Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Paleoastronautyka to dziedzina próbująca udowodnić, że niegdyś lub wciąż istniejąca cywilizacja, bądź cywilizacje pozaziemskie, kontaktowały się w przeszłości z ludźmi, wywierając wpływ na ich rozwój i kulturę lub nawet sztucznie powołując gatunek ludzki do istnienia.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Ciekawy artykuł
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: FaKtoMaaN »

są dwa wyjścia, albo człowiek był kiedyś bardziej zaawansowany technologicznie, i potrafił coś takiego zrobić, a potem nastąpiła zagłada, i odnowa evolucja.. lub kulki są pochodzenia pozaziemskiego.. i jest to wyjście do którego skłonny jestem się przychylić..
Chmielek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2009-05-16, 23:20
Lokalizacja: Luboń

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Chmielek »

Ja też skłaniam się do tej drugiej opcji.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

Ja skłonny jestem do obu, aczkolwiek takowa zaawansowana technika, w latach, kiedy nawet jeszcze papieru toaletowego nie znali, tez daje dużo do myślenia.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Ale myślę że problem pozostaje bo to nie tylko te kulki, są i inne artefakty co mają miliony lat i nie wyglądają na to żeby natura je zrobiła.
Nie wiem czy już z Wami na ten temat pisałem czy to byli inni forumowicze?.
Poszukam artykułu i go tutaj wkleję.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

