Nocne Dźwięki w lesie

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

czy ja wiem.. raczej nadinterpretacja twojego umysłu, w sumie nie raz miałem podobne odpały..
obiluk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2007-02-19, 17:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: obiluk »

Całkowicie zgadzam się z Cogito, Moty z huśtawką był w tak wielu filmach że zostało nam to w pamięci i przyrównujemy do tego każdy choć trochę podobny dzwięk
djembasny
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2007-03-05, 01:19
Lokalizacja: Polska

Post autor: djembasny »

Kiedys tez bylem posrany w lesie, gdy slyszalem cos podobnego... Ale potem zabralem kolegę, zeby to sprawdzic i powiem Ci, ze to tylko skrzypiące drzewa. Uwierz mi, ze niektore dają specyficzne dźwięki przypominające huśtawki a czasem nawet jakby płacz z krzykiem dziecka.
banita
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2007-06-05, 11:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: banita »

Jack - to akurat nie jest wcale nic specjalnego, naukowcy nazwali to 'swędzeniem' mózgu i wierz mi, że tego nie trzeba się uczyć :P
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

sądzę że to nic wielkiego tylko skrzypiące drzewa jak ktoś to nazwał ale jeśłi nie jesteś pewien to propouje badania czyli pójdź do tego lasu na całą noc i zbadaj czy nie ma tam jakiegoś ducha czy coś chociaż na 99% są to drzewa ale pozostaje ten 1 %
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Post autor: marta.heva »

a potem nakręcą o nim film .. polish witch project ... poszedł w nocy do lasu i ślad po nim zaginął znaleziono tylko kasetę :P
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

Ja stawiam na mafie, która po większym "wyrównywaniu rachunków" zacierała ślady (mogli zakryć rozkopaną ziemie).
ubik
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2007-07-13, 02:37
Lokalizacja: Los Angeles

Post autor: ubik »

Płacz dziecka może okazać się zwykłym jeżem. Pamiętam jak babcia mi opowiadała, jak jej ojciec (mój pradziadek) szedł kiedyś przez las i w rowie słyszał płaczące dziecko, sprawdził co się dzieje i to był zwykły jeż (chyba ranny, nie pamiętam już dokładnie). Drzewa też potrafią nieźle skrzypieć, a co do tego kopania to jestem ciekaw, co to mogło być. Może wiatr, ale piecze mnie ten odgłos szpadla...hmm ciekawe.
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Miałem niedawno okazję przebywać samotnie w nocy w lesie, dość daleko od siedzib ludzkich. Ta ilość dźwięków jakie "proponuje" nam las jest niesamowita. Na większość z nich w ciągu dnia w ogóle nie zwracamy uwagi. Jednak w ciemnościach, kiedy zmysł wzroku jest nieco przytępiony dźwięki przejmują dominującą rolę w otoczeniu. Efektem jest kojarzenie dźwięku w mózgu z zapamiętanym wzorcami, potem działa wyobraźnia a efekt... wiadomy. Słyszymy rzeczy, których nie ma.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Możnaby powiedzieć, że jest to pewne przystosowanie. MOże tak rzeczywiście być. Noc wyostrza nasze zmysły i powoduje pewien rodzaj lęku. Można wtedy nadinterpretowywać pewne dźwięki. Być może to to się przytrafiło!
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Masz rację to chyba właśnie przytrafiło się Humbia. Przynajmniej takie są moje doświadczenia. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak głośne są w nocy dźwięki przechodzącego jeża. Kiedy usłyszałem to po raz pierwszy byłem pewny, że to coś znacznie większego, a wyobraźnia dodawała zjawisku grozy.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Więc Humbia, drogi, być może był to tylko wymysł Twojej wyobraźni!
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”