Odkrywcy świata

Paleoastronautyka to dziedzina próbująca udowodnić, że niegdyś lub wciąż istniejąca cywilizacja, bądź cywilizacje pozaziemskie, kontaktowały się w przeszłości z ludźmi, wywierając wpływ na ich rozwój i kulturę lub nawet sztucznie powołując gatunek ludzki do istnienia.
Lauwiasz
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 211
Rejestracja: 2007-04-17, 17:31
Lokalizacja: Złe Miejsce

Post autor: Lauwiasz »

:( Szkoda... Wracaj szybko do zdrowia! :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Czytam własnie o przekazach pewnego "ducha" tzw. channeling, Jedno z pytan to" jak powstawało życie tutaj?" Samuel bo tak się ta forma energi nazywa odpowiada:
Był czas kiedy to ludzie z innej planety byli na Ziemię przesiedlani, ich dawna planeta nie mogła im zapewnić dalszego bytu więc za pomocą innych istot znależli tu schronienie. W tym samym czasie Jahwe ze swoimi aniołami stworzyli Adama i Ewe, z tego przekazu wynika (Oczywiście to teoria Samuela) że dwie różne grupy naszą planete równocześnie zasiedlały...............
Sesja z 2003r.
Lauwiasz
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 211
Rejestracja: 2007-04-17, 17:31
Lokalizacja: Złe Miejsce

Post autor: Lauwiasz »

Heh , teoria trochę się kupki nie trzyma bo skoro były dwie grupy jak to nazwałeś, to mogłyby się dokonać krzyżówki między tymi grupami i raczej coś takiego zostało by wychwycone przez paleo-archeo-nie-wiadomo-co-logów :D
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Jedynie co mogłoby podpaść to to że mielibyśmy mniej genów takich samych jak małpy.
Z drugiej strony jeżeli ci inni pochodzili też od małp,(powiedzmy mniej wiecej takich samych) to by wyszło na to samo
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

""""""""""""""równie dobrze mogły to być dwa odrębne gatunki""""""""""""
Mogłyby, zgadzam się, ale to zostałoby juz dawno temu zauważone
Ostatnio zmieniony 2007-06-05, 17:01 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Arek pisze:""""""""""""""równie dobrze mogły to być dwa odrębne gatunki""""""""""""
Mogłyby, zgadzam się, ale to zostałoby juz dawno temu zauważone
Co wyście się tak czepili tego, że ludzie pochodzą od małp?
Zapewne bogowie popełnili jeden wielki błąd, i to nie dlatego, że stworzyli człowieka, tylko dlatego, że właśnie to była małpa. Nie łaska to przyjąć takie stwierdzenie, że nie ma czegoś takiego jak ewolucja? To, że inne stworzenia ewoluują, to wcale nie oznacza, że człowiek też, zbyt proste myślenie, jak dziecka zupełnie. Nie można porównywać człowieka do zwierząt, a to dlatego, że człowiek w odróżnieniu od nich, jest na wyższym poziomie rozwoju i nikomu się nie uda udowodnić, że pochodzi od zwierzęcia, chyba, że Adam i Ewa to były małpy.

[ Dodano: 2007-07-08, 12:31 ]
Dusza ewoluuje, ale nie ciało (chyba, że przyjmiemy, iż jakiś zoofil w dawnych czasach gwałcił małpy)... Jeszcze nie widziałem, aby młotek ewoluował w cokolwiek, chyba, że po przetopieniu, ale to już by nie była ewolucja, tylko od nowa kolejny rodzaj narzędzia.
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

No wow niektórym ludziom to trochę daleko nawet do zwierząt.
Cóż takie "dziecinne" teorie to jeden z kilku przypuszczalnych sposobów powstania człowieka nawet teoria GG...G ( nie mogę tego napisać zaraz monitor
klawą rozwalę) huh giertycha może być słuszna nic nie należy odrzucać
aprpops oglądałem dzisiaj "wierzyć nie wierzyć" może ktoś oglądał jeden archeolog próbował byc bardzo zabawny a nie przedstawili w tym programie dużej części dowodów na kosmiczną teorię przyspieszenia ewolucji.
Czepili się tych wielkich rysunków na pustyni bo to dość łatwo zdementować
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

DragonFire,
No cóż kod DNA; DNS jest tak równy małpom że nie można się tego wyprzeć ,wykopaliska archeologów tylko to potwierdzają , napewno znasz te zdjęcia czaszek tych praprzodków albo tego ötzi to byli ludzie pierwotni i oni tutaj żyli, tego nie da się przemilczeć ich trzeba uwzględnić bo to fakt i nic innego

pozdrawiam Ar
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Tylko sobie tych faktów nie dorabiajcie...