To znaleziska bulwersujące,wywracające do góry nogami oficjalną historię Ziemi.Nauka na wszelki wypadek je przemilcza,a jeszcze częściej udaje,że ich nie dostrzega.
Oficjalna nauka głosi z niezachwianą pewnością siebie, że nasi przodkowie po­jawili się na Ziemi nie wcześniej niż przed 100 tysięcy laty, a na kontynencie amerykańskim dopiero 12.000 lat temu. Tymczasem w magazynach (to ważne, że właśnie tam, a nie gdzie indziej -przyp.tł.) muzeów i organizacji nauko­wych znajduje się mnóstwo znalezisk, które jak bomby z opóźnionym zapłonem czekają na swój czas. Są to tzw. Nieznane Obiekty Wykopaliskowe (NOW), a pod nazwą tą należy rozumieć wszelkie przedmioty sztucznego pochodzenia (ar­tefakty) znalezione w nienaruszonych warstwach gleby. Mówi o tym artykuł . "Za milion liet do nasziej ery" zamieszczony w rosyjskim czasopiśmie Kalejdoskop NLO nr 6 z 2008 r.
Ktoś mógłby zapytać: a dlaczegóż to niczego o owych NOW nie wiemy? Czemu nie pisze się o nich, jak o sen­sacyjnych odkryciach we wszystkich czasopismach i gazetach? A pisano, pisano, tyle, że publikacje napotykały na mur milczenia ze strony oficjalnej nauki!
Dzieje się tak dlatego, że po pierwsze, trudno zmienić raz ugruntowany pogląd, po drugie zaś, nauka to nie tylko świąty­nia wiedzy, ale także konkretne pieniądze przeznaczone na badania, doświadczenia i analizy. Kto z tego zrezygnuje z dobrej woli? Tak czy inaczej wygląda na to, że istnieje historia oficjalna dla wszystkich i historia utajniona, dostępna tylko nie­licznym. Jak wykazują dane archeologiczne,
ludzie istnieli na Ziemi już przed 50 milionami lat.
Potrafili oni obrabiać drewno, kamień i znali pismo. Co tam zresztą wspomnia­ne 50 milionów lat, skoro w 1891 roku w stanie Illinois (USA) znaleziono w bry­le węgla złoty łańcuszek! W XX wieku, gdy wynaleziono metody dokładnego określania wieku paleontologicznych i ar­cheologicznych znalezisk, amerykańska geologiczna służba wydała orzeczenie, że wiek warstwy węgla, w którym znajdował się ów zadziwiający artefakt wynosi 260 -320 milionów lat!
Czyli - gdyby ktoś miał wątpliwości cofnęliśmy się w ten sposób do okresu pomiędzy dolnym Permem a górnym Karbonem!
Tymczasem w Oklahomie odkryto że­lazną kopułkę podobną do pokrywki czaj­nika. Wiek warstwy skalnej, w której się znajdowała oszacowano na 312 milionów lat (górny Karbon)!
W Anglii wykopano przedmiot podob­ny do dzwonu, który - jak wykazały ba­dania - liczył sobie co najmniej 600 mi­lionów lat, co oznacza, że wyproduko­wano go i zgubiono gdzieś na granicy Proterozoiku i dolnego Kambru (Yendu).
Ot i problem: jeszcze nie było dinozaurów, a już istniały rozumne istoty, i to całkiem inteli­gentne.
A my wszyscy za­stanawiamy się, czy na­prawdę istniała Atlantyda. Ba! - takich „Atlantyd" przez 600 milionów lat mogły być setki i tysiące!
Dotychczas mówiliśmy jedynie o artefaktach do­wodzących, że człowiek pojawił się na naszej pla­necie o wiele wcześniej, niż twierdzą uczeni. Ale są i inne, świadczące, iż nasi przodkowie bardzo mocno różnili się od nas. Kiedy opadły łańcuchy teorii Darwina, przyszła pora na rozmaite koncepcje, próbujące objaśnić pochodzenie i rozwój człowieka oraz Ludzkości.
Najprościej byłoby wziąć sobie za prarodziców Przybyszów z Kosmosu. Czy mieli oni jakąś awarię i w międzyczasie zasiedlili Ziemię wyhodowaną ad hoc ra­są? Nieważne! Najistotniejsze jest to, że mamy obowiązek szukać wyjaśnienia za­gadki, w jaki sposób nasi przodkowie znaleźli się na świecie wcześniej niż gi­gantyczne gady.
Błąd polega na tym, że uczeni usiłują dowieść, iż ludzie pojawili się przed di­nozaurami. Ale jeżeli weźmiemy pod uwagę nie tylko materialne znalezi­ska, lecz także bogaty folklor róż­nych narodów świata, znajdziemy tam dokładne opisy - ba, wręcz całe „podręczniki" - historii o życiu na naszej planecie najprzeróżniejszych
ras istot podobnych i niepodobnych do człowieka.
Istnieje także tajna historia napi­sana przez okultystów i teozofów oraz mistyków najróżniejszej maści. Pielęgnowali oni i troskliwie ukry­wali ziarnka wiedzy, która dotrwała do naszych czasów z dalekich epok, my zaś podążając twardą ścieżką materializmu głupio i żałośnie zapo­minamy o nich, fałszując w ten spo­sób historię naszej planety. Na po­datnym gruncie dawnych legend wyrastają jedynie głośne powieści fantasy, poczynając od Władcy Pierś­cieni R. R. Tolkiena, a na Harrym Poterze kończąc. (Prawdę powie­dziawszy, to powinno się zacząć od powieści, nowel i opowiadań takich autorów, jak: E. A. Poe, H. Ph. Lovecraft czy R. E. Howard, albo nasz J. J. Sękowski - uwaga tłumacza).
