Widzenie peryferyjne

Ezoteryka, czyli wszelkie działania, prowadzące do zrozumienia natury człowieka i jego otoczenia
Yeti13
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2019-11-23, 00:04

Widzenie peryferyjne

Post autor: Yeti13 »

Od jakiegoś czasu widywałam "kątem oka" fragmenty postaci w domu. Chyba nie tylko ludzkich, nie umiem tego wytłumaczyć, ale mam wrażenie, że czasem przechodzi koło mnie pies albo kot. Nie jestem wówczas spięta ani zdenerwowana. Nie leczę się psychiatrycznie, nie piję. To zwykle jest np podczas oglądania telewizji. Patrzę w ekran a przez pokój ktoś przechodzi. Nie czuję wówczas strachu, czasem zaskoczenie. Ostatnio jednak zmywając naczynia odwróciłam się i zobaczyłam,że prosto na mnie maszeruje energicznym krokiem cała postać. Talerze wypadły mi z rąk, więc odruchowo opuściłam wzrok na podłogę. Kiedy spojrzałam w górę już nikogo nie widziałam.
Bardzo proszę o opinię. Czy to możliwe, że coś widzę? Czy zwyczajnie dzieje się z moją głową coś nie tak?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Widzenie peryferyjne

Post autor: Ivellios »

Być może twój mózg doszukuje się szablonów przypominających postaci, zwierzęta, itd. w miejscach, w których ich nie ma. Coś na podobnej zasadzie jak pareidolia (którą można opisać krótkim: "kropka, kreska kropka, kreska, to musi być portret czyjegoś pyska"). Mózg rejestruje np. pojawienie się cienia bądź gry świateł tworzących kształt podobny do ludzkiej postaci - i myśli, że w pobliżu pojawił się jakiś człowiek.
Yeti13
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2019-11-23, 00:04

Re: Widzenie peryferyjne

Post autor: Yeti13 »

:grin: No tak. Proste, przyjemne i całkiem możliwe wytłumaczenie. Dziękuję.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ezoteryka ogółem”