Paraliż Senny

Tutaj omawiamy wszelkie tematy związane ze snami
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Paraliz Senny

Post autor: |-_-| »

Hm... może we wtorek Cię dopada, bo o nim myślisz ?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Paraliz Senny

Post autor: Dagmara »

Wiesz, nie ma nic od razu, może żeby całkowicie on minął potrzeba więcej czasu.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Paraliz Senny

Post autor: |-_-| »

Zapewne przeżyje, ale na dłuższą metę paraliże senne są uciążliwą sprawą.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Paraliz Senny

Post autor: Dagmara »

Krzysiek5230 pisze:Cały dzień we wtorek dzisiaj czułem się źle boli mnie głowa niekiedy brzuch i się skupić nie mogę tak co tydzien pewnie paraliż bedzie :/
Takie wmawianie sobie, że pewnie co tydzień paraliż będzie w niczym Ci niestety nie pomoże,
sam w ten sposób u siebie go wywołujesz.
Nawet jeśli on wystąpi danej nocy, nie myśl o tym na drugi dzień, olej to poprostu, że tak to ujmę, wiem bardzo dobrze, że doznając go to bardzo nieprzyjemne uczucie, ale możliwę, że w Twoim przypadku nie myślenie W OGÓLE o nim pomoże i to dużo.
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Paraliz Senny

Post autor: Crowley »

Paraliż senny nie jest niczym strasznym... a jeśli na prawdę cię męczy, to można nauczyć się nad nim panować, potrzeba tylko trochę inicjatywy z twojej strony.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Paraliz Senny

Post autor: |-_-| »

To czy jest straszny czy nie, jest rzeczą indywidualną. :)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Paraliz Senny

Post autor: Dagmara »

Paraliż straszny to nie jest, no ale samo doznawanie jego jest uczuciem bardzo nieprzyjemnym...
Violet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2008-05-19, 09:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Paraliz Senny

Post autor: Violet »

Odświeżę temat, bo dzisiaj w nocy miałam pierwszy raz w życiu paraliż, a skoro Was tak wypytywałam, to wypadałoby napisać też coś o swoich odczuciach ;D
Po LD obudziłam się dość gwałtownie. Chciałam wstać, żeby napić się wody, ale nie mogłam się poruszyć. Od razu zrozumiałam, co jest grane i wiedziałam też, że prawdopodobnie zaraz będę mieć omamy. Strasznie się ich bałam, po tym, czego się o nich naczytałam, więc chciałam się jak najszybciej wybudzić. Skupiłam się na tym, żeby otworzyć oczy i udało mi się. Zobaczyłam przed sobą tablicę korkową z podoczepianymi kolorowymi elementami, których nie mogłam rozróżnić (znacie pewnie to uczucie, kiedy jesteście bardzo zmęczeni i chcecie przeczytać tekst, ale nie możecie skupić na nim wzroku?). Minęła może sekunda, może trochę dłużej, kiedy moje powieki opadły, a ja nie miałam siły ich znowu otworzyć. Po chwili usłyszałam świszczący oddech jakiejś osoby, która się nade mną pochylała, poczułam jak opiera się o moje ramię, przyglądała się przez chwilę, jak tak bezwolnie leżałam, po czym po prostu poszła. Ja jeszcze przez chwilę nie mogłam się poruszyć.
Awatar użytkownika
mateusz939
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2010-04-03, 13:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Paraliz Senny

Post autor: mateusz939 »

mi się ostatnio coś dziwnego dzieje kiedy kładę się spać i powoli tracę świadomość nagle czuje jak coś we mnie uderza (wchodzi) całkowicie się przebudzam i trzęsą mi się nogi a paraliżu doznałem tylko raz nie mogłem się ruszyć ale nie miałem halucynacji tylko czułem różne zapachy wcześniej przypomniało mi się że w poradniku czytałem że gdy ma się paraliż senny trzeba skupić się bardzo nad poruszeniem jakąś częścią ciała więc postanowiłem spróbować skoncentrowałem się nad palcem u nogi po paru chwilach ruszyłem nim i pomogło paraliż ustał
Kinga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 2010-04-15, 05:20

Re: Paraliz Senny

Post autor: Kinga »

Zastanawia mnie czy to co mam to paraliż senny...wygląda to tak że budzi mnie coś-zrywam się nagle zdezorientowana i dopiero sobie przypominam że coś mnie dusiło( coś ciężkiego na klatce piersiowej). Nie mam żadnych omamów,żadnych postaci tylko to uczucie ciężkości. Dosyc często się to zdarza i od wielu lat...zaczynam sobie uświadamiac że byc może to było przyczyną zaburzeń snu u mnie i innych problemów typu nadmierna sennośc w ciągu dnia.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Paraliz Senny

Post autor: Dagmara »

Kinga zawsze jest tak, że w trakcie paraliżu sennego nie jesteś w stanie poruszać swymi kończynami, owszem wybudzasz się gwałtownie, ale tkwisz w bezwładzie.
W Twoim przypadku występuje tylko uczucie ciężaru na klatce piersiowej więc to nie jest paraliż :)
Kinga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 2010-04-15, 05:20

Re: Paraliz Senny

Post autor: Kinga »

to co to może byc? żeby to nie było coś gorszego :roll:
Awatar użytkownika
malpolio
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2010-05-12, 14:44

Re: Paraliz Senny

Post autor: malpolio »

Paraliż senny miałem pare razy ,ale to już przeszłość.Od 2 lat śpie na brzuchu i wszystko jest ok.Pamietam ucisk na całym ciele i ta bezradność.Gdybym mógł to krzyczał bym jak mała dziewczynka:D.Najgorsze w tym to,że chyba mam za dużą wyobraźnie i zawsze jak ide spać to sobie jakieś straszne rzeczy wyobrażam.:]
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Paraliz Senny

Post autor: Dagmara »

O tak wyobraźnia nasza wpływa niesamowicie na przebieg snu i zasypiania, lepiej nic sobie nie wyobrażać, tylko odprężyć się i zasnąć, szczególnie po ciężkim dniu.
Ja ostatnio nie miałam paraliżów i dzięki bogu, mimo iż człowiek wie na czym to polega, to i tak uczucie bezwładu i strachu robi swoje jak by nie patrzył ;)
tak

Re: Paraliz Senny

Post autor: tak »

Paraliż można wykorzystać. Ten konkretny senny paraliż - i to każdy jeden! - jest sygnałem dla ciała: "zasypiasz, odepnij teraz mózg od mięśni" i jest całkowicie naturalny bo przeniesieni w świat sennych marzeń poruszamy się w zupełnie innym wymiarze..
I właśnie dlatego że jest to naturalny sygnał - można go od razu używać do błyskawicznego zasypiania! Bardzo wyraźnie przywołując stan bliski zaśnięciu i łącząc z celowym teraz bezruchem, bezdechem.. można bardzo szybko "przełączyć się" w stan snu.

Można marzyć tak nawet teraz na jawie. Wystarczy *pstryk* umysłowego "paraliżu" i oczy też uciekają do góry, a ciało zamierając.. jest tu. Ale reszta jest już gdzie indziej..


Słyszałem, że to "autoindukcja hipnotyczna niskiego poziomu", ale dla mnie to tylko genialny trik - bo bo jest naturalny, prosty i widowiskowo błyskawiczny.

Używam tego kiedy chcę zasnąć. Przywołuję paraliż i zasypiam..
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Świat snów”