Czy można czuć sen?

Tutaj omawiamy wszelkie tematy związane ze snami
kotlaska93
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2007-10-21, 16:00
Lokalizacja: Rawicz

Czy można czuć sen?

Post autor: kotlaska93 »

Tak jak w temacie chciałam się zapytać, czy można czuć podczas snu?
Ostatnio śniło mi się, że ktoś mnie postrzelił ( w brzuch ). Czułam taki prawdziwy ból, penie nie taki, jaki by był w rzeczywistości, ale bolało... Po pewnym czasie już nic nie czułam, tylko uciekałam. Obudziłam się w nocy i zaraz po przebudzeniu złapał mnie skurcz w nodze, ale nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie.
Czy mi się to zdawało?
Lauwiasz
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 211
Rejestracja: 2007-04-17, 17:31
Lokalizacja: Złe Miejsce

Post autor: Lauwiasz »

To nic specjalnie dziwnego. Ja odbieram wszystkie pięć zmysłów podczas snu i nie jest to dla mnie czymś niezwykłym, także raczej Ci się nie zdawało. A jeśli chodzi o różne uczucia, których wcześniej nie zaznaliśmy w rzeczywistości to (przynajmniej w moim wypadku) się zgadzają...
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Post autor: marta.heva »

podczas snu nasz mózg wysyła 3 krotnie silniejsze sygnały niż gdy jesteśmy rozbudzeni ... tak więc zdaje nam się że czujemy silniej, szczególnie mocniej odczuwamy emocje takie jak miłość, radość, smutek (szczególnie po stracie bliskiej osoby) nie raz jest to tak silne, że płaczemy przez sen ... ja tak kiedyś miałam, śniło mi się że moi rodzice umarli i płakałam przez sen żywymi łzami(do tego stopnia że lekko się rozbudziłam, a rano uzmysłowiłam sobie, że w momencie odzyskania świadomości czułam ucisk w gardle)
kotlaska93
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2007-10-21, 16:00
Lokalizacja: Rawicz

Post autor: kotlaska93 »

No, racja, też mi się kiedyś śniło, że ktoś bliski mi umarł i płakałam przez sen, aż mama przyszła sprawdzić co jest i mnie obudziła :D
podczas snu nasz mózg wysyła 3 krotnie silniejsze sygnały niż gdy jesteśmy rozbudzeni
emocje tak, ale nie wiem, czy wzmacnia się też odczucia, przecież przy postrzale to pewnie bym się darła jak głupia...
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Post autor: marta.heva »

także i ból wydaje nam się bardzo realny za sprawą wzmocnionej fali sygnałów z naszego mózgu ... ból nie jest wtedy prawdziwy to tylko takie złudzenie bólu, wydaje nam się że zostaliśmy postrzeleni i że nas to boli. Kiedys także miałam sen że zostałam postrzelona (śniła mi się wojna- to było w okresie kiedy czytałam dość wstrząsającą książkę o drugiej wojnie światowej) i było to na tej samej zasadzie czułam że mnie boli ... ba nawet czułam że umieram, ale to tylko złudzenie.
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

No chyba że pytanie odwrócić: Czy mozna czuc przez sen?

Bo tak to oczywiscie, np. snilo mi się ze się udzezylem w glowe(nie pamietam szczegolow) gdy się obudzilem okazalo się ze się zeczywiscie udzezylem bo mialem guza...

I inny smieszny przyklad mojego kolegi: Snila mu się wojna i ktos go postrzelil w posladek, gdy się obudzil okazalo się ze wbila mu się pineska w D :D
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Post autor: marta.heva »

to jest już inna sprawa ... mózg nie zasypia nigdy i nawet jak nam się coś dzieje a jesteśmy w stanie spoczynku to nasz mózg pracuje i rejestruje ból, także czasami rzeczywistość miesza się z marzeniami sennymi ... gdyby natomiast bodźce z zewnątrz w jakiś sposób nam zagrażały to mózg włącza taki system alarmowy i wtedy się budzimy
kotlaska93
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2007-10-21, 16:00
Lokalizacja: Rawicz

Post autor: kotlaska93 »

Miałam też kiedyś takie sny, w których śniło mi się, że niedługo będzie koniec świata ( ale ja mam sny xD ) i takie światło wszystkich pochłaniało... Za każdym razem czułam wzmocnione emocje ( już wiem dlaczego dzięki marcie.heva ) , ale za każdym razem budziłam się po tym, jak dotknęła mnie fala, raz tylko śniło mi się co było potem, ale wtedy już nie czułam takich mocnych emocji... taki sąd ostateczny :D
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Mnie się śniło, że mnie ktoś postrzelił w czoło... Obudziłem się i przez cały dzień czułem kulkę w głowie... Postoje :(
nie-śmiertelnik
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 11
Rejestracja: 2007-12-19, 12:48
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: nie-śmiertelnik »

Ja mogę spokojnie czuć podczas snu.... ostatnio jakaś strzelanina mi się śniła, czy siekanina toporami, mniejsza z tym, takie sny mam często... No i czułem jak mi czaszkę rozkwasza, widziałem krew.. Ale wiedziałem, że to jest sen, więc nie widziałem rozpadu ciała.. Bo gdybym był nieświadom snu, to pewnie ujrzałbym, jak czaszka mi się rozpada, czy nie?
Koxman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2008-05-24, 20:58
Lokalizacja: Otwock

Re: Czy można czuć sen?

Post autor: Koxman »

bul podczas snu to nic dziwnego. Ja też czasami czuję różne rzeczy.
PS. kotlaska93 pamiętam cię z youtuba.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Czy można czuć sen?

Post autor: cleric »

czy mozna czuć sen - nikt nie wspomniał o snach erotycznych? :) te się wybitnie czuje :P
Iskariota
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2008-08-15, 14:38

Re: Czy można czuć sen?

Post autor: Iskariota »

Ja zawsze pragne jak najbardziej realnego snu. Zawsze staram się by miejsce akcji snów było idealna repliką tego co znam. Wielką radosc mam gdy dotykam chropowatych kamieni, czuje ciepło kogoś, miękkie włosy, zapach, ale i ból. A najgorsze jest to że gdy zgine sen się urywa, gdybym uniknął śmierci toczył by się dalej.
Pyton
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-26, 14:29
Lokalizacja: Łomża

Re: Czy można czuć sen?

Post autor: Pyton »

z tym bólem podczas snu to ciekawa sprawa...

kiedys zdarzało mi się ze mialem sny ze ktos mnie goni nagle okno lub jakis dach wiec co ja skacze.. ciekawy był moment lotu chodz nie trwał dość długo.. oraz upadek.. zawsze podczas upadku czułem bardzo dziwne doznanie.. czego nawet nie umiem opisac.. ale jak miałbym to nazwac bym powiedział ze to własnie był ból :) to tak apropo bólu w snach :)

na skurcze nocne polecam witaminki :) tym bardziej dla starszych osob :)

Co do snów erotycznych to każdy wie jak to się kończy rano lub może skończyc ;-)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Świat snów”