Re: Analiza snów

Tutaj omawiamy wszelkie tematy związane ze snami
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Re: Analiza snów

Post autor: Pandemonium »

Nikt do Ciebie nie przychodzi we śnie. Tak działa ludzki umysł i jego podświadomość. Sny są bardzo dobrą bazą do analizy psychologicznej i narzędziem do poznania własnych lęków i pragnień.
Spes
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2018-12-13, 20:39

Re: Re: Analiza snów

Post autor: Spes »

Za każdym razem, gdy w moim śnie gdzieś idę lub biegnę, a co gorsza muszę uciekać jest to bardzo spowolnione. Jest to męczące, ponieważ wykorzystuje wszystkie swoje siły, a mimo wszystko poruszam się w tragicznie wolny sposób.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Re: Analiza snów

Post autor: Ivellios »

Ja mam trochę inne zdanie w kwestii odwiedzin zmarłych w snach. Mówi się, że sny, lub też to co możemy zobaczyć będąc w lekkim transie na granicy snu i jawy, stanowią jeden ze sposobów w jaki zmarli przekazują nam jakieś szeroko rozumiane "znaki". Trzeba się tylko nauczyć odróżniać sny, w których zmarły rzeczywiście nas odwiedził, od takich, w których tylko podświadomość przywołała obraz tej osoby z pamięci. Najlepiej założyć sobie jakiś dzienniczek, w którym będziemy zapisywać treść takich snów. Sam tak zrobiłem po tym, jak zaczęła mnie nawiedzać w snach przedwcześnie zmarła przyjaciółka, którą trzy lata temu podczas medytacji odprowadziłem do światła. W snach miały miejsce zdarzenia lub widziałem rzeczy związane (tzn. tak czułem, że są powiązane) z ową przyjaciółką, a o których nie miałem zielonego pojęcia. Duża część tego wszystkiego potem sprawdziła się "na jawie". Pokierowała mnie na przykład w okolice miejsca, w którym odbywały się Hetalia Day'e - zloty fanów mangi i anime "Hetalia". Kiedy indziej wysłała mi telepatycznie jakiś motyw z białym kotem - okazało się, że rzeczywiście taki futrzak w jej "ziemskim" życiu się pojawił (jej brat ma białego kocura). W sumie to wydaje mi się nawet, że założenie sobie takiego dzienniczka na sny z często pojawiającą się osobą to podstawa.
Awatar użytkownika
yuby
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 271
Rejestracja: 2014-04-07, 23:16
Lokalizacja: Zambia
Komentarze: 37

Re: Re: Analiza snów

Post autor: yuby »

Analiza snów jest kompatybilna z każdym z osobna. Oczywiście są jakieś spólne, indywidualne predyspozycje, ale mogą być też jakieś wspólne. Kiedyś bardzo dużo odprowadzałem dusze, czasem jeszcze to robię zwłaszcza w przypadkach nagłej śmierci kogoś znajomego lub w wyniku tragedii. Sny uważam za jedną z możliwości, dróg. Nieraz np: gdy odprowadzałem matkę kolegi która zmarła na raka na własne życzenie po weryfikacjach okazywało się że znałem szczegóły rodzinne innych o których nie miałem prawa wiedzieć. I dla mnie to były 100% potwierdzenia, więcej nie potrzebowałem dodatkowych dowodów że to działa. Jestem samoukiem, nie profesjonalistą, ale jeśli komukolwiek to pomaga żyć w spokoju to dla mnie jest to najpiękniejsze co można osiągnąć i dać. Pomysł z dzienniczkiem jest oczywiście dobrym pomysłem. Wszystkie chwyty dozwolone :).
Awatar użytkownika
hern777
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2018-06-03, 11:56
Komentarze: 6

Re: Re: Analiza snów

Post autor: hern777 »

Ja nie mam jednego zdania na temat analizy snów, dlaczego ? Ponieważ są sny, które są pod wpływem czynników zewnętrznych np. ( Na dworze leje deszcz, a śni Tobie się potop ) czyli do ucha ludzkiego dociera uderzenia kropli deszczu na parapet, a ludzki mózg odbiera to i przetwarza na rożne sposoby. Dlatego nie powinno się zasypiać przy wałczonym telewizorze czy radiu bo ludzki mózg może to tak przetworzyć w senny koszmar, ponieważ radiu może iść różna muzyka. Ten koszmar senny może się ujawnić za kilka dni. To tak na wstępie moje postu. Tutaj był poruszony temat na temat odwiedzin zmarłych w czasie snu, kiedyś czytałem jak dziadek się śni to oznacza, żeby coś doradzić, ale to zależy z jakiego sennika korzystamy bo jest sennik egipski, Wielki sennik i teraz gdzie patrzeć ? to jedno pytanie, a drugie jest takie gdzie śni się Wam ładna Romka ( Cyganka ) i z nią mieszkacie i w pewnym momencie całujecie ją w miejsce tzw. trzeciego oka i tu mamy kilka sytuacji ja tak miałem i nie w żadnym senniku interpretacji.
Jeszcze jest jedna sprawa, a mianowicie taka, że nikt tu nie wspomniał, że pod czas snu objawiła się Bogini dlaczego o tym piszę ponieważ mnie się to przydarzyło po prostu objawiła mi się Hinduska Bogini Lakszmi, a także przemówiła do mnie Bogini Mokosz, ale te sny były w różnym czasie. Bogini Lakszmi wyciągnęła do mnie ręce i ja to samo zrobiłem w jej kierunku i nasze dłonie się dotknęły nic by dziwnego w tym śnie nie było gdyby nie to, że ja ten dotyk poczułem FIZYCZNIE.
Ten sem bardzo dobrze pamiętam, zapomniałem dodać, że zanim Bogini się objawiła to ja we śnie medytowałem.
Antonio20
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2023-04-13, 18:38
Komentarze: 0

Re: Re: Analiza snów

Post autor: Antonio20 »

Witam, jestem nowy na forum, z tego miejsca chciałbym wszystkich pozdrowić. Szukam kogoś kto interpretuje sny, ma pojęcie na ten temat i będzie chętny do interpretacji mojego/moich snów. Proszę mi wybaczyć, jeżeli ten temat był już wcześniej poruszany, a ja zaśmiecam w ten sposób forum. Szukałem dosyć długo w internecie, lecz nie znalazłem nic, co by mnie usatysfakcjonowało. Tak, wiem istnieją różne senniki, można z nich korzystać, lecz chodzi mi o kogoś, kto zna się bardziej na rzeczy. Z góry dziękuję i pozdrawiam raz jeszcze wszystkich forumowiczów.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Świat snów”