Tworzymy polska baze relacji o zjawiskach nadprzyrodzonych

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Tworzymy polska baze relacji o zjawiskach nadprzyrodzonych

Post autor: Ivellios »

Serwisy "INFRA" i "Paranormalium" przystepuja wspolnie do budowy polskiej bazy relacji z obserwacji zjawisk paranormalnych na terenie naszego kraju.

Jezeli chcecie, mozecie wspomoc tworzenie tejze bazy danych, podajac w tym temacie znane wam relacje. Nie musza to byc wasze relacje (choc jesli ktos byl swiadkiem jakiegos zjawiska, moze je tu opisac), wazne tylko jest, aby te relacje pochodzily z terenu Polski.

Piszcie rowniez, jesli macie jakies pytania lub sugestie.

Edycja 5 czerwca 2012 - zmieniono nazwę jednego z serwisów
Ostatnio zmieniony 2007-11-09, 14:45 przez Ivellios, łącznie zmieniany 1 raz.
pandemia
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2006-09-23, 21:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pandemia »

Ha !!! Pomysł bardzo interesujący. Tylko skąd będziemy wiedzieć że ktoś nie wciska nam kitu przysyłając swoją historie... O weryfikacji jako takiej nie ma co myśleć, ale może są jakieś inne sposoby...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Poprosimy o szczegóły ;]
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Wczoraj szedłem sobie i insynktownie popatrzyłem w gwiazdy - i zobaczyłem dwa obiekty. Jeden dobrze wyraźny, chyba czerwony ( światło nie migotało tak jak w samolotach ) leciał ze średnią prędkością, płynnie. Drugi był ledwo zauważalny, trzeba było się wpatrywać była taki sam jak poprzedni ( prędkość też ! ). W pierwszym przypadku pomyślałem że to może być samolot, bo leciał typową dla niego prędkością ( a inne światło to nie dowód że NOL ). Ale jak zauważyłem drugi to stwierdziłem że jak był mały, musiał być bardzo oddalony. A że leciał z taką samą prędkością ( na oko ) jak ten pierwszy to mnie coś natchnęło że widziałem UFO. Oczywiście nie twierdze że to napewno był NOL, ale chce się was zapytać co o tym sądzicie.


( Wkleiłem tutaj, mam nadzieje że do dobrego tematu :P )
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

skoro niewiesz co to było to, było to napewno NOL- NOL niezidentyfikowany obiekt latający, skoro go niezidentyfikowałeś (ahh trudne słowo :PP) to w twoim przypadku był to właśnie... NOL ;], ale wracając do twojego pytania, wedłóg mnie mógł to być samolot(w przypadku powolnego migotania) lub gasnąca gwiazda, a skoro się poruszała to mógł to być meteoryt ;} kto wie... może byli to nasi sąsiedzi?:)

Kiedyś na niebie widziałem coś co przypominało statek kosmiczny, przypominający 2 talerze położone na siebie górą, niewiem czy to była moja wyobraźnia, wiem jedno, gdyby to niebyło jakieś 5 lat temu bym to zbadał dogłębniej :P fotki itd. poruszało się baaardzo powoli, wiem że wydaje się to niewiarygodne, dlatego mówię że mogła być poprostu moja wyobraźnia

Ale wracając do tematu tego topicu:
Wie ktoś może gdzie moge znaleźć zdjęcia, filmy itp. z programu Ghost Hunt?(ten program co leci od czasu do czasu na ZONE REALITY) hehe w "Halloween" z siostrą oglądałem 6 godzin tego wspaniałego programu- na ZONE REALITY dawali jeden po drugim odcinku przez 6 godzin :], powiem jedno, Ghost Hunt jest wy....fajny :PPP
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Kazzone pisze:Wie ktoś może gdzie moge znaleźć zdjęcia, filmy itp. z programu Ghost Hunt?
A co to ma do tematu? :|
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

fakt- to niejest moja ani nawet polska "relacja" ale bardzo mi to potrzebne, i nie odsyłajcie na google bo ni... niemoglem znaleść, same jakieś inne badziwene strony z duchami, ja chce konkretną z programu Ghost Hunt ;]
koriodo2
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2006-11-04, 21:38
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: koriodo2 »

1.11.2005 roku gdy wracałam z cmentarza póznym wieczorem, obserwowałam z przyjemnością gwiazdy w okolicach Wielkiego Wozu. W pewnym momencie, nagle pojawił się jasny (większy od gwiazdy) obiekt, który bardzo powoli poruszał się po łuku w stronę ziemi. Za nim poruszały się ruchem chaotycznym jakby, jakieś odłamki. Możnaby powiedzieć, że był to meteor, ale poruszał się BARDZO WOLNO ( byłam zaskoczona, gdyż nie raz widziałam wpadające w nasza atmosferę jakieś odłamki). Gdzieś nad linią horyzontalną obiekt zniknął (albo zgasł...nie wiem).
Bardzo dobrze to pamiętam, gdyż interesuje mnie temat NOLi.
Czy któś spotkał się z czymś podobnym?
sasquatch89
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 57
Rejestracja: 2006-09-15, 23:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sasquatch89 »

Wydarzyło się to w sierpniu około 4 lata temu, akurat robiliśmy urodziny na dworze. Około 17 wstałem i podszedłem jakoś spontanicznie do drzewa i gdy spojżałem w niebo na wschód, zobaczyłem podłużne "coś", poruszające się bardzo powoli na południowy-wschód. Pojazd byl biały i leciał zbyt wolno na samolot. Był wielkości ok. połowy kciuka. Obserwowałem bo przez 15 minut a gdy odszedłem na 10 sekund pojazd zniknął. Jestem przekonany że było to pozaziemski pojazd.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Jakieś szczegóły?
Miejscowość, szczegółowy opis wyglądu i te sprawy...
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

sasquatch89, - jak coś opisujesz, to opisuj to jak najdokładniej
sasquatch89
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 57
Rejestracja: 2006-09-15, 23:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sasquatch89 »

Ok. Więc teraz wersja 2.0 "dokładniejsza" bo było to 4 lata temu!

