcie ten filmik jest spoko(to po nim ma te wszystkie rzeczy jak postacie w tv itp[ale po 5 obejrzenie])
A tu jest typowy filmik na cmentarzu.
Streszczenie:
Godzina:1:28 am
Idzie 2 kolesi na cmentarz z kamerą nagrywają otoczenie potem coś gadają. Nad jednym grobem znikąd pojawia się człowiek iii... to już sobie sami obejrzycie. Nie chce wam odbierać przyjemności :D




Na jest filmik a duchu autostopowicza (jest to tak na 4:30 czas) i tam jest ten duch i w związku z tym mam pytanie. Czy ten duch może zrobić takie zakłócenia w obrazie i dźwięku w kamerze?? Proszę o szybką odp w temacie, na gg lub PW. Na gg piszcze nawet jak jest ikonka niedostępny do jestem na niewidocznym ;). Ewentualnie na maila ;)
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

jelsi chcesz nagrac glosy duchow to musisz miec magnetofon z tasma analogowa :)
przemek7525

Post autor: przemek7525 »

No to to ja wiem. Ale częstotliwość też jest ważna bo to przez to słyszymy te all odgłosy ;) tak czy siak thx za odp przyda mi się to kiedyś ;)
A mikrofon mono czy stereo?? To też jest chyba ważne nie??

Kurcze mam sklerozę chyba. To nie jest warzne ale do tematu. Ostatnio(2 dni temu) widziałem dziewczynkę ze świecą przechodziła korytarzem i znikła, była blada, pól przeźroczysta i miała długą, białą suknie.
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

moze się najpierw dowiedz troche o historii tego cmentarza co? :)
przemek7525

Post autor: przemek7525 »

ok. poszukam czegoś Jak narazie nic
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

ekhmm.. czy wiesz że według mnie przynajmniej najbardziej prawdopodobnym jest to że.... cóż, ujme to tak że gdybys nie wiedział o tym cmentarzu, pewno niczego być nie "doświadczył"... w drugą strone prawdopodobnieństwo jest też tego, że mogło Ci się coś "dziwnego" przytrafić, a potem dowiedziałęś się o cmentarzu i wszelkie "dziwne" albo chociażby niejasne właściwości przypisywałeś temu o to miejscu...
przemek7525

Post autor: przemek7525 »

Assassinio pisze:w drugą strone prawdopodobnieństwo jest też tego, że mogło Ci się coś "dziwnego" przytrafić, a potem dowiedziałęś się o cmentarzu i wszelkie "dziwne" albo chociażby niejasne właściwości przypisywałeś temu o to miejscu...
i właśnie to tak było nie wiedziałem o tym cmentarzu dowiedziałem się o nim niedawno z 1 mies temu a takie przypadki mam jeszcze od 2006 r tak od grudnia mam coś takiego.
nic nie znalazłem prócz tego ze tan cmentarz jest zydowski
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

przemek7525,
Duchy na youtube to przebrani ludzie :) brat m porządną kamerkę, może za parę lat coś takiego z kumplami wykombinujemy :D W wieku 12 lat wyobraźnia działa, wiem coś o tym (każy miał chyba 12 lat? :P). No chyba, że masz "szósty zmysł", ale to już mniej prawdopodobne :P a jakie ma znaczenie jaki to cmentarz? czy żydowski, czy indiański, liczy się historia tych ludzi. Z tą dziewczynką... nie oglądaj japońskich horrorów, słyszysz? nie tykaj! :)
przemek7525

Post autor: przemek7525 »

Darnok pisze: Z tą dziewczynką... nie oglądaj japońskich horrorów, słyszysz? nie tykaj!

Nie oglądałem horroru jeszcze wogóle ale kiedyś obejrze jakiś.
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

Darnok pisze:a jakie ma znaczenie jaki to cmentarz? czy żydowski, czy indiański, liczy się historia tych ludzi.
Ma pewne znaczenie, bo np na żydowskich cmentarzach groby są czasem zabezpieczane kabalistycznie
leszek

Post autor: leszek »

A co powiecie na tą fotkę? Zrobiłem ją przed szkołą. Nie było słońca, a koma nie ma lampki błyskowej.
ten efekt świetlny na murze? Słońce odbijające się od okna równoległego domu stwarza takie kształty :) Sąsiad ma identyczne na ścianie swojego domu
przemek7525

Post autor: przemek7525 »

Przypomnę, nie było słońca
leszek

Post autor: leszek »

Jestem skłonny upierać się, że jednak było. Nikt nie będzie wciskał mi kitów , że to duchy or something bo sąsiad ma takiesame "znaki" na ścianie...prawie identyczne
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

przemek7525 pisze:Na jest fil
To też podróba :D na youtube nie ma prawdziwych duchów, są tylko fajne podróbki.
Mrocznylowca
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2007-03-20, 18:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mrocznylowca »

Kraków, koło prokocimia. Bunkry są około 200 metrów od Tesco w Prokocimiu, naprzeciwko Instytutu Pediatrii. Uwaga! Nie będziesz ich widział z daleka. Po prostu musisz z intytutu przejść przez ulicę i iść na górkę. Jak będziesz na górze, zobaczysz. Btw. ja mam do tego miejsca 2 przystanki, więc jak będziesz chciał to możemy się ustawić i Ci wszystko pokażę.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”