Osądzać łatwo, udowodnić trudno tym bardziej, że wykopaliska od czasu do czasu przynoszą takie niespodzianki, od których
mózg się lasuje
Odwołajmy się do następującego przy­kładu.
Wszystkie zwierzęta pozostawiają po sobie siady - także człowiek nie jest tu wyjątkiem. W Turkmemstanie został od­kryty przez tamtejszych uczonych ślad ludzkiej stopy, którego wiek wynosił 150 mln lat (środkowa Jura w Erze Mezozoicznej). By było ciekawiej, wraz z nim znaleziono trójpalczaste tropy dinozau­rów. Radzieccy uczeni oświadczyli, że nie ma dowodu na to, iż jest to ślad ludz­kiej stopy, choć co do tropów dinozaura nie mieli wątpliwości. No pewnie! Bo przecież bali się oni nawet pomyśleć o tym, że nasi przodkowie polowali na dinozau­ry! Takim „prawdziwym" uczonym nawet nie przyszło do głowy, że w okolicy miasta Carson City w USA odkryto w pia­skowcu odciśnięty nie jeden ślad ludzkiej bosej stopy, ale cały łańcuch ludzkich tro­pów!
Tropy te są bardzo wyraźne i nie po­zostawiają żadnej wątpliwości co do tego, że zostały pozostawione przez ludzi. Ale to nie wszystko, gdyż w tym przypadku długość stopy wynosi - bagatela! ~ 51 centymetrów, a wiek znaleziska waha się w granicach 213 - 248 mln lat (czyli gdzieś na granicy Permu i Triasu).
Te gigantyczne artefakty nie wpisują się w schemat utartych poglądów. Nie pasują do nich także „ślady boga" w Afryce i na Śri Lance, gigantyczne kamienne i miedziane topory z Ohio i Wisconsin (USA) oraz inne znaleziska. (W Europie podobne tropy sprzed 55 mln lat znalezio­no odciśnięte w skałach Wielkiej Fatry na Słowacji. Zainteresowanych odsyłamy do pracy M. Jesensky'ego i R. K. Leśniakiewicza Tajemnica "Księżycowej Jaskini," Cockatoo 2006 - przyp. red.). Sygnalizo­wane odkrycia wpisują się natomiast do­skonale w to, co wiemy na temat gigantów z takich źródeł, jak Biblia, a mówiąc do­kładniej jej Księga Genesis - Rdz 6,1-4.
Także kamienne pomniki pozostawione przez dawne kultury ukazują nam gigan­tów, których wzrost wielokrotnie przewyż­szał ludzki. Ogromne wyobrażenia bogów w Egipcie, Indiach, Su­merze, na Wyspie Wielkanocnej i w obu Amerykach znacznie przewyższają normalny wzrost człowieka. (Również w Pol­sce istnieją legendy o kaszubskich
olbrzymach - Stolemach, którzy wpisują się w tę tradycję Ludzkości - przyp. tłum.) Zwyczaj wznoszenia wspomnianych pomników istnieje we wszystkich daw­nych kulturach i narodach świata, które wywodzą od nich swe pochodzenie. Także wysokie sufity świątyń sugerują, że bu­dowle te były przeznaczone dla istot o znacznie większym wzroście. Mówią o tym m.in. ruiny cyklopowych budowli pozostałych po dawnej cywilizacji, a na­wet kilku cywilizacjach, z Ameryki, Europy, Bliskiego Wschodu, Egiptu, Polinezji, Indii... Wszystkie te budowle charakteryzują się tym, że wznoszono je z ogromnych kamieni o masie setek ton. Podniesienie takich brył kamiennych na ogromne wysokości siłami tylko ludzi
O „normalnym" wzroście i dysponującym przeciętną siłą było niemożliwe. Mogli te­go dokonać natomiast Olbrzymi Przeszłości.
Istnieje jeszcze jeden fakt, który zwraca uwagę. Mianowicie wiele spo­śród budowli, o jakich mo­wa, znajduje się pod wodą, niedaleko brzegów mórz
1 oceanów. Może to świad­czyć o tym, że wzniesiono je na lądzie i dopiero po podniesie­niu się pozio­mu Wszechoceanu naszej planety, wsku­tek serii kataklizmów, strefy te pogrążyły się w głębinach mórz.
Wiele źródeł histo­rycznych wręcz stwierdza, że wskutek tych katastrof rasa Gigantów wyginęła, a ślady po Władcach Ziemi pozostały jedynie w mi­tach i legendach wspominających Złoty Wiek Ludzkości. (Podejrzewam, że odnosi się to także do Czasu Snu z legend austra­lijskich Aborygenów - przyp. tłum.) Lemuria (albo Lanka - przyp. tłum.) pogrą­żyła się w odmętach Oceanu Indyjskiego, Atlantyda - w Atlantyku, Pacyfida - tam, gdzie teraz znajdują się wyspy Polinezji, Hiperborea - w Pacyfiku czy Północnym Oceanie Lodowatym. I dopiero ci, którzy ocaleli z ogólnoświatowego kataklizmu, dali początek Ludzkości, jaką znamy.

