[szukam] Przeklęte drzewo

Przekazywane z ust do ust przez wieki...
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

[szukam] Przeklęte drzewo

Post autor: _Nameless_ »

Nie wiedziałem gdzie dokładnie założyć ten temat, ale tutaj chyba pasuje...

Mianowicie szukam jakiegoś legendarnego/mitologicznego drzewa, najlepiej, żeby b yło przeklęte.

Potrzebne mi to, ponieważ właśnie zaczynam pisac scenariusz do mojej miniprodukcji, i ma w niej występować drewno właśnie z takiego drzewa...

Najlepiej, żeby to było coś udokumentowane w Bibli/na jakiś starych malowidłach/Księgach... i nie chce czegoś w stylu drewna z krzyża Jezusa :/

Info prosze dawać w tym temacie :)

Jeśli ten temat wyda się administracji nieodpowiedni to proszę mnie powiadomić przed jego usunięciem
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Mnie się wydaje że pasowałoby Drzewo Poznania Dobra i Zła :) Chociaż nie było przeklęte, jak wiadomo...
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Nie to odpada...podobnie jak drzewo figowe, które gdzieś tam przeklął Jezus...hmmm...a może ktoś wie na jakim drzewie powiesił się Judasz?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Niestety o drzewku judaszowym nic mi nie wiadomo :(

Przeklętym drzewem może być na przykład to, na którym powieszono w XII wieku legendarnego myśliwego Herne'a (niedaleko pałacu Windsor w Eielkiej Brytanii). Jego zjawa podobno straszy do dziś ;)
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Powiedziałbym za słabe...za mała energia siedizałby w takim drewnie...przynajmniej moim skromnym zdaniem, jeśli ktoś będzie wiedział na jakim drzewie się ten Judasz powiesił to proszę o info...bo to to może być dobre do tego czego szukam...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Krótko po powieszeniu Herne'a w drzewo walnął piorun :)
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

co do tego drzewa Herne'a to jakie to drzewo było konkretnie?

A co do drzewa judaszowego...
znalazłem 2 drzewa jedno chyba rośnie w Kanadzie więc odpada, a drugie...
Cercis siliquastrum - judaszowiec południowy, według legendy to (chyba) na tym powiesił się Judasz

Obrazek

tutaj zdjątko...nie jestem pewnien czy dobrze wyczytałem...ale po jakiś 2 godzinach szperania w necie tylko ten judaszowiec południowy wydaje mi się trafnym strzałem
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

co do drzewa herne'a to niestety ono już nie istnieje - uderzył w nie piorun jakieś 150 lat temu i roślinka spłonęła
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Re: [szukam] Przeklęte drzewo

Post autor: _Nameless_ »

Marion Raven pisze:
_Nameless_ pisze:Potrzebne mi to, ponieważ właśnie zaczynam pisac scenariusz do mojej miniprodukcji, i ma w niej występować drewno właśnie z takiego drzewa...
a nie możesz sam jakiejś legendy wymyślić???
Heh...ja uważam, że byłoby fajniej, gdy ktoś po oglądnięciu filmiku poszperał w necie i zobaczył, że to co jest w filmie ma swe źródła w mitologi niż żeby miał zobaczyć kolejne "wszechmocne przeklęte drzewo rosnące tylko dlatego, żeby pomóc głównemu herosowi pokonać zło". Z reszta uważam, że scenariusz z własną legendą byłby troche kiczowaty, chyba, że naprawdę bym się postarał, ale tak czy siak siegnąłbym do jakiś źródeł (na przykład rozwinąłbym jakieś 1 zdaniowe wzpomnienie z Bibli)
Ivellios pisze:co do drzewa herne'a to niestety ono już nie istnieje - uderzył w nie piorun jakieś 150 lat temu i roślinka spłonęła
Drewno jest potrzebne do chwytu pistoletu skałkowego z 1781 roku , więc zakłądam, żę ten Herne zginął gdzieś w XIX wieku tia...??
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Taaa....ogladalem...tylko to bylo spowodowane dość duża kampania reklamowa...w Polsce tego nie bylo widac, ale w Stanach robili programy o Wiedźmie z Blair (puszczali je na Discovery) tak jakby ona była prawdziwa...podobnie z Rustinem Paarem, do tego sami aktorzy nie wiedzieli, że grają...wiesz...ja robie mały filmik, który puszcze po necie, z reszta nie mam zamiaru go całkowicie "uprawdziwiać", poprostu chce aby niektore elementy miały jakieś korzenie w świecie rzeczywistym, histori, mitologi i legendach i religii
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: [szukam] Przeklęte drzewo

Post autor: Ivellios »

_Nameless_ pisze:
Ivellios pisze:co do drzewa herne'a to niestety ono już nie istnieje - uderzył w nie piorun jakieś 150 lat temu i roślinka spłonęła
Drewno jest potrzebne do chwytu pistoletu skałkowego z 1781 roku , więc zakłądam, żę ten Herne zginął gdzieś w XIX wieku tia...??
Miałem na myśli DRZEWO a nie myśliwego. Herne został na nim powieszony w XII wieku.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

chodzi ci o drzewo z malowidłami?? niedaleko mnie rośnie stare dzrzewo jak byłem mały to często się niedaleko niego bawiłem i pewnego razu jak zobaczyłem co jest w wgłębieniu to okazało się że jest tam malowidło ale niestety wyblakło :/
Aphrodisiana
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 85
Rejestracja: 2004-08-30, 20:13
Lokalizacja: Noc i mrok

Post autor: Aphrodisiana »

Nameless!!! A ja taka tzci prosbke mam.... Poniewaz zadko ostatnimi czasy z kompa mam okazje korzystac, to czy moglbys mi dac znac na maila nalepiej lub na gg jak juz ten twoj filmik powstanie i bedzie puszczony na necie? Tak stronke jakbzs podsunal z adresikiem to sromotnie wdzieczna bym byla... :grin:
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Mity i legendy”