Sen w innym języku?

Tutaj omawiamy wszelkie tematy związane ze snami
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Sen w innym języku?

Post autor: IteratorZX81 »

Zwykle nie piszę w takich działach, ale dzisiaj mi się przyśnił dość szczególny sen. Nie było to LD, sen był realistyczny (żadne latanie, smoki, itp.), jednakże... No, właśnie - cały sen był po angielsku. Nawet ja mówiłem w tym języku. Czy wam też się zdarzały podobne przypadki, lub wiecie o takowych? Dodam, że mam dobrze opanowany angielski, więc to też mogło mieć jakiś wpływ, tylko jaki?

Oczywiście nie wierzę, że w tym jest coś paranormalnego, po prostu nie wiedziałem, gdzie to napisać i chciałbym się dowiedzieć dlaczego mi się przyśnił sen w innym języku niż język ojczysty, czyli polski.
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sen w innym języku?

Post autor: Maestro »

Mi się po nocy sylwestrowej śniły lody truskawkowe.
Też miałem parę razy sny w innym języku, nawet takie gdzie język był językiem którego na co dzień nie znam, ale we śnie go rozumiałem. Innym razem nie rozumiałem. Sny figle płatają, myślę że to nic paranormalnego :)
Kinga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 2010-04-15, 05:20

Re: Sen w innym języku?

Post autor: Kinga »

Nieraz zdarzał mi się sen po angielsku, natomiast nigdy nie miałam snu , w którym występowałby nieznany mi język.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Sen w innym języku?

Post autor: Arek »

Chociaż po angielsku wiele nie umiem zdarzył mi się kedyś sen że w takim języku coś tam mamrotałem
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Sen w innym języku?

Post autor: DanaS »

Takie sny się zdarzają. Tym bardziej, że znasz język więc nie jest nic niezwykłego. Mi się kiedyś śnił sen po niemiecku, rozmawiałam w tym języku, chociaż normalnie bardzo niewiele w nim umiem. Po prostu czasem tak się śni dziwnie ;)
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Sen w innym języku?

Post autor: Spooky Fox »

To tylko sen. Jakbyś nawijał po mandaryńsku albo w narzeczu suahili i - mało tego - po przebudzeniu WIEDZIAŁBYŚ jaki to był język mimo, że pierwszy raz o nim usłyszałeś - to by było paranormalne.

Poza tym - może zależeć tak jak u mnie od tego, czy wcześniej oglądałem jakiś film bez lektora. Ja ogólnie wszystkie seriale czy filmy staram się oglądać bez napisów i lektora (wyjątek stanowi Dr House - chyba każdy wie dlaczego). Przeważnie po oglądaniu takich filmów, jeśli już coś mi się śni i ktoś coś do mnie nawija, to jest to przeważnie po angielskiemu.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Sen w innym języku?

Post autor: Ruskof »

Takie sny mialem przez jakis czas,nawet w jezykach o ktorych nic nie wiedzialem..Ale to nic paranormalnego..Jesli ma cos byc paranormalne w nich,to juz to,ze nauczylem się niejdnego obcego slowa w takich snach.Nie wpadlbym na to by napisac o tym temat chociaz to mialem :D
Pamietam tez,jak bylem bardzo bardzo maly,gdy pierwszy raz o cyganach uslyszalem,to snilem o nich (byli w nim tacy jak sobie ich wtedy wyobrazilem) i najprosciej mowiac,slyszalem jak gadaja ale nie wiedzialem w jakim jezyku :D
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Świat snów”