Zaczerpnięte z strony INFRA
Chmielek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2009-05-16, 23:20
Lokalizacja: Luboń

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Chmielek »

Ciekawe czy nasze wynalazki też będą kiedyś odkopywać i czy będzie mówione : Niemożliwe przecież....
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: DanaS »

Arku, według tego co piszesz to te znaleziska okazują się niczym innym jak dziełem rąk ludzkich :). Widzisz, jak chcesz to wszystko potrafisz wyjaśnić :P.

Chmielek, tego nikt nie potrafi przewidzieć. Dla przyszłych pokoleń nasze wynalazki z pewnością będą śmieszne. Bo biorąc pod uwagę tempo postępu techniki to już nasze dzieci będą się z nas śmiać. Ale cóż. Taka rola człowieka na świecie :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Tak Dano ale jak uwżnie przeczytałaś artykuł to powinno ich tam nie być. W końcu inteligentny człowiek aż taki stary nie jest.
312 milionów lat to trochę za dużo jak na pierwszych prymitywnych człekopodobnych
KachaBluu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 2009-05-20, 03:05

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: KachaBluu »

Gdy jeszcze bardziej interesowałam się tym tematem, gdzieś się dowiedziałam, że w hieroglifach też są wzmianki o wielkich ludziach/bogach, którzy pomagali przy budowie piramid. Ale tego niczym nie potwierdzę, bo tak mi tylko świta.
Są w sumie takie teorie, które mówią, że ludzie niegdyś osiągnęli już bardzo wysoki poziom technologiczny, a ja czytając o tym snułam wtedy, że może coś w stylu przepowiadanego końca świata ich dotknęło i musieli się zmywać. Oni uciekli, a dinozaury zginęły. Wtedy też wymyśliłam, że stąd te znaleziska, i późniejsze wzmianki o bogach z królestwa niebieskiego, którzy dawali broń itd. Także dlatego może zostały po nich tylko ślady stóp i narzędzia, zamiast jakichś szczątek. A później, że niby wrócili na stare śmieci, aby trochę pomóc nowym. Wszystko to oczywiście jest tylko moim dumaniem, kolejny bezcelowy pomysł, bo nikt tego nie udowodnił i pewnie szybko nie spróbuje. Można z tego dalej kleić opowieści, większego sensu tu jednak nie będzie...

Aha i jeszcze coś... Może ktoś zechce obejrzeć taki film:
http://videosift.pl/story.php?id=21402
Jak ktoś nie zechce, to oczywiście nie ma obowiązku.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: DanaS »

Nigdy nic nie wiadomo. Jeszcze dużo nas może zaskoczyć. Tak jak wczorajsza wiadomość o znalezieniu brakującego ogniwa w teorii Darwina ;)
Chmielek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2009-05-16, 23:20
Lokalizacja: Luboń

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Chmielek »

Tu na Paranormalium był chyba artykuł o jakimś wodzu plemiennym, który jak mówią zapiski na ścianach (chyba) wszedł w wrota i już nie wrócił. Udał się podobno do krainy bogów, i do tych drzwi był jakiś specjalny klucz. Bardzo mnie to zaciekawiło i tak sobie pomyślałem, że może ta kraina bogów to jakaś inna planeta na którą zabrali wodza kosmici... To tylko moja teza..
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Kacha Bluu
Podoba mi się Twoje dumanie, ja też myślę że tak było , tylko sceptycy wytykają nam że za mało dowodów (dla nich oczywiście)
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: DanaS »

Arek, a macie jakieś dowody, bo jak na razie żadnych przekonywujących nie widziałam...
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

DanaS - ja mam i dobrze o tym wiesz, bo sama czytałaś tę książkę. Obudź się kobieto. Weź se ją dzisiaj ode mnie i przeczytaj jeszcze raz, jak Ci dowodów mało ;]
KachaBluu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 2009-05-20, 03:05

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: KachaBluu »

Co do dowodów... to gdyby komuś zależało, zatarłby takowe nawet na temat mojego istnienia, więc nie widzę problemu, skoro ktoś ma w tym interes, by ukrywać niektóre sprawy. Przecież wszystko zależy od mediów, bo zwykły człowiek czyta gazety i ogląda TV, a pozostali kupują książki, chodzą w różne miejsca, ewentualnie grzebią w internetowym śmietniku - i coś znajdują. Natomiast mediom to koło dupy nie lata, więc nawet nie próbują zaczepiać o niektóre tematy. Myślę, że mniej więcej tak to się właśnie kręci.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