A więc byłem na podwórku. Było sierpniowe, upalne, bezwietrzne popołudnie, na niebie nie było ani jednej chmury. Chodziłem koło domu i nie bylo widać rzadnego samolotu ani wogóle niczego. I około 17 zauważyłem na wschodniej części nieba, chyba pod kątem 60 stopni do choryzontu, biały pojazd, który wyglądał jak cygaro. Był wielkości mniej więcej połowy kciuka i poruszał się niesamowicie wolno w kierunku połdniowo-wschodnim. Obserwowałem go przez 15 minut i kiedy na chwilę odeszłem już go nie było. Poza ty obiekt nie wykazywał żadnych innych dziwnych cech. Gdzieś w połowie obserwacji dołączył do mnie na kilka minut mój kuzyn, ale powiedział że to stacja kosmiczna i poszedł.

Dla wyjaśnienia chcę dodać że nie mogła być to stacja, bo nawet obecnie trudno ją dostrzec, a co dopiero tej wielkości. Jedyną możliwością mogło być wodowanie stacji mir, bo wodowała gdzieś w tym czasie ale ona chyba nie leciała nad europą wschodnią.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Najprościej to chyba będzie poddać się badaniu w jakimś szpitalu...
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Dzisiaj całe niebo jest w ciemnych chmurach. Idę sobie i patrzę - światło na niebie. Śmieję się i mówie że ktoś się latarką bawi. Tata odopowiada że to nie latarka bo nie widać smugi "ziemia - powietrze". Po drugie światło latarki by nie doszło na taką wysokość. Raczej to nie było światło z żadnego budynku.
Samo światło poruszało się w miare szybko po "zygzakowatym" kole, albo bardziej jaju, w takiej samem sekwencji, w góre (moją stronę) wolniej, w dół (strone w którą byłem odwrócony) szybciej.
Ta tajemnicza zagadka jeszcze nie została rozwiązana :P Może jakieś propozycje ?
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Post autor: Majesttic »

pandemia pisze:Ha !!! Pomysł bardzo interesujący. Tylko skąd będziemy wiedzieć że ktoś nie wciska nam kitu przysyłając swoją historie... O weryfikacji jako takiej nie ma co myśleć, ale może są jakieś inne sposoby...


Z wielką chęcią PARANORMAL HUNTER mógłby weryfikowac takie dane - w miarę możliwości. To już pisałem do NPN.
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Tworzymy polska baze relacji o zjawiskach nadprzyrodzonych

Post autor: ifar15 »

Dlaczego nikt się tutaj nie wpisuję? Przecież każda ciekawsza relacja powinna być odnotowana w tej bazie. Sory za odświeżenie tak starego tematu ale pomyślałem sobie że należy to zrobić bo nikt od 4 lat się tu nie wpisał. Ivellios od razu mówię że możesz te relacje co są w moim dziale na forum dołączyć do tej bazy. W ogóle mam nadzieję że co ciekawsze relację dołączasz mimo iż nie są pisane w tym temacie bo ludzie je opisują w innych tematach i działach.
jaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 2011-05-19, 11:40

Re: Tworzymy polska baze relacji o zjawiskach nadprzyrodzony

Post autor: jaa »

I tak wstając rano widzę najpierw przewróconą w stronę tej klawiatury figurkę(dla ścisłości aniołka,ale to na pewno bez znaczenia?),firankę naciągniętą w części na ten stolik,i mnóstwo wody na stoliku i pod nim(tak w sumie ok.1litr).I żeby było śmieszniej,tylko na zalanej klawiaturze,było bardzo dużo śmieci,jakiejś dziwnej konsystencji,no nie wyglądało to najlepiej.Klawiatury nie udało mi się uratować.Nie było w całym domu żadnych płynów,nie mamy zwierząt domowych,nie przecieka też dach itp.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Tworzymy polska baze relacji o zjawiskach nadprzyrodzony

Post autor: Słowianka »

Ja się zabiję.
To już nie Bóg?
Poza tym, tu chodzi o zjawiska sprawdzone i udokumentowane.
jaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 2011-05-19, 11:40

Re: Tworzymy polska baze relacji o zjawiskach nadprzyrodzony

Post autor: jaa »

Tutaj w nagłówku pisze...jeśli byłaś świadkiem czegoś czego nie rozumiesz-napisz...jeśli nie doczytałam czegoś o udokumentowaniu zaistniałych faktów,to przepraszam...ale wtedy jedno przeczy drugiemu:-/
ps.dla was 2plus2 to 4 i nie ma innych opcji,ale dla
Boga to nie musi być cztery ale zupełnie inny wynik,który jednak jest w rzeczywistości stokroć bardziej precyzyjny,niż wasze 4...
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Tworzymy polska baze relacji o zjawiskach nadprzyrodzony

Post autor: Karoolczak »

DZIEWCZYNO ZASTANOW się CO TY PISZESZ. Jak mozna byc az tak zaslepionym... Niech wkoncu do Ciebie dotrze, ze jestes najzwyczajniej manipulowana, ale w sumie na tace rzuc co łaska.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”