Jak dla mnie to nawet kosmici mogą mieć ludzkie/małpie DNA. Forma nie ma znaczenia, a sam kod jeśli już. A to by mogło oznaczać, że np. małpy pochodzą od ludzi, a nie odwrotnie. Kto powiedział, że przed małpami nie było ludzi? Albo nie żyli równocześnie z naszymi kudłatymi przyjaciółmi?
Ja się nie godze na to, czy człowiek pochodzi od małpy, tylko na to, że ludzie wprost lubują wybierać łatwe ścieżki w "dokumentowaniu" sobie pewnych faktów, a więc obracania nimi wedle uznania tak, by wszystkim było lżej się nie zastanawiać nad prawdziwym jestestwem tychże faktów. A nóż to ludzie stworzyli małpy, po to, by życie sobie ubarwić, tak jak i my tworzymy niesamowite teorie, a później historie o tym i owym, by tylko zabłysnąć. Tylko może nie trzeba szukać pobierznie, a spojrzeć nieco głębiej? A nikt tego nie zrobi, gdyż łatwiej jest wierzyć w te bzdury, które wyszły przez przypadek z piasku, zamiast wydać miliardy szmalu, by przegrzebać całą planetę np 100 metrów w dół.
Więc, jeśli nie wiesz wszystkiego, to nie udawaj, że wiesz cokolwiek.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Próbuje na wszystko patrzeć a więc także na wykopaliska archeologiczne i te potwierdzają dużo takich spraw, jasne że małpy nie muszą być naszymi przodkami ale pewne gałęzie w ich rozwoju pozwoliły na powstanie człowieka pierwotnego, i to nie teoria ale zachowane szkielety , czaszki w muzeach. Nie tak dawno znaleziono na lodowcu na granicy Włoch i Austri takiego praczłowieka, ochrzczono go Ötzi, to dobry przykład. To nie nasz współczesny człowiek ale prahistoryczny, który miał łuk , krzemien, "torbe" z różnymi przyborami przy sobie, wszystko się dobrze zachowało bo był 5 tysięcy lat zamarznięty, ( na jego utrzymanie wydawają miesiecznie tysiące franków szwajcarskich żeby się przypadkiem nie roztopił). Jest dużo podobnych przykładów co NIE ZNACZY że Ty i ja pochodzimy od małp.........
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

O... Dobra odpowiedź... Szczególnie mi się podoba: "co NIE ZNACZY że Ty i ja pochodzimy od małp" ;) :lol:
To, że lubie banany, to też nie znaczy, że mój dziadek był szympansem (jak się tak zastanowić, to prędzej matka... ale nie, to raczej mućka była :lol: ).
Nie wiem po co ludzie łączą różne gatunki humanoidalne ze sobą. Ufole też w pewnym zarysie mają podobny kształt ciał do naszych, ale czy to oznacza, że w tą czy drugą stronę, musimy być swoimi przodkami? Może to poprostu wyższa siła czerpie swoje ekspresje do tworzenia stworzeń bardziej rozumnych od tych z 2 gęstości, z już sprawdzonych, a więc dobrych rozwiązań schematycznych. Może nikt od nikogo nie pochodzi, a tylko wszystkie stworzenia istnieją od zera takie, jakimi je w cudzysłowie Bóg stworzył ;) ... Jestem zdania, że absolutnie wszystko jest możliwe, ale to wcale nie oznacza, że wszystko zaczyna się i kończy na sprowadzaniu tego do jednej - pasującej naukowcom - z prawd. Może kot np. jest kuzynem lwa, ale to nie oznacza, że w drodze ewolucji, jakaś gałęź domowlaka odłączyła się od właśnie lwa i postanowiła sobie pomieszkać wśród ludzi. Może to "góra" czerpie tylko wzorce z jednego, utartego schematu.
Zbyt wiele przemyka nam przed nosami, kiedy próbujemy wywyższyć jedną prawdę ponad wszystkie inne. Może czas tego już nie robić i nie cofać się w "ewolucji" do astralopitków, kiedy wódz mówił: idziemy na wojne. I oczywiście każdy musiał mieć to samo zdanie, bo tylko ta odgórna prawda się liczyła.