Myślę, że mnie więcej troszeczkę zjechałaś z torów ogólnego rozumienia mass mediów. Ja wiem, że to zabrzmi jak paranoja, ale uwierzcie, że daleko mi do tego. Ogólne pojęcie mas medii potrafi wykorzystac garstka socjopatów z filmowymi marzeniami zawładnięcia światem. Nie oglądam wiadomości tv. Nie czytam wiadomości z gazet. Pracuję, gram na kompie, wychodzę na imprezę. Nie karmie swojego rozumu śmieciami, które codziennie serwują nam tvn, polsat, tv publiczna, tv trwam i inne chu... muje. Nie czytam Expressu, Faktu (tego akurat z innego powodu :P) Dziennika. Staram się życ na bieżąco, ale nie za sprawą mass medii.

Do czego zmierzam: informują Cię tylko o tym, o czym oni chcą, żebyś była informowana. Wiadomości o najeździe UFO nie byłoby zbyt dobrze przyjęte przez ludzi. Znajomośc takich tematów nie jest w ich sferze działania, bo mogłobby dojśc do niedrowej ciekawości. Jesteś wierząca? Dlaczego Ewa i Adam zjedli jabłko? Ciekawośc. Dzięki ciekawości, poznali prawdę, wiedzę. Bóg dał im szansę i sam chciał się przekonac, czy zwycięży ciekawośc.

Bóg - to wszechobecne rządy
Adam i Ewa - to pospolici ludzie
Drzewo - to mass media
Jabłko - informacje które Ci media serwują

I teraz tak. Skoro jabłka nie ma, to znaczy, że nie ma czym się martwic. Zamiast prawdziwego, czerwonego, soczystego, słodkiego jabłuszka masz plastik za 0.99zł do postawienia na wystawie twoich szklaneczek za szybką. Ot tak, żeby ładnie wyglądało. Ale dajmy na to, że Bóg chce sprawdzic, jak to zadziała. Drzewo już jest. Potrzebne tylko soczyste jabłuszko. Więc proszę. Oto i one. W wiadomościach pojawiają się informacje o UFO, Atlantydzie, nieznanych kuleczkach. Z początku śmiech. Potem pojawia się niezdrowa ciekawośc. Podejdziesz? Zerwiesz jabłuszko? Oczywiście że tak. To ludzka ciekawośc tobą rządzi. Pojawia się grzech. Dojście to prawdziwej prawdy. Koniec z Edenem. Tam już jest pusto. Popełniłeś grzech, ale wiesz, co tak naprawdę się dzieje...

Ja wiem, jak to może brzmiec, ale pomyślcie o tym troszeczkę...
KachaBluu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 2009-05-20, 03:05

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: KachaBluu »

Coś jest, dowody na coś są, a potwierdzenia wciąż brak. - westchnęła ciężko i poszła po g r u s z k ę.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

? Eee ?

I jak tam gruszka?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Dana chce dowodów, no dobrze napiszę coś ale ona i tak to inaczej skomentuje. To dobrze poznam przynajmniej Jej zdanie na ten temat.
Uwaga zacieram ręce :hungry:
I piszę :wink:
W obrębie Uralu znaleziono w latach 1991 do 1993 dziwne mikroobiekty. Poszukiwacze złota znależli w strumyku Narada spiralne obiekty różnych metali, większe z nich to miedziane, mniejsze z wolframu i molibdenu . Metale te posiadają znaczną gęstość i b. dużą temp. topnienia (3410 i 2650 stopni C.) Ruscy naukowcy przebadali te znalezisko. Na zdjęciach 2 i 3 te obiekty po parusetnym powiększeniu. Naukowcy datują wiek znaleziska na 20 000 i 318 000 lat, ale nawet jakby to znalezisko miało tylko 200 lat, to kto? i jaką techniką wykonał te mikroskopwe dziwactwa?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fa8 ... b1bfc.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/383 ... 6ed20.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4d5 ... 115e8.html
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Paleoastronautyka”