Magowie-Świat Pogan

Ezoteryka, czyli wszelkie działania, prowadzące do zrozumienia natury człowieka i jego otoczenia
Oscypek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2006-02-23, 16:56
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: Oscypek »

Moim ponad normę skromnym zdaniem "magowie" w sęsie księga zaklęć, magia, różdżka itd. to nie istnieją. Myślę, że tamtejsi magowie leczyli na podstawie sprawdzonych mikstur, a właściwie herbatek itd.
Klątwy rzucali na człowieka. Biedak przerażony - ludzie wtedy wierzyli, że mają magowie moc i potęgowali strach, jak mu się coś stało to podkolorował to z przerażenia, że klątwa działa itd.

Chociaż zawsze mogli wejść w pakt z diabłem.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Oni po prostu mogli być najbardziej wykształconymi przedstawicielami społeczności plemiennej, znającymi się między innymi na medycynie naturalnej, potrafiącymi robić wiele różnych rzeczy (nie mam tu na myśli uprawiania magii), które zwykłemu szaraczkowi z plemienia przyszłyby w najlepszym wypadku z wielkim trudem...
Shaolin0
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 89
Rejestracja: 2005-12-21, 23:41
Lokalizacja: z Kosmosu

Post autor: Shaolin0 »

Moja mama mi ostatnio mówiła, że oglądała jakiś program co mówili w nim, że Nostradamus pił jakieś mikstury i niby miał te widzenia, przepowiednie. Może ktoś mi przybliżyc temat ?
Oscypek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2006-02-23, 16:56
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: Oscypek »

Jak się opijesz to też masz jakieś "widzenia" :P
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

U pogan, czyli głownie animistów byli szamani, magowie pojawili się chyba stosunkowo późno, jako użytkownicy magii - czyli wszystkiego co dawało "moc" a czego nie można było wyjaśnić - tzn. czrgo kościół nie tolerował.

Miksturami używanymi przez szamanów były grzybki halucynki, zioła - na moczu kończąc.
Dziś mikstury można kupić w każdym sklepie. :lol:
hewi
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2006-03-09, 22:32
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: hewi »

byli oczytani i znali się na znachorstwie i obrzędach a poza tym pisze się Poganie a nie Poganowie:D
pawo12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2006-08-03, 14:49
Lokalizacja: łódź

Post autor: pawo12 »

Polecam zajrzeć na stronę www.taraka.pl. Jest to portal o szamanizmie i poganizmie. zawiera masę ciekawych artykułów, w tym także o magii, symbolach i odmiennych stanach świadomości. Są tam też praktyczne ćwiczenia dla osób praktykujących neopoganizm i neoszamanizm. Są tam też mity i artykuły o starych bóstwach.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

cogito - już mu chciałam to samo napisać

pawo12 - bo zostaniesz o spamowanie oskarżony (;

do tematu - dawni magowie, byli w większości szamanami lub kapłanami - co do kapłanów, ciężko jest mi się wypowiedzieć, bo wg mnie moc kapłana zależy od mocy jego boga; natomiast jeśli chodzi o szamanizm, to wierzę w to, wierzę, że szaman potraf się komunikować ze światem duchów, z astralem, może posiadać zdolność bilokacji, telepatii, no i jest dobrze obeznany z odmiennymi stanami świadomości - nie wspominając już o tym, że zna się się na trujących i leczniczych roślinach
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

to nie tylko trawka, ale rośliny mocy - halucynogeny, ale nietoksyczne (ayahuasca, peyotl, kaktus San Pedro, yohimbe)

w naszym klimacie rośną bieluń i muchomorki, ale te trzeba umieć stosować, bo są toksyczne

te rośliny wprowadzają w odminne stany świadomości, w których można się skontaktować z bytami astralnymi, można widzieć myśli i energie, można wszystko - można zobaczyć chorobę, śmierć, ducha lasu, ducha opiekuńczego

między innymi dlatego chciałabym wyjechać do Amazonii, bo tam szamanizm jest szczególnie żywy, niezmieniony od setek lat

ale w Afryce też, tylko mi chyba bardziej odpowiada las (;, niż sawanna
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Cogito pisze:chodzi mi o śmierć
dlatego nie warto żreć bieluniu, pokrzyku czy muchomorków, bo można się otruć

natomiast te wymienione przeze mnie wcześniej nie są trujące i nie uzależniają - tylko uwrażliwiają
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Pewnie tylko interpretowali to jaki inne krainy, bo było dla nich nieznajome.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Kamila pisze:niestety nazwy nie pamiętam-ale czytałam o tym w jakiejś książce
haszysz? maryśka?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ezoteryka ogółem”