[ Dodano: 2007-08-04, 05:19 ]
Każdy jest naukowcem i każdy znajdzie tą najprawdziwszą z prawd, ale tylko wtedy, gdy sam, własnymi rękoma, bądź umysłem, starając się i "pocąc", wysilając i czasem błądząc będzie szedł swoim własnym traktem. Zbyt prosto jest przystawać do większości i tylko po to, by nas nie wyśmiano, z nią trwać i mieć to samo zdanie.
Jeśli praca zbyt łatwa, to i nagroda mało kusząca ;)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Człowiek nie pochodzi od małpy, tylko ma z nią wspólnego przodka.
Mozna się z tym nie zgadzać, ale taka jest prawda i nic tego nie zmieni.
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

Może neandertalczyki uciekając wgłąb dżungli(między drzewa :P) od Homo Sapiens, przez co przez lata mieszkając tam ewolucja podziała no i mamy małpy. No chyba że małpy to jeszcze inna gałąź ewolucji(może i napewno)
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Wszyscy jakoś wszystkich ludzi porównujecie do jednego, białego człowieka. A przecież mamy indian (fakt, że to już raczej na wymarciu, ale jednak), mamy murzynów i nieco odmienniej wyglądających "bambusów" :-P, są też chińczycy, którzy znów lekko inaczej od białych wyglądają. Czy wszyscy mają wspólnego przodka z małpą? Byłbym skłonny twierdzić, że to czarni, gdyż w pewnym stopniu rozłożenie "obiektów" :-P :-P na twarzy upodabnia ich do małp. Spójrzcie na siebie, czy jesteście podobni do tego gatunku stworzeń? Nie pisze tu o sposobie chodzenia, czy wykonywania jakiś innych czynności, albo o wyglądzie zewnętrznym, tylko o czaszce.
Choćby avatar Kazzone :-P, przypomina mi szaraka, a nie małpe ;)
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

przypomina mi szaraka
Eh... ale ty się tych szaraków uczepiłeś... :D
Czy wszyscy mają wspólnego przodka z małpą?
Wszyscy łącznie z innymi kolorami skóry(bo tak się przyczepiłeś), pewnie tak, zbyt "podobni" jesteśmy by to było inne drzewo ewolucji :>
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

DF tylko bez segregacji rasowej. murzyni moga od małp ale my biali ludzie nie ... taa. Drobne niezgodności co do wygladu pewnych ras są zapewne częściowo uwarunkowane środowiskiem w jakim oni żyją ale są ty tylko drobne nic nie znaczące różnice w wyglądzie zewnętzrnym
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Ehe, ale Wy toście się dopiero czepili... Na szczęście ja pochodze z ... Daleka :> . A Wy jak chcecie, to możecie być od małpy ;) - skoro Wam to nie przeszkadza, to bądźcie sobie pięknymi małpeczkami :D
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

Spoko ja tam nawet mogę być od delfina ważne kim Ja jestem a nie moi przodkowie/twórcy. Ja tam nie wykluczam że może ktoś tam jakiś ufol zaszczepił życie naszej planetce lub stworzył ludzi. wszystko jest możliwe a tego jak jest i kto ma rację dowiemy się jak se porozmawiamy z kosmitami ( może to i tak nie będę ci którzy nas stworzyli heh :)). Sorka to raczej oni sobie z nami porozmawiają...
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Chciałbym coś dodać ale że nie pamiętam wszystkiego z tego artykułu to będe się streszczać.
Nie tak dawno odkopano zwłoki pewnej kobiety, okazało się że to jak na razie najstarsza "ziemianka " co udało się odkryć i jej DNA, DNS pokrywają się z naszymi, a więc nasza pramatka od niej my się wywodzimy. Ile tysiecy lat ten grób miał? już nie pamiętam,,,jako ciekawostke co chciałem tu napisać to to że była ona murzynką
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Paleoastronautyka”