Jakie są dowody?

Paleoastronautyka to dziedzina próbująca udowodnić, że niegdyś lub wciąż istniejąca cywilizacja, bądź cywilizacje pozaziemskie, kontaktowały się w przeszłości z ludźmi, wywierając wpływ na ich rozwój i kulturę lub nawet sztucznie powołując gatunek ludzki do istnienia.
Gość

Post autor: Gość »

AREK ,,przecież na to było paru świadków,,
Właśnie ,,paru,, a mi chodzi o bardzo dużą skalę.
Np. taką jak widzieli płonąco WTC ? np taką.
To już by było coś ;]
Jakby poczuli strach o obcych to by się naprawdę na świecie pogląd zmienił.
A co do tych sumerów to nieee ;]
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Powiedzmy że na bardzo dużą skalę też było ale z pamięci chyba teraz nie przytoczę...hmmm



Księga Wyjścia (13;21-22)
"A Pan szedł przed nimi podczas dnia, jako słup obłoku, by ich prowadzić drogą, podczas nocy zaś jako słup ognia, aby im świecić, żeby mogli iść we dnie i w nocy. Nie ustępował sprzed ludu słup obłoku we dnie ani słup ognia w nocy."




Księga Wyjścia (16;10)
"W czasie przemowy Aarona do całego zgromadzenia Izraelitów spojrzeli ku pustyni i ukazała się im w obłoku chwała Pana."





Księga Wyjścia (20;21)
"Lud stał ciągle z daleka, a Mojżesz zbliżył się do ciemnego obłoku, w którym był Bóg."




Księga Wyjścia (24;16-18)
"Chwała Pana spoczęła na górze Synaj, i okrywał ją obłok przez sześć dni. W siódmym dniu Pan przywołał Mojżesza z pośrodka obłoku. A wygląd chwały Pana w oczach Izraelitów był jak ogień pożerający na szczycie góry. Mojżesz wszedł w środek obłoku i wstąpił na górę. I pozostał Mojżesz na górze przez czterdzieści dni i przez czterdzieści nocy."
Księga Wyjścia (14;19-20,24-25)
"Anioł Boży, który szedł na przedzie wojsk izraelskich, zmienił miejsce i szedł na ich tyłach. Słup obłoku również przeszedł z przodu i zajął ich tyły, stając między wojskiem egipskim a wojskiem izraelskim. I tam był obłok ciemnością, tu zaś oświecał noc. I nie zbliżyli się jedni do drugich przez całą noc. O świcie spojrzał Pan ze słupa ognia i ze słupa obłoku na wojsko egipskie i zmusił je do ucieczki. I zatrzymał koła ich rydwanów, tak że z wielką trudnością mogli się naprzód posuwać. Egipcjanie krzyknęli: Uciekajmy przed Izraelem, bo w jego obronie Pan walczy z Egipcjanami."

[ Dodano: 2008-03-14, 17:11 ]
Księga Wyjścia (19;16-19)
"Trzeciego dnia rano rozległy się grzmoty z błyskawicami, a gęsty obłok rozpostarł się nad górą i rozległ się głos potężnej trąby, tak że cały lud przebywający w obozie drżał ze strachu. Mojżesz wyprowadził lud z obozu naprzeciw Boga i ustawił u stóp góry. Góra zaś Synaj była cała spowita dymem, gdyż Pan zstąpił na nią w ogniu i uniósł się dym z niej jakby z pieca, i cała góra bardzo się trzęsła. Głos trąby się przeciągał i stawał się coraz donośniejszy. Mojżesz mówił, a Bóg odpowiadał mu wśród grzmotów."

O Bogu Krysznie jest wiele podobnych rzeczy napisane i on też nie unikał ludzi, ale by teraz o nim napisać to muszę dupę dżwignąć i do książki zajrzeć :D
Koxman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2008-05-24, 20:58
Lokalizacja: Otwock

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Koxman »

Ja myślę, że nas odwiedzili. Przekonują mnie do tego rysunki z tablicami dekalogu(chyba) a za nimi dwa obiekty.
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Kartel »

Rysunki z tablic dekalogu? A dekalog to podobno jest potłuczony w arce przymierza, którą jak dotąd tylko Indiana Jones odnalazł.
Koxman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2008-05-24, 20:58
Lokalizacja: Otwock

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Koxman »

Chodzi mi o ten obraz, na którym pokazana jest jakaś postać religijna (nie jestem znawcą religii, więc nie wiem) za nią tablice, a jeszcze dalej dwa obiekty latające.
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Kartel »

No tak, w wielu obrazach średniowiecznych występują jakieś obiekty na niebie, szczególnie w tych religijnych.
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Kartel »

Dobra, ale takie wyjaśnienie przemawia już tylko w tym wypadku do katolików, więc dlatego są tworzone różne tego typu wyjaśnienia przez różne grupy, odpowiadające ich wierzeniom/przekonaniom. Dlatego katolik widzie ogień zesłany przez boga, ateista widzi laser zesłany przez kosmitów, eyzjanin ingerencję chaosu.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Sothis »

Ja jestem ateistą i żadnego lasera tam nie widzę. ;]
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Jakie są dowody?

Post autor: IteratorZX81 »

No, dobra... Zejdźmy już z biblii. Aha i tego posta piszę przy bardzo ciężkim zmęczeniu po całym popołudniu na siłowni, więc może być trochę nieskładny. Ja uważam, że kosmici nas odwiedzali, odwiedzają i odwiedzać będą. Tzn. szczególnie porwania nasiliły się w ostatnim czasie, więc może niedługo ludzie dowiedzą się prawdy. Oczywiście nie mam na myśli żadnego nierealnego terminu, typu 14.10.2008. Uważam, że nastąpi to nie wcześniej, niż przed lutym 2012, jeśli w ogóle ma nastąpić. Aha i uważam, że końca świata NIE BĘDZIE. Dobra, skończyłem - idę się wyspać i jutro poprawię błędy, które zauważę.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Sothis »

Koniec świata będzie, prędzej czy później. W najlepszym wypadku za kilka miliardów lat. ;]
Jeżyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2008-10-02, 21:16

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Jeżyn »

Tego czy koniec świata będzie czy też nie, to prawdopodobnie nie wie nikt.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Sothis »

Będzie. ;]
Jeżyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2008-10-02, 21:16

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Jeżyn »

Skąd taka pewność?
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Sothis »

Z lektury książek o astronomii i konsultacji ze specjalistami z dziedziny astrofizyki ;]
Jeżyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2008-10-02, 21:16

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Jeżyn »

Widocznie jest zbyt mało naukowców i informacji związanych z tą tematyką przelanych na papier, jeżeli istnieje coś takiego jak religia.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Sothis »

Co ma piernik do wiatraka? ;]
Jeżyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2008-10-02, 21:16

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Jeżyn »

To zależy co uważasz za piernik a co za wiatrak.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Sothis »

Za piernik religie a za wiatrak astrofizykę i jej badania, które dowiodły, że za około 5 miliardów lat Słońce zwiększy swoje rozmiary wskutek procesów w nim zachodzących (daruję sobie ich opisanie) i zwyczajnie Ziemię pochłonie. I jakby tego nie nazwać to będzie to koniec świata. ;]
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Paleoastronautyka”